• Francie

USA / Francie, 1995, 128 min

Čas tomuto Verhoevenovu snímku rozhodně pomohl. Nedoceněná záležitost. Hlavně od Showgirls neočekávejte nějaké erotické pnutí. Je to drama s prvky erotiky (velmi chladné a odtažité erotiky) o naivní holce, která se vydala hledat štěstí, a poznala jeho odvrácenou stranu. Z herců exceluje hlavně Gina Gershon ve vedlejší roli.(17.8.2012)

Tak tohle já můžu, samozřejmě příběh je fakt nic moc, skoro to vypadá jako by se ty scény vymýšlely těsně předtim než se mělo točit, ale to mi fakt nevadí, když je celej film pořád se na co dívat. Ani sem si nemoh odskočit, protože sem měl pocit, že bych zrovna v tu chvíli přišel o něco zajímavýho, hodně zajímavýho(18.12.2006)

Pro mnohé dotčené velmi nelichotivý pohled do zákulisí tanečního showbyznysu v Las Vegas. Držitel Zlaté maliny a tedy údajně nejhorší film roku 1995. Nejen po technické stránce dokonalý snímek aneb nenechávejme se tolik ovlivňovat filmovými recenzemi, potažmo názory "odborníků."(18.1.2006)

• Dever

Soundtrack David A. Stewart: 1. Animal - Prick ,2. I'm Afraid of Americans - David Bowie ,3. Kissing the Sun - The Young Gods ,4. New Skin - Siouxsie and the Banshees ,5. Wasted Time - My Life With the Thrill Kill Cult ,6. Emergency's About to End - Possum Dixon ,7. You Can Do It - No Doubt ,8. Purely Sexuel - Xavier ,9. Hollywood Babylon - Killing Joke ,10. Beast Inside - Freaks of Desire ,11. Helen's Face - Scylla ,12. Somebody New - My Life With the Thrill Kill Cult ,13. Goddess - David A. Stewart ,14. Walk Into the Wind - Andrew Carver ,(14.5.2011)

Verhoeven uměl docela příjemně provokovat. Když obsadil tehdy neznámou Elizabeth Berkley do hlavní role tanečnice vnesl spolu s ní do filmu pořádné erotické dusno. Film sice nemá silnou zápletku, ale přesto s dobrou prací kameramana a s kvalitním nasvícením se dosáhlo provokativního rozměru nasáklého porno stylem. Verhoeven už asi nikdy s ničím provokativně fosforeskujícím nepřijde, ale řada jeho filmů byla zajímavá a tenhle zůstal navíc naprosto nedoceněný, ačkoliv si na nic nehrál, nahotu prezentoval jak se to žádnému filmu dlouho nedaří a ukázal, že devadesátá léta přece jen nebyla z hlediska kontroverze nudnou dekádou. 80%(10.3.2012)

• Elizabeth Berkley

• - Snímek se umístil na 49. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Elizabeth Berkley si o svou roli ve filmu řekla originálním způsobem. Zavolala producentovi a rovnou se představila jako Nomi z Showgirls. (Cherish)

• - Pouze jednou si herečky stěžovaly, že se necítí pohodlně a to bylo ve scéně s opicemi, které civěly na jejich odhalená ňadra. (don corleone)