Rabbits

Drama / Mysteriózní / Horor / Komedie / Fantasy

USA, 2002, 50 min

David Lynch

David Lynch

Znovushlédnuto: Jedna místnost, 3 králíci. Mohli to být lidé, ale potom už by vyznění nebylo takové. Dialogy o ničem, nebo spíše monology. Přesto si za tím každý bude hledat to své. Proč? Protože když jsi něčím fanouškem, nutí tě to. Ať chceš, nebo nechceš. Jsi fanoušek Davida Lynche? Hledej, on to chce. Jsi fanoušek sitchomů? Hledej, oni to chtějí. V obou případech není kde a co. Jen Davidova verze má atmosféru... aneb v bezejmenném městě zaplaveném souvislým deštěm žijí ustrašeně 3 králíci s jedním tajemstvím.(23.2.2010)

Nevím co tím chtěl David Lynch říci a obávám se, že se tu nenajde nikdo kdo by mi to pověděl... Za tu absurditu které se musíte smát, za ty dialogy které nenavazují jeden na druhý, za (naštěstí) takovou délku filmu a za to, že člověk uviděl něco co nikdy asi neviděl (a možná ani neuvidí) se musím přiklonit k neutrálnímu hodnocení... - 50%(23.8.2010)

Králíčci proč králíčci? Že by byli tak nevinní a tak ovladatelní? Proč ten smích mimo děj, který přichází od diváků, kteří tam nejsou? Vysmívá se tu někdo snad všem seriálů, které smích používají a pro které je to často jediné vtipné co divák uvidí za celou dobu sledování? Jsou už dnes diváci natolik zničení televizí, že se smějí i tomu čemu nerozumí a co je jim pouze příkázáno tím velkým nápisem Smích? A co já mám dát tomuto snímku, který vlastně není ničím v mých očích 5* nebo odpad!? Podle čeho mám hodnotit něco čemu jsem nepozoruměl tak jak bych si představoval, protože je celý příběh vystaven na surrealistických vizích Davida Lynche? Každý jeho film na mě udělá dojem a podle toho hodnotím, protože jistě pocity a emoce, které se převedou z filmového plátna na diváka jsou to nejdůležitější. Tentokrát jsem s údivem sledoval, jak příběh ne/postupuje, králíci chodí stojí a otevírají dveře(jako vždy se smíchem jako by vstoupila nějaká velká hvězda). Nevím co s tím a proto volím 3*, protože snímek je vyhnán až do maxima únosnosti nudy, snahy něco říct a naprosté nepovedenosti.(29.5.2006)

Zde se nedá ani moc co dodávat :) Je to krásná ukázka velkého filmařského umu Režiséra Davida Lynche. Tajemný a vlastně i nepochopitelný příběh ze života jedné "králičí" rodinky. Členové rodiny spolu hovoří, ale každý mluví úplně o něčem jiném. Dá se však poznat, že je vše posunuto a vlastně spolu mluví normálně :o). A smích na pozadí, který se vyskytuje v nejméně se hodících situacích, je opravdu geniální :) A o konci ani nemluvě.(5.1.2007)

Jak praví klasik - you can only love it or hate it. Osobně se přikláním k první variantě. :) Maestro Lynch se už asi úplně pomátnul, když se rozhodl navléct pár herců v čele s Naomi Watts do králičích kostýmů a unudit diváka k smrti jedním dlouhým statickým záběrem, ale opět na mě platí to co u zbytku jeho filmů - žeru mu to i s navijákem. Možná se před nějakým dalším zhlédnutím zkusím opít nebo sjet houbičkami, a pak v tom objevím hlubokomyslné dílo s úžasným poselstvím. :)(30.7.2007)

• - Miestnosť, v ktorej sa celý dej filmu odohráva, vznikla rozložením provizórneho štúdia na kopci za Lynchovým obydlím. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Celý film je snímaný statickou kamerou, okrem jedného záberu na zvoniaci telefón. (Zdroj: ČSFD.cz)