Dobrodruzi z velkoměsta

• slovenský

Dobrodruhovia z veľkomesta

Dobrodružný / Komedie / Western

USA, 1991, 112 min

Oscar 1 : Herec VR - Jack Palance(19.3.2004)

Mitch v podání skvělého Billyho Crystala se jednoho dne probudí a zjistí, že je mu 4O - hrůza! Propadne strašné depresi, ale jeho kamarádi, kteří na tom nejsou o moc líp, přijdou na způsob, jak z toho ven. Z výletu do Nového Mexika, který se zdaleka neodvíjí podle jejich představ, si přivezou nejen rozbolavělá těla, ale poznání že "v životě je nejdůležitější jen jedna věc". Ale která?(6.8.2004)

Čekal sem větší srandu, ale i tak je to taková milá komedie a Billy Crystal je sympaťák.(18.8.2013)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $124,033,791Tržby Celosvetovo $179,033,791/65%/(19.7.2005)

Velmi zajímavý film. Spoléhal jsem na dobrou komedii, která se pochopitelně dostavila, ale asi tak na hodinu a půl. Zbývajících dvacet minut je napínavých jako prase (při záchraně telátka v řece) a závěr působí hodně, jak bych to řekl, westernově. Nevšední zajímavá podívaná.(14.1.2008)

• - Jake Gyllenhaal v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)