Říše drog

New Jack City

Ríša drog

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 97 min

Rozpočet $8miliónovTržby USA $47,624,353Tržby Celosvetovo $-(23.12.2009)

Tlustý zlatý řetězy, diamantový prsteny, bouchačky, dílování drog, války gangů, tvrdý gangsta rap a nějaký ty výrazy, jako motherfucker, nebo motherfucking, tak přesně těmihle slovy by se dala Říše drog vystihnout. Režisér Mario Van Peebles natočil film, který je natočen naprosto realisticky a každému je jasné, že takto to funguje v USA. Věřím, že tento film byl v roce 1991 naprosto skvělou záležitostí a taky dost možná kontroverzní záležitostí. V současné době, kdy máme třeba „ Zbohatni nebo chcípni“, tak tento film už je jen slabší odvar.. Je pravda, že prvních deset minut s tou honičkou na kole, tak to bylo skvělý, asi protože jsem zastáncem BMX! Škoda jen konce, kdy to bylo docela nudné. A už jsem nebyl tak nadšen, jako v prvních 30 minutách. Herecké obsazení je super! Pro mě osobně je tohle hned po Bladeovi druhá nejdůležitější role Wesleyeho Snipese, který ve stylových hadrách a s velkou zlatou naušnicí je velmi cool. Ice-T byl taky výborný a je to snad jediný film, kde jsem ho viděl něco hrát! Mladý Chris Rock taky potěšil. Průměrné drama o drogách!(11.5.2008)

Pátral jsem po něčem takovým, a našel jsem si tohle. Čekal jsem něco jako film Colors, ale tohle bylo daleko lepší. Snipes jako vládce podsvětí naprosto suprovej proti němu večně nasranej fízl Ice-T po boku s Peeblesem. Mohlo to mít klidně i nějaký fighty, ale to vše nahradily skvělý přestřelky, dobrá kamera a hudba. Bomba film.(10.1.2017)

Bílé drogy, černý film... Vcelku zajímavé drama na ožehavé téma z černého úhlu pohledu, s lehce moralistním nádechem politické agitky. V Harlemu není bezpečno a spravedlnost je slepější než kdysi za prohibice - koks, heroin a crack už dávno není totéž co pivo, víno, whisky... A jak případné, když na závěr filmu Nino obviňuje systém a vychází od soudu za všechnu tu hrůzu s ročním trestem, děkujíce Bohu za Ameriku a její systém. Smyšlený příběh dle pravdivých událostí - či naopak (?)... Každopádně vcelku věrohodný pohled do života newyorského drogového gangu, kde vše i život je jen byznys a nic osobního... Tři a půl hvězdičky za film - a za výborně namíchanou směs hiphopu a černočernou atmosféru zaokrouhleno nahoru...(17.1.2006)

• Jenda

Takový podprůměrný film o tom, jak si Snipes vybuduje drogové království nezávislé na ostatních a jak ho pak pošle ke dnu policajt, kterýmu zabil v mládí matku. Nic moc.(17.6.2004)

• - Wesley Snipes vyhrál cenu Image v kategorii vynikající hlavní herec. (Terva)

• - Nino Brown (Wesley Snipes) nosí hodinky značky Rolex a Don Armeteo (John Aprea) nosí Rolex Datejust. (dyfur)

• - Barry Michael Cooper je v historii amerického filmu první Afroameričan, který napsal scénář k filmům, které byly natočeny v jednom roce. Dalším snímkem ze stejného roku byl film Sugar Hill (1994), který se však po problémech dostal do kin až o tři roky později. (Terva)