Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

Keď vás v prvej polovice a hlavne hneď od úvodu napadne prečo má tento film tak málo percent, v druhej polovici dostanete rýchlu a stručnú odpoveď ako ranu cez hubu. Veľká škoda, ktorú ešte pred totálnym zlyhaním zachránil celkom dobrý záver. Najlepší z toho je plagát. 65%.(29.6.2006)

Ale je to hodne spinava trojka, je to opravdu slabota, necekejte od toho filmu zadne zazraky. Heh, asi nejvetsim zklamanim pro me bylo, kdyz mi az v polovine filmu doslo, ze to fakt neni Harirson Ford. Jsem jedinej komu se zda, ze je mu Dennis Quaid tak podobny? (i kdyz me mozna hodne zmatl ten dabing - shlednuto nahodou nekdy v noci v telce)...(6.2.2006)

Opravdu vydařený horor, fakt úžasný, něco jako Prokletí domu slunečnic (i ten je s Kristen). Super podívaná v podání Dennise Quaida, Sharon Stone a samozdřejmě Kristen Stewart, ta byla opět bombastická, bylo hezký jí pozorovat ve filmu, ve kterym si zahrála jako 12-13 leta holka i tam byla nádherná... a ted k filmu opravdu napínavý film, občas hodně lekavý, ještě, že jsem se na to koukal večer, takže jsem měl bedny na potichu, jinak bych se asi po*ral strachy :D ... hlavně toho konce, který byl dokonale napínavý do poslední vteřiny. Tyhle filmy se mi líbí , miluju horory, a tenhle byl uzasny, napinavy proste vsechno a byl hlavne neprehnany..(16.8.2010)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $29,119,434(2.6.2008)

• tron

„Dom je len ulita.“ Smrtiaca dĺžka, čo je škoda, lebo VIDIECKE SÍDLO zo začiatku vyzerá ako pôsobivá historka o strašidelnej chalupe... aby postupne vyšumelo do nudnej poviedky o rodine v ohrození na spôsob ÚPLNEHO BEZVETRIA a podobných kúskov, kde priemernú rodinu terorizuje "niekto tretí". Herci sú fádni (Juliette Lewisová navyše rovnakú rolu dostala už v MYSE HROZY a KALIFORNII!), atmosféra rýchlo stráca znepokojivý šmrnc a "hrozne nezávislý" Mike Figgis (ZANECHAŤ LAS VEGAS) ničí svojou rutinnou réžiou i to málo, čo spočiatku vyzeralo dobre (psychopat v podaní Stephena Dorffa; majestátna hlava rodiny Dennis Quaid). Vrátane višní v čokoláde, Christophera Plummera, koní a jatočných kladív.(17.3.2005)