Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

Nejsou to plné čtyři hvězdičky, ale jinak mě tento horor rozhodně nezklamal. Jen je škoda, že neudržel nasazené tempo po celou dobu příběhu, totéž se Kassovitzovi stalo i u Purpurových řek. Nedá se ale říci, že by šlo vyloženě o neproměněnou šanci, výsledek je totiž dost slušný, byť mnoho originálního nenabízí. Zaujme hlavně slušný výkon Halle Berry, některé lekačky bych asi tak okatě neuváděl hudebním podbarvením, ale jinak jak říkám velmi slušné.(20.4.2005)

Ja sa musím priznať, že pri niektorých scénach som fakt musel chvíľu čakať, kým mi začne prúdiť krv v žilách. Film som navyše videl pred Kruhom a spol, takže z tohto žánrového hľadiska to bola pre mňa ozajstná lahôdka. Skvelo natočené aj z pohľadu scenára to nemalo chybu, prekvapivý bol aj koniec. 80%.(23.5.2006)

Štandard, ktorý neurazí, ale časom splynie s davom. Odmeranejšia prvá polovica je zachránená napínavou druhou polovicou, aby bol celok napokon potopený smiešnym finále. O triedu slabšie než OKO alebo KRUH.(26.1.2004)

• Renton

Scénář: Sebastian Gutierrez .. Od několika lidí jsem slyšel ohlasy že Gothika je napínavá, strašidelná a minimálně na stejné úrovni jako Kruh. Teď jsem se dodíval na DVD a výsledek? Není! Začnu od konce. Kriminálně úchylná a odhalitelná pointa by možná obstála v čistě kriminálním filmu, tady to ovšem bylo dosti nepovedené "překvapení". Navíc když si vzpomenu, co se dělo předtím v léčebně. Ale co chcete po chabém scénáři!? Navíc když duchové otvírají na požádání dveře.. Nezáživné, rádoby duchařské scény při kterých jsem nepociťoval napětí či strach. Celkově bez výraznější atmosféry. Co si ovšem zaslouží pochvalu je hlavně kamera, střihy a režie, díky ní jsou některé scény alespoň zajímavě natočeny. Vcelku slibné obsazení upadá ve špatně psaných postavách s minimem prostoru. Halle Berry má prostoru nejvíc, jenže mě prostě pořád nebere a pochybuji, že někdy bude. Dalo by se říct, že celkově je to zklamání, ale přistupoval jsem k tomu bez nějakého očekávání. I tak to bylo zklamání! Psycho atmosféru filmů Kruh, SAW či napětí snímků od Shyamalana mám radši.(17.4.2005)

• Hrabka

Od tohoto filmu jsem čekal víc. Kámoši mně říkali, že se jedná o fantastický horor, ale já se spíš nudil. Tento film mě příliš nenadchl. Možná by to chtělo druhé zhlédnutí, při tom prvním jsem byl zřejmě ve špatném rozpoložení. 45%(22.12.2007)