Po tom co Nečas z ODS oznámil, že si sice ze svých daní platím sociální pojištění, ale žádnej důchod nedostanu, protože jsme prý špatně hospodařili , / to nevím, jestli jsem jako hospodařil špatně jen já z Nečasem nebo jak? / jsem se rozhodl, přidat k Dannyho parťákům. Pozvu je do naší země , ukážu jim kde je nejvíce peněz a společně okradem Nečase z ODS a já budu mít na důchod. Určitě by to nebyla tak složitá loupež jako v tomto filmu, kde jsem občas nevěděl čí jsem a jak se jmenuju. Naštěstí to bylo docela vtipný, tak jsem se alespoň smál a tím vykazoval známky pro okolí, že tomu rozumím. Taky už mě začala srát Julia Roberts, jeden díl jsem jí ještě toleroval, ale radši budu, když jí budou strkat do filmů na které se nekoukám. Jo a kdo se mě v tomhle dílu líbil hodně, byl Noční Lišák v podání Vincenta Cassela, toho sem pozvu taky. Ten by mohl okrást Klause. To by byl soubjíček dvou superveličin oboru. Noční lišák se svou akrobacií přes bezpečnostní lasery a Klaus se svou kuponovou privatizací. Taky by mě zajímalo kde Pitt kupuje ty luxusní hadry, jsem byl v Hypermarketu, ale ty hadry tam prostě nebyly.(11.7.2007)

Dokonce ještě nudnější a zbytečně překombinovanější než jednička a to už je co říct. Vincent Cassel tam spíš trapnil.(21.7.2005)

Na Dannyho parťáky 2 jsem čekal každý den po shlédnutí dílu prvního. Ve druhém dílu se film více než na ostatní zaměřuje na Brada Pitta a překvapivě na novou tvář Catherine Zeta-Jonesovou. Více prostoru než v prvním dílu zde dostává také Matt Damon. Děj tu popisovat nebudu, buď jste si jej přečetli v obsahu, nebo v ostatních komentářích, než jste se dopátrali ke mě;) . Film samozřejmě více pobaví diváka, který neviděl díl první, ale pro ty co první díl viděli, je druhý doslova až ten druhý v pořadí. S filmem strávíte příjemné odpoledne, večer, noc... Ale vracet se k němu asi nebudete.(31.5.2005)

Parťáci se rozhodně nevydali po osvědčených kolejích, naopak. Přidali spoustu zákrut, které je málem dovedly až do záhuby. Záchrannou brzdou se tak pro ně podle očekávání stává šarm a kouzlo osobnosti těch nejdůležitějších zúčastněných. Líbí se mi ta naprostá preciznost a technická dokonalost, ale nemůžu se zbavit té kyselé pachuti toho, že obojí přišlo na úkor bezstarostné a zároveň kvalitní a chytré zábavy. Ono vykrádat pro vlastní výdělek a pohodlný zbytek života je mnohem sympatičtější než vytahování party ze starých průšvihů, případně soutěžení o post toho nejlepšího.(6.8.2008)

Styl Stevena Sodenberga mi prostě sedne, ze začátku se zdálo, že Dannyho parťáci 2 překonají první díl, skvělý střih, herecké výkony, soundtrack a mnoho dalšího, jenže pak se stalo něco naprosto neočekávaného, přišla strašná pointa. Ne, ne, líbilo se mi, jak to na nás Sodenberg zahrál, nechal nás dlouho myslet si, že... / nemám rád spoilery... / ... a pak nám najednou hodil pravdu rovnou pod nos. Po působivém tanci mezi lasery podbarveném perfektním hudebním doprovodem nám ukáže svůj trumf. Ten je sice pěkný, ale na druhou stranu je k nám dost nefér. Celá krádež vejce je totiž lacinou fraškou, která mohla být mnohem napínavější, vždyť i vstup do zabezpečeného domu, který není hlavním cílem přepadení, je mnohem zábavnější... Přesto si však dovoluji dát čtyři hvězdičky, protože jsem se až do konce skvěle bavil.(17.12.2005)

• - V roce 2004 jely Velkou cenu Monaka F1 oba vozy týmu Jaguar s drahokamy, které měly propagovat tento film. Ale jeden z vozů hned v prvním kole naboural a drahokam se již nikdy nenašel. Bouračce osobně přihlíželi i George Clooney a Brad Pitt. (krizi)

• - Matt Damon před natáčením požádal scenáristy, aby „zmenšili“ jeho roli, protože byl extrémně vyčerpaný z právě dokončeného natáčení filmu Bournův mýtus. Režisér Steven Soderbergh ale jeho žadost zamítl s odůvodněním, že zmenšení jeho role by mělo špatný vliv na příbeh filmu. (POMO)

• - Šek, který Reuben (Elliott Gould) předává Terrymu Benedictovi (Andy Garcia), má hodnotu 198 427 084,32 amerických dolarů. (Her0.89)