poster

Chvění

 • USA

  Tremors

 • Slovensko

  Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  **

  Když se režisér nedokáže rozhodnout jestli natočit čistokrevný horor nebo vtipnou komedii, tak u mě pohoří. Největším překvapením je Kevin Bacon, který je natolik dobrý až zaplácne to prázdné nic, ale stejně je ho škoda pro takové slátaniny. Snaha nebrat se příliš vážně je sice sympatická, ale rozkol filmu odpustit nemůžu. Nedalo se bát, nedalo se smát. Pak už zbývá třetí možnost a sice dokoukat to do konce a zapomenout. Z hlediska dnešních hororů jsou pouštní červi už poněkud passé. Mé hodnocení: 40%(27.6.2013)

 • Madsbender
  *****

  Špičková, trestuhodne vtipná žánrovka so začínajúcim Baconom a Wardom v jednom z mála jeho skutočne dobrých filmov. Už vďaka tým hláškam a Kevinovi to musíte milovať. 90%(19.2.2014)

 • Cappuccino
  ***

  Na horor málo strašidelné, na komédiu málo vtipné. Sliz (1988) dokázal túto hranicu udržať v správnych medziach a pritom oba žánre nestriedal, ale skôr akosi kombinoval. Chvenie uteká od jedného rohu k druhému, čo mu vôbec nesvedčí. No aspoň že ústredná dvojka bola sympatická..(18.6.2011)

 • George Stobbart
  *****

  Pravdepodobne najlepšie skĺbenie hororu a komédie, aké som mal možnosť doteraz vidieť. Takmer dokonalá zábava pred rokmi i dnes, zároveň všetko natočené na úrovni a so skvelými hercami. Dvojica sympatických loserov v mini-meste zistí, že pod zemou sa ukrýva niečo záhadné, čo si robí zálusk na všetkých okolo. Po tom, ako sa im to (podivných veľkých červov) nedarí zničiť, rozhodnú sa aj so zvyšným obyvateľstvom aspoň utiecť. Počas celej stopáže filmík ponúka zásobu napínavých a vtipných scén, nenudiaci dej a skvelé nápady. Určite odporúčam všetkým, ktorých tento béčkový klenot zatiaľ obchádzal.(9.2.2011)

 • PetrPan
  ****

  Těžko říct, nakolik byly některé repliky míněny skutečně s nadsázkou, ale ve výsledku je to jedno. Chvění je parádní nevážný horor s neméně parádními monstry s mnoha jazýčky ve tvaru Muppetů. A když vás kousne maňásek, není to žádná prdel! Roztomilá a kultovní blbinka.(5.2.2017)

 • - Počet mŕtvych vo filme: 8 (okrem oviec a koní). (beso74)

 • - Val prehral s Earlom hru papier/kameň/nožnice trikrát zo štyroch pokusov. (beso74)

 • - Původně měl film rating R, nikoliv však kvůli násilným scénám, ale kvůli jazyku. Všechna sprostá slova byla nakonec vystřižena až na závěrečné Baconovo "Fuck you". (Holina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace