Velký Joe

Gorila Joe

Mocný Joe Young

Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1998, 114 min

„Skrývačka mi nikdy nešla...“ Divák si hneď povie „rodinná kópia KING KONGA“. Faktom ale je, že snímka Rona Underwooda JOE (CHVENIE, DOBRODRUHOVIA Z VEĽKOMESTA) je v skutočnosti remake snímky z roku 1949. No tá zasa vznikla 16 roky po čierno-bielom KING KONGOVI (1933)... takže sme sa nakoniec predsa dostali k tomu, že to JE rodinná kópia KING KONGA. Nechýba švárny junák ani prsnaté nevinné dievča, ktoré treba zachrániť, obrovská rozumná gorila je polapená a vytrhnutá zo srdca svojej divočiny a vhodená do hnusného veľkomesta, kde trpí jej dušička, potom ale samozrejme utečie, začne demolovať mesto a keďže sme vo filme Walta Disneyho, môžete tipovať, či ju na konci zastrelia. Je to príjemné, hravé, má to peknú prírodu a triky, ale ani Theronovej prsia a Paxtonovo sympaťáctvo dosať dobre nezamaskujú priemerný scenár.(17.10.2004)

Ale no tak, rozhodne si to až takéto priemerné hodnotenie nezaslúži. Príjemný rodinný King Kong s peknou hudbou, veľmi vydarenou gorilou (naozaj dobré vizuálne efekty) a krásnou Charlize.(6.4.2012)

• xxmartinxx

Laciná verze King Konga pro nejmenší. Neumím posoudit kvalitu - nejsem nejmenší. Za to můžu celkem bezpečně odsoudit nekvalitu.(9.12.2009)

Být mi deset, tak svědomitě sleduju každej záběr, jsem zaraženej v kanapi a držím palce.. Ale ty doby jsou pryč, přesto je film určený dětem a jim se líbit bude!! Tedy některým. Mně se zase líbila půvabná Charlize Theron, která nás už několikrát okouzlila (Listopadová romance, Loupež po italsku) a nejen jednou nám dokázala, že hrát skutečně umí (Zrůda, Pravidla moštárny, Její případ), občas se zatváří i Bill Paxton, nechybí povinný happy-end, vizuální efekty jsou nadstandardní (trikový opičák se povedl – válel Rick Baker) a nenáročné dobrodružství je na světě!! Na nedělní odpoledne, ve kterém děti uslyší eticky čisté povídání, ideální kus.(29.1.2006)

King Kong pro děti. Nicméně trikově atraktivní, Joe je roztomilý a filmový čas celkem slušně ubíhá.(16.4.2003)