Zdravotní sestra Gina se stará o bohatého průmyslníka Paula Dupré, který se léčí se srdečními problémy. Dupré náhle zemře po aplikaci Gininy injekce. Duprého manželka ve spolupráci se svým advokátem a zároveň milencem Cassidim obviní Ginu z vraždy. Gina si najme mladého právníka a případ se dostává před soud.
Režisér Christian-Jaque v průběhu několika desetiletí realizoval řadu úspěšných filmů různých žánrů, justiční drama je ale v jeho tvorbě poměrně ojedinělé. Jako inspirace mu posloužila stejnojmenná literární předloha Jeana Labourda, která vyšla v roce 1960. Režisér angažoval do filmu poměrně neobvyklé hvězdné spojení Bourvil – Marina Vlady, vzhledem k italské koprodukci se ve filmu objevili i italští herci. Snímek vznikal v roce 1962, premiéru měl ale až v dubnu 1963. V premiérovém nasazení se v Paříži uváděl celých pět týdnů a měl poměrně značný úspěch. Celková návštěvnost ve francouzských kinech činila více než 1.700.000 diváků. (argenson)

Willy Kufalt

„Chybovat je lidské, nikoliv ale v otázce spravedlnosti...“ Zpočátku se mi zdálo, že dvě hodiny pro drama o vyšetřování okolností jedné tragické smrti / vraždy zaměněnou injekční stříkačkou budou neskutečně dlouhé a v první polovině se mi to neustálé řešení vztahů i občas táhlo. Nicméně s čím dál větším rozehráním kauzy se přede mnou vyklubal skvělý zážitek ze soudního dramatu, navrch s jedinečnou černobílou kamerou v širokoúhlém formátu, plus velkým hereckým koncertem Brasseura staršího a Bourvila. Velkou zásluhu na poutavém výsledku nese také již samotný scénář, který dal na pozadí soudního případu vyniknout portrétu jednoho cynického právníka s často rozporuplným jednáním a názory (typu „Spravedlnost vyžaduje viníka, i když je třeba nevinnej.“), k tomu v nenásilném psychologickém souboji s umírněným advokátem hájící v první řadě pravdu a čest. Vše vrcholí uzemňujícím projevem advokáta Gaudeta, který jako jediný odešel ze soudní síně sám a mnohem dřív než ostatní, a přeci jako morální vítěz. Hodnocení na hranici plného počtu: [85%] ()