Muž bez stínu

• Německo

Hollow Man - Unsichtbare Gefahr

Muž bez tieňa

Horor / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Německo, 2000, 112 min (Director's cut: 119 min)

Otřepané téma neviditelnosti tentokrát v perfektním provedení. Nejmodernější triky dělají z filmu opravdový vizuální zážitek (především přeměna ze stavu viditelnosti do neviditelnosti a naopak). Navíc má film spád a napětí. Nevadí mi ani závěrečná akce – je to tedy silně přehnané, ale to já u těchto filmu beru – spíše jsem se tomu musel smát než, že by mě to znechutilo. Dost zajímavý mi přijde vývoj postavy vědce, kterého hraje Kevin Bacon. Zpočátku normální (ač dost egoistický) člověk pomalu odhazuje zábrany a stává se nebezpečným.(20.8.2003)

Za ten Konec.. Ten zkazil co se dalo... Dovedete si představit, jaká by to byla paráda, kdyby je tam Bacon nechal s výčitkama zdechnout, odhodil masku a vyšel do ulic mezi lidi... Jen tak. neviditelnej?(27.4.2006)

Na tento film jsem se koukla hlavně kvůli svému oblíbenému herci Kevinu Baconovi. Ten tu podává velmi dobrý výkon, ale jinak se snímek nijak neodpíchne z vod průměrnosti. Je to tak trochu Dr. Jekyll a Mr. Hyde v přitažlivějším obalu s tisícem logických chyb v zájmu oné atraktivity.(19.7.2006)

S těžkým srdcem pravda - taky trošku váhaje - leč musím pět... Nechápu, co v rámci žánru(ů) tomuhle filmu kdosi cosi vyčítá. Není třeba hledat (hloubku) tam kde není. "Bůh není" - děl hrdina na závěr - a já klidně dodávám - trikař je bůh... Tři hvězdičky za film, čtvrtou a tu neviditelnou pátou v dobrém rozmaru za strhující zvláštní efekty a triky! - - - P.S. (Pseudo)inťákům a trumpetům vzkaz: Nepodléhejte hysterickým náladám tam kde nevidíte hloubku. Ona tam totiž někdy žádná být nemusí... :-))(10.12.2005)

Výborný verhoevenovsky úchylný thriller se dvacet minut před koncem mění ve Vřískot, postavy získávají nezničitelnost Toma a Jerryho a do té doby báječný Paul se asi definitivně zcvokl. Jako u každého ambiciózního snímku vše vyvrcholí obřím výbuchem. Ale bavil jsem se i tak moc dobře.(25.1.2010)