Pětka s hvězdičkou

The Inseparable Five

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1985, 74 min

Vánoce znamenají pořádnou porci nostalgie ;o) A tohle byl velmi nadprůměrný dětský film. Krásně odráží atmosféru klukovských lumpáren a ti učitelé, ti jsou jak vystřižení z e života. Jejich proslovy jako by vypadly z Vyšetřování ztráty třídní knihy. Aby toho nebylo málo, tak krásný moravský kolorit a spousta úžasných fórú navrch.(28.12.2006)

Pěkný, pohodový film. "Až ta moje trpělivost jednou přeteče." :)(23.4.2011)

"Na blatě se ještě žádná sekyra nenabrousila.." ;)(5.4.2015)

Cikán černý cikán. Partička vesnických kluků se snaží usnadnit život novému učiteli a né vždy se jim to daří. Překvapivě tu je hodně humorných situací, díky kterým se může film řadit mezi ty nejlepší české filmy pro děti. (30.4.15 cz/pc)(30.4.2015)

• kingik

A z které planety byl ten učitel? Neznám, že by se takhle choval učitel ke svým žákům. Bolševik idealizoval i školství na venkově. Pohádka dobrá, ale nebyl to náhodou film ze života? Dneska vrazit žákovi facku, tak by si na něj po škole počkali a to ani Eli Roth nevymyslí jak by ho dolámali a dohromady by ho nedali ani v "růžovce". Jiná doba, jiný mrav. "Patří jim to hajzlům intelektuálskejm". 40%(8.1.2012)

• - Scéna, kdy kluci na stromě řeknou: "Delegace jede," musela být kvůli tehdejší cenzůře přetočena. V původním scénáři byla fráze: "Papaláši jedou." (M.B)

• - Ve filmu zazní také úvodní skladba ze seriálu Dobrá voda (od r. 1982). (M.B)

• - Časopis pro dospělé zabavený klukům je Mayfair, ročník 3, číslo 7 z července 1968. (velkyvezir)