Svět zítřka

Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

Svet zajtrajška

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Itálie, 2004, 106 min

Soundtrack Ed Shearmur: 1. The World Of Tomorrow ,2. The Zeppelin Arrives ,3. The Robot Army ,4. Calling Sky Captain ,5. Back At The Base ,6. The Flying Wings Attack ,7. An Aquatic Escape ,8. Flight To Nepal ,9. Treacherous Journey ,10. Dynamite ,11. Three In A Bed ,12. Finding Frankie ,13. Manta Squadron ,14. H-770d ,15. Flying Lizard ,16. Totenkopf's Ark ,17. Back To Earth ,18. Over the Rainbow,(14.5.2011)

Tak tenhle film me docela zklamal, jediny kuli cemu stoji za to se na nej podivat je vizualni stranka. A to mluvim jen o takovem tom retru, ruzny nasviceny a zabery byli fakt perfektni, ale jinak ostatni triky jako jsou roboti a nebo auta se mi moc nezdali, prisli mi jako z animovanyho filmu. Herci sou docela v pohode, ale jak uz tu bylo zmineno Angelina mela dostat vetsi prostor. Jude Law se na pilota celkem hodil, ale nehodil se na typka co ma zachranit svet, neni to ten hrdinskej typ, navic ani nemel zadny poradny hlasky. Pribeh je vcelku jednoduchej, ale nijak zvlast nudnej neni, cemuz taky napomaha vcelku slusna hudba. Skoda, ze ze zacatku kdy to vypadalo dobre, vzdusny bitvy a roboti ve meste, se film dostane do druhe casti a zacne se podobat Indiana Jonesovi. Pak uz je to slabota, protoze postavy furt jen nekam jdou a kecaj a klisoidni zaver kdy se vse zvladne na posledni chvily. No nakonec dam 4*, ale je to jen tak tak. No tak po druhem skouknuti, kdy uz jsem od filmu tolik necekal, jsem se daleko vic bavil, sice vetsina vytek plati, ale tentokrat sem se ani na chvily nenudil, takze s klidem muzu dat 5*.(20.9.2005)

Monstrózní propadák. Napíšu jen tolik, že kdyby mi hudba a efekty tolik nepřipomínaly Star Wars, kdyby zde Angelina byla déle, než 10 minut (!!!) a kdyby se to celé nebralo tak vážně a bylo tam více vtipů, možná bych šel i na čtyři hvězdy.(4.8.2010)

• Gilmour93

Nachystejte Jude Lawovi uzenáče, na snídani je zpátky! Retro dobrodružství, vzdávající hold pulp magazínům, komiksům i německému expresionismu, které bych si neodvážil srovnávat s díly Karla Zemana ani v té největší troufalosti, protože se jedná o absolutně sterilní, umělohmotnou hovadinu s mizivým potenciálem bavit a neuvěřitelně otravnou monumentální hudbou navrch. Alespoň, že režisér Conran nenosil při natáčení angorský svetr, i když…, člověk nikdy neví. K dokonalé katarzi mi jen chyběl závěrečný sky boarding na krokodýlovi a zcela nahý Totenkopf, čekající pomazán javorovým sirupem ve své kajutě na chrabrého Sky Captaina. To by bylo mravenců..(13.12.2010)

........Úžasné obrázky, zajímavá animace......Jak již někdo řekl: svět zítřka je úchvatnou podívanou, která se dočkala pozitivních kritik, ale i přesto v kinech neuspěla......Conran, až zřejmě nechtěně, tento experimentální snímek poslal na slepou kolej filmových dějin. Mistrný kousek digitálního studia, které nepochybně odvedlo zdařilou a poctivou práci je na zcela jiné hodnotové úrovni, než to, co bylo přetáčeno s herci. Právě toto technické vložení herců do pozadí, nelogické chování, místy úsměvné dvojité přesvícení herců, pompézní herohudba, únavný děj. Toto vše mi dává za pravdu, že je vždy nutno míti se na pozoru před velkou, masivní reklamou a trailery před spuštěním díla do kin...............(26.4.2005)

• - Původní název byl “The World of Tomorrow“, ale byl pozměnen, aby se nepletl s Emmerichovou vysokorozpočtovkou Den poté (2004). (imro)

• - Původně měla mít jedno oko "záhadná žena" (Ling Bai). Když se ale k natáčení přidala Angelina Jolie, rozhodl Kerry Conran, že páska bude víc slušet jí. (Petr23)

• - Když Polly volá svému editorovi o postupu obřích robotů, repliky, které uslyšíme, jsou přesně převzaté z rozhlasového zpracování „Války světů“ (1938) Orsonem Wellsem. Postava ztvárněná Rayem Collinsem je tehdy vysílala ze střechy budovy zpravodajství, kde na „vlastní oči“ sledovala útok Marťanů. (imro)