• bassator

Asi jen ze soucitu k velkým jménům neohodnotím odpadem. Absolutně nudné, nechytlavé, nevěrohodně zahrané a ke všemu zlému ještě s otřesnou stopáží... - 30. 5. 2012 - 20%(30.5.2012)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $59,952,835Tržby Celosvetovo $99,480,480Tržby za predaj DVD v USA $33,849,061 //počet predaných kusov 2,008,900║ na to ako je film podaní, sú to v celku slušné tržby __Nehorázne uvlečený film, kde chýba čo i len najmenší náznak o nejaký spád deja, prestrihy medzi rokmi sú len nevýrazná skrumáž, herecké obsadenie je fajn ale ani zďaleka nemá pre takýto dej ako fungovať. Neviem či scenár bol takto stavaný alebo Robert De Niro si skúšal nejaký objavný štýl réžie, lebo toto čo nám ponúka ani zďaleka, nemôže nejako zvlášť upútať. Aj keď je vidieť že sa snaží podať snímku dosť reálne, plus navnadenie vtedajšej doby mu pekne vyšlo ale všetko to vyznie kvôli deju len maximálne nezáživne, škoda, moc som sa na tento počin tešil ale nič my neponúkol. /40%/(25.5.2008)

De Niro rozhodně není špatný režisér. Ale spadá do té šedivé nenápadné skupiny, která vám natočí film, na který si za týden ani nevzpomenete. Mě osobně v hlavě výrazně neutkvěla ani jedna scéna. Až se budete dívat, snažte se, prosím, z úcty k Robertovi moc nezívat.(1.11.2007)

Scénář: Eric Roth .. And ye shall know the truth, and the truth shall make you free. Robert De Niro opět dokazuje, že nejen skvělým hercem, ale i velice zručným režisérem je. Není tak popisný co se fungování samotné organizace týče (vlastně sledujeme jen okolnosti během nichž se zrodila CIA a to spíše upozaděně), ale zaobírá se jednou konkrétní postavou - Edward Bell Wilson - a všemi konfrontacemi, které svádí v rodinném i profesním životě. Scénárista Eric Roth napsal komplexní příběh se silným podtextem jako jsou láska a ochrana americké svobody a hodnot před komunistickým vlivem. Příběh začíná a končí v období kubánské krize, ale mnoho času je věnováno retrospektivním pohledům do dob, kdy mladý Wilson ještě studoval, poznával kdo je pro svět nejnebezpečnější nepřítel a začínal ochutnávat tíhu kontrašpionáže během druhé světové či studené války včetně dopadů na jeho osobní život. Všechna období mají společnou precizní dobovou vizáž, kde je brán ohled na každičký detail, aby z výsledku dýchla vážnost historie. Zde kromě režijního citu pro komplexnost a detail musím pochválit kameru Robert Richardson a zejména excelentní hudební složku dvojice Bruce Fowler a Marcelo Zarvos. Mezi bohatou plejádou hereckých tváří se i De Niro párkrát objeví v roli umírajícího důstojníka, jinak ovšem obrýlený Matt Damon prakticky neopustí záběr - upřímně bych si uměl představit jiného herce na tomto postu, jeho ztvárnění je dosti nevýrazné, ale nejspíš to byl záměr, aby byl tak jednotvárný. Naštěstí dost rozmanitých a výrazných momentů přináší samotný příběh, i když zamotaná špionážní hra nejspíš neosloví každého. 70%.(21.3.2007)

Špehovat? Ne! Být dobrým občanem…… Dramatický příběh ,,ze života agenta CIA“ poukazuje víc než na činnost CIA na špinavost světa agentů a agentury, kde PŘÁTELÉ MOHOU BÝT NEPŘÁTELI A NEPŘÁTELÉ PŘÁTELI. Největším kladem je M.Damon, kterému je kromě stárnutí možno uvěřit vše a režie R.De Nira, který (myslím) mistrovsky zvládl budování atmosféry a napětí. A o to v politickém dramatu jde.(22.5.2008)