poster

I na kovbojky občas padne smutek

 • USA

  Even Cowgirls Get the Blues

Komedie / Romantický / Drama / Western

USA, 1993, 101 min

 • Akumulátor
  **

  Fakt ujetá blbost. Nejujetější byla scéna, kdy parta kovbojek si při přepadení statku sundá spodní prádlo se slovy: "Týden jsme se nemyly, tak čuchejte!"(5.3.2010)

 • bassator
  *

  4. 3. 2010 - 20%(20.3.2010)

 • T2

  Rozpočet $8miliónovTržby USA $1,708,873Tržby Celosvetovo $-(29.3.2009)

 • Exkvizitor
  ***

  Mýtus o tzv. nezfilmovatelných knihách je hloupý. Ve skutečnosti jde zfilmovat cokoliv - od manuálu k pračce po telefonní seznam. Zásadní otázkou ovšem je, JAK je literární předloha zfilmována. Způsob, který zvolil u Kovbojek Gus Van Sant je jedním z nejméně šťastných. On, jakožto režisér a scénárista v jedné osobě, totiž neudělal nic jiného, než že původní poměrně komplikovaný (a šílený) Robbinsův román přepracoval do nesmyslně zjednodušeného (a šíleného) filmu. Čímž původní látku zničil. Z Robbinsových sžíravých komentářů a sarkastických úvah zbylo pár nesouvislých vět, z příběhu, skládajícího se v knize z mnoha časoprostorových úrovní, zbylo několik okleštěných a dohromady smysl nedávajích výjevů. A z románových postav zůstaly naprosto ploché karikatury, bez jakéhokoliv psychologického, historického a vůbec kontextuálního prokreslení a ukotvení - nemluvě o tom, že byla vypuštěna zásadní figura šíleného psychiatra dr. Robbinse. Atd. Atd. - Zkrátka Gus Van Sant zřejmě vůbec nepochopil v čem tkví kouzlo knihy a povedlo se mu svět obohatit o jednu další velmi rozpačitou adaptaci. (Nicméně kameru to má pěknou a Uma Thurman i John Hurt hrají solidně, to musím přiznat. Abych nebyl za úplného hnidopicha.)(7.12.2006)

 • kleopatra
  ***

  Hm, tak tohle by se dalo ocejchovat jedním slovem: "Řachlý". A pořádně! Sissy (Uma) je díky své abnormalitě - obrovským palcům (fuuuuj) - předurčená ke stopování. Miluje putovat sem a tam napříč zemí a jak se někde zdrží, tak jí svrbí. Ty palce! Další "řacha" je kamarád zvaný "hraběnka", který jí dohodí práci modelky (v ptačím peří) a bivak na ranči obléhaném partou militantních kovbojek. Jak řikám - řachlý ale docela originálně a mile.(25.8.2006)

 • - Na krátký okamžik se ve filmu objevil i americký spisovatel W. S. Burroughs, autor kontroverzního díla "Nahý oběd". (alesecek93)

 • - Roli Delores Del Ruby měla původně hrát Madonna. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Toma Robbinse, kterého ve filmu můžeme slyšet v roli vypravěče. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace