Říše drog

New Jack City

Ríša drog

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 97 min

Atmosféra devadesátých let je markantní a drogová doupata + desítky černých mafiánů se zlatými prsteny velikosti vejce jsou vykreslena velice zajímavě, v jistém slova smyslu i syrově. Za pozornost stojí mladý Wesley Snipes, mladý Chris Rock, který je zde téměř k nepoznání a především ďábelský Ice-T, kterého jsem ještě neviděl vymanit se z jediného videobéčka. Tady se mu to na několik desítek minut povedlo a předvádí strhující herecký koncert. Jeho polda polomagor nemá chybu. Vzestup a pád drogového magnáta zde není tak detailně popsaný a snímek se spíše soustřeďuje na tvrdé pouliční boje, rivalitu a drogy jako takové. Zajímavý, tvrdý a špinavý film, který mi ovšem nepřirostl k srdci.(13.5.2008)

Nikdo nepřekročí svůj stín a nedokáže to ani černoušek z New Yorku. Pokouší se povýšit svůj gang na úroveň skutečné mafie, aniž by kdy slyšel o tzv. třetí úrovni zločinu, kdy zkorumpovaný politik zcela legálně přihrává malou domů v podobě stovek milionů dolarů. A tak se náš černoušek usilovně snaží získávat vliv za značného obveselení již zavedených mafiánských struktur. Není divu, že veškerá námaha končí totálním fiaskem, rozpadem černošského gangu a vzájemným povražděním jednotlivých členů. Půlkilové zlaté prsteny, volské řetězy z téhož kovu, jakožto i sedmimetrové limuzíny, jen podtrhují zmíněnou marnost nad marnost.(16.12.2010)

Pátral jsem po něčem takovým, a našel jsem si tohle. Čekal jsem něco jako film Colors, ale tohle bylo daleko lepší. Snipes jako vládce podsvětí naprosto suprovej proti němu večně nasranej fízl Ice-T po boku s Peeblesem. Mohlo to mít klidně i nějaký fighty, ale to vše nahradily skvělý přestřelky, dobrá kamera a hudba. Bomba film.(10.1.2017)

• Chrustyn

Slabá akční kriminálka z krásných 90. let, kdy se tomuto žánru nadmíru dařilo. V tomto případě se však jedná o průměrné béčko, které bylo průměrným béčkem už v dobách svého vzniku.(5.2.2013)

Jsem si celkem jistej, že v telce to šlo jako Město drog. A není to vůbec špatný!! Svýho času to měla vcelku atmosféru, a pohled do bloku, kde to začíná výrobou, a končí prodejem a nahulením se crackem ještě uvnitř, v tzv. Enterprise (protože crack člověka údajně celkem vystřelí do kosmu - haha... ), byl docela zajímavej. K tomu kulisa hořících ohňů v sudech, kolem nich postávající si nad ním nahřívají ruce, kamera se vzdaluje a zabírá to hodně z výšky... na scénu padají velké bílé vločky a čtveřice černejch kluků si jede takový to jejich improvizační hlasový blues...(13.1.2012)

• - Barry Michael Cooper je v historii amerického filmu první Afroameričan, který napsal scénář k filmům, které byly natočeny v jednom roce. Dalším snímkem ze stejného roku byl film Sugar Hill (1994), který se však po problémech dostal do kin až o tři roky později. (Terva)

• - Nino Brown (Wesley Snipes) nosí hodinky značky Rolex a Don Armeteo (John Aprea) nosí Rolex Datejust. (dyfur)

• - Ice-T soutěžil o cenu MTV Movie v kategorii nejlepší herecký průlomový výkon. (Terva)