Dveře v podlaze

Dvere v podlahe

The Door in the Floor

Drama / Komedie / Mysteriózní / Romantický

USA, 2004, 111 min

Chm, z nějakého důvodu se ke mně tento film různými oklikami vždycky jednou za pár let vrací a já si postupně uvědomuji, že k němu mám vlastně poměrně silný respekt. Lví podíl na tom má titulní pohádka "Dveře v podlaze" a ještě trochu lvější podíl na tom má Jeff Bridges a jeho vyšinutě královský majestát. Vedou ty dveře k nějakým spodním proudům. "A Sound Like Someone Trying Not to Make a Sound."(24.8.2016)

Komorní příběh mladíka, který se na čas objevil v jedné vnitřně rozvrácené rodině... tedy spíš v jejích troskách. Přesvědčivě vykreslené postavy a jejich představitelé jsou hlavní devizou tohoto chladného a cynického dramatu.(2.3.2008)

Aneb, jaký je to život, když se vám zabijou děti? Beznaděj a rezignace v nejčistší podobě.(31.1.2009)

Rozpočet $7,5miliónaTržby USA $3,854,624Tržby Celosvetovo $6,715,067 ║ dejovo strašne ploché bez poriadneho zápalu /40%/(1.3.2009)

Od Dveří v podlaze jsem očekávala, že budou zpracovány ve stylu komorního, silného "ostrovního" dramatu. Těšila jsem se na postupné sbližování Kim Basinger a Jona Fostera, na jejich letmé dotyky a zakázané vzplanutí. Nemyslím, že by mě film zklamal, jen jsem si asi zapomněla uvědomit, že se jedná i o komedii:) Jon Foster je jako nezkušený studentík rozkošný a Kim se s tím vůbec nepárá a poměrně brzy to na něho "vybalí." Jeff Bridges je naprosto těžký pohodář, protože mu vůbec nevadí, že si jeho žena začne s mladíkem, který by mohl být jejich synem. Příjemný, poměrně nenáročný snímek s výborným obsazením.(6.3.2013)

• - Scénárista Tod Williams a Jeff Bridges si za snímek odnesli nominaci na Independent Spirit Award. (imro)

• - Návrhář pletené konfekce Pierrot (Pierrot Carrilero) dodal většinu kostýmů pro Bijou Phillipsovou, sladký růžový kašmírový ručně pletený svetřík, který během filmu podtrhuje oblečení Marion, a černé háčkované šaty které v roli Evelyn Vaughnové nosí Mimi Rogersová. (Reiniš)

• - V 25. minúte môžeme vidieť vo vchode do kina plagát k filmu Sexuálna rekonštrukcia (2003). (MontyBrogan)