Muž bez stínu

• Německo

Hollow Man - Unsichtbare Gefahr

Muž bez tieňa

Horor / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Německo, 2000, 112 min (Director's cut: 119 min)

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(19.3.2004)

Asi žiaden film tak hororovo krásne a detailne nezobrazuje prechod do neviditeľnosti a naspäť. Divák si užije množstvo vizuálnych efektov, typické Verhoevenove agresívne, krvavé i sexuálne prvky a mimoriadne ma tiež pobavil odkaz na Cronenbergov horor Mucha. Celkové dojmy mi pokazil len nevydarený, prehnaný a samoúčelný koniec, ktorý je priam nechcenou ukážkou hollywoodskej stupidity, ale vzhľadom na perfektný dej, zaujímavú osobnostnú premenu Kevina Bacona, stiesňujúcu atmosféru, napätie a vizuálne perličky neklesnem pod 4*.(29.1.2013)

Verhoeven má jako vždy obrovský tah na branku. Netradiční sci-fi o důsledcích objevu neviditelnosti v jedinečném stylu holandského mága. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9292-muz-bez-stinu-hollow-man/videa/(2.1.2009)

Výborný verhoevenovsky úchylný thriller se dvacet minut před koncem mění ve Vřískot, postavy získávají nezničitelnost Toma a Jerryho a do té doby báječný Paul se asi definitivně zcvokl. Jako u každého ambiciózního snímku vše vyvrcholí obřím výbuchem. Ale bavil jsem se i tak moc dobře.(25.1.2010)

Většinu času příjemně amorální, bohužel posledních 20 minut vrší jedno klišé za druhým. Škoda.(11.9.2005)