On je fakt boží!

Angus, Thongs and Perfect Snogging

On je fakt božský!

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 96 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $14,924,919(8.9.2010)

Takovýhle blbiny mne baví. Tedy samozřejmě za určitých okolností. Jako když jsem u příbuzenstva na Slovensku a tam místní Markízy a Jojky trpělivě takovéto žvásty neustále reprízují, tak už to beru jako jakýsi folklór. Je to prostě zabavně hloupé... 70%(5.5.2014)

• honajz

Režisérka filmu Blafuj jako Beckham se tentokrát vrátila s pubertální komedií pro holky v pubertě, jež se zamilovávají na požádání. Samozřejmě se zamilovávají jen do krásných hochů, kteří hrají v nějaké hudební skupině na kytaru. Sice budou muset o svou lásku svést boj s třídní krasavicí, ale jejich čistota a dobrota nakonec zvítězí... Tož asi o tom je tenhle film. Uznávám, nepatřím k cílové skupině. Všechny ty výskající a juchající holky mi lezly krkem. Třídní kráska mi přišla tlustá. A i když mám dvě ségry, nikdy ve svých 14 letech nepištěly tak, jako tyhlety filmové děvy, a často si k chození vybíraly ne hezké, ale ošklivé, i když vnitřně zajímavé týpky. Ale možná Američanky, nebo v Americe naturalizované Indky, mají jiné způsoby chování. I když popravdě si myslím, že paní režisérka přestřelila velmi těžce, protože tohle je o dívkách jejího mládí, ne těch současných.(18.3.2009)

V žánru teen komedií patří tento film rozhodně k těm lepším. Je hodně svižný, doprovázený super hudbou, u které si člověk pozpěvuje a plný vtipných scén. Hlavní hrdince se tady stane spousta trapasů, u kterých se člověk vážně nasměje a spousta holek si určitě vzpomene, že jí se v pubertě určitě taky něco takového stalo.(29.6.2009)

Docela zábava. Adaptace knížky, kterou jsem sice nečetla, ale kamarádky ji docela chválily. O problémech v dospívání a i když na takovéhle happyendy nevěřím, bavila jsem se. Jinak fajn soundtrack.(2.12.2009)

• - Film byl natočen podle knih Louise Rennisonové „ Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging a It's OK, I'm Wearing Really Big Knickers“. (rialilly)