Malý pitaval z velkého města (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982 - 1986, 14 h 8 min (Minutáž: 15x52 min)

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel, Jaroslava Brousková, Karel Koloušek, Jan Vlasák, Milan Mach, Vlasta Jelínková, Karel Houska, Josef Bláha, Zuzana Bydžovská, Lubomír Lipský st., Jarmila Beránková, Pavla Maršálková, Rudolf Hrušínský, Regina Rázlová, Jana Gýrová, Vladimír Brabec, Václav Bouška, Ondřej Havelka, Alena Karešová, Svatopluk Skládal, Bořivoj Navrátil, Milena Steinmasslová, Markéta Valentová, Viktor Maurer, Josef Dvořák, Barbora Štěpánová, Oldřich Vlach, Jaroslav Moučka, Jana Štěpánková, Luděk Munzar, Libuše Štědrá, Jiří Vršťala, Stella Májová, Stella Zázvorková, Jiří Bartoška, Ladislav Potměšil, Květa Fialová, Nina Popelíková, Lída Vostrčilová, Jiří Pleskot, František Filipovský, Ondřej Pavelka, Josef Somr, Dana Medřická, Otakar Brousek ml., Josef Patočka, Iva Janžurová, Jiřina Štěpničková, Jarmila Švehlová, Bronislav Poloczek, Zdeněk Hodr, Josef Kemr, Karel Augusta, Jiří Lábus, Viktor Preiss, Petr Čepek, Lukáš Vaculík, František Hanus, Jana Boušková, Tomáš Juřička, Jiří Klem, Stanislav Fišer, Marcel Vašinka, Petr Skarke, Veronika Freimanová, Ema Skálová, Ivo Niederle, Karel Heřmánek, Nina Jiránková, Dana Hlaváčová, Soběslav Sejk, Zdeněk Dítě, Dalimil Klapka, Ludmila Roubíková, Ljuba Krbová, Roman Hájek, Ján Hlinka, Marie Rosůlková, Jana Vaňková, Petr Svoboda, Jaroslav Drbohlav, Antonín Molčík, Miroslav Nohýnek, Zdeněk Ornest, Jan Cmíral st., Jaroslav Cmíral, Otto Lackovič, Ladislav Pešek, Miroslav Saic, David Schneider, Zdeněk David, Jan Dvořák, Magdaléna Holendrová, Robert Vrchota, Marcela Martínková, Zuzana Šavrdová, Rudolf Vodrážka, Roman Skamene, Vladimír Krška, Vítězslav Jirsák, Vladislav Beneš, Antonín Procházka, Jiří Novotný, Eduard Cupák, Vladimír Salač, Vladimír Kratina, Josef Střecha, Ota Sklenčka, Čestmír Řanda st., Jana Sedlmajerová, Vanda Švarcová, Alena Kreuzmannová, Stanislav Oubram, Dagmar Čárová, Josef Velda, Luděk Nešleha, Věra Kubánková, Hana Pastejříková, Oldřich Velen, Milena Dvorská, Monika Hálová, Břetislav Slováček, Běla Jurdová, Jana Matiášková, Věra Uzelacová, Dana Batulková, Božena Böhmová, Miloš Vávra, Jan Kotva, Ivan Pokorný, Jan Pohan, Dagmar Veškrnová-Havlová, Jiří Schmitzer, Jan Teplý st., Radan Rusev, Zdeněk Jelínek, Ferdinand Krůta, Jiří Němeček, Milan Klacek, Lenka Termerová, Leoš Kaltofen, Růžena Lysenková, Blanka Blahníková, Ivo Gübel, Jiří Vondráček, Věra Galatíková, Otto Šimánek, Zlata Adamovská, Oldřich Janovský, Eva Klepáčová, Věra Tichánková, Jaroslav Mareš, Mirko Musil, Martina Hudečková, Bohuslav Čáp, Tomáš Töpfer, Milan Klásek, Pavel Pavlovský, Gustav Bubník, Karel Roden, Věra Vlčková, Evelyna Steimarová, Jiřina Krejčíková, Zuzana Fišárková, Monika Pošívalová, Ludvík Pozník, Jana Vychodilová, Rostislav Kuba, Věra Kalendová, Zdeněk Hradilák, Daniela Bakerová, Jana Robenková, Dáša Neblechová, František Hanzlík, Jindřich Hinke, Ivana Vondrovicová, Simona Stašová, Oldřich Musil, Milan Liška, Eva Brožková, Miki Volek, Václav Kotva, Vladimír Hrubý, Miloslav Štibich, Jarmila Májová, Vlastimil Bedrna, Milan Riehs, Zdeněk Srstka, Valérie Zawadská, Dana Bartůňková, Marie Motlová, Lubor Tokoš, Jiří Ptáčník, Jiří Mikota, Marek Pavlovský, Anna K., Irena Šmídová, Václav Erban, Michaela Mišková, Alena Procházková, Jana Robová, Josef Vondráček, Jiřina Bílá, Jana Robbová, Svatopluk Mohapl

Hvězdičky jdou tvůrcům především za velmi věrné ztvárnění policejní práce. Mně ten seriál díky tomu fakt docela bavil - prostě mají ráno poradu, pak do terénu, probrat to v kanclu, výslechy, občas dostanou za uši za nějakou nedodělanou nebo pozapomenutou věc, ukecávání státního zástupce, aby povolil prohlídku. Hvězdička dolů je zase za místy slabší scénář a některé ne úplně přesvědčivé herecké výkony ve vedlejších rolích.Vřele doporučuju díl o feťácích, kde hraje vařiče perníku Viktor Preiss. Supr!(31.7.2007)

Když mi bylo 12, tak jsem to měl fakt rád. Teď je to již slabší, ale pořád si myslím, že to je poměrně kvalitní detektivní seriál. A že tam jsou místo FBI VB a místo Lincolnů Žiguly, to mi žíly netrhá. Dobová rétorika přehlédnutelná, povětšinou.(6.8.2007)

• Radyo

"Svodka hlášení ze dne...". No, tehdy to byla docela slušná podívaná, ale z dnešního pohledu jsou tehdejší esenbáci, pachtící se po nelegálních melouchářích a zlodějích autodisků skutečně legrační.(10.3.2003)

Pokud chceme poznávat skutečný život všedního dne normalizace, máme co činit seriálem k nezaplacení. Jeho zřejmé slabiny - poměrně nezřetelný rukopis scénáristický i režijní - jsou překryty výtečnou Dietlovou orientací v terénu, výstižným zpodobeníém elity SNB - kriminální policie a až překvapivou věcností ve zpracování předkládaných případů. Ten život v idylické, avšak značně zatuchlé sklenici vody měl nepochybně i své přednosti. Stejně jako jeho mlčení ke skutečné situaci národa a země. Normalizace trvala i nadále, ale jistota o ztracených a znovuzískávaných hodnotách postupně mizela v nedohlednu. Atmosféra stagnace i nedostatku prochází jako neviditelná osa všemi díly seriálu. V tom - včetně neideologizovaných mladších dílů - je dnes patrně největší cena této pokojné seriálové krimihry.(28.8.2007)

• argenson

V některých epizodách nelze popřít výborné herecké výkony ve vedlejších rolích svědků, poškozených a podezřelých; byli to profíci a odvedli slušnou práci (Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský, Regina Rázlová, Josef Kemr). Jako celek ovšem nepoužitelné, protože už tenkrát jsme měli možnost občas kouknout na Profesionály nebo Dempseyho a Makepeacovou. V jejich sousedství pak Vlastimil Hašek věčně sedící za stolem s papírama a v pulovru na knoflíky působí prostě směšně. A krom toho, v těch zápaďáckých seriálech se vraždilo a ve velkým se jelo v drogách, tady se kradli papoušci na výstavu. Celkové hodnocení u mě sráží i Michal Pešek, ten mě sral vždy a všude.(8.7.2012)