poster

RoboCop

 • USA

  RoboCop

 • slovenský

  RoboCop

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  RETRO Starý Detroit trpí rakovinou. A tou je zločin…. Ani jsem nečekal, že by Blu-Ray disk s DTS ve mne mohl po tolika letech oživit tu náladu ,,ojetých“ videokazet. Stalo se. Příjemné ohlédnutí za mladým Verhoevenem, či zjištění, že Clarence je dnes snad větší záporák než tehdy. Nový kabát filmu sekne, ovšem mladšímu publiku nemusí triková stránka připadat tak zajímavá. Ale taková to byla tenkrát doba, když Detroitem brouzdal policista, který nemusel jíst ani spát a byl doživotně naprogramovaný na policejní práci.(4.1.2009)

 • Marigold
  ****

  Maso a kov klasika. Verhoeven dobou akci s nabušenou plechovkou vyztužil svými oblíbený news shoty, které jsou z hlediska celku vlastně na první pohled úplně zbytečné, ale vedle klasické podívané konstruují celkem zneklidňující linii hroutícího se světa budoucnosti. Motivy jako zneužívání policie soukromým sektorem a napětí mezi majiteli a odbory jsou sice upozaděné, ale funkčně dotvářejí atmosféru. Je to přímočaré, zároveň se to svojí brutalitou a nadhledem zaryje natolik, že člověk pořád cítí ty lehké žaludeční vibrace z doby, kdy to hltal jako dítě v němém úžasu.(5.2.2014)

 • sud
  ****

  Jo jo, taková byla 80. léta. Nabušený akční sci-fi mazec. Paul Verhoeven umí! 85%.(23.1.2009)

 • Flipnic
  ***

  Vyjímečná klasika 80. let, která byla míněna režisérem úplně jinak, než ji nakonec diváci pobrali a pochopili. Kritika společnosti, zákona, zákonodárců a výkonných složek, stejně jako vývoj rodiny byl diváky přijat jako brutální akční film a omylem se stal i jistým kultem (a dokonce konkurentem prvního Terminátora!!!). Robocop od Verhoevena je dodnes zejména velmi zajímavý film. Něco takového se v 80. letech hned tak nevidělo a myslím, že hodnota a význam filmu je patřičně doceněn až dnes postmoderní diváckou společností. I tak se z mého hlediska jednalo spíše o experiment, který si zaslouží jisté uznání, ale žádnou excelentní výjimkou z hlediska filmolvého umění (a to ani v oblasti akčních filmu) není...(7.12.2007)

 • Tyler
  ****

  Je pozoruhodné,jak je filmografie Paula Verhoevena,co se kvality týče,pestrá."RoboCop" naštěstí patří do té lepší kategorie.Příběh je vlastně dost jednoduchý ( co taky jiného od filmu s takovým názvem čekat :) ),ale má patřičnou atmosféru,slizké padouchy a opravdu pořádně krvavou akci.Plus výborná hudba Basila Poledourise.Takže vlastně příjemná zábava...(12.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace