Pětka s hvězdičkou

The Inseparable Five

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1985, 74 min

Můj velmi oblíbený dětský film v dětství, který jsem viděl aspoň pětkrát, plno skvělých hlášek a dobrého humoru!!!(11.1.2009)

Sice je poznat, že jižní Moravu točí Pražáci, a to je vždy nechtěná karikatura, ale jinak pro děti ve věku 8-13 let zábavná podívaná. Mám ty socialistické filmy pro mládež raději než současné z EU, jako z Dánska, Nizozemska apod., kterými se to u nás jen hemží.(26.6.2010)

Jedna z těch milých a nejlepších (rodinných) komedií co byla za minulé éry natočena. - Viděno 4x cca + 8. 1. 2012 - 80%(22.3.2010)

Dobrý komediální film a partě školáků, kteří mají neustále trable. Pěkné jihomoravské prostředí a sranda... 60%.(10.5.2009)

Kdo by nechtěl takového pana učitele, jakým tu byl Jan Hartl. Jinak je Pětka S Hvězdičkou jenom dalším filmem o nevšedním všedním životě školou povinných kluků z dědiny. Jistě, nenávist vůči těm, kdo hlavním hrdinům křivdí, se daří vyvolat i po těch letech, ale copak jde tvrdit, že podobných snímků nevznikla spousta? Nutno říct, že tenhle je jedním z povedenějších, a zároveň méně stranickopoliticky výchovných, než byli třeba takoví Indiáni Z Větrova. Stravitelná hodina a čtvrt, 60%.(21.8.2011)

• - Natáčelo se na Břeclavsku v obci Čejkovice. Ve filmu je možné vidět cedulku Čejkovice národní výbor. (M.B)

• - Ve filmu si zahrála Iva Hüttnerová coby učitelka hudební výchovy se svým synem Matoušem Rajmontem, který ztvárnil Fera Ondráčka. Slavná je např. jejich scéna při hodině hudební výchovy, kdy Ondráček neustále odmlouvá a učitelka jej pokaždé napomene, až to nakonec nevydrží a hystericky velmi hlasitě zakřičí jeho jméno. (farinelli77)

• - Film je natočen dle stejnojmené knihy Jiřího Jilíka, který popsal své zkušenosti během působení na základní škole ve Vlčnově. Postavy vycházejí z reálných osob. (Ganka)