poster

Battle Royale II: Requiem

 • Japonsko

  Batoru rowaiaru II: Chinkonka

 • Japonsko

  バトル・ロワイアル II~鎮魂歌

 • Slovensko

  Battle Royale II: Requiem

Akční / Drama / Thriller

Japonsko, 2003, 134 min (Director's cut: 155 min)

 • draggo
  ****

  Úplně jiné než předchozí film, ale to není na škodu. Je sice pravda, že mě to nezasáhlo tak jako první díl, ale stále se jedná o velmi dobrý film. Nejslabší částí filmu je přivezení nové várky studentů, jejich vyzbrojení a akce na pláži. Tyhle části působí celkem odfláknutě a rozhodně na mě nezapůsobily tak silně jako ty v prvním díle. Začal jsem si říkat, že to bude jen samoúčelná vyvražďovačka. Akce na pláži mi navíc přišla celkem zmatená a bez potřebného efektu, páč postavy ještě nebyly nijak vyprofilované a nic jsem k nim necítil. Pak ale díkybohu přišla část ve skrýši vzbouřenců, která sice nebyla akční, spíš dialogová, ale o to víc se mi líbila. Opět se objevil ten známý pocit z jedničky, a to že nejde jen o samoúčelnou vyvražďovačku, ale spíše o film s hlubším přesahem a poselstvím. Navíc se konečně objeví nějaké ty sympatické postavy, kterým jsem držel palce až do konce. Následné akce taky působí mnohem líp než ta anonymní na pláži. A film rozhodně nepodporuje teroristy, spíš se podle mě snaží ukázat, že mnohdy bojují za správnou věc, ale jdou na to absolutně nevhodnými prostředky. Za to palec nahoru. /viděno na DVD v DC: 85% a 4*/(4.1.2011)

 • SLOTH
  *

  ptate se co muze byt horsi? odpovidam jedine battle royale 3(5.8.2008)

 • stub
  **

  Po akční stránce to na mě nezabralo - akce je až příliš a chvílemi naopak zcela ustoupí nekonečným (byť často ne úplně špatným) dialogům. Zběsile nahuštěné vizuální orgie mě dnes už příliš nevytrhnou a v důsledku toho všeho člověk poněkud otupí (stopáž přece jen není krátká). Po obsahové stránce zůstávám poněkud dezorientován, ale asi by to zasloužilo ještě jeden pokus (do kterého se mi však příliš nechce), možná by hvězda přibyla. Co ovšem nemohu prominout, je nekonečné omílání scény (tolik populární v BR1) s explodujícími obojky, která se tím stává sebeparodickou a vykastrovanou..(12.1.2008)

 • T2
  **

  Rozpočet $9miliónovTržby Celosvetovo $14,902,000/40%/(6.8.2010)

 • dr.horrible
  ****

  Jediný film čo ma napadá, kde je hlavná kladná postava terorista...Príbeh takmer o tom istom, spracovaním ale diametrálne odlišné ako vynikajúca jednotka a kvalitatívne o triedu slabšie.Stále je ale na čo sa pozerať, takže nechápem tie nízke hodnotenia (na IMDB to má ešte menej.What the fuck?)(23.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace