• Francie

USA / Francie, 1995, 128 min

Mé oprašování starých kousků pokračovalo tímhle Verhoevenovským muzikálovo-psychologicko-erotickým krokem stranou. Tanečnice, striptérka, prostitutka – je to jedno. Hladká tyč, lodičky a spousta světel. Když se na scéně objeví Henrietta, královna poprsí, začne být divákovi kapku nevolno. Když se snaží Elizabeth Berkley o nějaký záchvěv herectví, začne si už dávat ruku před ústa. Natvrdo se tu odkládají zábrany a napřímo se míří ke hvězdné kariéře. Každá se jednou prodá, jde jen o to, počkat si na správnou chvíli. Mohlo jít o zajímavé téma praktik ze zákulisí tohohle byznysu, ale tvůrci se zaměřují především na nahotu, se kterou nepracují zrovna umně. Tu a tam se ale objeví zajímavá situace nebo taneční vystoupení, ale vždy jen do doby, než nějaká z postav promluví. Dialogy jsou víc než špatné, Berkley přesto vypadá u tyče podstatně líp, než o rok později Demi Moore – no, a božská Gina Gershon.. To, co u Paula Verhoevena fungovalo jinde, bylo proto, že to mělo zápletku, pointu a hlavně příběh. Tady se toho příliš nevypráví, jen se monotónně exhibuje. Sen protancovat se do lepšího života se začne velmi záhy zajídat, přitom Joe Eszterhas stál třeba za Základním instinktem. Sečteno, podtrženo: Pochybná příležitost pro všechny zúčastněné!!(5.7.2013)

• POMO

Jedna hviezdička za to, že by som chcel byť taký frajer so šporťákom ako MacLachlan a druhá za tú supersúlož v bazéne. Ale ani noha naviac.(27.5.2002)

• ScreamJay

No věděl jsem houby co je to za film, ale Vehoeven mi byl dobře známé jméno. To že tohle už nebude thriler ani sci-fi mi došlo bleskurychle. Jinak celkově mě to přišlo nezajímavé, jasně že šlo o to ukázat co nejvíce patřečně dráždivých záběrů, ale tohle film filmem nedělá. Dal bych i jednu hvězdičku, ale tak nemůžu popřít že to té slečně nesluší.(19.4.2004)

Silně elektrizující erotický nádech se tomuto filmu upřít nedá, Verhoeven to ovšem ke geniálnosti dotáhl v jiném snímečku, který mimojiné způsobil, že "sekáček na led" má pro mě symbolický význam a kdykoli toto slovní spojení slyším, nějak to ve mně zamrazí :-)(1.1.2007)

Tak tohle bylo... sexy :-)(13.7.2007)

• - Berkley je ve filmu 20 minut nahá, to je téměř celá šestina filmu. (don corleone)

• - Paul Verhoeven a Joe Eszterhas plánovali druhý díl filmu, což naznačuje i konec. V pokračování měla Nomi v Hollywoodu začít budovat kariéru jako herečka. Studio realizaci však zamítlo. (don corleone)

• - O roli Nomi Malone se ucházela Charlize Theron, Sharon Stone a Finola Hughes zase o roli Crystal Connors. (don corleone)