Svět zítřka

Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

Svet zajtrajška

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Itálie, 2004, 106 min

Nádherná vizuálna stránka, roztomile naivný príbeh ala Star Wars dochutený chutnou zmesou akcie, romantiky a humoru a to všetko v nezabudnuteľnom sci-fi noir balení. To sa ani nedá odmietnuť.(19.11.2006)

Ten příběh je fakt hodně slabej a velmi lehce předvídatelnej, ale nedá se říct že by byl nudnej, i když se tam pár takovejch míst najde. Ale docela hodně mě zlamaly triky, všechno vypadalo strašně uměle a komiksově, ale možná to tak tvůrci chtěli. A taky si mohli odpustit ten vybledlej obraz aby to vypadalo že to je jako stará doba, to mě taky nijak zvlášť nevzalo. Co se týče herců, tak jak Jude Law tak i Gwyneth Paltrow jsou dobrý, ale je docela škoda že nedali větší prostor Angeline Jolie, protože je tam cca 10 min a to je na to že je psaná jako jedna z hlavních hereček docela málo. Možná jsem čekal víc, ale rozhodně se nedá říct že to je špatný. Je to spíš 3,5 než 4(20.4.2005)

Naprosto úchvatná vizualita rozhodně zapíše Svět zítřka do filmových učebnic. Ani příběh bych neoznačila za pitomoučký, protože přesně tento typ naivity retro stylu sedne jako ulitý. Pro mě malinkou třešínkou na dortu je výkon Giovanni Ribisiho. 4* za malý přestupek - forma (opět :) ) zvítězila nad obsahem.(20.11.2004)

Scénář: Kerry Conran .. VIZUÁLNÍ A STYLOVÝ NÁŘEZ!! Že já si tohle nechal uniknout v kině.. Animátor a nyní už i celovečerní režisér Kerry Conran ve své prvotině ukázal, že se do budoucna máme na co těšit! A ukázal to nejen tím, jak svůj celovečerní debut pojal a natočil - ve studiu před modrým pozadím, jen za pomocí několika herců a předmětů, zato se spoustou počítačů na dotvoření výrazné vizuální podívané. K hercům jen malá poznámka - jiskření mezi dvojící Gwyneth Paltrow-Jude Law bylo zajímavé a díky několika dialogům velmi vtipné, zato obsazení Angeliny Jolie mi přišla dosti zbytečné. Giovanni Ribisi byl docela přesný a „restaurovaný“ Laurence Olivier je jakási pomyslná třešnička a vrchol výtečně dobré chuťovky.. Příběh se možná zdá slabý, ale mě přišel taktéž velice stylový a do tvořeného celku bez větších problémů pasoval. I kdyby to bylo ještě slabší, pořád je tu ona úchvatná podívaná – pochodující roboti, viditelné rádiové vlny, město Gotham City, letecká základna s hangáry, velehory, překrásný prales i tajná ostrovní archa - téměř vše je přesná trefa do mého vizuálního vkusu. Při sledování se mi vybaví trilogie Indiana Jones, King Kong, noir detektivky, Metropolis atd.. Cornan si tedy splnil svůj sen a jsem opravdu zvědavý, jaký bude jeho další film. Napoprvé totiž opravdu nastínil možný (filmový) svět zítřka...(23.3.2005)

• AngelAngie

Film jsem se pokoušela dokoukat asi 10x, ale nikdy se mi to nepodařilo, prostě mě to nikdy nechytlo a hodnotím cca půlku, kterou jsem viděla.(21.5.2008)

• - Retro sci-fi se podařilo debutantovi Kerrymu Conranovi natočit za 40 mil. dolarů (některé zdroje uvádějí sumu 70 mil.) a za první víkend (17. - 19. 9. 2004) v amerických kinech si Sky Captain vylétal 15,5 milionů. Do konce roku stihl vydělat necelých 38 mil. dolarů. (imro)

• - Dej filmu sa odohráva v 30. rokoch 20. storočia. (Greenpeacak)

• - Charakter Polly Perkins vzniknul podle postavy herečky Lauren Bacall z filmu Mít a nemít. (Petr23)