Battle Royale II: Requiem

• Japonsko

バトル・ロワイアル II~鎮魂歌

Battle Royale II: Requiem

Akční / Drama / Thriller

Japonsko, 2003, 134 min (Director's cut: 155 min)

No...ani dvojka mě nezklamala :) Je to ale NAPROSTO jiný film než jeho starší bráška...je to válečný film. Ale je to stále velice výborný kousek.(20.7.2005)

• AngelAngie

Kam se podělo to všechno, co dělalo první díl výborným?(30.5.2008)

• balone

Po jedničce hodně špatný počin, i když mi jednička taky tolik nedala, příběh byl originální, zde to bylo jen slepé opakování a později nějaký případný pokus o nový. Většina herců mi byla silně nesymatických.(2.2.2010)

Trochu pokles z extratřídy, ale rozhodně ne sestup do vod odpadních. Děj se posunul o pár led dopředu, takže v Requiemu sledujeme co způsobil konec jedničky a doslova se tu dějí věci. Svět se zbláznil ještě více než v předešlém dílu a tentokrát se zde více masakrují starší lidé než žáci, což je podle mě další rozumný posun. Rozhodne jde o film, který si je vědom kvality svého předchůdce a budoucí srovnávání s ním, ale snaží se posunout vše co se stalo v prvním díle dopředu a dovést do důsledku, což z něj dělá takový dodatek, který nahrazuje nápis " a žily spolu šťastně až do smrti ...". Pro někoho bude odklon od prvního dílu,v kterém se vraždilo jak na běžícím páse, velký, ale na výsledné kvalitě to nic nemění. Opět jde o velmi kvalitní film, kterému chybí lepší uchopení a domyšlení do detailu.(2.9.2007)

• YURAyura

Po prvnim dilu jsem cosi cekal a to byla fatalita jako dat masinfirovi ridit repuliku. Podobnou smesku "ynteligentnich" dialogu o zivotnich hodnotach, rodicich, nesmrtelnosti aby opravdu clovek pohledal, kdyz k tomu pridate jeste spoustu leticich kulek a lacinych vybuchu dostanete vysledek, za ktery by se nemusel stydet ani UWE....(24.5.2005)