• slovenský

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

Mám to radšej ako prvého Terminátora. Vážne.(13.8.2006)

Spousta neopodstatněného násilí a klasika, kterou jsem viděl poprvé celou až dnes.(19.6.2011)

Ne tak brutální jak jsem očekával. Což mě ani tolik nezklamalo. Režie a střih hlavně sekvencí z televize je ukázková. Efekty nejsou nic extra a na svou dobu jednoznačně stačej. Ikdyž dnes se jim jistě hodně lidí zasměje. Herci slabota, to se musí uznat, ale o ty tady nejde. Robocop je dobrá zábava se zajímavým námětem, který využili všechyn jeho pokračování. Pokračování jenž byli čím dál horší a furt o tom samém.(4.12.2004)

Ač se RoboCop zdá být na první pohled pouze akční sci-fi s vymytým mozkem, není tomu tak. Pod touhle slupkou občas vykoukne i zajímavá myšlenka. (Asi nejvíc se mi líbila scéna, kdy robot ED-209 omylem zastřelí zaměstnance firmy OCP na své vlastní předváděčce, a jediné nad čím se všichni podíví je, o kolik to vyjde dráž.) Jen je škoda, že čím více se blíží konec, tím více se z toho stává bezduchá akční střílečka. Ale po právu také akční klasika. To už se, tak jako mnohokrát předtím i potom, nedá říct o pokračováních.(28.1.2005)

Film s výborným soundtrackem, atmosférou, herci. Při každém zhlédnutí cítím stejný respekt, jak při prvním podívání, jelikož mě pořád děsí scény jak zavraždí Murphyho. Velice syrový filme a velice kvalitní dílo z mého mládí. Mé hodnocení 5 hvězdiček. "Mrtvý nebo živý, půjdeš se mnou!"(30.4.2006)

• - Peter Weller - RoboCop, Kurtwood Smith - Clarence J. Boddicker, Ray Wise - Leon C. Nash, Paul McCrane - Emil M. Antonowsky, Jesse D. Goins - Joe P. Cox a Edward Edwards - Manson shodou okolností později všichni hráli v seriálu 24 hodin (od r. 2001). (.maggie.)

• - Motivací Paula Verhoevena pro obsazení Petera Wellera do role Murphyho bylo hned několik. Předně potřeboval člověka, který bude schopen obléknout robo-oblek. Za druhé potřeboval člověka s výraznými rty, poněvadž si byl vědom, že to bude všechno, co z něj diváci po většinu filmu uvidí. A konečně potřeboval člověka, který umí otáčet pistolí. Peter Weller se to naučil na ranči, kde vyrůstal. (Dinsberg)

• - Automobil 6000 SUX, na který je ve filmu reklama a který si pak následně opatří jeden člen Bodikkerova gangu, je přemaskovaný Oldsmobile Cutlass Supreme, ročník 1977. Pro film byla vyrobena tři auta. Dvě byla zničena, jedno se dochovalo. Nyní se nachází ve značně zbědovaném stavu na pozemku úpravce Winfield Rod & Custom v mojavské poušti. (Stejšn)