Na oddychový film zbytočne prekombinovaný dej. A podstatne hektickejší než v jednotke. Ale vďaka sympatiám hviezd, kostýmom, ktoré ich krásne dotvárajú a výbornému, až tarantinovsky efektnému soundtracku to ujde ako voda. Celkovo niekde medzi 3 a 4 hviezdičkami.(20.12.2004)

• Tom Hardy

Zmatené, utahané, postrádající šmrnc a eleganci prvního dílu. Brilantní atmosféra se vytratila a zůstali akorát solidně bavící se herci. Veliká škoda nevyužitého potenciálu a ostrý kontrast skvělému prvnímu dílu. Snad se v trojce tvůrci vrátí ke stylu jedničky, tenhle překombinovaný hype Dannyho parťákům nesvědčí...(12.12.2006)

Byl jednou jeden Ocean a ten byl tak impozantní, že dokázal spáchat i takovou loupež, jaká by nikdy nikoho jiného snad ani nenapadla. Tedy nikoho mimo Hollywood, samozřejmě. A ten Ocean měl s sebou partu hustejch týpků, kteří taky stejně jako on zrovna chyběli ve škole, když se probíraly "morální zábrany", takže jim nečinilo problém se s ním do těch bláznivých loupežnických kousků pouštět. To jsme se přesvědčili už v jedničce a tady ve dvojce to je obdobné. Nicméně mám trochu pocit, že autor geniálního loupežnického plánu si tentokrát pozval na pomoc s prosíkem o radu i samotného Harryho Pottera a ten mu nakukal pár fikaných kouzel, protože v reálu by takto překombinovaná akce musela umřít už na samém startu. Když se ale divák oprostí od kombinačních kliček a nechá se jen tak "houpat na hladině a unášet proudem", dá se tohle Soderberghovo dílo dokoukat i bez hrozby stržení mozkových závitů.(11.5.2013)

Pokračování volně navazuje na první díl a měl jsem co dělat, abych se do děje alespoň trochu dostal. Po celou dobu sledování filmu ve mně totiž vyzníval fakt, že v tom mám guláš jako maďarští vojáci na obědě po nedělní tůře po jejich kopcích a dolinách. U filmu samotného jsem se vcelku slušně nudil, ale chvílemi to zachraňovala zajímavá muzika, i když soundtrack bych si nepořídil. Velkých hereckých ikon je ve filmu celá řada, ale kdo dokázal překvapit na celé čáře tak rozhodně Vincent Cassel, charismatický to záporák, ještě k tomu objevující se v opravdu skvostné napětím a parádní muzikou nabité scéně a nezbývá mi než potvrdit, že ačkoliv je dvojka mišmaš nepředstavitelný chvílemi jsem se solidně bavil i když už to je film naprosto zbytečný...ale co pak bude trojka? --- Vypadám na padesát? - Jo, no...jen od krku nahoru.(21.2.2007)

• xxmartinxx

Dvojka je naprosto příšerně rutinní a nenápaditá. Staví na sympatických postavách - ovšem to neutáhne pokračování samo o sobě. Takže přinejlepším průměr.(9.12.2009)

• - Šek, který Reuben (Elliott Gould) předává Terrymu Benedictovi (Andy Garcia), má hodnotu 198 427 084,32 amerických dolarů. (Her0.89)

• - Yen (Shaobo Qin) ve filmu ani jednou nepromluvil anglicky. (Terva)

• - Během filmování na Sicílii byla pro štáb výrazně posilněna ochranka, protože se v blízkosti natáčecích lokací občas pohybovali členové sicilské mafie. (POMO)