Šumná města (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1995, 66x23 min

Radovan Lipus

Obdivuji osobnosti, které umí laikům přiblížit něco ze své profese nenuceným a hravým způsobem. David Vávra je jednou z těchto osobností, která umí vzbudit zájem o věc a zároveň navodí nový způsob vidění a hodnocení. Po tomto seriálu jsem se pustila do doplnění mezer v oblasti architektury a je to jedna z mých diletantských zálib:-) Škoda, že nedošlo na Prahu, mělo se začít Prahou 4 a Braníkem, kde zrovna bydlím, stejně jako David Vávra.(20.10.2012)

For ME 84%(3.8.2007)

Dílů jsem viděl celkem dost. Někdy je to zajímavé, jindy zase solidně trapné a ze strany Vávry až moc vyumělkované. Ale určitě je to dobrý pořad, který je zaměřen na architekturu budouv českých měst.(25.12.2007)

O architektuře vím fakt kulový a ani mě nezajímá, ale Vávra je prostě geniální vypravěč a průvodce.(2.5.2007)

Nebýt trochu praštěného Vávry, který si uvádění pořadu vysloveně užívá, byla by to nejspíš polonuda, on tady ovšem je. Jelikož autor komentáře má jeden ze svých největších koníčků architekturu a blízký vztah k divným lidem, hodnotí 5*(6.4.2013)

• - Po smrti šumného číšníka Františka Šece připadala v úvahu alternativa, kde by se šumnou číšnicí stala herečka Zora Rozsypalová. Novým šumným číšníkem se ale stal Jiří Krupica. (Stocki)

• - Seriál České televize Šumná města získal hlavní cenu třetího ročníku mezinárodního festivalu filmů o umění Arts&film 2007 v Telči. (Stocki)

• - Dohromady má být natočeno celkem šedesát šest dílů Šumných měst. (Stocki)