• Francie

USA / Francie, 1995, 128 min

Film sa mi pacil ani nie tak pre svoju drzu krasu, ale preto, ze Verhoevenov sposob cynickeho vyobrazenia "jednoducheho pribehu" sa na nic nehra. Resp. opacne, proklamovana naivita pribehu je podla mna cielenym umyslom s reziserovou snahou pozriet sa na pribeh prave skrz optiku tych naivnych dievcat, prichadzajucimi do mesta hriechu spravit karieru. Nikdy som sice v Las Vegas nebol, ale Scorseseho Casino mi ukazalo komplexne prekreslene, s triezvym odstupom zvrchu podane zhodnotenie fungovania zivota tohto mesta. Verhoevenove Showgirls sa snazia (podla mna) o vypoved zospodu, t.j. nie z pozicie "manazmenu mesta", ale tych, ktori na nich zarabaju, pricom samozrejme snivaju o tom, ze raz budu navrchu. Sny mozu byt niekedy naivne az nerealne... . A este nieco. Nech si hovori kto chce, co chce, tanecne ako i eroticke sceny v tomto filme maju jednoznacne svoje chytlave tempo, gradaciu a pritazlivy audiovizualny "drajv". Ich dravost je zivocisna presne v sulade s esenciou remesla stripdancer.(9.1.2005)

Další ZÁKLADNÍ INSTINKT to fakt není, ale ani nějaká velká tragédie. Už kvůli zatraceně sexy Gině Gershon a La Vegas.(26.11.2012)

• Bebacek

Děvka, která každého a hlavně sama sebe přesvědčuje o tom, že děvka není, ačkoli její kozy jsou v každém druhém záběru, dřevo, které je prý nadáno úžasným tanečním talentem (leda, že by byl v roce 1995 in tanec á la epileptický záchvat) a chová se a mluví jako kdyby měla permanentně krámy. Hrůza. Jeden z nejhorších hereckých výkonů v absolutní filmové kravině, kterou jsem kdy viděla.(29.11.2007)

Tanečné scény sa mi páčili, ale hlavne ma dorazilo postupné pritvrďovanie deja, až po kritiku spoločnosti. Verhoeven je jeden z tých režisérov, ktorý jednoduchosťou a stupiditou chcú poukázať na niečo viac. Len škoda, že to pre prsia hlavnej predstaviteľky, nie každý vidí...(11.3.2006)

Ak je toto brak, tak potom môj obľúbený brak. Dávam 3,5*. Neviem, možno je to atraktívnym prostredím, atmosférou neľútostného konkurenčného boja ale aj ľudskými príbehmi. Nikdy som sa v podobnom prostredí nepohybovala a som naň prirodzene zvedavá. Láka ma pozrieť sa na takýto drsný svet bez rizika ujmy. Showgirls si vždy rada pozriem, keď idú v telke v normálnom vysielacom čase. A ešte ukradnem čosi z komentáru užívateľa Rob Roy - že sú všetci povrchní, správajú sa ako svine a nemôžeme sa s nimi stotožniť? Ha! Ľudia, ešte ste žiadnu sviňu nestretli? Tak sa poobzerajte okolo seba bez ružových okuliarov.... a zamyslite sa nad tvrdením užívateľa movie ;-)(25.4.2005)

• Elizabeth Berkley