Chvění

• slovenský

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Hodně kvalitní a zábavná podívaná. Úvahy nad zdokonalováním červů nutí naše hrdiny vymýšlet stále nové a originální prostředky na jejich likvidaci. Červi jsou neuvěřitelně velicí a hladoví a za celý film se ani nedozvíme odkud se vzali. Tvůrci zaslouží potlesk za provedení filmu, který je přímo ukázkovým béčkem, ale nenudí ani na chvilku. PS: Prozradím, že jeden červ se zabije o betonovou zeď, druhý je ustřílen k smrti arsenálem zbraní, které má každý slušný občan v povinné výbavě sklepa, třetího dostane po domácku sestrojená bomba a čtvrtý skončí pádem z útesu.(18.2.2009)

Tak zde byl nízký rozpočet už lehce znát,ale koukat se na to dalo.. Bacon působí nevinně, Červ je poněkud sám o sobě Komedie.. Zkratka trhlá,Americká žánrovka,která neurazí,ani nenadchne..60%(27.6.2013)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $16,667,084Tržby Celosvetovo $-/60%/(1.9.2005)

Co dělá tenhle film lepším, než ostatní podobná béčka? To, že se nebere vážně, je vtipný, a po efektové stránce i přesto povedenější, než lecjaké áčko. Svou nadčasovostí, kterou paroduje všechny novodobé fantasy horory na několik desítek let dopředu, si u mě získal punc výjimečnosti. A jsem rád, že obdobně působí i na zdejší klientelu.(19.10.2011)

Béčko jak vyšitý, herci jsou jeden sympaťák vedle druhýho a ti megačervíci byli správně kreténský :-) Sečteno podtrženo skvělá zábava na jeden dusnej letní večer, přestože se o horor (opět) nejedná, jako dobrodružná (trošilinku krvavá) komedie to však šlape jak hodinky. A Kevin Bacon je tady správnej bad-ass.(25.7.2014)