poster

Chvění

 • USA

  Tremors

 • Slovensko

  Chvenie

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1990, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  Odlehčené hororové béčko s fajn postavami a herci, které sice moc nepostraší, ale zato nabídne díky nečekaně hravému scénáři a dobrým efektům solidní porci napětí. Koncept podzemních příšer, jejichž pohyb pod zemí lze jen vytušit podle toho, co jím přitom ovlivní na povrchu, je geniální.(14.6.2008)

 • duklak2
  ****

  Moc pěkný, komediální horůrek. Docela mě překvapil. Měl jsem ho na VHS nahraný 5 let a teprve nedávno jsem si ho pustil jen díky vysokému hodnocení zde na csfd. Bohužel druhý díl mě zklamal a dal jsem mu ale tři hvězdy jen díky výbornému prvnímu dílu. Jinak bych mu dal asi jednu.(2.7.2008)

 • akisha
  ***

  V žádným případě nečekat horor! Ani strach nebo napětí. Má to ale solidní úroveň zábavnosti, v čele s dvojkou sympaťáků Kevin Bacon a Fred Ward (3. Bláznivá střela), co tam od začátku do konce neuvěřitelně hláškujou. Spíš než že by to byl vrchol geniality jejich repliky pobaví tím, jak uhozeně v situaci vyzní. A to nepočítám snad na sto zvolání "Ty hnusná svině!" - míněn had. Na svou dobu jsou triky obstojný, tj. nebudete se jim smát (i když to může bejt z jednoho pohledu na škodu, zábavnost by v mnohým vzrostla). Těžko na další shlídnutí, ale spolehlivě na hodinku a půl pomůže z nudy.(5.11.2011)

 • Radyo
  ***

  Na to, že jde jen o béčko, je tenhle film slušně řemeslně i herecky zvládnutý. Po trikové stránce je třeba uznat, že (vzhledem k předpokládanému nízkému rozpočtu) je taky velice dobrá. Příběh je sice poněkud jednodušší a je z něj cítit inspirace filmem Duna (tam jsou taky podzemní červi), ale jinak lze konstatovat, že se jedná o poměrně milé překvapení.(22.5.2003)

 • Wacoslav1
  ****

  Jedna z nostalgických béčkových hororových pecek. Nápad se zmutovanými červy super, jejich zpracování roztomilý, plus film je nabitej opravdu třeskutýma hláškama a černým humorem. Jedna z těch bezstarostných zábaviček z bezstarostných časů, kdy se ještě u takových filmů dalo bavit a člověk v záplavě dnešních sraček někdy žasne jaký zábavný pecky se dělali dřív a proč to nejde dneska, ale vem to čert, prostě nejde, tak si pouštím tuhle starou dobrou nostalgii která pořád pozoruhodně funguje.85%(18.6.2016)

 • - Keď Rhonda utečie pred graboidom do obchodu (potom, čo stratí nohavice), nenesú jej členky žiadne stopy po zraneniach. Následne vo vnútri má na nich množstvo zranení. (beso74)

 • - Červi z tohoto filmu mají mnoho podobných charakteristik jako červi z filmu Duna (1984). Jsou velcí, masožraví, žijí pod zemí, mají obrovská ústa a pohybují se podle vibrací, které na povrchu vyvolává potencionální kořist. (Džejkop)

 • - Puška na slony, ktorou Burt (Michael Gross) zabije jedného z červov, je osmiranná brokovnica belgickej výroby William Moore & Co. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace