Svět zítřka

Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

Svet zajtrajška

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Itálie, 2004, 106 min

Stylizovanou vizuální stránku doplňuje excelentní zvuk a skvělý orchestrální soundtrack. Za technickou stránkou však výrazně pokulhává příběh. Sice je zcela jasné, že je záměrně šestákově naivní, ale tohle je možná až příliš. Je sympatické, že si to v zásadě udělal jeden člověk na koleně, ale není to omluva pro všechny neduhy. Zklamáním je i Jude Law, tento typ role ve stylu hrdiného dobrodruha mu nesedne. Oproti tomu v poslední době nenápadná Paltrowová si roli novinářky náležitě užívá. Snímek nepostrádá i styl špičkovacího humoru mezi ústřední dvojicí a ten naštěstí funguje; čímž mnohé zachraňuje.(1.11.2004)

Oživená mrtvola, krásně nabalzamovaná.(25.4.2006)

Áno, ten film ma chabúčku story. Lenže vyčítať mu to by bolo ako postrádať v Schindlerovom zozname disnosaurov. Pretože SKY CAPTAIN je číre filmovo fanúšikovské potešenie, ktorého hlavnou devízou je to, čo majú Star Warsy a čo chýba Van Helsingovi (a 98% súčasnej hollywoodskej produkcie). SKY CAPTAIN je krásna pocta starým filmom, nechýba v ňom príjemný humor, skvelá hrdinská hudba a sympatickí hrdinovia (Jude a Angelia súna zožranie, iba Gwyneth mi pripadala akos neistá v tom, čo má hrať). Výprava nepotrebuje komentár, tibetské „rekreačné“ údolie mi pripomínalo Rivendell. :) Miestami som bol až dojatý. K dokonalosti chýba už len špeciálne upravené čierno biele prevedenie. Chel by som byť producentom tohto filmu nehľadiac na jeho komerčný neúspech. P.S.: Tento film naznačuje začiatok éry, v ktorej fyzických hercov nahradia vo filmoch tí CGI.(11.1.2005)

Monstrózní propadák. Napíšu jen tolik, že kdyby mi hudba a efekty tolik nepřipomínaly Star Wars, kdyby zde Angelina byla déle, než 10 minut (!!!) a kdyby se to celé nebralo tak vážně a bylo tam více vtipů, možná bych šel i na čtyři hvězdy.(4.8.2010)

Jako většina sci-fi filmů má i Svět zítřka banální zápletku. Děj zachraňují naštěstí vtipné dialogy mezi Sky Captainem a Polly a zápletka milostného trojúhelníku. Ovšem výtvarné pojetí to je skutečně nádhera.(14.12.2004)

• - Angelina Jolie natočila své záběry za tři dny. (imro)

• - Ve filmu si zahrál otec Jude Lawa, Peter Law - jednoho z unesených vědců, s kterými se hlavní hrdinové vydali za dr. Totenkopfem. (HarveyDent)

• - Retro sci-fi se podařilo debutantovi Kerrymu Conranovi natočit za 40 mil. dolarů (některé zdroje uvádějí sumu 70 mil.) a za první víkend (17. - 19. 9. 2004) v amerických kinech si Sky Captain vylétal 15,5 milionů. Do konce roku stihl vydělat necelých 38 mil. dolarů. (imro)