Základní instinkt

• slovenský

Základný inštinkt

Thriller / Mysteriózní / Erotický / Drama / Romantický

USA / Francie, 1992, 122 min

Kultovní thriller s vynikajícím scénářem, skvělou režií Paula Verhoevena a herci v čele se sexy Sharon Stone a Michaelem Douglasem.(20.11.2007)

Film, který se opírá o geniální scenář a herecké výkony ústřední dvojice. Sharon Stone je skvělá mrcha. Připomíná mi jednu moji kámošku. Ještě, že není spisovatelka.(13.4.2003)

Dokonalá pocta Hitchcockovu VERTIGU. Verhoeven je geniální režisér. Obrazová složka se zde nádherně kloubí s perfektní Goldsmithovou hudbou a atmosféra by se dala krájet! Nezapomenutelná podívaná!(12.12.2002)

Naprosto výborný thriller nabitý erotikou. Již tak hustá atmosféra, která prostupuje filmem od začátku až do konce, je navíc podpořena vynikající hudbou, ze které pořádně mrazí v zádech. Základní instinkt nestačí vidět jednou, já osobně jsem ho viděla nejméně 3-krát, a stále mě neomrzel. Vůbec nejgeniálnější je závěr - vlatně doteď nevím, kdo je opravdový vrah. Asi se půjdu podívat znova....(20.6.2004)

• flanker.27

Mnoho povyku pro nic, Šára Šutrová si hraje na femme fatale a kdovíproč jí to žerou ve filmu i mimo něj. Přehazování nožiček? A co jako? Nic extra nejsou a i kdyby, film se z nich neuplete. Policajt Douglas a celá policie se chovají jako banda nemyslících pitomců co půjdou první ke zdi, až nastane revoluce. Všichni se nechají tahat na vařený nudli scénáře předepisujícího Douglasovi podlehnout nesympatický lesbický krávě. Ne, to se mi nelíbilo.(30.5.2008)