• Chrustyn
  ***

  Povedené TV zpracování známého románu Marka Twaina. Známý příběh o výměně krále a pouličního zlodějíčka, tentokrát v české produkci. Vše co mají příznivci románu rádi zde najdou, jen je zde bohužel hodně viditelná levná TV produkce.(14.3.2012)

 • Šandík
  ****

  Krásný film, škoda, že pokud se na DVD jednoho dne dostane, tak asi leda nějakým omylem, neboť současný, pouze za ziskem se deroucí trend vydávání českých filmů, kvalitu často míjí širokým obloukem... Markéta Lazarová budiž příkladem nejzářnějším...(26.1.2008)

 • gudaulin
  ****

  Působivý pohádkový příběh, kde se z nouze stala ctnost a černobílý materiál, který byl ve světovém měřítku v té době už anachronismem, pomohl vytvořit temnou, syrovou atmosféru středověku. Velkou roli hraje dobově znějící hudba využívající píšťal a fléten. A v neposlední řadě úspěch zaručilo kvalitní obsazení - Roman Skamene je výborný, stejně jako herci ve vedlejších rolích. Případ filmu, kde za málo peněz vzniklo hodně muziky. Nedávno jsem viděl britskou moderní verzi, která byla bezpochyby mnohonásobně dražší a přitom co se výsledku týče, zhruba poloviční. 80 % celkového dojmu za stylovou podívanou.(30.12.2007)

 • flanker.27
  *****

  Oblíbený film mého dětství. Dokáže skloubit napínavý příběh a jistý sociální apel, aniž by to působilo uměle. Realita Anglie 16. století tu působí opravdu autenticky.(24.5.2014)

 • Marthos
  *****

  Dvoudílný televizní přepis stejnojmenného Twainova románu je dílem výjimečné umělecké hodnoty, filmem, který v mnoha ohledech dokonce překonává původní literární půdorys. Zásluhu na tom má nejen režisér Ludvík Ráža, který ve spolupráci s kameramanem Františkem Vlčkem snímek opatřil působivou, takřka hororovou atmosférou, ale také celá plejáda vynikajících českých herců, mezi nimiž samozřejmě ční sedmnáctiletý Roman Skamene v překvapivě zdařile provedené ústřední dvojroli. Ale přehlédnout nelze ani ostatní, především Petra Kostku, skvělého Josefa Bláhu, Miroslava Macháčka, Vítězslava Vejražku, Čestmíra Řandu i celý královský dvůr v čele s Vladimírem Šmeralem, Martinem Růžkem a neodolatelným Ladislavem Peškem. Veškeré další epitafy by byly zbytečným nošením dříví do lesa. Národní poklad. Bez přehánění.(10.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace