7/10 Kdysi se mi to libilo vic nez ted, ale na kazdy pad je to dobra temna atmosfera stredoveke Anglie se vsemi temi prostredky co udelaji ve filmu super atmosferu, co divaka pohlti. Herci se sesli vyborni a Roman - klobou dolu. Idelani pohadka pro vetsi deticky(4.2.2008)

Televizní historická inscenace s působivě temnou atmosférou. Příběh dvou vzhledově podobných lidí a výměně jejich identit - života šlechtice za život lůzy.Skamene ve své nejlepší (dvoj)roli (ono jich taky moc nebylo, že).(20.4.2003)

Povedené TV zpracování známého románu Marka Twaina. Známý příběh o výměně krále a pouličního zlodějíčka, tentokrát v české produkci. Vše co mají příznivci románu rádi zde najdou, jen je zde bohužel hodně viditelná levná TV produkce.(14.3.2012)

Špičkové dílo naší původní televizní tvorby pochází z poslední fáze jejího zlatého věku, kterým bezpochyby byla šedesátá léta. Nemá smysl dodávat - když už to tu výstižně napsali jiní - , že jde o dílo špičkové s vynikajícími hereckými výkony a špičkovou režií. Protože pohádková tvorba a díla pro mládež i v následujících letech byla významně mimo pozornost cenzury ÚV KSČ, vzestup úrovně, dosažené v již řečených šedesátých letech, se nikdy zcela nezastavil a je jistě nechtěným paradoxem, že se tak stalo až na začátku devadesátých let. Černobílá barva je užívána i dnes tam, kde jde o zájem na ozvláštnění autorského záměru. To plně platí i pro PRINCE. Důležitá je také sociální nota, v inscenaci zdaleka viditelná, která tvoří jakousi její ideovou páteř, aniž by narušila výrazněji Twainovu literární předlohu. Buďjakbuď se jedná o výrazný, osobitý český příspěvek k závažnému tématu anglické historie posledních Tudorovců. Tím spíš je nepochopitelné, jak takový nadčasový i divácky vděčný skvost může míjet DVD nosiče. Je to škoda pro celou diváckou veřejnost.(2.12.2007)

Oblíbený film mého dětství. Dokáže skloubit napínavý příběh a jistý sociální apel, aniž by to působilo uměle. Realita Anglie 16. století tu působí opravdu autenticky.(24.5.2014)