v jednech novinach jsem cetla titulek "dannyho partaci 2 opet oslnili".. me teda ne... az na jednu vyjimku - brad pitt :-)(23.12.2004)

Parťáci se rozhodně nevydali po osvědčených kolejích, naopak. Přidali spoustu zákrut, které je málem dovedly až do záhuby. Záchrannou brzdou se tak pro ně podle očekávání stává šarm a kouzlo osobnosti těch nejdůležitějších zúčastněných. Líbí se mi ta naprostá preciznost a technická dokonalost, ale nemůžu se zbavit té kyselé pachuti toho, že obojí přišlo na úkor bezstarostné a zároveň kvalitní a chytré zábavy. Ono vykrádat pro vlastní výdělek a pohodlný zbytek života je mnohem sympatičtější než vytahování party ze starých průšvihů, případně soutěžení o post toho nejlepšího.(6.8.2008)

• TheMaker

Po geniální jedničce obrovitánské zklámání !!!! Na mě moc překombinované. Díval jsem se na to třikrát. Dvakrát jsem nechápal o co tam vlastně jde a na potřetí jsem usnul. Čtvrtou šanci už tomu dávat nebudu, nejsem blázen, ale až to jednou popluje v tv, tak se na to kouknu a uvidím.(4.10.2007)

• Tom Hardy

Zmatené, utahané, postrádající šmrnc a eleganci prvního dílu. Brilantní atmosféra se vytratila a zůstali akorát solidně bavící se herci. Veliká škoda nevyužitého potenciálu a ostrý kontrast skvělému prvnímu dílu. Snad se v trojce tvůrci vrátí ke stylu jedničky, tenhle překombinovaný hype Dannyho parťákům nesvědčí...(12.12.2006)

„Haló? Práve som s Bruceom Willisom a hľadáme deku.“ George Clooney je Boh, s ktorým sa dnes už chcú vyspať aj heterosexuálni muži. Milujem od neho aj báječne báječne báječne uvoľnenú DANNYHO JEDENÁSTKU (2001). Bohužiaľ, keď o tri roky neskôr prišlo voľné pokračovanie, nedokázalo sa zbaviť pocitu menejcennosti napriek tomu, že k beztak šialenému hereckému obsadeniu pribudlo ešte niekoľko ďalších špičiek (Coltrane, Zeta-Jonesová, Finney, capoerista Cassel). Tá fantastická poetická a hravá atmosféra originálu (fontána) je jednoducho preč a zostal zbytočne prekombinovaný scenár (ani pri entej repríze som niektoré zvraty nepochopil) s miestami až sci-fi nápadmi (nadvihnutie domu o tri centimetre, 3D vajce) a prehnaná dĺžka, kvôli ktorej v druhej polovici nastupuje nuda až mierne rozčarovanie. Aj tých zopár kúzelných a vtipných okamihov (šifrovaný dialóg, Clooney pýtajúci sa na stanici kolegov, koľko mu hádajú rokov) nie je zďaleka kúzelných a vtipných v tom okúzľujúco bezbrannom duchu, ako v „jednotke“ (a mnohé sú vyložene samoúčelné – „Julia Robertsová“ či „Bruce Willis“).(12.4.2009)