Žít po svém

Ungezähmtes Leben, Ein

Žiť po svojom

Ticho po smrti

USA / Německo, 2005, 103 min

Rozpočet $30miliónovTržby USA $8,586,392Tržby Celosvetovo $18,618,284║ Na prvý pohľad skromný film ale vnútorne dosť silný a hlavne moc poteší keď herecké hviezdy výborne zvládajú svoje postavy. Podobných námetov je požehnane ale len máloktorý dokáže využiť svoj potenciál a nestratiť sa v priemernosti. /75%/(14.5.2007)

Prostředí nádherné, herecké výkony úžasné (hlavně Robert Redford a Morgan Freeman), téma zajímavé, ale... ale přitom tak předvídatelné a okoukané. Od začátku bylo jasné, kterým směrem se bude příběh ubírat, jaké trápení mají hlavní postavy, co je čeká. Postavy a příběh byl tak průhledný, že mi nezbývalo než jen sledovat tu nádhernou krajinu. Pro mě osobně jeden z nejslabších kousků mého oblíbence Lasse Hallströma, i když v porovnání s ostatními dramaty na téma křivdy, odpuštění a ublížení je počinem nadprůměrným.(30.5.2008)

Jak napsat něco stejného co přede mnou vyřkla Kleopatra??? Ano, Lasse Hallström je veliký filmař. Mohu zodpovědně říci, že jeho filmy si vždy vychutnám (pravda... i Mistr Tesař se někdy..., ale..) JLo opravdu nemusím... ani jako člověka, ani jako herečku ani jako zpěvačku, nicméně budíž ji ke cti... je velmi pracovitá a pilná, je asi i velmi cílevědomá a má vnitřní sílu... (je to hodně nebo málo??? Nic proti ní... nic mně neudělala, subjektivní dojem = můj problém... no a?), ale zde ji to fakt dost "seklo"! (Jo, přesvědčila mě, že v ní něco asi je..).. no nic... laskavý M.Freeman, velmi dobrý RR... strženo potrženo... Dobrý, víc než dobrý film... někdy juknu zas... ona to lze.... že???(18.8.2008)

Tak při tomhle jsem vrněl blahem víc než při konzumaci svíčkový. Opravdu nádhera, sledovat dva chlapáky pyšnící se jmény Redford and Freeman, protože oni maj v sobě víc talentu a charismatu než Amazonka vody. Film nabízí především lidskost ve všech možných podobách, ale rozhodně mu nechybí humor ani dramatický chvilky. Líbí se mě jak už od počátku film mě film připravuvoval na okmažik, kdy se na ranči objeví ten zmrd a tím mě napínal. Taky mě zajímalo jak se J.Lo popasuje s herectvím vedle takových legend jakými jsou Robert s Morganem, ale zvládla to docela dobře, ale aby ne, mít po boku takový herce, tak bych se taky hecnul.(7.4.2013)

Hezký film, v němž se však opakuje možná až příliš témat a postav, které jsme viděli už v předchozích Hallstromových filmech (a bohužel i snímcích jiných tvůrců).(31.1.2006)