Policajt v Beverly Hills

• slovenský

Policajt v Beverly Hills

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1984, 105 min

Ze začátku jsem si říkal, že to bude bomba, pak asi po půl hodině už to sice tak vtipné není, ale furt je na co se dívat. Eddie Murphy zde doslova září a skvělí jsou i ty dva poldové, co ho sledujou. Když to tak vezmu, tak to nejsou úplné 4*, ale zase jsem měl z toho takovou mega letní náladu a celkově je to prostě docela dobrý film.(18.2.2006)

• Oskar

Uřvaný ubožák s pistolí. No a dál?(15.4.2003)

Slavny Policajt z Beverly hills - film jenz odstartoval hvezdnou karieru Eddie Murphyo - popravu - jeho polda je skutecne neodolatelny.(1.8.2002)

Pohoda, klasika. Murphyho kadencia hlášok môžu za to, že som sa pri tomto nikdy nenudil.(16.7.2005)

• MM_Ramone

Svojrázny afro-americký poliš z Detroitu Axel Foley sa rozhodne, že na vlastnú päsť dolapí vrahov svojho pochybného kamaráta. Vyšetrovanie ho zavedie až na opačnú stranu USA, do slnečnej Kalifornie, do Los Angeles, priamo do luxusného Beverly Hills. Aký je Eddie Murphy dnes, tak takmer taký isý bol aj na počiatku svojej kariéry. Vyškerený, prihlúply, pojašený, ukecaný a hlavne hodne nudný a otravný. Fízlov a podobnú háveď som nikdy nemal rád a nepáčil sa mi ani tento hollywoodsky "Policajt z Beverly Hills". **(26.4.2013)

• - Budova radnice z filmu je skutečnou radnicí Beverly Hills, která však musela být štábem kvůli sešlému vzhledu upravena. (D3VIL)

• - Pistole, kterou Murphy ve filmu používá, Browning High Power 9mm pistol, je ta samá, kterou používá SAS (Britská speciální vojenská jednotka). (D3VIL)

• - Tvůrci při natáčení některých scén poněkud tápali. Svými nápady jim nejednou vypomohl herec Eddie Murphy. (-bad-mad-wolf-)