Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

Předně: nelituji ani jedné minuty, kterou jsem strávil u tohoto thrilleru. GOTHIKA pobavila, zaujala, párkrát vylekala... prostě svůj účel splnila. Ale pokud měla ještě vyšší ambice, tak je (alespoň v mém případě) nenaplnila. Bylo zajímavé sledovat střet racionálna a iracionálna (takové filmy já rád). Ale způsob předložení tohoto tématu ve mně vcelku nic nezanechal. Nedostalo se na žádné závěrečné kulení očí a hlášky typu: "Ty vogo, to byla síla!" Stejně tak se mi jen těžko překousávaly některé (respective: 2) dějové zašmodrchance. Shrnuto a podtrženo: Thriller, který neurazí, vcelku i potěší, ale jehož potenciál ("Miranda [musí] zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě." - viz oficiální text distributora) nebyl využit naplno. Exaktněji řečeno tak na 70 %.(4.5.2005)

• Brouk

Chtěl jsem napsat něco obsáhlého, ale Tsunami_X byl rychlejší. Souhlasím s jeho recenzí, ve skutečnosti je to u mě za 50%, ale v toto případě zaokrouhluji směrem dolů :-((4.4.2004)

• Slasher

Gothika je zvláštní film, dlouho jsem se rozhodoval jestli si 'zaslouží' dvě nebo tři hvězdičky. Celek je mírně zmatený, závěr mi přišel už chaotický. Jinak k první polovině nemám moc co vytýkat, ta se rozvíjela slibně, leč bez atmosféry hodné duchařského hororu.(26.3.2006)

Jednohubková mystika s výborným obsadením. V niektorých momentoch ma fakt zamrazilo.(30.5.2010)

::::::::::::::::::::: Já se bál :-0 ::::::::::::::::::::::::(23.11.2007)

• - Doutník na stole doktora mění svou pozici. (KucC)

• - Halle Berry si zlomila ruku při natáčení scény s Robert Downey Jr. Ten jí měl v jedné scéně chytit za ruku a otočit, ale zatočil s ní moc silně a její ruka to nevydržela. Natačení se pak zastavilo na osm týdnů. (Baffer)

• - Ve scéně, kdy se Miranda (Halle Berry) schovává při útěku v bazénu, v záběru pod hladinou je vidět velké vlny. Nad hladinou je však poté voda klidná. (Terva)