Šumná města (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1995, 66x23 min

Radovan Lipus
  • IllIlIlIIl

Díky tomuto pořadu může člověk ,,procestovat,, města v ČR. Bohužel mi vadila amatéřina, která i díky D.Vávrovi z tohoto pořadu čišela.(18.2.2008)

Žijeme rychle, neradi se ohlížíme zpátky, a když tak jen za tím, co je vidět. Vávra se ohlédl za nás za tím, co už málem vidět není. Celý život všichni chodíme svými městy, aniž bychom věděli kolem čeho, znali pozadí, kontexty. Vietnamci dnes provozují tržnice v domech, které nikdo nechce, a které se dnes lidem ani nelíbí. Jen za cenu jejich projektů by se dnes zrealizovaly celé domy, přesto to nikoho nezajímá. Zachraňuje se sakrální architektura, zámky, ale městská a industriální architektura konce 19. a poloviny 20. století zůstává ve většině zapomenuta. Vávra za nás prošlapává cestičky jednotlivými městy svým osobitým přístupem, komikou, kterou ne každý skousne. Vzniká tak ale v Čechách jediný celistvý filmový dokument, nadčasový a tím také nesmírně cenný. Jsem hrdý na to, že jsem Čech a po shlédnutí Šumných měst o to víc. Vávra je borec!(24.2.2011)

5/10 No, ne vzdy mi Vavra se svym netuctovym vykladem sedel, ale rozhodne se jedna o chvalyhodny pocin a i mistni obyvatele se aspon dozvi, ze maji ve svem meste neco architektonicky zajimaveho, kolem ceho az doposud chodili bez povsimnuti...(25.8.2008)

• Eldrick

Šumnej pořad. Nechápu, jak mohl někdo takovýho psychopata vůbec pustit před kameru a nechat ho moderovat pořad.(19.11.2005)

O architektuře vím fakt kulový a ani mě nezajímá, ale Vávra je prostě geniální vypravěč a průvodce.(2.5.2007)