poster

RoboCop

 • USA

  RoboCop

 • slovenský

  RoboCop

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  RoboCop je film pro příznivce akčního žánru a krvavé podívané bez většího přesahu pro ostatní diváky. Řemeslně slušně zpracované, na to je Paul Verhoeven dostatečně zkušený a zručný. V některých momentech je to lehce fašounsky nahnědlé, ale to u Verhoevena není opět žádným překvapením. Celkový dojem: 40 %. Film, který těží z nostalgie a z teenegerského diváckého úhlu pohledu.(17.1.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  Ve Verhoevenových rukou se béčkový námět proměnil v ne zcela béčkový výsledek, v němž občas problikne i nějaká ta satira, přesto se nemůžu rozhodnout, jestli se mi RoboCop spíše líbil, nebo nelíbil. Myslím, že by se to dalo udělat ještě mnohem lépe a chytřeji. Remake z dílny Aronofskyho, o němž se jeden čas mluvilo, bych bral všemi deseti.(12.2.2011)

 • Hakha
  *****

  Film s výborným soundtrackem, atmosférou, herci. Při každém zhlédnutí cítím stejný respekt, jak při prvním podívání, jelikož mě pořád děsí scény jak zavraždí Murphyho. Velice syrový filme a velice kvalitní dílo z mého mládí. Mé hodnocení 5 hvězdiček. "Mrtvý nebo živý, půjdeš se mnou!"(30.4.2006)

 • arachneuss
  ****

  Netuším čím to je, ale filmy Total Recall a Robocop mne naprosto fascinují. Verhoeven dokázal vytvořit nadčasové sci-fi klenoty, které se dají srovnávat pouze s Lucasovými Star Wars. V době, kdy se podobná dílka točí už jen na zeleném pozadí, je možnost vidět starou ruční práci potěšením. Příběh filmu je možná přimočarý, ale jeho provedení, ať už se jedná o dialogy či hrdnivo "vzpomínání" na dávnou lidskost, mně vyrazilo dech. Velkou zásluhou na tom má samozřejmě také nezapomenutelná hudba, skvělé pojetí budoucnosti, nijak zmatené akční sekvence a sama kultovní postava neohroženého bojovníka za spravedlnost. Chápu že v tom někteří vídí sračku, ale pro mne, člověka jenž vyrostl na trikovém Matrixu či Pánu Prstenů, je tohle nezapomenutelný zážitek, který si v srdci a mysli uchovám až do smrti.(18.1.2009)

 • B!shop
  *****

  No jo, Robocop, to je proste cool. Sice mi pride jako takova neohrabanejsi verze Terminatora (myslim postavu, ne film), ale to vubec nevadi. Co se tyce pribehu, tak je tu dost prostoru pro akci a samotnej pribeh neni spatnej, takze mu clovek tu predvidatelnost klidne odpusti. Jinak, kdyz uz dojde na nakou strelbu, tak vsude caka krev, ale co jinyho cekat od Verhoevena. A Peter Weller v hlavni roli vypada jak kyborg i kdyz je jeste clovek, takze skvela volba. Triky pusobi obcas smesne, ale kostym Robocopa je slusnej. No a i kdyz se nejedna o naky veledilo, ale pouze akcni film se zajimavym hrdinou, tak mam tenhle film proste rad, ze serie je nejlepsi a dokaze zabavit od zacatku do konce.(12.8.2007)

 • - Na film nadväzujú dva sequely, televízna miniséria, kreslený seriál a taktiež TV seriál. Od roku 2006 sa hovorí o ďalších celovečerných pokračovaniach. (toi-toi)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy je Murphy (Peter Weller) "popraven", Clarence (Kurtwood Smith) Murphymu stojí na předloktí. Murphyho ruka je dlaní vzhůru a směřuje k nohám. V momentě ustřelení mu Clarence stojí na bicepsu a ruka je ohlá směrem nad hlavu.
  Přitom je vidět, jak se celou scénu Murphy o tuto ruku částečně opírá, jelikož neleží zcela na zádech. (Raziel811)

 • - Fanoušci Robocopa měli teorii, že film odkazuje na Ježíše. Například že dobrý člověk je zabit hříšníky a poté znovu oživen, nebo že v jedné scéně to vypadá, jako když chodí po vodě. Ukázalo se, že autor Robocopa to skutečně takhle zamýšlel a chtěl na Ježíše poukázat. (Harroc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace