• slovenský

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

Verhoevenova příjemně brutální a cynická roboklasika 80. let satirizující zlé korporace a stupidní televizi. Výborná akce, hlavně RoboCopův první den v práci a finále v ocelárně (kde mají jako v každé správné ocelárně nádrž s toxickým odpadem), doprovázená monumentálním hudebním motivem. Skvělý padouch Ronny Cox, který si později zazáporařil i ve Verhoevenově TOTAL RECALL. Vše podstatné o filmu už ve svém komentáři napsal Bluntman.(6.9.2007)

Film s výborným soundtrackem, atmosférou, herci. Při každém zhlédnutí cítím stejný respekt, jak při prvním podívání, jelikož mě pořád děsí scény jak zavraždí Murphyho. Velice syrový filme a velice kvalitní dílo z mého mládí. Mé hodnocení 5 hvězdiček. "Mrtvý nebo živý, půjdeš se mnou!"(30.4.2006)

Akcna klasika od Verhoevena ktora ma naozaj potesila. Uz zo zaciatku ma dostalo velmi zdarne navodenie atmosfery mesta kde vladne zlocin a korupcia a skutocna spravodlivost vlastne ani neexistuje. Samozrejme to sa zmeni po prichode nasho plechoveho serifa, ktory po ranu nechodi daleko :) Vo filme ma prekvapila nielen velmi slusna akcia (prestrelky su ozaj vinikajuce), ale aj na americky film nevidana davka brutality ba az cronenbergovskych prvkov (smrt zapricinena kyselinou, to bola skutocna chutovka). Ale to Verhoeven ukazal aj v Total recall a Hviezdnej pechote, takze niet sa comu cudovat. Jednoducho je to sucast jeho reziserskeho rukopisu, a my sme mu za to vdacny :). Vyzivne, zabavne a zo skvelym finisom. (8/10)(30.7.2007)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $53,424,681Tržby Celosvetovo $62,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $453,438 //počet predaných kusov 33,864Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Film zdobí výborná technická stránka, kde triky a masky hrajú hlavnú úlohu, taktiež príbeh ma fajn momentky, občas príde aj na nejaké to odľahčenie, nechýbajú krvavé scény a brutalita, vydarená akcia, skvelá hudba od Basila Poledourisa. Nuž keď sa to pekne všetko zhrnie dá sa povedať, že režisér Paul Verhoeven bol pri chuti a ponúkol týmto filmom mix všetkého možného, vrátane jemu neodpustiteľnej štipky erotiky. /85%/(31.5.2005)

Legendární kyberpunková variace na Frankensteina režírovaná Paulem Verhovenem. Zatímco u jiných akčních hitů 80. let se s odstupem času ukazuje, že se jedná o snímky pochybné kvality, Robocop stále zůstává působivým akčním thrillerem, a dokonce se otevírá jako vícevrstevnaté dílo. Verhoven ve svých filmech dodává klasickým žánrovým schématům a postavám silný tělesný rozměr - zde vytvořil výsostně fyzický film o poutu mezi tělem a identitou.(13.8.2008)

• - Všichni američtí režiséři, kterým byla režie filmu nabídnuta, odmítli, protože se jim zdál už jen název filmu přiliš hloupý. Producent Jon Davison je ale fanouškem Paula Verhoevena, a tak oslovil jeho. (Šindy)

• - Peter Weller prozradil, že projekt ani samotný název Robocop se mu nejprve nezamlouval. Hlavní roli se rozhodl přijmout až ve chvíli, kdy se dozvěděl, že se režie chopí Paul Verhoven, se kterým si již dříve přál spolupracovat. (Šindy)

• - Automobil 6000 SUX, na který je ve filmu reklama a který si pak následně opatří jeden člen Bodikkerova gangu, je přemaskovaný Oldsmobile Cutlass Supreme, ročník 1977. Pro film byla vyrobena tři auta. Dvě byla zničena, jedno se dochovalo. Nyní se nachází ve značně zbědovaném stavu na pozemku úpravce Winfield Rod & Custom v mojavské poušti. (Stejšn)