Spongebob v kalhotách: Film

SpongeBob SquarePants Movie, The

SpongeBob v krátkych nohaviciach

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

Hodně nízkotučná záležitost... Lehce surrealistické Spongebobovy příhody v seriálu, vyznačujícím se krásně relaxačním mixem infantility, absurdity a bezstarostnosti mám strašně rád, filmová forma mu však dle mého názoru moc nesedí. Desetiminutové díly jsou ideální - jeden nápad, rychle rozvést tím nejsrandovnějším směrem a finito. Epičtější podoba se k Spongeovi prostě nehodí. Potěší docela povedený výstup Davida "Mitche" Hasselhofa, zamrzí absence Sandy, presence Mindy a hodně rozporuplná kvalita několika málo muzikálových vložek... Stay short, Spongebob... 50%(16.1.2008)

Priznám sa, že mňa to veľmi nechytilo. Uvažoval som o dvoch hviezdach, pretože scenár nie je z tých najvydarenejších, ale dávam veľmi slabé 3, lebo na postavičku SpongeBoba sa celkom dalo pozerať. 50%(16.2.2009)

Seriál hltám už nějaký ten rok, takže moje vysoké hodnocení asi nikoho nepřekvapí. Stejně jako film nepřekvapil mě, nabízí řádově stejně kvalitní zábavu jako televizní třicetiminutovky, akorát v ucelenější formě, jako to pro filmová plátna udělali Simpsonovi ve filmu. Abych řekl pravdu, rozjede se to až po nějakém čase, ale pak už to graduje do tak velkolepého finále (na Hasselhoffových zádech!), že cokoliv horšího než 4* by bylo rouhání. "Kolik jsi toho slyšela?" -"Dost." -"A vidělas mé slipouše?" -"Ne, Patricku." -"A chtěla bys?"(25.8.2008)

• Kamca_

Nejdřív jsem viděla novější pokračování a to mě moc neoslovilo. Teď jsem viděla tohle první filmové zpracování Spongeboba a taky se mi moc nelíbilo. Říkám si, že seriál je zlatej ... Už by chtělo netočit filmy o tomto tématu. 35%.(2.7.2015)

Dlouho jsem se u animovanyho filmu nenasmal tak, jako u Spongeboba. Sice to je poprvy, co jsem se s touhle morskou houbou, ktera vypada spis jako sejra v krabici setkal, stejnojmenny serial mi nic nerika, ale byl jsem hodne mile prekvapenej. Konecne po case kvalitni 2D animovany film a navic styl animace pripomina uchylarny jako Krava a kure. Samotna animace je pak hodne povedena a zabery na jejich xichty sou fakt brutalni. Tohle musel vymyslet nakej silenec. Navic tu je mistama animace spojena s klasickym filmem a to dopadlo taky paradne. Hned po Spongebobovi a jeho kamaradovi Patrikovi (hvezdice co vypada jak parek) tu je nejbrutalnejsi David Hasselhoff, kterej proste nema chybu. Skoda, ze film ma jen nakejch 75 minut, moh by bejt trochu delsi, ale na druhou stranu je prave diky svoji delce tak nabusenej forama, ze uz to ani vic neslo. Ani na chvilicku se nenudite a zaver kdy to Spongebob rozjede na kytaru je fakt vostrej. Navic vetsina hlasu je nadabovanejch celkem priteplene, coz by v jinym filmu pusobilo dost blbe, ale tady to skvele sedi a hudba je taky super. Akorat si nejsem moc jistej, ze to je pro nejaky maly deticky, protoze mistama je humor fakt dost infantilni. I pres slabsi pribeh si myslim, ze si 5* zaslouzi.(26.5.2005)

• - Prvé dve signálne zástavky v prednej časti Krusty Krab znamenajú "Romeo" a "India", zatiaľ čo posledné dve znamenajú "uniforma" a "kilo". Stredná vlajka nemá žiadny význam. (Momo_desu)

• - V trailere sú použité zábery z filmov Ponorka (1981), Honba na ponorku (1990) a Ponorka U-571 (2000). (Abiosis)

• - Film bol venovaný Julesovi Engelovi, umelcovi a režisérovi, ktorý dlhé roky pôsobil na Kalifornskom inštitúte umenia ako učiteľ a mentor začínajúcich animátorov. (HelenOfTroy)