Žít po svém

Ungezähmtes Leben, Ein

Žiť po svojom

Ticho po smrti

USA / Německo, 2005, 103 min

Tiché, skromné, príjemné. Na Hallstroma trochu americké, predvídateľné a bez jedinej naozaj silnej scény, no zato s neustálou prítomnosťou ľudskosti. Film stojí na výbornom Redfordovi, J-Lo neškodí, pretože od nej rejža nevyžaduje viacej než dokáže, Freeman je všetkým opäť 100% spoľahlivou oporou. Kamera a hudba skôr nenápadné, než že by naplno využívali potenciál prostredia / námetu. Čo len umocňuje na jednej strane decentnosť a na druhej prešumiteľnosť snímky. P.S.: Mám halucinácie, alebo sa na začiatku scény "Freeman pred klietkou" to malé dievča pozerá asi 4 sekundy priamo do kamery?(9.1.2006)

Jeden z nejděsivějších volně žijících predátorů jako krutá metafora na všechny vaše problémy? Proč ne. Funguje to znamenitě. Lasse vyprávět umí.(6.12.2015)

Obyčejně lidské ... toto spojení se mi prostě při sledování tohoto filmu vtíralo na mysl několikrát. Nenásilné, tiché, příjemné pokoukání. O lidech, o vině a odpuštění. Asi tak. Trochu nudné, to taky, asi díky nevtíravé režii Lasse Hallströma, řekla bych. Redford a Freeman jsou opravdu páni herci a poradí si i bez zbytečných slov, Jenifer Lopez a Josh Lucas se snaží, ale v porovnání s elitou ... jsou jen do počtu.(22.8.2006)

Máte-li Hallstromovu filmařskou poetiku a lidství rádi jako já, pak tohle pohlazení vřele doporučuji. J.Lo pro mě asi navždy zůstane "rušivým elementem", ale tady jí slouží ke cti, že se nedrala o no.1 a nekazila tak požitek z Redforda a Freemana.(14.8.2006)

80% - Moc moc příjemný film, kde kromě jako vždy špatné Lopezové, není téměř co vytýkat. Retford je správnej bručoun, Freeman kamarád do nepohody, děj obyčejný, zato chytlavý a okouzlující. Tenhle film jsem si rozhodně užil víc než jsem čekal...(24.8.2008)