poster

Šumná města (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1995, 66x23 min

Režie:

Radovan Lipus
(další profese)
 • Ej Hlemýžď
  ****

  Zdá se, že si Vávra našel dobrou parketu seberealisace v TV a pokud nevyschnou finanční zdroje, může to být nekonečný seriál, jenž je velmi dobrý. Koncem července jsem potkal Vávru a štáb ČT s rozbalenými fidlátky na náměstí v Mělníku, takže se opravdu jede dál.(10.8.2003)

 • hirnlego
  *****

  Lepší pořad o architektuře si i se svou dosti bujnou fantazií prostě neumím představit.(10.1.2007)

 • Vančura
  *****

  Maestro David Vávra je bůh, který je podepsaný i pod Českou sodou, a tak má na svědomí nejlepší původní "seriálovou" tvorbu, jaká se kdy na obrazovkách České televize objevila. Pro mě jako pro fandu architektury je každý díl čistá radost, znásobená tehdy, když Vávra zabloudí do míst, která jsem sám kdysi poznal a obdivoval. K Vávrovi chovám hluboký respekt, je to výjimečný člověk se srdcem na pravém místě.(19.4.2011)

 • M.Macho
  *****

  Obligátní série, v níž se 1) kloubí výborná dramaturgická koncepce, 2) dokonalá znalost architektury a 3) nesporný komediální, epický i odborný talent Davida Vávry, který tu s jemnou ironií, tu oprávněným uznámím komentuje urbanitu jednotlivých měst. Jde určitě o jeden z nejoriginálnějších cyklů České televize, který perfektně kloubí humor, jímž se baví "normální i intoši" se zábavně edukativní formou. Zamyšlení nad tím, co nás vlastně všechny obklopuje a příliš nad tím nepřemýšlíme, pojmenování prostoru a architektury jako hry, jako umění... PS: Za Šumný Zlín obvzláště děkuji!(18.9.2006)

 • Nin
  ****

  Architektura může být zábavná? Wow ! :) (8/10)(9.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace