poster

Superman se vrací

 • USA

  Superman Returns

 • Slovensko

  Superman sa vracia

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Akční

USA / Austrálie, 2006, 154 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  *****

  No tak podle mě Bryan Singer nakonec dokázal natočit nějlepší komiksovou adaptaci supermana, ale nelze nevidět, že to neni , až tak moc bombastický, jak se všude propagovalo. Největší škoda je, že Superman se vrací je tak trošku nevyváženej, Singer hned ze začátku servíruje jednu giganticku akci za druhou, podpořenou skvělými triky, na tom by sice nebylo nic špatnýho, jenže on všechny podobný pompezní scény vyplýtvá během 40 minut a dál už film jen tak stagnuje a bohužel se nekoná ani žádná gradace na konci, pořád to pluje po stejný průměrný vlně, což je ohromná škoda, protože Singer určitě umí víc, jak ukázal na začátku. Samozřejmě, že ten závěr je pojatej velkolepě a neni až zas tak špatnej, ale v porovnání s ultra nabouchanou scénou s letadlem to působí jako chudej příbuznej. Ale i tak to pořád vysoko nad průměrem drží herci a skvělá supermanovská hudba od Johna Williamse, ta sice vypadá skoro totožně jako ve starších dílech, ale teď mi připadala fakt úžasná, i když nebyla zrovna moc pestrá a doplněný to je další svižnou hudbou. Co se týká herců, tak s těmi jsem naprosoto spokojenej, Brandon Routh nechává vzpomenout svým zjevem na Reeva a se svojí rolí se i herecky vypořádel dost dobře, Kate Bosworth je zase jako Lois Leinová velice příjemná a Marsden nevadící, ale mě stejně nejvíc ohromil Kevin Spacey, ten byl fakt božskej, uměl ve všch scénách, ve kterých se objevil totálně strhnout pozornost na sebe, prostě naprosto nejlepší Lex Luthor, v klidu strčil do kapsy i Gena Hackmana z prvnho dílu. Jedinej kdo mi ve filmu moc nesedel byl ten malej superprcek, ten byl fakt strašnej a doufám, že si tim Singer neudělal cestičku pro další díl, kde bude Superman dělat taťku, to by byla asi nejhorší věc, co by se mohla stát. Ale nakonec u mě přece jenom převažuje spokojenost, i když by to sneslo zkrácení, useknout tak posledních 10-15 minut, který úplně bijou do očí tim jak jsou zbytečný, by rozhodně neuškodilo, možná v nich je pokus o navození dojmu, že se bude konat pokračování, ale to už si myslim bylo těch 10 - 15 minut zpátky taky a tam by podle mě byl mnohem lepší čas na zakončení, timhle se to akorát zbytečně prodloužilo scénami, který nikoho nezajímaj(27.7.2006)

 • TeeAge
  ***

  Nakoľko sa jedná o remake, nový superman nesie sebou už overené kvality svojho komiksového fungovania v novom, modernejšiom obale. Dejová linka celkom otužilá, no ničím výnimočná.(9.1.2010)

 • T2
  *****

  Rozpočet $270miliónovTržby USA $200,081,192Tržby Celosvetovo $391,081,192 ║ finančne to pre tento projekt nedopadlo pre vysoký rozpočet moc dobre ale verím, že aj tak príde na rad ďalšie avizované pokračovanie Superman: The Man of Steel ▐ Tržby za predaj DVD v USA $81,626,156 //počet predaných kusov 4,142,898║ _Režisér Bryan Singer obhájil svoje výsostne postavenie medzi elitou v žánri Comics filmov , kde sa výborne zaradili aj Sam Raimi a Christopher Nolan. Moje menšie obavy z nového Supermana sa rozplynuli hneď po prvých 5 minútach, keď som prehodnotil zbytočne osočovanie nad úvodnými titulkami v niektorých prečítaných dosť kritických recenziách, veď takýto štýl tituliek sem patrí ako uliaty možno, že podaktorí to dosť odradzuje ale sem to patrí tak isto ako titulkoví úvod k filmom ako Star Wars. Dizajn interiérov je urobení tak aby ste mali čo najlepší pocit že to nadväzuje na štvrť storočia starých Supermanov I a II. "Marlon Brando - aj jemu sa udelila týmto filmom pocta a teda poklona ako nezabudnuteľnej filmovej legende a veličine. " _Film je podľa mňa dobre štruktúrovaní, pokiaľ vám zapasoval spôsob akým bol spracovaný Batman Begins tak isto vás ohromí aj vnútorne sužujúci príbeh Supermana, ten po návrate ani nevie kam skôr skočiť či letieť a len s napätím sledujete jeho zázračné momenty keď zachraňuje svet pred nešťastiami ale zas na druhú stranu, kto by čakal neustálu akciu ten sa sklame, tá prichádza vždy len v ten pravý čas a v poslednej chvíli pred blížiacou sa katastrofou. Film je založený na hrdinovom hľadaní seba samého aby sa dokázal znovu začleniť do života na svete a nájsť si tam pravé miesto, nie len v podobe neomylného záchrancu. _Pri konci filmu keď Superman odhadzuje kus novej pevniny, vytvorenej Luthorom do vesmíru a potom od vyčerpania prichádza chvíľkový stav beztiaže až vysilený pomaly klesá až naberá nekontrolovateľnú rýchlosť a padá cez nebesá dole, je asi najsilnejšou momentkou filmu. Pri tomto všetkom hrá do kariet hlavne krásna pestrofarebná paleta farieb jednoznačne pracne doladená, špičkovými tvorcami trikových efektov , podobný obraz bol aj u nedávneho King Konga ale tam to nemalo tu správnu vizuálnu atmosféru. K hereckému obsadeniu určovanej prevažne zo strany Singera nemám čo vyčítať možno slabší článok bola Kate Bosworth ale v každom prípade jej úloha bola nadpriemerná či už po hereckom prejave čiže osobnostnej stránke nekompromisnej novinárky + jej výzor, teraz rozmýšľam ale fakt neviem či by sa iná herečka hodila viac do tejto úlohy. Famózny sú Brandon Routh a Kevin Spacey , ťažšie to mal neskúsený herec Routh ale z prvej veľkej hereckej bitky vyšiel víťazne čo ma asi prekvapilo na filme najviac. "Zážitok roka 2006" __/videl v kine 4x: 95%/(20.4.2008)

 • golfista
  ***

  Abych řekl pravdu, tak jsem se na Supermanův návrat těšil - v tomhle roce asi nejvíc. Z toho pohledu jsem zažil velké zklamání.... Tenhle film by se hodil tak na veletrh milionářů. Je drahý, je to na něm vidět a najde si asi i mnoho obdivovatelů (stejně jako mobil za 10 milionů :). Každá drahá věc by ale (i přes svů zevnějšek) měla "fungovat". A tenhle film bohužel "nefunguje" (alespoň na mě ne). Co je to platné, že vám na pár místech vyrazí dech, když je celý takový chladný a bez schopnosti vyvolat emoce.... Vždycky se bráním srovnávání s původním snímkem, ale tady vyhrává Donnerův Superman (i přes dnes už úsměvné triky a 5x nižší rozpočet) na celé čáře.(1.11.2006)

 • monolog
  **

  Při sledování mě napadaly neustále dvě stejné věci. Sračka a 260 milionů dollarů. Ono i když se sračky dotkne král Midas, pořád to bude sračka, zlatá, ale sračka. A tohle je extra zlatá sračka. Pravda, triky jsou úchvatný a každá jedna scéna vypadá jako nějaká malba, jenže to mi prostě nestačí. Příště bych bejt Singerem ubral nějakých padesát milionů trikařům a dal je scénáristům (případně najal jiné sécnáristy), aby vypotili něco, na co se dá dívat. Jistě, existuje tu něco jako Superman franchise (vlastně výrobní znaky), od kterých se nemohl odchýlit kvůli majitelům autorských práv a producentům, jenže aby jediná opravdu dobrá věc na nejdražším filmu všech dob byla hudba, která však vznikla pro jiný film před třiceti lety, to je trochu moc (či málo, jak se to vezme). Příběh je podle mě největší slabina filmu. Já osobně chtěl vidět něco víc než jen sled několika akčních ochran Ameriky. Chtěl jsem vidět Supermana jako člověka, protože tím je víc než mnozí jiní, chtěl jsem vidět příběh dospělého Supermana, Supermana ve středním věku, který musí bojovat každodenní život jako ostatní lidi. Který se škorpí s jedovatou tlustou manželkou Lois, má drzýho fagana a v superhrdinské práci už nenachází pražádnou radost a svůj cíl prostě ztratil. Který nemá chuť k ničemu, kromě rozbití huby svého nepříjemného šéfa. Možná je to trochu přehnaný, ale viděl bych to mnohem radši než tenhle krásnej, ale prázdnej obraz. Ještě drobnost k obsazení. Kolik proboha mělo Supermanovi a Lois bejt, když se poprvý v Daily Planetu potkali? Patnáct? Dokud bude Superman 27letej chlapeček a Lois třiadvacítka, nikdy to nepřekročí stín prvního Donnerova Supermana, který i přes dnes dost zastaralý triky pořád vede na celé čáře. A ještě jedno, Brando se musí otřásat v hrobě smíchy. Za první díl ho přeplatili (14 milionů za deset dnů práce) a tady určitě dostal ještě mnohem víc.(9.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace