Policajt v Beverly Hills

• slovenský

Policajt v Beverly Hills

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1984, 105 min

V tejto prekomiksovanej filmovej dobe si človek občas musí oddýchnuť od kostýmov a schopností a tak som siahol po niečom čo mi v mladosti ušlo. A trafil som do čierneho. Tým teraz nenarážam na Eddieho Murphyho, ktorý je tu taký mladý až sa na seba vôbec nepodobá. Producentská dvojka Simpson / Bruckheimer, ktorý chrlili jeden čas akčné filmy za druhým (Con Air, Skala) štartovali v Beverly Hills a spolu s nimi aj Eddie Murphy. Jeho neskoršie komédie ma moc neberú, ale tu mu to sadlo. Policajný hlaškar, ktorý si vie robiť prdel zo všetkých a zo všetkého sa vykecá za doprovodu cool soundtracku. K tomu pravidelne máva pribalený väčší balík hlášok ako nábojov. A to je na celom filme, ta najväčšia sranda. Slabšie ako Die Hard a aj ako Lethal Weapon, ale stále dosť dobré a hlavne zábavné. 80% - 4*(11.7.2015)

Ze začátku jsem si říkal, že to bude bomba, pak asi po půl hodině už to sice tak vtipné není, ale furt je na co se dívat. Eddie Murphy zde doslova září a skvělí jsou i ty dva poldové, co ho sledujou. Když to tak vezmu, tak to nejsou úplné 4*, ale zase jsem měl z toho takovou mega letní náladu a celkově je to prostě docela dobrý film.(18.2.2006)

[6/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: Jerry Bruckheimer, Don Simpson /// Scénář: Daniel Petrie Jr., Danilo Bach /// Kamera: Bruce Surtees /// Hudba: Harold Faltermeyer /// Nominace na Oscara: Daniel Petrie Jr., Danilo Bach (scénář)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](26.10.2008)

Axel Foley je černošský detektiv, jehož celoživotní zálibou je strkat nos tam, kde již jiní mají své dlouhé prsty. Při své filmové premiéře by rád umožnil vyzkoušet si pruhovanou módu měkolika ctihodným občanům, kteří s netečným výrazem v tváři ukončili životní funkce jeho kamaráda. Axel se tedy ze zakouřeného Detroitu vydává na dovolenou do prosluněného LA, kde může být očima koulející černoch s kadencí 600 slov za minutu klidně považován za celebritu. Se schopnostmi znechuceně namachrovaného tornáda ničí interiéry důstojných budov, chrlí ze sebe tuny hlášek a děj neodvratně spěje k tomu, že značkový oblek na důchod skvěle zaopatřeného padoucha bude potřebovat zásadní opravy.(18.7.2009)

Příjemná střílecí komedie své doby. Scénář je inteligentní, režie uměřená a Murphy se ještě šklebí o poznání méně než obvykle později, což dohromady vytváří pohodový zážitek.(5.8.2010)