Policajt v Beverly Hills

• slovenský

Policajt v Beverly Hills

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1984, 105 min

Pan student zurnalistiky Cival opetne prokazuje vysi sveho iteligencniho kvocientu svym komenatrem k teto velmi povedene komedii. E.Murphy je uzvaneny a TO je to zabavne na nem, ten vodopad gagu by rozesmal i mrtveho. Dej samozrejme nelze nijak vychvalovat, ale tyhle filomy slouzi k odreagovani a zabave a v teto kategorii patri BHC ke klasikam.(4.3.2004)

Od policajta v Beverly Hills jsem čekal spíše temnou krimošku za zvuku osmdesátkovýho elektra. Namísto toho jsem dostal perfektní komický one man show Eddie Murphyho. Způsob jakým tráví tenhle nebojácnej polda dovolenou a jakým způsobem dokáže proniknout do nepřátelského gangu je naprosto kulervoucí.(2.1.2014)

Ja se docela bavila, ustredni song super!(23.10.2003)

Tehdy ještě vkusný humor ukecaného Eddieho Murphyho, démonický záporák Steven Berkoff a blonďatá krasavice, vozící se v krásném červeném mercedesu. Relax. 75%.(23.8.2006)

• MM_Ramone

Svojrázny afro-americký poliš z Detroitu Axel Foley sa rozhodne, že na vlastnú päsť dolapí vrahov svojho pochybného kamaráta. Vyšetrovanie ho zavedie až na opačnú stranu USA, do slnečnej Kalifornie, do Los Angeles, priamo do luxusného Beverly Hills. Aký je Eddie Murphy dnes, tak takmer taký isý bol aj na počiatku svojej kariéry. Vyškerený, prihlúply, pojašený, ukecaný a hlavne hodne nudný a otravný. Fízlov a podobnú háveď som nikdy nemal rád a nepáčil sa mi ani tento hollywoodsky "Policajt z Beverly Hills". **(26.4.2013)

• - Po nabídce producentů na režírování filmu si Martin Brest hodil čtvrťákem, zda-li má přijmout či nikoli. Poté, co se ukázalo, že bude film obrovským hitem, si nechal onen čtvrťák zarámovat a pověsit na stěnu. (D3VIL)

• - Roli Axelova přítele Mikeyho Tandina měl původně hrát bratr Sylvestera Stalloneho. (Chevees)

• - První film promítaný ve více než 2 000 kinech v U.S.A. (D3VIL)