poster

Dveře v podlaze

 • USA

  Door in the Floor, The

 • Slovensko

  Dvere v podlahe

Drama / Komedie / Mysteriózní / Romantický

USA, 2004, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jakubisko
  *****

  Irvingovy knihy mi nikdy zvlášť nepřirostly k srdci, ty jeho prasárny mi přijdou až moc ulítlé a prostě se mi ty příběhy zdají tak nějak nesmyslné. I proto jsem k filmu přistupoval s poměrně velkými obavami a zpočátku mi přišlo, že i film bude jen chaotickou snůškou podivných prasárniček, ve kterých jen někteří lidé mají ten dar najít hlubší smysl. Potom se z toho ovšem vylouplo nádherné drama s úžasnou psychologií postav, ne tak křiklavou jako například v Kostce, ale tichou, pomalu plynoucí, postupně odkrývající jednotlivé souvislosti. Herecké výkony jsou fantastické, Jeff Bridges, Kim basinger i Jon Foster ukazují, za co že ty herce v Americe tak dobře platí. Pro mě jedno z dalších filmových překvapení. Možná si kvůli tomu dočtu pár odložených Irvingových románů. :)(7.7.2005)

 • hirnlego
  ***

  (3,5*)(13.12.2009)

 • AngelAngie
  *****

  Překrásný a velmi citlivý film, jehož jemná instrumentální hudba nádherně podtrhovala ony emotivní a tolik krásné scény, které mi vyrážely dech. Vynikající režie, herecké výkony, příběh. Film si mě získal.(8.12.2008)

 • Sofia
  ***

  Už když jsem Irvingův román Rok vdovou asi před pěti lety četla, napadlo mě, že by z toho mohl být dobrý film. Při sledování mi ale znalost předlohy spíš uškodila - bylo to fakt skoro doslovné...vyzdvihla bych Jeffa Bridgese, přesně tak jsem si úspěšného spisovatele-neúspěšného manžela při čtení knížky představovala. Stejně na mě ale film působil tak nějak sterilně, i když je plný krásných obrazů a zajímavých dialogů. Doufám jen, že někdo jednou zfilmuje i druhou půlku Irvingovy knihy, která se víc zaměřuje na osudy malé Ruth - kterou ve filmu mimochodem kouzelně ztvárnila sestra uječené Dakoty Fanning z Války světů :-)(3.5.2006)

 • T2

  Rozpočet $7,5miliónaTržby USA $3,854,624Tržby Celosvetovo $6,715,067(1.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace