poster

Dveře v podlaze

 • USA

  The Door in the Floor

 • Slovensko

  Dvere v podlahe

 • Velká Británie

  The Door in the Floor

Drama / Komedie / Mysteriózní / Romantický

USA, 2004, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • prsvl
  ****

  Zpočátku jsem cítil velké zklamání od tohoto filmu jenž byl (nechápu proč) připodobněn Americké Kráse. Ovšem v polovině se můj pohled na toto drama jaksi změnil. Ano Dveře v podlaze nenaplnily mé očekávání a byly o něčem jiném než jsem si myslel že budou (knihu jsem nečetl), ale přesto na mě nakonec zapůsobily a myslím že mám před spaním ještě nad čim přemýšlet. Na pět sice to sice nebylo, ale čtyři si díky atmosféře s hercům řekl bych zaslouží.(23.12.2005)

 • meave
  ****

  Postavy tak plnokrvné, ako vnútorný svet, ktorý sa v skutočnosti s vonkajším iba prelína, žijú v Irvingových príbehoch v omnoho zhutnenejšej forme. To je podstata ich sily a tažisko príbehu. Rovnako jako špecifické detaily, ružový sveter a váha každého slova – bez ohľadu na ich počet. Nečítala som predlohu a priznám sa, že som čakala niečo iné. Možno preto ma príbeh Tima, Tomiho, Marion a Teda v chodbe plnej fotografií, prekvapil. Každá rodina má svoju drámu, ale viera v príčiny a dôsledky, u Irvinga tak prepracovaná, a dôsledná práca na každom hrdinovi, robí z jeho diel skvosty s hlbokým leskom. Rada sa v ňom stácam a nemôžem neodporučiť aspoň na chvíľu sa ponoriť do osobného života inej rodiny, než tej vašej.(25.2.2006)

 • golfista
  ****

  Zpočátku mi (nedotčeného knihou) rozvleklejší způsob vyprávění vadil. Když jsem ale na tenhle styl přistoupil, byl jsem odměněn výborně natočeným dramatem o rodině, která se jen velmi těžce vypořádává s tragédií. Skvělý Jeff Bridges a přesně obsazený Jon Foster.(18.2.2005)

 • Disk
  ****

  Příjemný komorní snímek. Civilní a pečlivě vybraní herci a minimalismus.(13.12.2009)

 • kleopatra
  *****

  Kluk, který se octne uprostřed cizí rodinné krize. Žena hledající v něm náhradu za ztracené syny. Přišla jsem z kina a je mi všelijak. Zatímco kniha (Rok vdovou) byla mou kamarádkou a rozsteskňovala, dojímala i hladila mě několik dní, film na to měl jen 111 minut, a přestože končil asi ve třetině knihy, byla v něm táž něha, laskavost a přes hutný smutek i jistá naděje. Kim Basinger jsem dosud vnímala především jako krásku, ne jako herečku, za což se jí teď v duchu omlouvám. Taky se mi moc líbily citace z dětské knížky inspirované životem rodiny schovaným do jemných metafor, klavírní hudba, nekonečné moře, fotografie, symboly...... Klid a mír.(6.3.2005)

 • - Hlavní natáčení Dveří v podlaze začalo 31. března 2003 na Manhattanu v Harrison restaurant ve čtvrti TriBeCa. Pak se přesouvalo na různá místa Long Islandu, a vyvrcholilo třítýdenním pobytem v Hamptons. (Agatha)

 • - Pro režiséra a scénáristu v jedné osobě Toda Williamse jsou Dveře v podlaze druhým celovečerním filmem. Jeho debut The Adventures of Sebastian Cole se s úspěchem promítal na festivalech po celém světě. (imro)

 • - Dům, kde bydlí Evelyn Vaughnová navrhl architekt Norman Jaffe. Jedná se o vilu v kombinaci kámen-sklo-dřevo. Je to protipól domu Coleových, který je v tradičním šindelovém stylu. (Reiniš)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace