Velký Joe

Gorila Joe

Mocný Joe Young

Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1998, 114 min

Ale no tak, rozhodne si to až takéto priemerné hodnotenie nezaslúži. Príjemný rodinný King Kong s peknou hudbou, veľmi vydarenou gorilou (naozaj dobré vizuálne efekty) a krásnou Charlize.(6.4.2012)

"A je po krmení, Harry !!" - "Vážně velká legrace !!" - "Ještě že sis s ním nehrál na doktory.." ;)(22.2.2016)

• moviesfan

Škoda, že je to tak laciný. Nebo to tak aspoň vidím já. To mi přesto nějak zvlášť nevadí. Hodnocení: 45%(15.8.2008)

Nebylo to špatné, ale z velkých goril mám radši tu největší, King Konga.(3.10.2008)

Pozrel som to druhý krát a chytilo ma to viac než predtým, keď si to zoberiem zo širšieho uhla zaujme to veru viac než iné báchorky produkované za posledné roky a po trikovej stránke to nemá skoro chybu, určite je Joe Young lepším prevedením gorile než Jacksonov vyumelkovaní rozťahaní King Kong. Nedá my to a mením hodnotenie filmu na slušných 70% aj vďaka sympatickej Charlize Theron a charizme Billa Paxtona aj keď príbeh ja klasicky jednoduchý ale aj tak vďaka peknej doprovodnej hudbe od Jamesa Hornera povie viac než by sa dalo čakať, slušná vzorka z tejto hudby nakoniec putovala aj do na rýchlo skladanej hudby k filmu Trója. ║Rozpočet $90miliónovTržby USA $50,632,037Tržby Celosvetovo $87,600,000/70%/(4.1.2008)