Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

Občas to tam krásne zaiskrí, ale týchto momentov sa veľa nedočkáte. Klasicky strihnutý thriller s hviezdnym obsadením.(2.12.2010)

• -bad-mad-wolf-

Tuctový thriller, který uděluje lekci především v čitelnosti děje a s naprostým nezájmem se dopouští mnoha žánrových klišé v podobě "nenápadných" náznaků, postupně odhalovaného dávného zločinu, záhadné minulosti domu, snahy očernit titulní postavu a nechybí ani vskutku "napínavé" finále. Stephen Dorff má sice na záporáky ksicht, jenže byla mu napsána ta nejnudnější a nejprůhlednější role, kterou jsem poslední dobou ve filmu viděl. Adrenalinovější scény jsou křečovité, poněkud naivně splácané a příběh samotný neustále našeptává co se stane, v důsledku čehož je titulní linie odhadnutelná minimálně s půlhodinovým předstihem. Kapitolou sama pro sebe zůstává závěr. Jeho podoba je tušená prakticky od začátku, avšak chování všech postav v jeho průběhu je slušně řečeno prapodivné. Něco málo bodů nechávám za nádhernou lokaci a sympaticky obsazenou rodinu (Dennis Quaid, Sharon Stone, Kristen Stewart...).(19.11.2009)

Cold Creek Manor jsem chtěla vidět hlavně kvůli Kristen Stewart. Z počátku se mi nelíbilo, že nedostala příliš prostoru. Jenže pak se na scéně objevil Stephen Dorff a zbytek filmu si bezohledně ukradl pro sebe. Jeho ztvárnění Dalea Messieho je dokonalé. Svalnatý, fešný, s ostrými rysy, pronikavým pohledem a věčně zapálenou cigaretkou. A za tím vším falešný, zákeřný a nebezpečný maník proti rodině, která si vybrala moc špatný dům. Ačkoliv je příběh okatě průhledný a předvídatelný, já vydržela se zájmem sledovat až do konce. Z velké části právě díky Stephenovi. "Na něco se zeptám, jsem šílenec?" - "Ne." - "Chyba."(7.3.2011)

• Phobia

Vyjádřeno slovy "Hawkeye" Pierce ze seriálu M.A.S.H.: VENI, VIDI, NUDI. Tenhle film naprosto postrádá šťávu, je nudný a plytký, herci nijak nezáří... NUDA. Nejpovedenější jsou plakáty k "Cold Creek Manor" - konkrétně ten záběr na obilné pole a dům v pozadí se soumračným nebem, to bych si doma klidně pověsila. Film podruhé sledovat nehodlám. 40%.(15.12.2008)

• tron

„Dom je len ulita.“ Smrtiaca dĺžka, čo je škoda, lebo VIDIECKE SÍDLO zo začiatku vyzerá ako pôsobivá historka o strašidelnej chalupe... aby postupne vyšumelo do nudnej poviedky o rodine v ohrození na spôsob ÚPLNEHO BEZVETRIA a podobných kúskov, kde priemernú rodinu terorizuje "niekto tretí". Herci sú fádni (Juliette Lewisová navyše rovnakú rolu dostala už v MYSE HROZY a KALIFORNII!), atmosféra rýchlo stráca znepokojivý šmrnc a "hrozne nezávislý" Mike Figgis (ZANECHAŤ LAS VEGAS) ničí svojou rutinnou réžiou i to málo, čo spočiatku vyzeralo dobre (psychopat v podaní Stephena Dorffa; majestátna hlava rodiny Dennis Quaid). Vrátane višní v čokoláde, Christophera Plummera, koní a jatočných kladív.(17.3.2005)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontáriu. (Terva)

• - Daleho (Stephen Dorff) zranění mění své pozice a množství krve. (Terva)

• - Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)