poster

RoboCop

 • USA

  RoboCop

 • slovenský

  RoboCop

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  ****

  Jo jo, taková byla 80. léta. Nabušený akční sci-fi mazec. Paul Verhoeven umí! 85%.(23.1.2009)

 • Kaka
  ****

  RoboCop je ukázkový především v nevídaně dobře provedeném žánrovém vybarvení. Málokomu se do hitech scifi podaří tak kvalitně implentovat potemnělost prostředí a především důraz na krev a brutalitu. Zvládl to z části Cameron v Terminatorech a právě Verhoeven zde. Technicky zdatně provedené, herecky slušně zvládlé - potěší padouši ve kvalitních vedlejších rolích a atmosfericky špičkové. Nejvíce člověk stejně ocení režiséra jako takového, protože jeho rukopis je znát v každém jeho filmu. U RoboCopa to platí na sto procent.(9.5.2009)

 • xxmartinxx
  ****

  Takhle plnohodnotná béčka umí jen Verhoeven. Kdokoliv jiný (a na pokračováních je to vidět) by sklouzl k trapné akci, ale Paul zvládá zábavnou, živelnou a plnohodnotnou jízdu, dokonce i s přesahem. 85 %(13.12.2009)

 • Lynn
  ****

  Ač se RoboCop zdá být na první pohled pouze akční sci-fi s vymytým mozkem, není tomu tak. Pod touhle slupkou občas vykoukne i zajímavá myšlenka. (Asi nejvíc se mi líbila scéna, kdy robot ED-209 omylem zastřelí zaměstnance firmy OCP na své vlastní předváděčce, a jediné nad čím se všichni podíví je, o kolik to vyjde dráž.) Jen je škoda, že čím více se blíží konec, tím více se z toho stává bezduchá akční střílečka. Ale po právu také akční klasika. To už se, tak jako mnohokrát předtím i potom, nedá říct o pokračováních.(28.1.2005)

 • genetique
  *****

  Verhoeven na svoju dobu a s priškrteným rozpočtom dokázal natočiť peknú nakladačku! Plechoví hrdinovia vládli filmu, Paul využil sedem ročné Cameronove zaváhanie a ďalší kult bol na svete. Zneuctenie v podobe ostatných častí si tento plecháč nezaslúžil. Veď aj on mal nakoniec nejaké tie city. K tomu dobrá sci-fi atmosféra, cool titánový oblek Roba a nadrealistická podoba miest, titánového šatu a iných výdobytkov doby. 90%.(20.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace