Spongebob v kalhotách: Film

SpongeBob SquarePants Movie, The

SpongeBob v krátkych nohaviciach

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

Ten film byl skvělej, dokud se tam nepřipletly ty živý záběry, který to povětšinou - až na Hasselhoffa - celkem degradovaly.(6.11.2010)

Brutální nářez gagů přesně ve stylu SpongeBoba.....navíc si tu Hajzlhof zahrál svou "životní roli" :)(22.9.2006)

Tak tohle je hustý, něco tak vtipnýho jsem už dlouho neviděl (a to jsem animované filmy nikdy nepovažoval za nijak zvlášť vtipné, spíše úsměvné). Spongebob je teď mojí nejoblíbenější postavou (to je vážně husťák) a cameo Davida Hasselhoffa je dokonalé, asi nejlepší, jaké jsem viděl. Pokud někdo ví, kde je k dostání seriál, tak ať se mi hyperrychle ozve, jinak začnou hrát klavíry.(19.7.2005)

Po prvních deseti minutách jsem se tetelil blahem a říkal si, konečně je tu nástupce geniálního Rena a Stimpyho. Jenže jak šel čas, postupně se ukazovalo, že Sponge Bob a Patrick Star jsou sice lépe nakreslení, ale ani zdaleka tak zábavní, vtipní ani úchylní jako Ren a Stimpy. Pár momentů je sice kulervoucích, ale jinak se autoři možná zalekli být příliš ulítlí a zapomněli, že bez dostatečné porce šílenosti zůstane stupidní a dětinský příběh jen obyčejným stupidním a dětinským příběhem a ničím víc.(14.7.2005)

Priznám sa, že mňa to veľmi nechytilo. Uvažoval som o dvoch hviezdach, pretože scenár nie je z tých najvydarenejších, ale dávam veľmi slabé 3, lebo na postavičku SpongeBoba sa celkom dalo pozerať. 50%(16.2.2009)

• - Film bol venovaný Julesovi Engelovi, umelcovi a režisérovi, ktorý dlhé roky pôsobil na Kalifornskom inštitúte umenia ako učiteľ a mentor začínajúcich animátorov. (HelenOfTroy)

• - V trailere sú použité zábery z filmov Ponorka (1981), Honba na ponorku (1990) a Ponorka U-571 (2000). (Abiosis)

• - Keď sa Spongebob a Patrik vydajú nájsť ukradnutú Neptunovu korunu, na ceste sa ocitnú v jednom bare, kde hľadajú kľúč od svojej káry, ich sprevádzala skladba "You Better Run" od Motörhead. (Dzusta)