Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

"Jestli jsi duch Rachel, tak mi otevři dveře."(20.3.2004)

nejsem pravidelným divákem hororů (mám u nich strach?). snažím se vybírat jen něco zvláštního (z čeho bych měl strach). atmosféra je od začátku , osamělý lidé, temné obrazypůsobivá - noc, bouřka, a já sedím sám a z repráků se valí i ta tma. a vo tom to právě je. zvuk kolikrát udělá víc, než krvavá scéna. ale, věřili by jste bláznovi?(18.11.2005)

Docela slusnej horor, kterej strasne srazi scenar. Kassovitz to ma pevne v ruce, k tomu tu je velmy zajimava kamera snazici se neustale necim mile prekvapit a pekne tajemna hudba, k tomu Halle Berry, ktera neni nejhorsi, jen obcas moc breci a moc ji to misty neslusi a celkove to fakt dava solidni atmosferu, kde by clovek nemel velkej problem se leknout. Jenze to je ten problem, at hraje hudba tajemne sebevic, kamera i z obycejnyho plavani se snazi udelat atmosferickej zazitek, tak proste neni ceho se bat, pac ve filmu moc strasidelnejch veci neni. A jakmile dojde na ohen, tak to je z hlediska triku tragedie. Ale obcas se precejen nejaka slusna lekacka najde a navic tu je pohodovej Robert Downey, jen skoda, ze pointa je lehce odhadnutelna a film prakticky neprinasi nic noveho.(13.5.2007)

• Kaka

Kassovitzova režije je sice velmi solidní a dynamická, kamera a střih ok, spousta režijních nápadů, ale co je totálně nezvládnuté je obsah.(5.8.2004)

• castor

Ambiciózní doktorka, deštivá noc (jak jinak), cesta domů, šok – dezorientovaná se probouzí ve své vlastní nemocnici. A nemá tušení, co se stalo. Snad jen, že brutálně zavraždila vlastního manžela… a ejhle. Stále stejná písnička – za okny bouřka, v místnosti divný zvuk, na chodbě problikávající zářivky, v blázinci záhadné okolnosti. Pod producentskou ochranou Joela Silvera a Roberta Zemeckise vznikl podle hodně špatného scénáře technicky zdařilý duchařský thriller, ve kterém se sličná Halle Berry snaží přijít na kloub tomu, co její manžel a jeho kamarád dělali s videokamerou, pouty a dalšími nástroji. Od začátku nám ale všichni předkládají klasické béčko, které sice místy vypadá pěkně (alespoň střihač nespal), ale jinak je odfláknuté, postrádá logiku a napětí. Kamera mi klaustrofobii nevyvolávala, děsit mě nemělo co. Navíc okaté vykrádání jiných titulů!!(23.10.2006)