Šumná města (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1995, 66x23 min

Radovan Lipus

Velmi kvalitní seriál, který vede ještě kvalitnější architekt David VÁVRA.(1.12.2008)

• IllIlIlIIl

Díky tomuto pořadu může člověk ,,procestovat,, města v ČR. Bohužel mi vadila amatéřina, která i díky D.Vávrovi z tohoto pořadu čišela.(18.2.2008)

• Eldrick

Šumnej pořad. Nechápu, jak mohl někdo takovýho psychopata vůbec pustit před kameru a nechat ho moderovat pořad.(19.11.2005)

Dokázat kvalitně zpopularizovat určitý obor lidské činnosti není nijak snadný úkol. Davidu Vávrovi se to však pořadem ŠUMNÁ MĚSTA podařilo na výbornou. Ve svém pořadu dokáže tento "Sklepák" nejen poučit a zaujmout, ale také svým specifickým a nezaměnitelným způsobem pobavit.(10.9.2003)

Tenhle geniální "osvětový" seriál si nezaslouží nic jiného než pět hvězdiček. Také dobrý doklad toho, že s vtipností naprosto není nutné rezignovat na odbornost. Koneckonců, vždyť je dílem dvou mágů v tom nejlepším slova smyslu ;o)(23.1.2008)

• - Po smrti šumného číšníka Františka Šece připadala v úvahu alternativa, kde by se šumnou číšnicí stala herečka Zora Rozsypalová. Novým šumným číšníkem se ale stal Jiří Krupica. (Stocki)

• - Dohromady má být natočeno celkem šedesát šest dílů Šumných měst. (Stocki)

• - Seriál České televize Šumná města získal hlavní cenu třetího ročníku mezinárodního festivalu filmů o umění Arts&film 2007 v Telči. (Stocki)