• slovenský

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

RETRO Starý Detroit trpí rakovinou. A tou je zločin…. Ani jsem nečekal, že by Blu-Ray disk s DTS ve mne mohl po tolika letech oživit tu náladu ,,ojetých“ videokazet. Stalo se. Příjemné ohlédnutí za mladým Verhoevenem, či zjištění, že Clarence je dnes snad větší záporák než tehdy. Nový kabát filmu sekne, ovšem mladšímu publiku nemusí triková stránka připadat tak zajímavá. Ale taková to byla tenkrát doba, když Detroitem brouzdal policista, který nemusel jíst ani spát a byl doživotně naprogramovaný na policejní práci.(4.1.2009)

Film s výborným soundtrackem, atmosférou, herci. Při každém zhlédnutí cítím stejný respekt, jak při prvním podívání, jelikož mě pořád děsí scény jak zavraždí Murphyho. Velice syrový filme a velice kvalitní dílo z mého mládí. Mé hodnocení 5 hvězdiček. "Mrtvý nebo živý, půjdeš se mnou!"(30.4.2006)

Je pozoruhodné,jak je filmografie Paula Verhoevena,co se kvality týče,pestrá."RoboCop" naštěstí patří do té lepší kategorie.Příběh je vlastně dost jednoduchý ( co taky jiného od filmu s takovým názvem čekat :) ),ale má patřičnou atmosféru,slizké padouchy a opravdu pořádně krvavou akci.Plus výborná hudba Basila Poledourise.Takže vlastně příjemná zábava...(12.9.2003)

• Oskar

Vzpamatujte se, je to naprostý brak.(8.5.2003)

Scenáristicky jedna velká hloupost na druhou se pod Verhoevenem přerodila v geniální film, v němž násilí eskaluje do nevídaných rozměrů a společenská satira nezná hranic. Děkuji Paule, tohle jsem potřeboval.(4.8.2007)