Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

::::::::::::::::::::: Já se bál :-0 ::::::::::::::::::::::::(23.11.2007)

...v poslednej dobe už dosť otrepaný námet, miestami dosť hustá atmosféra a ľakanie najmä klasickým "bu!". Lepšie ako Fear dot com a horšie ako The Ring...niečo medzi tým, ako pohodičková záležitosť stačí.(3.3.2004)

Popravdě mě to moc nenadchlo. Vlastně se to výrazně zlepšilo až ke konci, kde byla docela slušná pointa, kterou jsem opravdu neodhalila, což beru jako jediný klad celé Gothiky.(16.5.2007)

Atmosferická záležitost, jejíž příběhová konstrukce se začne povážlivě bortit pod tíhou otázek, která vás začnou logicky napadat. Zbytečná role Bernarda Hilla, velice sympatická a přesvědčivá Halle Berry, fantastická kamera a úplně pošahaný závěr - suma sumárum filmový ementál s mnohem vyššími ambicemi (které by se možná projevily při delší stopáži), ale rozhodně to nejlepší, co zatím z horové dílny Dark Castle vyšlo.(26.1.2004)

• Rex Mundi

Vždy ma rozčuľuje, keď sa v nejakom americkom filme hrdinovia potácajú po tme, namiesto aby si rozsvietili, ale Gothika dala tomuto klišé korunu. Postaviť celú atmosféru na šere a blikajúcich neónoch je trápne. Napätie a strach sa dá vybudovať aj za svetla, len treba vedieť ako na to. Aspoň vo väzení a psychiatrickej liečebni by sa svietiť malo. Ale toto nie je jediná vec, ktorá ma na filme iritovala. Na Halle Berry som nikdy netrpela, na Penelope Cruz (ktorá IMHO hrala lepšie) takisto, tak ma potešil aspoň Robko Downey. V podstate som sa filmom prenudila, aj keď niektoré myšlienky boli zaujímavé. Úvodné scény úteku z liečebne mi pripomenuli Terminátora 2 a Sarah/Lindu, ktorá však mala v jedinom pohľade viac charizmy ako Halle v celej Gothike.(22.2.2006)

• - Doutník na stole doktora mění svou pozici. (KucC)

• - Ve scéně, kdy se Miranda (Halle Berry) schovává při útěku v bazénu, v záběru pod hladinou je vidět velké vlny. Nad hladinou je však poté voda klidná. (Terva)

• - Hlavný soundtrack k filmu nahrala skupina Limp Bizkit. Jedná sa o cover verziu pesničky „Behind Blue Eyes“, pôvodne od skupiny The Who z roku 1971. Vo videoklipe k pesničke si zahrala aj herečka Halle Berry, spolu s frontmanom Limp Bizkit, Fredom Durstom. (Lukoh)