I na kovbojky občas padne smutek

Even Cowgirls Get the Blues

Komedie / Romantický / Drama / Western

USA, 1993, 101 min

Rozpočet $8miliónovTržby USA $1,708,873Tržby Celosvetovo $-(29.3.2009)

Průměrný film, i přes zajímavé obsazení ve vedlejších rolích. Gus Van Sant natočil lepší filmy.(23.12.2009)

• COF_666

Tohle bylo na mě moc šílený a upřímě i dost blbý. Ale Uma je prostě nádherná - teda až na ty palce no.(7.1.2010)

To je asi jeden z těch filmů u kterého se víc bavili filmaři(při natáčení), než divák v kině......za burroughsovu třísekundovku tam kopnu tu třetí hvězdu :)(1.8.2011)

• Othello

Zářný příklad zmršené adaptace a to jsem ani nečetl předlohu. Válčení filmového média s literárním mi zde částečně připomínalo adaptace Slaughterhouse 5 a Cronenbergův Naked Lunch, nicméně ani ty netrpěly tou úpornou doslovností, neschopností pochopit, že co zní možná v knize, nezní stejně z úst filmové postavy a vůbec celkovým pojetím toho, jak se píše kniha a jak se točí film. Brr dlouho jsem neviděl film, který by nefungoval na tolika úrovních zároveň. To se tam pak může John Hurt třeba posrat...(24.7.2012)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu roku 1993, ze kterého si odnesl negativní reakci, kvůli čemuž byl poté zdržen pro další editaci. (Terva)

• - Keanu Reeves byl do role Juliana Gitche obsazen až poté, co ji odmítl Gary Oldman. (Terva)

• - Přestože se snímek dočkal negativních recenzí, filmový soundtrack se mezi nejprodávanějšími soundtracky v USA umístil na 82. pozici. (Terva)