Z filmu je patrná poetika a rukopis Oty Kovala, i když film dokončili jiní. Poprvé jsem viděla jako malé dítko se školou v kině, neb bylo tehdy zvykem brát děti do kina právě na podobné filmy. Musím říct že to na mě udělalo už tehdy velký dojem - bosé chllapecké nohy šlapající spoustu kilometrů za trochou jídla, soudržnost v partě, bída ... Po letech neztratilo nic ze svého původního kouzla, nadupaná atmosféra s výbornou hudbou Luboše Fišera.(18.5.2014)

Velmi syrový snimek s perfektními dobovými reáliemi.pro dnešního dětského diváka nekoukatelné,řek bych...(2.12.2015)

• WANDRWALL

Jak to, že tehle burcující film ještě nevyšel na DVD.(13.7.2011)

Nejen Karel Kachyňa, ale i Ota Koval je pánem dětské poezie československého filmu. Dobrodružné vyprávění o věrném společenství chlapců, v hladových a smutných letech První světové války, nenechá chladným nikoho s duší sentimentálního nostalgika, jako jsem já. A kdo jiný než Luboš Fišer by měl doprovodit tento příběh o ryzím kamarádství správných kluků.(12.6.2015)

Roztomilý film podle knížky mých klukovských let. Nic na tom nemění fakt, že román Rudolfa Hrbka byl silnou komunistickou propagandou a tudíž za minulého režimu populární literaturou. Ve filmu není nic propagandistického, většina motivů z knihy se do něj nevešla, dokonce i sabotáž v továrně tu není uvědomělým činem, ale spíše náhodou, a nejpolitičtějším prvkem jsou sokolské čepice bratrů vítajících svobodnou republiku. Moc se mi líbil představitel Ládíka, malý Filip Renč, který přesně splňoval mé představy podle románu.(17.12.2011)

• - Filmovalo se v Broumově, komparzisté jsou místní občané. (troufalka)