Edward Wilson umně schovává inteligenci za svůj standartně kakabusoidní výraz. Přes svoji upjatost měl dvakrát (jednou s nepřítelem) v životě sex, což může dokázat uvedením svého jména v rodném listu Edwarda jr. Jako jeden ze zakladatelů CIA má však Edward jiné než rodinné starosti, protože musí denně přesouvat praporky po bitevních polích celého světa. Wilsonův příběh by si asi zasloužil vyšší hodnocení, jenže já nesdílím americký patriotismus nepůvodních obyvatel tohoto státu.(5.7.2009)

133minútová, zostrihaná verzia, ktorú som videl, mi mala (dedukciou) podľa väčšiny tunajších komentárov priniesť kvalitnejší a hlavne svižnejší filmový zážitok. Film sa mi zdal pomalý a monotónny tak akurát na hranici prípustnosti, takže pozerať toto ťarbavé tempo o tridsať minút viac, asi by som ešte hviezdičku upustil. Dúfam, že nekrivdím, ale silno pochybujem, že vystrihnutých bolo tridsať minút zaujímavých a pohotových scén, ktoré by zbystrili divákovu pozornosť. Je dosť kruté, že príbeh a scenár, ktorý v sebe obsahuje špionážne udalosti udalosti počas druhej svetovej vojny, kubánskej krízy, či zároveň aj samotný zrod aj začiatky CIA, ma nedokázal ohúriť, či lepšie zaujať. Zameranie na agentov život popri bežných špionážnych operáciách a ich dopad na rodinu vôbec nemal taký efekt a účinok. Herecká nespôsobilosť Damona ma navyše úplne ubíjala. Angelina bola skvelá, no najviac som sa tešil na výstup Joea Pesciho po ôsmich rokoch a dočkal som sa dvoch rozvitých súvetí. Pár slov viac by som sa možno dočkal v dlhšej verzii, no i tak je to sklamanie. Ako v podstate celý film. 60%.(28.1.2009)

Velice zajímavý film, který se sice tváří, že bude vyprávět jak to chodí v CIA ale rozhodně to není jediné téma filmu. Film je plný známých a výborných herců ale trochu trpí na roztahanost a plyne dost pomalu. Film se rozjede až po 40 minutách a i potom se občas stane, že film dává divákovi informace, které by ani nepotřeboval pro další průběh příběhu. Další problém je ve velkém množství postav ve kterém se může divák snadno ztratit. Ale i tak se jedná o snímek, který opět přináší nové a hlavně zajímavé informace.(20.8.2008)

Djkoma versus Kauza:CIA. Obžaloba:nuda, nic se neděje, velký počet hvězd až je to zbytečné, málo extra zajímavých událostí, momentů a scén, Angeline Jolii to nesluší, "obyčejnost, délka, možná také slabší režie De Nira, který si ukousl příliš velký kus dortu. Obhajoba: Matt Damon prostě jede a nikdo mu nestačí, De Niro se snaží místo hraní v malých filmech za slušné peníze natočit něco zajímavého, jde tu o CIA (pro neznalé docela důležitá organizace hlavně, co se týče dějin USA a různých tajných akcí a atentátů), docela zajímavá "fakta" a historické události. Verdikt poroty: Jednoznačné tři hvězdičky za dílo, které se lehce podobá JFK a neobsahuje jeho preciznost a kvality a výrazně neprohlubuje divákovy znalosti ani rozhled okolo CIA. De Niro ještě není žádný velký režisér, ale vybírat si jednodušší témata by mu prospělo.(3.9.2007)

k uzoufání pomalé a nudné WTF!!!(28.3.2008)