Policajt v Beverly Hills

• slovenský

Policajt v Beverly Hills

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1984, 105 min

Soundtrack Harold Faltermeyer : 1. New Attitude ,2. Don't Get Stopped in Beverly Hills ,3. Do You Really (Want My Love?) ,4. Emergency ,5. Neutron Dance ,6. The Heat Is On ,7. Gratitude ,8. Sitr It Up ,9. Rock & Roll Me Again ,10. Axel F.(9.5.2011)

Rozpočet: 14 000 000 $ Otvárací Víkend: 15 214 805 $ (v 2 006 Kinách) Tržby USA: 234 760 478 $ Tržby Celosvetovo: 316 360 478 $Jediné čo mi na tomto filme vadí,je Eddie Murphy.Je to výborný herec o tom niet pochýb ale ja tú jeho ukecanú hubu nemusím.No aj tak musím uznať zábava je to veľmi slušná,z klasickou 80.tkovou akciou a dnes už typickými policajnými fórmi.(10.7.2012)

Axel Foley je černošský detektiv, jehož celoživotní zálibou je strkat nos tam, kde již jiní mají své dlouhé prsty. Při své filmové premiéře by rád umožnil vyzkoušet si pruhovanou módu měkolika ctihodným občanům, kteří s netečným výrazem v tváři ukončili životní funkce jeho kamaráda. Axel se tedy ze zakouřeného Detroitu vydává na dovolenou do prosluněného LA, kde může být očima koulející černoch s kadencí 600 slov za minutu klidně považován za celebritu. Se schopnostmi znechuceně namachrovaného tornáda ničí interiéry důstojných budov, chrlí ze sebe tuny hlášek a děj neodvratně spěje k tomu, že značkový oblek na důchod skvěle zaopatřeného padoucha bude potřebovat zásadní opravy.(18.7.2009)

Příjemná střílecí komedie své doby. Scénář je inteligentní, režie uměřená a Murphy se ještě šklebí o poznání méně než obvykle později, což dohromady vytváří pohodový zážitek.(5.8.2010)

"Jak to, že tady zatýkáte lidi za to, že je někdo vyhodil z okna?" Protože mafián v kvádru obchodníka na tebe ukázal, Axle. To je jednoduché, ale tys to nevzdal a to se mi líbí. Držkatý vejtaha Axel Foley mě zkrátka zaujal hned při prvním seznámení a ačkoli by mě zvládl bavit sám, tak si k tomu přibral jedinečné detektivy Rosewooda s Taggartem a společně vytvořili přesně takový mix akce a humoru, jaký mám moc rád. A stačil k tomu pitomý banán ve výfuku, Rosewoodovo naivní mávání služebním průkazem či "jemné" naznačení, že ctihodný mafián by mohl mít Herpes Simplex deset. Tak si to nadšeně pamatuju, ale raději nebudu vzpomínky oživovat, protože bych mohl začít ubírat hvězdy a to bych si neodpustil.(14.9.2016)