poster

Základní instinkt

 • USA

  Basic Instinct

 • slovenský

  Základný inštinkt

Thriller / Mysteriózní / Erotický / Drama / Romantický

USA / Francie, 1992, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Klasika na poli mrazivých thillerů. Mezi herci to jiskří, nádech erotična funguje, napínavý děj zde je, Verhoevenova špetka kontroverze také... Přes všechno výše zmíněné se ovšem nelze ubránit pocitu, že to postupem času poněkud vyčpělo. Dnes již prostě Základní Instinkt není tím, čím býval v dobách svého uvedení.(25.6.2007)

 • flanker.27
  *

  Mnoho povyku pro nic, Šára Šutrová si hraje na femme fatale a kdovíproč jí to žerou ve filmu i mimo něj. Přehazování nožiček? A co jako? Nic extra nejsou a i kdyby, film se z nich neuplete. Policajt Douglas a celá policie se chovají jako banda nemyslících pitomců co půjdou první ke zdi, až nastane revoluce. Všichni se nechají tahat na vařený nudli scénáře předepisujícího Douglasovi podlehnout nesympatický lesbický krávě. Ne, to se mi nelíbilo.(30.5.2008)

 • Radyo
  *****

  Tak tomuhle říkám film ! Naprosto jedinečná atmosféra s vynikajícím hudebním doprovodem mě dostala hned napoprvé. Jiskření mezi Douglasem a Stoneovou bylo tak silné, že mě málem popálilo. Erotické scény jsou servírovany sice syrově, ale zároveň nejsou samoúčelné, což jen zvyšuje celkový kredit filmu. A neustálé posuny v ději, kdy je divák už 100 % přesvědčen, že "to udělala ona", aby hned v následující scéně jeho přesvědčení nabylo povážlivých trhlin - to je prostě brilantní. No a ona pověstná scéna s přehazováním nohy přes nohu, jež se dočkala několika parodií, ta patří mezi vrcholné filmové scény všech dob (a tím nemám na mysli to, že při ní asi mnoho chlapů dosáhlo vyvrcholení :)) )(22.7.2002)

 • kOCOUR
  *****

  Rvu si vlasy, když si vzpomenu kolikrát mi tenhle film už utekl... Po jedenácti letech jsem ho ale konečně lapil a umřel v extatické agónii z dokonalé filmařiny. Neviděl jsem nikdy lepší femme fatale než je Sharon Stone v tomto filmu, stejně tak jako neuvěřitelně jiskřivé a brilantně dynamicky prostříhané sexuální scény, za které by měl Verhoeven dostat metál. Neslyšel jsem takový nápor hlášek na minutu čtvereční. Atmosféru, že by se dala krájet jako Rákosníčkova pověstná mlha. A už vůbec nikdy jsem se tak nebál sekáčku na led, který máme v šuplíku...(3.3.2003)

 • Kaka
  *****

  Démonický film. Skutečně jiné stručné charakterizování tohoto skvostu mě nenapadá. Verhoeven je přesně ten typ režiséra, který si s danou látkou dokáže poradit na jedničku a tady přesně tak učinil. Temná depresivní atmosféra je úchvatná a nic netušící divák snad ani nemůže napětím vydechnout. Herecké výkony strhující a scénář bez diskuze geniální. Božský Jerry Goldsmith exhibuje na plné čáře a dost možná je právě toto dílo jeho vrcholné. Skvostná pocta žánru noir a jeden z vrcholů kinematografie. Další z mnoha uměleckých děl, kterých v letech devadesátých vzniklo nespočet.(7.12.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace