Willy Kufalt

Hodně milá a zábavná „bourvilovka“ z prostředí hotelu. Líbilo se mi, že se tvůrci po dlouhou dobu úspěšně snažili rozehrávat děj a humor na půdě jednoho vybraného prostoru. Hlavní hrdina tak v úloze dočasného náhradníka recepčního zažije obrovské trampoty s hotelovým výtahem, různými hosty na recepci i ve vedlejším baru a na pozadí všeho se tu odehrá i menší zločin. I přes pár momentů, u kterých jakoby z dnešního pohledu film na pár okamžiků zabrzdil, komedie hravě odsýpá. Zvláště od prvního zkušebního vstupu Bourvila do výtahu frčí ve skvělém tempu a vyvrcholí mj. úžasnou hudební snovou scénou na jevišti. Když se po hodině film přesunul do jiných prostředí, vlastně jsem ani nemusel být tak zklamán, když celé vyšetřování a řízení probíhalo podobně vtipným způsobem a navrch s malým bonusem v podobě svérázného monologu právníka (o něco mladší Harry-Max, kterého jsem teď nedávno viděl jako šéfa detektivního úřadu v Ukradených polibcích). To vše i se skvělou a příjemnou náladou z celého filmu pořád udržuje moje hodnocení na spokojených, byť slabších 4 hvězdičkách. Mohly být určitě i silnější, kdyby tu posledních 10 minut nenastoupily všechny ty tradiční neduhy a klišé pamětnických komedií „v plné parádě“. [75%] ()