Chvění

Tremors

Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Na rok 1990 neskutečně sympatické hororové béčko včetně velmi povedených triků. 75%(23.11.2014)

V žádným případě nečekat horor! Ani strach nebo napětí. Má to ale solidní úroveň zábavnosti, v čele s dvojkou sympaťáků Kevin Bacon a Fred Ward (3. Bláznivá střela), co tam od začátku do konce neuvěřitelně hláškujou. Spíš než že by to byl vrchol geniality jejich repliky pobaví tím, jak uhozeně v situaci vyzní. A to nepočítám snad na sto zvolání "Ty hnusná svině!" - míněn had. Na svou dobu jsou triky obstojný, tj. nebudete se jim smát (i když to může bejt z jednoho pohledu na škodu, zábavnost by v mnohým vzrostla). Těžko na další shlídnutí, ale spolehlivě na hodinku a půl pomůže z nudy.(5.11.2011)

• Matty

Převážně nevážné hororové béčko, které zaujme nanejvýš mladým (i když vlastně ne až tak mladým) Baconem a sviňkami, které mít na zahradě, emigruji na Aljašku. 50% Zajímavý komentář: tron(10.5.2008)

Docela zábavný béčko, pobavila mě hlavně skvělá dvojka Fred Ward a Kevin Bacon. 70%(29.10.2014)

Správně vyšinutá sci-fi komedie typu Bé (no co, tak je tu trochu více mozku na silnici než obvykle) o záchraně jedné malé vesnice, u které děláte "fuj" a "eee" a pak si řeknete, že to nebylo špatné. Ty nenažrané hnusné podzemní potvůrky byly tak nechutné, až se mi líbily a vidím, že ostatním rovněž.(27.7.2014)

• - Původně měl film rating R, nikoliv však kvůli násilným scénám, ale kvůli jazyku. Všechna sprostá slova byla nakonec vystřižena až na závěrečné Baconovo "Fuck you". (Holina)

• - Počet mŕtvych vo filme: 8 (okrem oviec a koní). (beso74)

• - Burtovo (Michael Gross) auto GMC Jimmy z roku 1989, bolo jeho skutočným autom. Vlastnil ho od roku 1988 až do roku 1997. (beso74)