poster

RoboCop

 • USA

  RoboCop

 • slovenský

  RoboCop

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  No jo, Robocop, to je proste cool. Sice mi pride jako takova neohrabanejsi verze Terminatora (myslim postavu, ne film), ale to vubec nevadi. Co se tyce pribehu, tak je tu dost prostoru pro akci a samotnej pribeh neni spatnej, takze mu clovek tu predvidatelnost klidne odpusti. Jinak, kdyz uz dojde na nakou strelbu, tak vsude caka krev, ale co jinyho cekat od Verhoevena. A Peter Weller v hlavni roli vypada jak kyborg i kdyz je jeste clovek, takze skvela volba. Triky pusobi obcas smesne, ale kostym Robocopa je slusnej. No a i kdyz se nejedna o naky veledilo, ale pouze akcni film se zajimavym hrdinou, tak mam tenhle film proste rad, ze serie je nejlepsi a dokaze zabavit od zacatku do konce.(12.8.2007)

 • tron
  ****

  „Pôjdeš so mnou. Živý – alebo mŕtvy.“ Monumentálny akčný sci-fi triler škandalózneho Holanďana Paula Verhoevena sa stal kultom vďaka originálnemu nápadu rozstrieľať titulného, veľmi sympatického hrdinu (Peter Weller) na sračky už v úvodných pätnástich minútach, následne ho prerobiť na nezničiteľného robota (škoda, že sa toho nedožil Karel Čapek) a vyslať ho po zbabelých stopách nafetovanej zločinnej presily, ktorá ho nedokázala ani poriadne zabiť. Výborné masky, efekty, akčné scény a herecké obsadenie (Allenová, Cox, Smith, Ferrer). Pokračovania a seriál nemali šancu vyrovnať sa takémuto vynikajúcemu kúsku. Ale „kura“ sa mi vždy páčilo oveľa viac, ako samotný RoboCop. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/155915/RoboCop-80.html(1.1.2005)

 • Tyler
  ****

  Je pozoruhodné,jak je filmografie Paula Verhoevena,co se kvality týče,pestrá."RoboCop" naštěstí patří do té lepší kategorie.Příběh je vlastně dost jednoduchý ( co taky jiného od filmu s takovým názvem čekat :) ),ale má patřičnou atmosféru,slizké padouchy a opravdu pořádně krvavou akci.Plus výborná hudba Basila Poledourise.Takže vlastně příjemná zábava...(12.9.2003)

 • J*A*S*M
  ***

  Ve Verhoevenových rukou se béčkový námět proměnil v ne zcela béčkový výsledek, v němž občas problikne i nějaká ta satira, přesto se nemůžu rozhodnout, jestli se mi RoboCop spíše líbil, nebo nelíbil. Myslím, že by se to dalo udělat ještě mnohem lépe a chytřeji. Remake z dílny Aronofskyho, o němž se jeden čas mluvilo, bych bral všemi deseti.(12.2.2011)

 • Flipnic
  ***

  Vyjímečná klasika 80. let, která byla míněna režisérem úplně jinak, než ji nakonec diváci pobrali a pochopili. Kritika společnosti, zákona, zákonodárců a výkonných složek, stejně jako vývoj rodiny byl diváky přijat jako brutální akční film a omylem se stal i jistým kultem (a dokonce konkurentem prvního Terminátora!!!). Robocop od Verhoevena je dodnes zejména velmi zajímavý film. Něco takového se v 80. letech hned tak nevidělo a myslím, že hodnota a význam filmu je patřičně doceněn až dnes postmoderní diváckou společností. I tak se z mého hlediska jednalo spíše o experiment, který si zaslouží jisté uznání, ale žádnou excelentní výjimkou z hlediska filmolvého umění (a to ani v oblasti akčních filmu) není...(7.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace