Pětka s hvězdičkou

The Inseparable Five

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1985, 74 min

Sakra, já mám prostě pro starší filmy se školní tématikou slabost. Jestli to je vlastní "chuligánskou" minulostí z dob základoškolských, nebo se je prostě daří točit tak, aby i po těch letech byly stále vtipné... Nevím. Každopádně dobrácký učitel v podání Hartla a atypická role Simony Stašové si v kontrastu s neherci v dětských rolích zaslouží smeknutí a příslib opětovného zhlédnutí. Třeba zas po letech.(26.6.2010)

Produkce gottwaldovského studia dětských filmů vždycky trpěla tím, že dospělí herci převážně z Prahy mluvili česky, zatímco děti různými moravskými dialekty. Jinak je ale Pětka s hvězdičkou docela solidní příspěvek, osmdesátá léta byla dětskému žánru nakloněna.(2.6.2012)

Líbivý a hodně koukatelný filmek. Chválím školní prostředí. Pěkné herecké výkony a celkem zajímavý děj.(9.1.2012)

Hudba: Ondřej Soukup. Zajímavé a úspěšné propojení rolí dospělých kde tvůrci obsadili profesionální herce, naopak představitele dětských rolí našli pomocí konkursu na školách hodonínského okresu. Veselý ale také výchovný film, pěkné ztvárnění slovácké vesnice, nechybí i humor, prostě nálada skvělá a já se opět po čase vrátil do svých dětských let i se všemi těmi kluky a s jejich klukovinami.(12.5.2006)

Klasika mladých let ...(30.11.2007)