Mé soukromé Idaho

My Own Private Idaho

Moje súkromné Idaho

Drama / Romantický

USA, 1991, 102 min

Na mě film nepůsobil nijak geniálně. Výkony jsou sice výtečné, i ten Udo Kier vážně stojí za to, a je škoda, že si ho kritici více neváží. Jinak ovšem spíše ujeté a nic moc nenabízející. Hlavně poměrně úchylné. Nemusím tenhle film absolvovat znovu.(5.11.2003)

Na My Own Private Idaho jsem se těšila hned z několika důvodů. Tím hlavním je ústřední herecká dvojice River Phoenix a Keanu Reeves. Poté námět a taktéž režie osobitého a zajímavého Gus Van Santa, jemuž už pomalu začínám odpouštět omyl v podobě Psycha. Ani vlastně nevím, nakolik mě zklamal samotný film, ale vím, že mě velmi mrzí a nehorázně štve jeho absolutně nevyužitý potenciál. Obsahuje stopáž sto minut, ale já měla dojem, jako by děj uběhl strašně rychle, během deseti minut. Během něj mi přišlo, že se odehrávalo jen minimum z onoho potenciálu, kterým příběh doslova přetékal. Tak moc by si zasloužil svého úplného naplnění, už jen kvůli skvělému Riverovi a Keanovi.(7.5.2011)

• rikitiki

Snímek je prý složený ze tří scénářů, které autor ne a ne dotáhnout do konce a tak je dal dohromady. Bohužel jsou švy dost citelně vidět. Příběh současného Falstaffa, který je poživačným králem mladé drogové komunity se nehodí k vyprávění o klukovi, který pátrá po své lhostejné matce. Závěr vyzní do ztracena.(17.4.2016)

Krása no...Do plného počtu hvězd tomu chybí-z mého pohledu-jen malý(malinkatý)krůček....Tenhle Van Santův styl mám prostě moc rád a rozumím mu.(15.10.2011)

Herecký koncert dvou velkých talentů,z nichž jeden se vypracoval na uznávanou hvězdu a druhý bohužel zemřel dřív,než se mu povedlo totéž.Mé soukromé Idaho je zajímavý pohled na lidi,kteří se "trochu" liší od běžné konzumní společnosti,a rozhodně ho každému doporučuju.Chvílemi nuda,chvílemi skutečně úžasné a i když nemám moc chuť se dívat znovu,zapůsobilo to na mě a pod čtyři nepůjdu. 80 %(11.10.2008)