Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Odlehčené hororové béčko s fajn postavami a herci, které sice moc nepostraší, ale zato nabídne díky nečekaně hravému scénáři a dobrým efektům solidní porci napětí. Koncept podzemních příšer, jejichž pohyb pod zemí lze jen vytušit podle toho, co jím přitom ovlivní na povrchu, je geniální.(14.6.2008)

Moc pěkný, komediální horůrek. Docela mě překvapil. Měl jsem ho na VHS nahraný 5 let a teprve nedávno jsem si ho pustil jen díky vysokému hodnocení zde na csfd. Bohužel druhý díl mě zklamal a dal jsem mu ale tři hvězdy jen díky výbornému prvnímu dílu. Jinak bych mu dal asi jednu.(2.7.2008)

V žádným případě nečekat horor! Ani strach nebo napětí. Má to ale solidní úroveň zábavnosti, v čele s dvojkou sympaťáků Kevin Bacon a Fred Ward (3. Bláznivá střela), co tam od začátku do konce neuvěřitelně hláškujou. Spíš než že by to byl vrchol geniality jejich repliky pobaví tím, jak uhozeně v situaci vyzní. A to nepočítám snad na sto zvolání "Ty hnusná svině!" - míněn had. Na svou dobu jsou triky obstojný, tj. nebudete se jim smát (i když to může bejt z jednoho pohledu na škodu, zábavnost by v mnohým vzrostla). Těžko na další shlídnutí, ale spolehlivě na hodinku a půl pomůže z nudy.(5.11.2011)

Na to, že jde jen o béčko, je tenhle film slušně řemeslně i herecky zvládnutý. Po trikové stránce je třeba uznat, že (vzhledem k předpokládanému nízkému rozpočtu) je taky velice dobrá. Příběh je sice poněkud jednodušší a je z něj cítit inspirace filmem Duna (tam jsou taky podzemní červi), ale jinak lze konstatovat, že se jedná o poměrně milé překvapení.(22.5.2003)

Jedna z nostalgických béčkových hororových pecek. Nápad se zmutovanými červy super, jejich zpracování roztomilý, plus film je nabitej opravdu třeskutýma hláškama a černým humorem. Jedna z těch bezstarostných zábaviček z bezstarostných časů, kdy se ještě u takových filmů dalo bavit a člověk v záplavě dnešních sraček někdy žasne jaký zábavný pecky se dělali dřív a proč to nejde dneska, ale vem to čert, prostě nejde, tak si pouštím tuhle starou dobrou nostalgii která pořád pozoruhodně funguje.85%(18.6.2016)

• - Keď Rhonda utečie pred graboidom do obchodu (potom, čo stratí nohavice), nenesú jej členky žiadne stopy po zraneniach. Následne vo vnútri má na nich množstvo zranení. (beso74)

• - Červi z tohoto filmu mají mnoho podobných charakteristik jako červi z filmu Duna (1984). Jsou velcí, masožraví, žijí pod zemí, mají obrovská ústa a pohybují se podle vibrací, které na povrchu vyvolává potencionální kořist. (Džejkop)

• - Puška na slony, ktorou Burt (Michael Gross) zabije jedného z červov, je osmiranná brokovnica belgickej výroby William Moore & Co. (Raccoon.city)