poster

Muž bez stínu

 • USA

  Hollow Man

 • Německo

  Hollow Man - Unsichtbare Gefahr

 • Slovensko

  Muž bez tieňa

Horor / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Německo, 2000, 112 min (Director's cut: 119 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  „Je úžasný, co dokážeš, když už se na sebe nemusíš dívat do zrcadla!“ I po letech mocně přitažlivý, trikově vymazlený, myšlenkově lákavý a verhoevenovsky zvrácený kousek, který využívá ďábelského potenciálu nejprve neviditelného a pak šíleného Kevina Bacona, který moc dobře ví, jak má pro diváka odkrýt peřinu s polonahou Elizabeth Shue. Drsnější variace na téma „neviditelný muž“ naplno využívá trikových možností své doby, i když není ústřední hrdina vidět, divák pomocí solidních nápadů vidí, co právě dělá. Nějaké mudrcování jde stranou, tvůrci se soustředili na triky a tempo, aby se diváci ani trochu nenudili. A nenudí. Občas to samozřejmě zaskřípe (producenti si zřejmě nejednou dupli) a nepomůžou ani slušně dávkované vtípky, přesto to do sebe všechno umně zapadá. Verhoevenovy postupy mně jsou dlouhodobě sympatické – lehká nejednoznačnost, herecká přitažlivost, trocha kontroverze, žádné vyšší ambice, řemeslná dokonalost.(24.10.2012)

 • Skejpr
  ***

  Za ten Konec.. Ten zkazil co se dalo... Dovedete si představit, jaká by to byla paráda, kdyby je tam Bacon nechal s výčitkama zdechnout, odhodil masku a vyšel do ulic mezi lidi... Jen tak. neviditelnej?(27.4.2006)

 • B!shop
  ****

  Na Verhoevenovo nejlepsi kousky to nema, ale i tak to je nadprumer. Nejvetsi problem filmu je urcita nevyrovnanost, obcas to Paul fakt rozjizdi, krev, paradni atmosfera a podobne, ale jindy tu jsou jen nezajimavy dialogy. Nicmene po trikovy strance je film perfektni, nektery sceny fakt stoji za to videt a herci se docela snazi, jen ten konec, ackoliv docela drsnej, je naprosto, ale uplne mega totalne klisovitej, ze to snad ani nebylo mozny.(5.10.2008)

 • Aluska88
  ***

  Zajímavý námět, perfektní Kevin Bacon a sympatická Elisabeth Shue. Vizuálně i dějově velmi efektní, napínavý film, který však naprosto a doslova "zabíjí" šíleně přehnané, klišovité a až směšně působící závěrečné scény. Kdyby je vzali za zcela opačný konec, v němž by byl směr toku "tvůrčích" nápadů ustálen do klidnějšího a smysluplnějšího proudu, mohly být konečné pasáže zpracovány tak, aby se staly dokonalým vrcholem snímku.(12.1.2012)

 • Shit
  ***

  Dobrej nápad, ale bohužel neni moc dotaženej, Je tam až moc pasáží, který jsou nezajímavý a nuděj a nic horrorovýho jsem na tom taky neviděl, což je u Verhoevena trochu divný, mohl to udělat víc horrorově, takhle to je takový nemastný neslaný, ale zase to má dobrý triky, teda v některých scénách v jiných je to dost žalostný, což se u takových nízkorozpočtových filmech dá čekat a co se týče hereckýho obsazení, tak to je sice docela slušný a je to dobře zahraný, ale největší hvězda filmu Kevin Bacon je tam jen chvilku pak zmizí a už se neobjeví jinak než jako obrys v masce, co má na hlavě a to je škoda. Víc než 3* si to nezaslouží(11.9.2005)

 • - Elisabeth Shue si při natáčení poranila Achillovu šlachu, kvůli tomu bylo natáčení na čas přerušeno. (Karlos80)

 • - Ve filmu je použito na 560 trikových záběrů. (Karlos80)

 • - Zbraně na sedativum jsou paintballové zbraně značky PGP. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace