poster

Battle Royale II: Requiem

 • Japonsko

  Batoru rowaiaru II: Chinkonka

 • Japonsko

  バトル・ロワイアル II~鎮魂歌

  (Japonsko)
 • SK název

  Battle Royale II: Requiem

Akční / Drama / Thriller

Japonsko, 2003, 134 min (Director's cut: 155 min)

 • Jhershaw
  ****

  "Ještě více krve, ještě více emocí". ____ Zatímco první díl byl více méně originální napínavá vyvražďovačka, díl druhý je mnohem spíše akčním/ válečným filmem; z mnoha studentů vyteče mnoho litrů krve. Nekoná se souboj o přežití, nyní se bojuje v zájmu ideologií (a chápu, že to spoustě lidí může vadit). Nemyslím, že má smysl vytýkat filmu některé nelogičnosti, mně nepřipadala logická ani zápletka jedničky. Možná že naopak mi dvojka přijde logičtější - Nanahara Shuya vyhlásil válku dospělým, proto proti němu posílají děti. ___ A proč hodnotím hůře než první díl? Prostě se mi napínavá vyvražďovačka líbila více než ideologický válečný film.(16.10.2004)

 • 2Pac
  ***

  Po dopozerani BR II mam dost zmiesane pocity...asi tak, ako zmiesany bol samotny film. Prva polovica je "typickym" BR, s afektovanym ucitelom, skreklavymi detiskami a ako napisal jeden z predchadzajucich uzivatelov"...s jednym "pernamentnym, blondavym bersekerom"...v polovici sa vsak film radikalne lame a stava sa "povinnou literaturou" kazdeho teroristu a reklamou na automat Kalashnikov. Miestami bol pre mna BR II totalne ideologicky a v kazdom takomto okamihu som si spomenul na Usamu, Zarkawiho, Castra a im podobnym "leaderom" ako sa popod fuziky usmievaju, ze v Japonsku im natocili skvely instruktazny film. Prave to, ze film chce povedat az prilis vela a obhajit neobhajitelne je pricinou u mna pomerne nizkeho ohodnotenia.(30.5.2005)

 • Wolodja
  ***

  Pokud bych mel nejak jednoduse shrnout rozdil mezi Battle Royale jednickou a dvojkou asi bych si vystacil se ctyrmi slovy - vice ideologie, mene psychologie. Coz muze byt pro nekoho dobre, pro nekoho ne.(3.4.2005)

 • - Třiaosmdesátiletý režisér prvního dílu Kinji Fukasaku během natáčení dvojky zemřel, a tak film dokončil jeho syn. (hot_spot)

 • - Quentinu Tarantinovi byla také nabídnuta role, ale neměl na ni v té době čas. Údajně měl ztvárnit prezidenta USA. (hot_spot)

 • - O natáčení filmu bylo rozhodnuto po úspěchu prvního dílu. Kinji Fukasaku cítil, že dokáže postavy a zápletku rozvést za hranici původní knihy a také cítil potřebu reflektovat ve svém filmu tragické události z 11. září. (JARDAHONDA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace