Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

Průměrný, předvídatelný děj, nic vyčuhujícího z žánru - prostě film na jedno nudné nedělní odpoledne. Ta třetí hvězdička je spíš za ten krásný dům :-)(2.10.2007)

• Webb

Průměrně zpracované dílko, u kterého zaujme především prokreslenost postav a budování děje v první půli. Ve druhé se to už začne trochu vléct a napětí má jen velmi malý účinek a dopad do scénáristického vyústění.(28.6.2010)

• -bad-mad-wolf-

Tuctový thriller, který uděluje lekci především v čitelnosti děje a s naprostým nezájmem se dopouští mnoha žánrových klišé v podobě "nenápadných" náznaků, postupně odhalovaného dávného zločinu, záhadné minulosti domu, snahy očernit titulní postavu a nechybí ani vskutku "napínavé" finále. Stephen Dorff má sice na záporáky ksicht, jenže byla mu napsána ta nejnudnější a nejprůhlednější role, kterou jsem poslední dobou ve filmu viděl. Adrenalinovější scény jsou křečovité, poněkud naivně splácané a příběh samotný neustále našeptává co se stane, v důsledku čehož je titulní linie odhadnutelná minimálně s půlhodinovým předstihem. Kapitolou sama pro sebe zůstává závěr. Jeho podoba je tušená prakticky od začátku, avšak chování všech postav v jeho průběhu je slušně řečeno prapodivné. Něco málo bodů nechávám za nádhernou lokaci a sympaticky obsazenou rodinu (Dennis Quaid, Sharon Stone, Kristen Stewart...).(19.11.2009)

Keď vás v prvej polovice a hlavne hneď od úvodu napadne prečo má tento film tak málo percent, v druhej polovici dostanete rýchlu a stručnú odpoveď ako ranu cez hubu. Veľká škoda, ktorú ešte pred totálnym zlyhaním zachránil celkom dobrý záver. Najlepší z toho je plagát. 65%.(29.6.2006)

Cold Creek Manor jsem chtěla vidět hlavně kvůli Kristen Stewart. Z počátku se mi nelíbilo, že nedostala příliš prostoru. Jenže pak se na scéně objevil Stephen Dorff a zbytek filmu si bezohledně ukradl pro sebe. Jeho ztvárnění Dalea Messieho je dokonalé. Svalnatý, fešný, s ostrými rysy, pronikavým pohledem a věčně zapálenou cigaretkou. A za tím vším falešný, zákeřný a nebezpečný maník proti rodině, která si vybrala moc špatný dům. Ačkoliv je příběh okatě průhledný a předvídatelný, já vydržela se zájmem sledovat až do konce. Z velké části právě díky Stephenovi. "Na něco se zeptám, jsem šílenec?" - "Ne." - "Chyba."(7.3.2011)

• - Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontáriu. (Terva)

• - Daleho (Stephen Dorff) zranění mění své pozice a množství krve. (Terva)