Velký Joe

Gorila Joe

Mocný Joe Young

Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1998, 114 min

Nebudete vedľa ak tipujete, že je to niečo ako King Kong. Filmy majú mnoho spoločného. Podobný dej, krásnu blondínku, ktorá nad ním drží ochrannú ruku i zloduchov, ktorí na ňom chcú zarobiť. Podobnosť mi nevadila, film má čo ponúknuť, hlavne mladšiemu publiku, pre ktoré je určené predovšetkým. Na mladú Ch. Theron je radosť pozerať, vtedy ešte taká hviezda nebola, ale talent i krásu mala na rozdávanie už vtedy. Finále s ruským kolom v závere bolo veľkolepé, nečakal som žiadne veľké deštrukcie. Úroveň trikov je rôzna, ale gorila je na tom prekvapivo dobre. Ako rodinný film spĺňa takmer všetky požiadavky. Nemám veľmi, čo vytýkať, deti budú určite spokojné a ja štvrtú hviezdu pridávam za krásnu a talentovanú Ch. Theron. 80%.(12.4.2013)

Pozrel som to druhý krát a chytilo ma to viac než predtým, keď si to zoberiem zo širšieho uhla zaujme to veru viac než iné báchorky produkované za posledné roky a po trikovej stránke to nemá skoro chybu, určite je Joe Young lepším prevedením gorile než Jacksonov vyumelkovaní rozťahaní King Kong. Nedá my to a mením hodnotenie filmu na slušných 70% aj vďaka sympatickej Charlize Theron a charizme Billa Paxtona aj keď príbeh ja klasicky jednoduchý ale aj tak vďaka peknej doprovodnej hudbe od Jamesa Hornera povie viac než by sa dalo čakať, slušná vzorka z tejto hudby nakoniec putovala aj do na rýchlo skladanej hudby k filmu Trója. ║Rozpočet $90miliónovTržby USA $50,632,037Tržby Celosvetovo $87,600,000/70%/(4.1.2008)

„Skrývačka mi nikdy nešla...“ Divák si hneď povie „rodinná kópia KING KONGA“. Faktom ale je, že snímka Rona Underwooda JOE (CHVENIE, DOBRODRUHOVIA Z VEĽKOMESTA) je v skutočnosti remake snímky z roku 1949. No tá zasa vznikla 16 roky po čierno-bielom KING KONGOVI (1933)... takže sme sa nakoniec predsa dostali k tomu, že to JE rodinná kópia KING KONGA. Nechýba švárny junák ani prsnaté nevinné dievča, ktoré treba zachrániť, obrovská rozumná gorila je polapená a vytrhnutá zo srdca svojej divočiny a vhodená do hnusného veľkomesta, kde trpí jej dušička, potom ale samozrejme utečie, začne demolovať mesto a keďže sme vo filme Walta Disneyho, môžete tipovať, či ju na konci zastrelia. Je to príjemné, hravé, má to peknú prírodu a triky, ale ani Theronovej prsia a Paxtonovo sympaťáctvo dosať dobre nezamaskujú priemerný scenár.(17.10.2004)

rozpočet : $90 million tržby celosvetovo : Tržby Celosvetovo $87,600,000(30.5.2007)

Síce je to prostoduchá kingkongovská variácia, ale ako milý rodinný film to funguje na jednotku. Z detstva naň mám jedine príjemné spomienky. Dnes mi to príde trochu infantilné, naopak krásu Charlize Theron som vtedy ešte nevnímal, kým teraz ju považujem za veľký klad snímky. Má to ale dobré triky (Joe sa môže kľudne porovnávať s Kongom Petera Jacksona z roku 2005), fajn hereckú zostavu a rodinnú atmosféru, akú môže mať len film podobného typu. (70%)(11.9.2010)

• - Když Bill Paxton a Charlize Theron stojí ve vchodu do divadla, na pozadí je vidět filmový plakát Knihy džunglí od Disneyho. (Mr.Critic)