Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Jedna z nostalgických béčkových hororových pecek. Nápad se zmutovanými červy super, jejich zpracování roztomilý, plus film je nabitej opravdu třeskutýma hláškama a černým humorem. Jedna z těch bezstarostných zábaviček z bezstarostných časů, kdy se ještě u takových filmů dalo bavit a člověk v záplavě dnešních sraček někdy žasne jaký zábavný pecky se dělali dřív a proč to nejde dneska, ale vem to čert, prostě nejde, tak si pouštím tuhle starou dobrou nostalgii která pořád pozoruhodně funguje.85%(18.6.2016)

V rané pubertě jsem si u "Chvění" napětím ohlodávala nehty a bez dechu sledovala, jak si ten fešák k sežrání Kevin Slanina (a ti ostatní zanedbatelní přicmrndávači) poradí s útokem obrovských, pažravých červů. Zamilovala jsem si tenhle film (a Kevina!) a toužila ho vidět znovu. O nějakých 12-13 let později se naskytla příležitost, akorát místo rozjitřených nervů jsem musela čelit prudkému náporu na bránici... a Kevin mi stále plašil hormony. Nedávno jsem část "Tremors" viděla potřetí, zase jsem se nachechtala (ale decentně - inkontinence je sviňa!) a bóže, ten Kevin byl takový sladký chlapeček, ale Fred Ward, to je správně drsný týpek!:-) Hodnocení je "mírně" ovlivněno nostalgií: 75%.(29.11.2011)

Geniální už v podstatě áčko, ze kterého fakt čiší pozitivní atmosféra, i když tam pouštní červi zabíjej lidi. Val a Earl tzn. Kevin Bacon a Fred Ward jsou jedna z vůbec nejsympatičtějších dvojek kinematografie a vlastně všichni obyvatelé města byli fajn a nikomu jsem nepřál smrt. Má to nádherné lokace, skvělou kameru a na takovýhle film velmi slušný rozpočet. Monstra vypadají dobře a celé to má ohromný spád, kde se furt musí vymýšlet nové způsoby přežití a likvidace, ale hlavně nikdy není nedostatek času na to si zavtipkovat. Film, který si budu vždy pouštět pro nabuzení dobré nálady.(26.10.2014)

Pět hvězd za to, že Tremors mě kdysi ve věku 7 let měli sílu přinutit, abych chodil zásadně po pevném povrchu... Dnes = skvělá zábava. Horror movie of the year(1.9.2007)

Pravdepodobne najlepšie skĺbenie hororu a komédie, aké som mal možnosť doteraz vidieť. Takmer dokonalá zábava pred rokmi i dnes, zároveň všetko natočené na úrovni a so skvelými hercami. Dvojica sympatických loserov v mini-meste zistí, že pod zemou sa ukrýva niečo záhadné, čo si robí zálusk na všetkých okolo. Po tom, ako sa im to (podivných veľkých červov) nedarí zničiť, rozhodnú sa aj so zvyšným obyvateľstvom aspoň utiecť. Počas celej stopáže filmík ponúka zásobu napínavých a vtipných scén, nenudiaci dej a skvelé nápady. Určite odporúčam všetkým, ktorých tento béčkový klenot zatiaľ obchádzal.(9.2.2011)