poster

Šumná města (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1995, 66x23 min

Režie:

Radovan Lipus
(další profese)
 • Chrysopras
  *****

  Snad nejzáslužnější počin pro českou architekturu. Má to spád, vtip, nadhled, zápal i informační hodnotu. Někdo sice Vávrův styl nemusí, ale mě sedí. No a o to víc mě potěšilo, když jsem si s Davidem zahrál fotbálek :-) Jen mě mrzí, že nebude Šumná Praha, protože jako rodilej Pražák mám velký dluh vůči pražský architektuře...(25.11.2007)

 • NeutrinoX
  *****

  Je škoda, že ČT vyhradila pro seriál, který není pouze pro zasvěcené, ale pro širokou veřejnost, tak nevhodný večerní čas. David Vávra nás provází po městech zábavnou a ušlechtilou formou opravdového znalce problematiky a ukazuje nám zde známou i neznámou architekturu našich regionů.(20.3.2006)

 • golfista
  ****

  Pokud někdo rozumí svému řemeslu, je inteligentní a vtipný, může stvořit neuvěřitelně kvalitní a živý seriál o velmi statickém umění - architektuře. Výborné !(22.4.2003)

 • Kothy
  ***

  Zajímavý dokumentární pořad o české architektuře uváděný Davidem Vávrou. Dělá to opravdu osobitým stylem.(6.2.2015)

 • Marigold
  *****

  Velice poučný a zábavný seriál. Konvenuje mi hlavně prvorepubliková architektura (především funkcionalismus) a kvituji s povděkem, že mu tvůrci věnují tolik pozornosti. Také oceňuji postoj k socialistickému realismu, který si svoje místo v české architektuře bezesporu zaslouží, ať už bude hodnotící znaménko jakékoli. Výborným nápadem jsou i vávrovsky rozpustilé mezihry, které nikdy neopouštějí meze dobrého vkusu a příjemně ředí příval informací trochou kabaretu. Pokud by se dramaturgie veřejnoprávní televize ubírala tímto populárně-naučným směrem, byl bych jen a jen rád.(31.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace