Mé soukromé Idaho

• slovenský

Moje súkromné Idaho

Drama / Romantický

USA, 1991, 102 min

Na jedné straně silně osobní zážitek se solidními hereckými výkony, na druhé straně více než divný patvar který vlastně pořádně neví čím chce být. Do toho nemalé množství chyb které se jen tak omluvit nedají. Holt tento Gusův opus není pro každého a já jsem toho jasným příkladem. Za množství nápadů a modernizaci díla největšího literárního klasika si zaslouží Mé soukromé Idaho tu třetí hvězdu, nicméně objektivně by to bylo na čisté dvě.(25.6.2013)

• rikitiki

Snímek je prý složený ze tří scénářů, které autor ne a ne dotáhnout do konce a tak je dal dohromady. Bohužel jsou švy dost citelně vidět. Příběh současného Falstaffa, který je poživačným králem mladé drogové komunity se nehodí k vyprávění o klukovi, který pátrá po své lhostejné matce. Závěr vyzní do ztracena.(17.4.2016)

Potenciál zaujmout diváka příběhem (ne až tak) ze života, lákavé herecké obsazení a přiměřená stopáž - to vše zde bylo v relativně stravitelné konzistenci, a přesto nemohu říct, že by mě snímek Mé soukromé Idaho nějak zaujal, ohromil či pobavil. V celkovém vyznění šlo o průměrné drama, což je opravdu škoda, zvláště při konstelaci výše zmíněných faktorů. Zkrátka film, který nebyl pro mě ničím výjimečný, tudíž hodnotím zlatou střední cestou.(12.9.2011)

O čem to vlastně bylo...? Pokud mě tenhle film měl šokovat, měl jsem se na něj podívat před dvaceti lety. Pokud mě tenhle film měl nadchnout... smůla, nenadchl. Prostě jen standartní drama které se mi v hlavě moc dlouho neudrží. Za mě 60%(11.9.2012)

• charlosina

My Own Private Idaho mě zklamalo na celé čáře... čekala jsem dechberoucí drama ze života dvou prostitutů, kteří na podkladě událostí najdou sami sebe, ale místo toho jsem pozorovala jen spleť různých momentů bez hlubšího významu. Film se snažil podat zajímavé téma neobvyklou formou, ale účinek mě zcela minul. Spíš mi to přišlo jako pokus o artový film s kontroverzním tématem, ze kterého vzešel poslepovaný příběh dvou přátel bez hlavy a paty tvářící se jako syrový film s dokumentárními prvky. A sexuální scény podané formou "momentek" dané formě vyprávění rozhodně nepřidaly. Na tenhle počin Gusa Van Santa jsem se těšila dlouho a opravdu jsem od toho čekala něco zcela jiného... i když film "jiný" je, mně však nezaujal. A Shakespeara jsem zde nenašla. Jedna * za Phoenixe, který se své role ujal parádně, a druhá za Reevse.(11.2.2009)