Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

• Tommassi3

"Kam sakra jde ??" - "Zpátky do lochu.." ;) Jojo, tohle je trestuhodné mrhání potenciálem, který končí s rozmlácenou lebkou v ďáblově chřtánu, i velkými hereckými jmény.. Obecně mám skutečně velký problém s filmy, jejichž finální zvrat dává naprosto jednoznačně zapomenout na samotnou cestu k rozuzlení, která navíc jednoho skutečně nadchne, zvlášť v případě, kdy i výborné řemeslo vypadá jako úplně zbytečně vynaložené úsilí.. Multinadaný režisér Mike Figgis, byť si sice rád zaexperimentuje, tentokrát šlápl hodně vedle, když v rukou s nablblým hloupými klišé po okraj plným scénářem tragického Richarda Jefferiese dělá na diváka nakonec hodně dlouhý nos, myslím totiž, že mu nejvíce sluší naopak žánrově čisté projekty.. Zvláště snaha tradičně lahůdkového živočišného Stephena Dorffa s tím jeho magorem jednoho zamrzí, tenhle velký sympaťák by si snad konečně zasloužil nějakou skutečně dobrou roli..(1.2.2016)

Průměrný, předvídatelný děj, nic vyčuhujícího z žánru - prostě film na jedno nudné nedělní odpoledne. Ta třetí hvězdička je spíš za ten krásný dům :-)(2.10.2007)

Ale jo já se bavil a to díky hercům, do tohohle filmu se seběhla hned čtveřice mých oblíbených Quaid, Dorff, Lewis, Stone... Tihle jsou prostě borci, a ústřední duo padouchů(nebo spíše jen jeden) jsou prostě parádní, Dorff jako bývalí majitel domu a jeho mastný vlasy je prostě parádní. Figgise nějak moc neznám, ale tohle mi sedlo. Navíc nádherná hudba celý film podtrhává, je pravda že atmosféra je parádní a mohlo být více lekaček ale co už. To jsou jen malé vady. Jediným výrazným nedostatkem je Stewart která fakt hrát neumí ani kdyby se sebevíc snažila. Ale jinak palec nahoru.(25.12.2011)

Občas to tam krásne zaiskrí, ale týchto momentov sa veľa nedočkáte. Klasicky strihnutý thriller s hviezdnym obsadením.(2.12.2010)

Ale je to hodne spinava trojka, je to opravdu slabota, necekejte od toho filmu zadne zazraky. Heh, asi nejvetsim zklamanim pro me bylo, kdyz mi az v polovine filmu doslo, ze to fakt neni Harirson Ford. Jsem jedinej komu se zda, ze je mu Dennis Quaid tak podobny? (i kdyz me mozna hodne zmatl ten dabing - shlednuto nahodou nekdy v noci v telce)...(6.2.2006)

• - Daleho (Stephen Dorff) zranění mění své pozice a množství krve. (Terva)

• - Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)

• - Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)