Battle Royale II: Requiem

• Japonsko

バトル・ロワイアル II~鎮魂歌

Battle Royale II: Requiem

Akční / Drama / Thriller

Japonsko, 2003, 134 min (Director's cut: 155 min)

• Socraates

Pro mě jako pro diváka, kterej viděl jedničku, byla tohle příšerná nuda, nabitá teatrálními hereckými výkony, často sklouzávajícími k trapnosti. Zbytečnost. Jedna hvězdička za "parodii" na Spielbergovo vylodění v Normandii.(15.6.2015)

• Nick Tow

Ani ryba, ani rak. Nefunguje ani akčno-hororová stránka, ani tá kvázi "filozofická". A postava učiteľa, ktorú v prvom dieli stvárnil charizmatický Kitano, je v "dvojke" zmršená hercom, ktorý snáď chodil na kurzy herectva k Danovi Nekonečnému.(10.8.2006)

Natáčení dvojky navíc postihla tragédie: režisér Kinji Fukasaku v jeho průběhu zemřel na rakovinu, když nedbal nařízení lékařů, aby zů-stal v nemocnici. Film tak musel dotočit Fukasakův syn Kenta – laťku nastavenou svým otcem nezdolal. Zkrátka málo sequelů se dokáže první části byť jen vyrovnat. BR II se to nepovedlo. Nápad už diváka nepřekvapí, úvodní sekvence téměř kopíruje jedničku. Tím ale veškerá podobnost končí. Po průniku na ostrov (vylodění vypadá jako parafráze Spielbergova Zachraňte vojína Ryana) se děj rozdrobuje mezi přestřelky a rozumování o smyslu války a násilí, takže ve výsledku je to spíše nuda než napětí, které měla jednička.(20.3.2006)

Postupem času mě dvojka nějak omrzela a taky vidím tu změnu v druhé půli filmu po změně režie. Škoda, že si film neudržel stejné tempo jako na začátku. Jinak je to povedená krvavá jízda, ale prostě už mi chybí ta originalita a tempo začátku. 65% :)(8.7.2016)

• petero

Samoúčelná vyvražďovačka. Jednotka mala ešte akú takú psychologizáciu, kde sa museli navzájom zabíjať spolužiaci, ale toto je hrozné. Načo sú dve deti prepojené obojkami? Len preto, aby bolo na plátne viac krvy? Aby každý druhý zomrel zbytočne, vždy tak isto, ustrelením hlavy od tela? Sorry, to neberiem. 45 min. Viac som sa nedonútil. Mám rád pokračovania, ale toto je jedno z najhorších.(6.2.2006)