Svět zítřka

Sky Captain and the World of Tomorrow

Svet zajtrajška

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Itálie, 2004, 106 min

Aj keď sa SVET ZAJTRAJŠKA odohráva v prvej polovici 20. storočia, v uliciach New Yorku sa preháňajú aj čudnejšie veci, ako Lawova stíhačka. Mám rád filmy, ale niektoré by som nerád nakrúcal a tento patrí medzi ne. Pre diváka vizuálny skvost (Roklinka, King Kong), ale pre režiséra a jeho tím to musela byť vyčerpávajúca práca. Napriek tomu vidieť a cítiť, že to robili s každodennou láskou. Jackson a Lucas majú veľkú konkurenciu. Čo myslíte, na čo Polly minie posledný záber?(16.8.2005)

Uhh toľká škoda. S obrovského potenciálu čo tento film ponúkal využiť len 80%. Ja som totiž trochu rozmaznany z The Incredibles, kde boli akčné scény dokonalé a tento film mi ich trochu pripominal. Ono je to taký mix medzi Bondom, Incredibles, Indiana Jonesom, a neviem čím ešte. Každopádne je to prijemné primonenutie naivity sci-fi 40-tych rokov. Retro skoro dokonalé.(15.3.2005)

Áno, ten film ma chabúčku story. Lenže vyčítať mu to by bolo ako postrádať v Schindlerovom zozname disnosaurov. Pretože SKY CAPTAIN je číre filmovo fanúšikovské potešenie, ktorého hlavnou devízou je to, čo majú Star Warsy a čo chýba Van Helsingovi (a 98% súčasnej hollywoodskej produkcie). SKY CAPTAIN je krásna pocta starým filmom, nechýba v ňom príjemný humor, skvelá hrdinská hudba a sympatickí hrdinovia (Jude a Angelia súna zožranie, iba Gwyneth mi pripadala akos neistá v tom, čo má hrať). Výprava nepotrebuje komentár, tibetské „rekreačné“ údolie mi pripomínalo Rivendell. :) Miestami som bol až dojatý. K dokonalosti chýba už len špeciálne upravené čierno biele prevedenie. Chel by som byť producentom tohto filmu nehľadiac na jeho komerčný neúspech. P.S.: Tento film naznačuje začiatok éry, v ktorej fyzických hercov nahradia vo filmoch tí CGI.(11.1.2005)

Velice dobré akční sci-fi retro se skvělými postavami a nadprůměrným scénářem.(21.11.2004)

Oživená mrtvola, krásně nabalzamovaná.(25.4.2006)

• Jude Law