Říše drog

• slovenský

Ríša drog

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 97 min

Rozpočet $8miliónovTržby USA $47,624,353Tržby Celosvetovo $-(23.12.2009)

"Yo whassup, my brotha." Film černější, než projížďka po herním městě San Andreas. Wesley Snipes si střihl roli bosse tajné černošské organizace mající nadvládu nad městem a zotročující nevinné černé bratry bílou drogou. Ta je ovšem trnem v oku tvrďáckýho černýho poldy, kterýho hraje Ice-T. Souboj na život a na smrt začiná. (...) Člověk by se vším tím dealováním, fetováním, střílením a tvrďáckejma kecama téměř nechal zmást, že má před sebou Scarface v nigga podání. Chyba lávky. Tenhle film je tak přitaženej za vlasy a vyhnanej do extrému, až v některých okamžicích působí vtipně a dětinsky - o tři čísla větší pestrobarevný obleky, nástěnný hodiny pověšený na krku a moralistický kecy o ďáblovy a spasisiteli. New Jack City sice buduje příjemnou atmosféru a zobrazuje kvalitní herecké duo Snipes vs Ice-T, zamrzí ovšem neoriginální příběh a nulový přesah.(22.5.2014)

Tlustý zlatý řetězy, diamantový prsteny, bouchačky, dílování drog, války gangů, tvrdý gangsta rap a nějaký ty výrazy, jako motherfucker, nebo motherfucking, tak přesně těmihle slovy by se dala Říše drog vystihnout. Režisér Mario Van Peebles natočil film, který je natočen naprosto realisticky a každému je jasné, že takto to funguje v USA. Věřím, že tento film byl v roce 1991 naprosto skvělou záležitostí a taky dost možná kontroverzní záležitostí. V současné době, kdy máme třeba „ Zbohatni nebo chcípni“, tak tento film už je jen slabší odvar.. Je pravda, že prvních deset minut s tou honičkou na kole, tak to bylo skvělý, asi protože jsem zastáncem BMX! Škoda jen konce, kdy to bylo docela nudné. A už jsem nebyl tak nadšen, jako v prvních 30 minutách. Herecké obsazení je super! Pro mě osobně je tohle hned po Bladeovi druhá nejdůležitější role Wesleyeho Snipese, který ve stylových hadrách a s velkou zlatou naušnicí je velmi cool. Ice-T byl taky výborný a je to snad jediný film, kde jsem ho viděl něco hrát! Mladý Chris Rock taky potěšil. Průměrné drama o drogách!(11.5.2008)

• Chrustyn

Slabá akční kriminálka z krásných 90. let, kdy se tomuto žánru nadmíru dařilo. V tomto případě se však jedná o průměrné béčko, které bylo průměrným béčkem už v dobách svého vzniku.(5.2.2013)

Atmosféra devadesátých let je markantní a drogová doupata + desítky černých mafiánů se zlatými prsteny velikosti vejce jsou vykreslena velice zajímavě, v jistém slova smyslu i syrově. Za pozornost stojí mladý Wesley Snipes, mladý Chris Rock, který je zde téměř k nepoznání a především ďábelský Ice-T, kterého jsem ještě neviděl vymanit se z jediného videobéčka. Tady se mu to na několik desítek minut povedlo a předvádí strhující herecký koncert. Jeho polda polomagor nemá chybu. Vzestup a pád drogového magnáta zde není tak detailně popsaný a snímek se spíše soustřeďuje na tvrdé pouliční boje, rivalitu a drogy jako takové. Zajímavý, tvrdý a špinavý film, který mi ovšem nepřirostl k srdci.(13.5.2008)