poster

Muž bez stínu

 • USA

  Hollow Man

 • Německo

  Hollow Man - Unsichtbare Gefahr

 • Slovensko

  Muž bez tieňa

Horor / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Německo, 2000, 112 min (Director's cut: 119 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyler
  ****

  Příjemné překvapení po všech stránkách! Vždy jsem si přál, aby někdo natočil film o neviditelném muži ne jako klasické sci-fi, ale spíš jako psychologický thriller. A řekl bych, že Paulu Verhoevenovi se to povedlo náramně! Když pominu přece jen až příliš přehnaný závěr, jenž je jedinou pihou na kráse "Muže bez stínu", vychází mi z toho skvělý snímek...Na první pohled hrají prim skvělé triky, které se dají označit za výjimečné i dnes, pět let po jejich vzniku. Ale ta druhá stránka je ještě lepší - hra na téma "Co by se dělo, kdyby měl amorální parchant možnost pohybovat se po světě neviděn ostatními?". Chci tím říct jednu věc - nemyslím si, jak je často zmiňováno, že by postavu Kevina Bacona změnilo samo zneviditelnění - on to takhle chtěl. Vždyť je to velmi lákavé - nebýt vidět a moci dělat vše zakázané s jistotou, že nemůžu být odhalen...A v tom tkví pravé kouzlo "Muže bez stínu" - jen si to přiznejte, neměnili byste se Sebastienem na chvilku?(20.10.2005)

 • Isherwood
  ***

  Producenty přidušený a netvárným scénářem do kouta zahnaný Verhoeven vyloženě nezklamal. Ty náznaky myšlenek o tom, jaké možnosti skýtá člověku věda a nakolik je možné se díky ní přiblížit k Bohu, tam hmatatelné jsou. Akorát se film spíše primárně soustředí na akci a působivou práci trikařů. Na režisérovy klasické trademarky jako krev (něco málo v závěru ukápne) a stylové násilí (useknuté znásilnění) se kašle. Dokonalá ukázka toho, jak hollywoodská mašinerie sešrotovala unikátní talent.(23.11.2007)

 • Morien
  *

  Vcelku zajímavý nápad (nevím, jestli původní, nebo je to remake remakeu remakeu), ale zpracovaný jak pornovyvražďovačka, kterými se uspokojují týnejdžeři v přítmí bytu, když rodiče odjeli k přátelům.(14.8.2010)

 • woody
  ****

  Narozdíl od pravého Neviditelného muže od Wellse se tohle odehrává v podzemí a jako vojenský experiment.Kevin Bacon bohužel není polovinu filmu vidět ale nevadí,Verhoeven režíruje tak jak ho máme rádi tedy hodně krve a trochu té erotiky.Ale jediné cotenhle film brzdí je nevyužitý scénář.(22.3.2003)

 • Galadriel
  ***

  Strašně klišovitý film, jehož první asi 2/3 byly alespoň zajímavé a dobře se na ně dívalo, ale ten konec...(4.7.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace