Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

::::::::::::::::::::: Já se bál :-0 ::::::::::::::::::::::::(23.11.2007)

• tron

„Schopnosť represie je potrebná pre prežitie.“ Nielenže mám rád francúzskeho herca a režiséra Matthieua Kassovitza (PURPUROVÉ RIEKY, MNÍCHOV), ale ani o Zemeckisovej a Silverovej firme Dark Castle (13 DUCHOV, LOĎ DUCHOV) si nemyslím nič zlé. Napriek tomu (a prítomnosti tradične vtipného Roberta Downeyho Jr.), nestojí GOTHIKA skoro ani za fajku močky. Pôsobivá vizuálna stránka (obrovská starodávna liečebňa uprostred večne daždivých lesov) niečo do seba má, detto zápletka (predstavte si, že ste špičková psychiatrička a raz ráno sa zobudíte v zvieracej kazajke a dozviete sa, že ste v noci brutálne zavraždila svojho manžela), ale celé to režisérovi akosi nedrží pohromade, scenár je ku koncu čoraz hroznejší a ranou z milosti sú „herecké výkony“ Halle Berryovej (Oscar za sexuálnu scénu v PLESE PRÍŠER) a Penélope Cruzovej (OTVOR OČI). Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/425/(12.3.2009)

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $141,591,324(9.12.2006)

O atmosfére Crimson Rivers si to môže nechat snívať, ale aj tak je to dobrá "lekačka". Hlavne ta scénka v sprchách. Ale koniec filmu kazí výsledný dojem a strháva ho do priemerných vôd. Škoda.(2.6.2004)

Docela slusnej horor, kterej strasne srazi scenar. Kassovitz to ma pevne v ruce, k tomu tu je velmy zajimava kamera snazici se neustale necim mile prekvapit a pekne tajemna hudba, k tomu Halle Berry, ktera neni nejhorsi, jen obcas moc breci a moc ji to misty neslusi a celkove to fakt dava solidni atmosferu, kde by clovek nemel velkej problem se leknout. Jenze to je ten problem, at hraje hudba tajemne sebevic, kamera i z obycejnyho plavani se snazi udelat atmosferickej zazitek, tak proste neni ceho se bat, pac ve filmu moc strasidelnejch veci neni. A jakmile dojde na ohen, tak to je z hlediska triku tragedie. Ale obcas se precejen nejaka slusna lekacka najde a navic tu je pohodovej Robert Downey, jen skoda, ze pointa je lehce odhadnutelna a film prakticky neprinasi nic noveho.(13.5.2007)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 67. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Hlavný soundtrack k filmu nahrala skupina Limp Bizkit. Jedná sa o cover verziu pesničky „Behind Blue Eyes“, pôvodne od skupiny The Who z roku 1971. Vo videoklipe k pesničke si zahrala aj herečka Halle Berry, spolu s frontmanom Limp Bizkit, Fredom Durstom. (Lukoh)

• - Doutník na stole doktora mění svou pozici. (KucC)