Při sledování Good Shepherd jsem měl intenzivní pocit že se režisér celou dobu nemohl rozhodnout jestli točí film dokumentární a nebo film klasický "příběhový". Většinu času sledujeme ty nejdůležitější epizody z celé doby existence CIA a občasné vyprávění o soukromém životě hlavní postavy při tom spíše ruší, ale občas dějem probleskne i náznak většího důrazu na dramatičnost a atmosféra značně zhoustne a všechny tyto záblesky na konec vyvrcholí ve velmi silné finále. Celek tak na mě působí jako velmi zajímavý experiment který je určen hlavně lidem které zajímá historie nejmocnější zpravodajské služby na světě a při tom o ní a o událostech popisovaných ve filmu už i něco málo vědí. 7/10(17.4.2007)

Na tento film jsem se vůbec netěšil, očekával jsem politicko intelektuální nudu tipu Syriana, ale musím uznat, že mě film z části zpříjemnil podívanou už kvůli tomu, že je zábavnější než jmenovaná Syriana, ale i tak se o žádný zázrak nejedná. Největší slabinou je délka a že po zhlédnutí jsem měl ze snímku vcelku nepříjemný guláš. Neříkám, že se zde nenachází mnoho zajímavých sekvencí, ale bohužel film nedrží dost dobře pohromadě a má kolísavou kvalitu. Je to škoda, při tak hvězdném obsazení, tak hodnotím tuto jednohubku 3 hvězdičky…(17.11.2008)

Velice zajímavý film, který se sice tváří, že bude vyprávět jak to chodí v CIA ale rozhodně to není jediné téma filmu. Film je plný známých a výborných herců ale trochu trpí na roztahanost a plyne dost pomalu. Film se rozjede až po 40 minutách a i potom se občas stane, že film dává divákovi informace, které by ani nepotřeboval pro další průběh příběhu. Další problém je ve velkém množství postav ve kterém se může divák snadno ztratit. Ale i tak se jedná o snímek, který opět přináší nové a hlavně zajímavé informace.(20.8.2008)

Reziser Robert De Niro sa snazil natocit dobry film, ale par veci mi tam vadilo. V prvom rade nudna nekonecna minutaz na 160 minut, ktora sa mohla pri takom tempe, aky ten film mal skratit aspon na 120 minut, dalej prilis dlho mi trvalo, kym som sa konecne dostal do deja, co sa to tam vlastne deje a co kto robi, pricom sa vsetko neuveritelne vlieklo a tie casove skoky zo 60-tych na 40-te roky a spät mi tiez liezli krkom, pricom ani rozdiel na starnuti Matta Damona nebol vidiet. Zase aby som len nekritizoval, neskor zacal byt dej celkom zaujimavy, hlavne ked uz ide o zivot tym najblizsim. Pre zaujimavost: Kvoli tomuto filmu odmietol Robert De Niro ulohu v SKRYTEJ IDENTITE (2006) od Martina Scorseseho, ktoru si nakoniec zahral Jack Nicholson... 28.12.2008 _____ Matt Damon - (Edward Wilson) +++ Angelina Jolie - (Margaret Russell) +++ Alec Baldwin - (Sam Murach) +++ Robert De Niro - (Generál Bill Sullivan) +++ William Hurt - (Philip Allen) +++ John Turturro - (Ray Brocco) +++ Joe Pesci - (Joseph Palmi) +++ Timothy Hutton - (Thomas Wilson) +++ Billy Crudup - (Arch Cummings) +++ Produkcia: Francis Ford Coppola, Robert De Niro +++ Hudba: Bruce Fowler, Marcelo Zarvos +++(28.12.2008)

Film, který mohl být klidně o hodinu, možná i o dvě kratší a vůbec by mu to neuškodilo. Film, který mě svým příběhem dokázal zaujmout až v posledních minutách, kdy ukázal, čeho všeho jsou lidé schopni. Film, který pro mě nebyl ničím objevný, většinu času docela nudil a vlastně mě na něm zaujaly jen herecké výkony, kamera a minimalistická hudba... Průměr po (skoro) všech stránkách.(14.7.2009)