poster

Dobrodruzi z velkoměsta

 • USA

  City Slickers

 • slovenský

  Dobrodruhovia z veľkomesta

Dobrodružný / Komedie / Western

USA, 1991, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Indiana
  ***

  Čekal sem větší srandu, ale i tak je to taková milá komedie a Billy Crystal je sympaťák.(18.8.2013)

 • RHK

  Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

 • MrCreosote
  ****

  "Hej, Curly, už jsi dneska někoho zabil?" "Den ještě neskončil!" Bláznivá/hořkosladká/dobrodružná komedie, která se soustředí na tři kamarády, jež - více či méně - postihla krize středního věku. Jeden se nedokáže smířit s tím, že ve svých téměř čtyřiceti promarnil svůj život, další má za manželku monstrum, takže radši předstírá spánek, než aby s ní musel mluvit a třetí do party je sukničkář snažící se překonat svého nezodpovědného otce. Většina filmu je postavena na konfrontaci mezi nimi, každý z nich má schovanou nějakou tu hlášku v rukávu a navíc tu je i Jack Palance, před kterým by utekl snad i Clint Eastwood. Nevím o ničem výrazném, co bych měl Dobrodruhům vytknout, smál jsem se, byl jsem napjatý a ani na chvilku jsem se nenudil, což znamená udělení poctivých čtyř hvězd. P.S. Oscar pro Jacka Palance je jedno z těch "lifetime achievement" ocenění, což ale neznamená, že nejde o nejlepší a nejzapamatovatelnější postavu.(28.6.2010)

 • kleopatra
  *****

  Mitch v podání skvělého Billyho Crystala se jednoho dne probudí a zjistí, že je mu 4O - hrůza! Propadne strašné depresi, ale jeho kamarádi, kteří na tom nejsou o moc líp, přijdou na způsob, jak z toho ven. Z výletu do Nového Mexika, který se zdaleka neodvíjí podle jejich představ, si přivezou nejen rozbolavělá těla, ale poznání že "v životě je nejdůležitější jen jedna věc". Ale která?(6.8.2004)

 • kingik
  **

  Když se ani jednou nezasměju u komedie, tak je něco špatně. Mě tahle taškařice atakovala hodně vyčpělým druhem humoru a herci jako Billy Crystal nebo Daniel Stern jen opakují své rutinní výkony z jiných filmů.Tenhle film nebrat.(4.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace