On je fakt boží!

Angus, Thongs and Perfect Snogging

On je fakt božský!

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 96 min

Neviem čo ste takí kritickí k tomuto filmu, však je určený pre teenegerky, a svoju úlohu aj splnil. A záver, že je presladený, možno to nie je až tak ružové vo svete, ale vo filme je predsa všetko možné. Musím, ale povedať, že od knižnej predlohy to malo hodne ďaleko, miestami sa to už približovalo ale od vtipných hlášok, názorov, pohľadu na svet a trapasov, ktoré si Georgia zapisovala do denníka to malo ešte dosť ďaleko. Keď už nie film, tak aspoň knižky odporúčam (4). A ča sa týka soundtracku ten bol fakt výborný, koho zaujímajú pesničky, ktoré sa objavili vo filme- tak tu je zoznam: 01.) Scouting For Girls - She’s So Lovely 02.) Rumble Strips - Girls And Boys In Love 03.) Lenka - Show 04.) Lily Allen - Naive 05.) Mumm-Ra - She’s Got You High 06.) Razorlight - Who Needs Love 07.) Kate Walsh - Your Song 08.) Ava Leigh - Mad About The Boy 09.) Peter Bjorn & John - Young Folks 10.) Maccabees - Toothpaste Kisses 11.) Oh Atoms - Sugar Mouse 12.) Stiff Dylans - Ever Fallen In Love With Someone 13.) Pigeon Detectives - I Found Out 14.) The Coral - In The Morning 15.) The Pipettes - Pull Shapes 16.) The Ting Tings - Great DJ 17.) Stiff Dylans - Ultraviolet(17.7.2009)

V žánru teen komedií patří tento film rozhodně k těm lepším. Je hodně svižný, doprovázený super hudbou, u které si člověk pozpěvuje a plný vtipných scén. Hlavní hrdince se tady stane spousta trapasů, u kterých se člověk vážně nasměje a spousta holek si určitě vzpomene, že jí se v pubertě určitě taky něco takového stalo.(29.6.2009)

Taková Bridget pro mladší generaci, které ale na rozdíl od amerických teen komedií nechybí vtip a přirozenost. Zkrátka svěží a milá záležitost na nedělní odpoledne, kterou si nejvíc užijí holky, které se začínají prát s pubertou a prvními “závažnými“ problémy. A ještě jedno se musí režisérce nechat, uměla si do filmu vybrat fajnové herecké obsazení.(26.5.2012)

Anglická obdoba francouzského LOL. O co je LOL filmařsky vyspělejší, tolik ho anglické <doplňte-si-sem-ten-dlouhý-název> převyšuje v emoční rovině a vyzařované energii. Malé naivní pohlazení na duši kořeněné perfektním hudebním doprovodem a další ze skvělých případů, kdy by si český distributor zasloužil pomalou a velmi bolestivou smrt za absolutně nevhodně zvolený český název filmu.(27.7.2011)

• Anrie

Tak toto né! To je i na mě moc. Pravda, vůbec bych se na tento film nepodívala, kdyby v něm nehrál okouzlující Aaron Johnson. Snad bych na něj ani nenarazila, protože přesně takové teenage filmy nemusím a nevyhledávám, ale když já jsem nemohla odolat tomu, že v něm právě Johnsona uvidím a jak název napovídá, byl fakt boží! Což je docela smutné, páč on byl jediná věc, na kterou se ve filmu dalo dívat. Ty holky byly nemožný...! Tak stejně jako příběh a scénář.(31.7.2013)