• Francie

USA / Francie, 1995, 128 min

Vzhledem ke jménu režiséra, který se v tomto projektu angažoval, je dost těžké snímek nějak objektivně hodnotit. Plus za sexy Elizabeth Berkley a choreograficky výtečně zvládnuté taneční scény, které jsou mimo spousty krásných žen tím hlavním lákadlem filmu. Děj je velice slabý, ale to se vzhledem k tématice nedá nečekat. Celkově se však jedná o další výrazný, výbušný a dravý film. Čili to, na co jsme u Verhoevena již zvyklí.(13.1.2006)

• kiddo

Jestli jedním ze záměrů bylo dovzdělat mě o tom, že ambiciózní chudáci fušující do umění jsou povrchní, vypatlané, zákeřné, pouze na sebe zaměřené bestie, jejichž mrtvoly patří bez lítosti vyklopit do příkopu, tak srdečně děkuju za snahu, ale koukat se na to fakt nedá. Myšlenka, že by se ta přecitlivělá, nedisciplinovaná, emocemi ovládaná hysterka v hlavní roli dokázala vypracovat aspoň na třetiřadou striptérku v zaplivané putyce někde na Jihu, posouvá Showgirls někam mezi fantasy. A ta supersoulož v bazénu je leda tak supervtipná. Je z toho pořád ještě vidět, že Verhoeven je prvotřídní filmař, ale jak víme, i prvotřídní filmař má čas od času nárok na prvotřídní sračku.(27.3.2010)

Mé oprašování starých kousků pokračovalo tímhle Verhoevenovským muzikálovo-psychologicko-erotickým krokem stranou. Tanečnice, striptérka, prostitutka – je to jedno. Hladká tyč, lodičky a spousta světel. Když se na scéně objeví Henrietta, královna poprsí, začne být divákovi kapku nevolno. Když se snaží Elizabeth Berkley o nějaký záchvěv herectví, začne si už dávat ruku před ústa. Natvrdo se tu odkládají zábrany a napřímo se míří ke hvězdné kariéře. Každá se jednou prodá, jde jen o to, počkat si na správnou chvíli. Mohlo jít o zajímavé téma praktik ze zákulisí tohohle byznysu, ale tvůrci se zaměřují především na nahotu, se kterou nepracují zrovna umně. Tu a tam se ale objeví zajímavá situace nebo taneční vystoupení, ale vždy jen do doby, než nějaká z postav promluví. Dialogy jsou víc než špatné, Berkley přesto vypadá u tyče podstatně líp, než o rok později Demi Moore – no, a božská Gina Gershon.. To, co u Paula Verhoevena fungovalo jinde, bylo proto, že to mělo zápletku, pointu a hlavně příběh. Tady se toho příliš nevypráví, jen se monotónně exhibuje. Sen protancovat se do lepšího života se začne velmi záhy zajídat, přitom Joe Eszterhas stál třeba za Základním instinktem. Sečteno, podtrženo: Pochybná příležitost pro všechny zúčastněné!!(5.7.2013)

Přitažlivou formou zpracovaný příběh ze života těžce pracujících (a vesměs také hodně přitažlivých) děvčat.(7.7.2007)

• KevSpa

Na tomhle propadáku je velmi znát, že jej točil kvalitní režisér. Natočeno je to pěkně, ale ten scénář! To je jedna velká katastrofa.(18.12.2006)

• - Elizabeth Berkley a Gina Gershon se musely líbat již během castingu, jelikož režiséra Paula Verhoevena zajímalo, jestli je mezi nimi ta pravá chemie. (Cherish)

• - Elizabeth Berkley se na natáčení připravovala 16 hodin denně, kdy trénovala taneční scény na vysokých podpatcích. (don corleone)

• - Paul Verhoeven a Joe Eszterhas plánovali druhý díl filmu, což naznačuje i konec. V pokračování měla Nomi v Hollywoodu začít budovat kariéru jako herečka. Studio realizaci však zamítlo. (don corleone)