Pětka s hvězdičkou

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1985, 74 min

• kingik

A z které planety byl ten učitel? Neznám, že by se takhle choval učitel ke svým žákům. Bolševik idealizoval i školství na venkově. Pohádka dobrá, ale nebyl to náhodou film ze života? Dneska vrazit žákovi facku, tak by si na něj po škole počkali a to ani Eli Roth nevymyslí jak by ho dolámali a dohromady by ho nedali ani v "růžovce". Jiná doba, jiný mrav. "Patří jim to hajzlům intelektuálskejm". 40%(8.1.2012)

Klasika mého dětství - příjemný film o pětici vesnických průšvihářů a jejich novém učiteli (v roztomilém podání Jana Hartla). Zábavné, vtipné a samozřejmě taky patřičně výchovné, vždyť je to film pro děti a mládež. Na líné nedělní odpoledne jako stvořené - a nejen pro děti:-). 75%(8.10.2009)

Pěkný, pohodový film. "Až ta moje trpělivost jednou přeteče." :)(23.4.2011)

Vděčné školní prostředí je i díky uvěřitelnosti dobráckého češtináře (Jan Hartl) a party vesnických kluků zobrazeno vtipně, i když před závěrečnými titulky je mírná nadsázka:"Až přeteče má trpělivost./ - Už přetekla..." Scénář vhodně doplňuje hudební doprovod 80. let - viz 5:20, Hložek - Kotvald: V pohodě:-) Nejlepší scéna: kluci za mapou 1. světové války a před ní češtinář s učitelkou hudební výchovy. Nejlepší hláška: teta na kole vysvětluje klukům, jak je to s předností na silnici:-)(26.6.2010)

Pohodová komedie nejen pro děti, která výborně vystihuje atmosféru jihomoravské vesnice. Typy podobné místním drbnám se najdou skoro všude, ve městě i na venkově. DELEGACE DOJELY, VINOBRANÍ JE TADY.(4.8.2007)