Svět zítřka

Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

Svet zajtrajška

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Itálie, 2004, 106 min

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $57,846,375(14.12.2006)

4 a 1/2. Pitomoučký scénář? To se mi tedy nezdálo. Ne že by byl kdo ví jak složitý, ale k takovému unikátnímu filmu jaksi "staře" zrežírovanému se "starou" atmosférou až po příjemně starosvětskou hudbu by se snad ani jiný nehodil. Mé nadšení ze snímku se nepokrytě stupňovalo s dalším záběrem, zvratem a dialogem. Nejvíc se mi líbily dialogy - slovní přestřelky mezi kampitánem a reportérkou byly nepopsatelně legračí. Taky konec se mi líbil. Celý. MÁŠ TAM KRYTKU.(16.3.2005)

Po výtvarné stránce se můžou všechny ostatní filmy zahrabat, tohle je nádherné, jak všechny ty digitální triky vypadají jak z 50 let starého technicolorového filmu. Ale i scénář se povedl, milá a vtipná parodie na staré dobrodružné filmy. Příběh se ve všech těch tricích neutopil (jako např. ve van Helsingovi), ale je stále důležitou složkou filmu. Na to, že jde o debut, klobouk dolů.(29.10.2004)

• J*A*S*M

Záměrná esence demence. Nechápu, proč chce někdo něco takového točit, ani proč se na to chce někdo dívat. Jako pokus o naivní dobovou noir scifárnu úspěšné, jako film, který má obstát u diváka 21. století, jednoznačný epic fail. U většiny dialogů jsem umíral pomalou a bolestivou smrtí, být film o půl hodiny delší, tak bych sem již tento komentář nenapsal.(4.8.2010)

Cesta do pravěku + Star Wars + Četník a mimozemšťané v hávu počítačové hry Command & Conquer. Neptejte se mě jak, ale nějakou záhadou to šlape jako perfektně naolejovaný stroj. Nejoriginálnější a výtvarně nejodvážnější "starý" dobrodružný film za velice velice dlouhou dobu. Škoda, že nemá šanci se zaplatit a pravděpodobně ho potká stejný osud jako Final Fantasy. Divák fajnšmekr si však bude, proč to neříct bez obalu, rochnit jako prase v žitě ;)(27.9.2004)