Základní instinkt

• slovenský

Základný inštinkt

Thriller / Mysteriózní / Erotický

USA / Francie, 1992, 127 min

Byly doby, kdy mi pár ran sekáčkem na led do hrudníku připomínalo solidní cenu za sex s Sharon Stone. S přibývajícím věkem bych patrně usmlouval ztupění špičky sekáčku a odklad mé smrti na den nezávislosti, ale to nic nemění na tom, že jsem žhavější erotickou krimi neviděl. Pokud jsem nějakou detektivní nemravnost ledabyle přehlédl, tak budu vděčný za případný tip.(14.7.2012)

Svůdná Sharon bez spodního prádla rozehrává smrtící partii a detektiv Curran (macho Douglas) má rázem problém udržet své nervy i nástroj v trenýrkách. Verhoeven na půdě erotického thrilleru prokázal velkou jistotu a nás přitom v nejistotě drží až do závěrečných titulků.(29.9.2008)

Klasika, se kterou zůstane Sharon svázaná navěky věků, což se bohužel pokusila dokázat nedávným pokračováním. Zde ale září v plné formě stejně jako nablýskaný sekáček na led. Pro leckoho to asi bude důkaz mojí ujetosti, ale pro mě je důkazem síly tohohle dílka, že jsem i já přemýšlela o tom, jak to bylo s kalhotkami u výslechové scény.(5.7.2007)

• - Michael Douglas se krátce po natáčení nechal hospitalizovat jako závislý na sexu. (Divočák)

• - Film, na který se v noci dívá Nick Curran (Michael Douglas), když ho zavolají k vraždě Lamotta je Hellraiser. (dendan)

• - Sharon Stone vážně uvažovala ukončení herectví, aby mohla studovat práva, a to právě ve chvíli,  kdy dostala nabídku na roli Catherine. (Cheeker)