poster

Gothika

 • USA

  Gothika

 • Slovensko

  Gothika

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Kassovitz je dozajista talentovaný filmař a Gothicu zvládl s velkým přehledem a grácií, leč jak už bývá v duchařských filmech zvykem, precizně budovanou atmosféru většiny děje totálně zazdí rutinní a za vlasy přitažené finále. Dokud se neznámo snáší k hlavní hrdince v děsivých vizích, náznacích a výtečně nafilmovaných "plížičkách", je atmosféra Gothicy hutná, elektrizující a temná. Dokud se zajímavě vypadající zápletka, ve které se nejasně prolíná subjektivní vyprávění psycholožky Mirandy a hlas objektivního vypravěče, drží mysteriózní noty, je vše v naprostém pořádku. Divák pochybuje, kde je pravda a sám balancuje na hraně pochyb, zda ona není paní doktorka vážně cáklá. Bohužel závěr nabídne konvenční krvavé finále, ve kterém se všechna mystika vytratí do thrillerového naturalismu. Těžko říci, zda se s komerční duchařinou dá dělat více, než předvedl Šestý smysl, nicméně Gothica je příkladem filmu, který 2/3 stopáže vyhlíží slibně, aby nakonec dopadl jako taková lepší hollywoodská puťka. Škoda. Ale díky režii, kameře, střihu, hudbě, Halle Berry a z toho povstávající atmošce to stojí za vidění... Dost podobný průběh i výsledek jako u Zemeckisova thrilleru Pod hladinou. Potenciál využitý ledva ze 70%.(5.12.2005)

 • castor
  **

  Ambiciózní doktorka, deštivá noc (jak jinak), cesta domů, šok – dezorientovaná se probouzí ve své vlastní nemocnici. A nemá tušení, co se stalo. Snad jen, že brutálně zavraždila vlastního manžela… a ejhle. Stále stejná písnička – za okny bouřka, v místnosti divný zvuk, na chodbě problikávající zářivky, v blázinci záhadné okolnosti. Pod producentskou ochranou Joela Silvera a Roberta Zemeckise vznikl podle hodně špatného scénáře technicky zdařilý duchařský thriller, ve kterém se sličná Halle Berry snaží přijít na kloub tomu, co její manžel a jeho kamarád dělali s videokamerou, pouty a dalšími nástroji. Od začátku nám ale všichni předkládají klasické béčko, které sice místy vypadá pěkně (alespoň střihač nespal), ale jinak je odfláknuté, postrádá logiku a napětí. Kamera mi klaustrofobii nevyvolávala, děsit mě nemělo co. Navíc okaté vykrádání jiných titulů!!(23.10.2006)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $141,591,324(9.12.2006)

 • Gemini
  **

  Normálně bych dal tři hvězdy, a to i přesto, že mi nikdo nebyl schopen říct, proč se to jmenuje Gothika, a tak nemám důvod si nemyslet, že je to jen sprostý tah na "coolovost". Další přesto je to, že dvě hlavní krásky tu nejsou zrovna krásky:) Hudba od Johna Ottmana bude bez "přesto", protože je to kvalitní práce, na jakou jsme od tohoto pána zvyklí. Důvod, proč hodnocení shazuju o stupeň níž oproti povedenějším béčkovým (dejme tomu že) horrorům, je katastrofální předělávka úžasných The Who a JEJICH Behind Blue Eyes z pera a jiných zrůdných orgánů panáčků jménem Limp Bizkit. Nechápu, jak jsem se jich mohl před pár lety zastávat, když mi kdosi tvrdil, že to jsou další komerční sračkeři... Nezapomeňte, hodnocení jsou vždy subjektivní;) 40%(20.8.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $59,694,580Tržby Celosvetovo $141,591,324/65%/(16.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace