Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

Děsivější než jsem čekal, lépší než jsem čekal (( ::(27.11.2005)

Co tomuto hororu nelze vytknout, je atmosféra, námět a půvab Halle Berry, stejně jako charisma Roberta Downey Jr. Byl bych ochoten dát i o hvězdičku navíc, kdyby ve mně Gothika dokázala vyvolat nějaké silnější pocity, zejména tedy pocit strachu, což by měla být doména tohoto žánru. A když ne přímo strach, tak alespoň (ne)příjemné mrazení v zádech. Považuji se docela za strašpytle a proto ani moc horory nesleduji, ale pakliže jsem se u tohoto snímku nebál, nemohu hodnotit lépe.(2.11.2015)

::::::::::::::::::::: Já se bál :-0 ::::::::::::::::::::::::(23.11.2007)

Takových tajuplných filmů jako je Gothika mnoho není a proto každý potěší, protože já osobně si na temné příběhy neskutečně potrpím. Zvláštní je, jak zajímavou postavou Halle Berry v tomto příběhu je, jak často vídané a ničím ojedinělé věci dělá a tím ovlivňuje celý chod příběhu. Samotný příběh rozhodně není špatný, svůj závěr si nechá pro sebe a divák pak má o čem snít, jen je to všechno, i když se to snaží být jedinečné, vcelku průměrné, a fakt, že se v začátečních titulcích objeví jméno Robert Zemeckis nic od nápaditosti nemění. Gothika je dobrý film, rozhodně dost dobrý film. Halle Berry nemám rád, ale tady mi nevadila, protrpěla si v příběhu svoje a docela se jí to všechno dařilo hrát. Není to nuda, stále se něco děje, ale i tak mám ten pocit, že to všechno je průměr, nic extra, co dokáže zaujmout svojí originálností.(2.3.2008)

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $141,591,324(9.12.2006)

• - Ve scéně, kdy se Miranda (Halle Berry) schovává při útěku v bazénu, v záběru pod hladinou je vidět velké vlny. Nad hladinou je však poté voda klidná. (Terva)

• - Producentka filmu Susan Levin se během natáčení seznámila s Robertem Downey Jr., ačkoliv ho obdivovala coby herce, nijak bezmezně okouzlená jím nebyla. Po půlročním vztahu ji Robert v den jejích třicátých narozenin požádal o ruku. V srpnu 2005 se vzali. (Endiiska)

• - Hlavný soundtrack k filmu nahrala skupina Limp Bizkit. Jedná sa o cover verziu pesničky „Behind Blue Eyes“, pôvodne od skupiny The Who z roku 1971. Vo videoklipe k pesničke si zahrala aj herečka Halle Berry, spolu s frontmanom Limp Bizkit, Fredom Durstom. (Lukoh)