Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 95 min

• Slasher

Gothika je zvláštní film, dlouho jsem se rozhodoval jestli si 'zaslouží' dvě nebo tři hvězdičky. Celek je mírně zmatený, závěr mi přišel už chaotický. Jinak k první polovině nemám moc co vytýkat, ta se rozvíjela slibně, leč bez atmosféry hodné duchařského hororu.(26.3.2006)

• Rex Mundi

Vždy ma rozčuľuje, keď sa v nejakom americkom filme hrdinovia potácajú po tme, namiesto aby si rozsvietili, ale Gothika dala tomuto klišé korunu. Postaviť celú atmosféru na šere a blikajúcich neónoch je trápne. Napätie a strach sa dá vybudovať aj za svetla, len treba vedieť ako na to. Aspoň vo väzení a psychiatrickej liečebni by sa svietiť malo. Ale toto nie je jediná vec, ktorá ma na filme iritovala. Na Halle Berry som nikdy netrpela, na Penelope Cruz (ktorá IMHO hrala lepšie) takisto, tak ma potešil aspoň Robko Downey. V podstate som sa filmom prenudila, aj keď niektoré myšlienky boli zaujímavé. Úvodné scény úteku z liečebne mi pripomenuli Terminátora 2 a Sarah/Lindu, ktorá však mala v jedinom pohľade viac charizmy ako Halle v celej Gothike.(22.2.2006)

Ne zase tak špatný mysteriózní film, kterému vysloveně škodí česká verze (všichni víme proč, že? Not alone...).(18.7.2007)

Soundtrack John Ottman: 1. Prologue [2:11] ,2. Miranda's Theme [1:50] ,3. Remembering Rachel [2:37] ,4. Final Escape [6:23] ,5. Road Block/First Contact [2:37] ,6. An Affair? [3:05] ,7. First Escape [4:22] ,8. One of Us/The Shower [4:03] ,9. Willow Creek [3:39] ,10. Recollections [3:18] ,11. The House/Dream [4:02] ,12. I'm the Mirror/Not Alone [2:24] ,13. Revelation [4:47] ,14. You're Next [2:43] ,15. I See Dead Kids [1:50],(3.6.2011)

• bestlama

Nepřišlo mi to strašidelné, nepřišlo mi to originální, nepřišlo mi to vůbec nijaké ...(18.5.2009)

• - Doutník na stole doktora mění svou pozici. (KucC)

• - Producentka filmu Susan Levin se během natáčení seznámila s Robertem Downey Jr., ačkoliv ho obdivovala coby herce, nijak bezmezně okouzlená jím nebyla. Po půlročním vztahu ji Robert v den jejích třicátých narozenin požádal o ruku. V srpnu 2005 se vzali. (Endiiska)

• - Ve scéně, kdy se Miranda (Halle Berry) schovává při útěku v bazénu, v záběru pod hladinou je vidět velké vlny. Nad hladinou je však poté voda klidná. (Terva)