Hvězdná pěchota

Vesmírna pechota

Hviezdna pechota

Sci-Fi / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 129 min

„Když utečete, zastřelím vás!” Loser Van Dien jako hláškující mariňák, Barney Stinson v obleku s armádními frčkami a nahá Dina Meyer v té nejvtipnější, nejbrutálnější, nejdrsnější a nejšílenější sci-fi satiře na militarismus, vlastenectví a nadržené vojandy, všech dob. S každým dalším shlédnutím ještě dokonalejší zážitek. Kulťák jako řemen!(22.2.2008)

Jak tak koukám do ostatních komentů, vpodstatě všechny výtky i chvály mají pravdu. Tomuhle filmu můžete dát jednu hvězdu nebo čtyři a bude to vždycky opodstatněný. Protože mě film celkem bavil a dodnes pro mě představuje nejlepší spojení CGI monster a lidí (navíc ty propagandistický zprávy byly fakt docela výstižný), hodnotim celkem pozitivně.(15.8.2007)

Rozpočet $105miliónovTržby USA $54,814,377Tržby Celosvetovo $121,214,377║ Režisér Paul Verhoeven vedel čo robí a natočil jedno z najlepších béčok čo sa na nič nehrá a ide si svojou vlastnou cestou, v podstate sa z určitej časti vysmieva veľkohubým blockbastrom a to v klasických hrdinských hláškach, v jednoduchosti a základe príbehu postavenom na útoku gigantických chrobákov na Zem. _Herecké obsadenie pekných tváričiek ako "vodcovský patriot" Casper Van Dien, "brčavá sexy zvodkina" Dina Meyer a "sympatická vymúdrelá" Denise Richards nemohli byť ani lepšie vybrané a ich drsniacke náprotivky ako ich kolega v boji Jake Busey, veliteľ v tréningovom tábore Clancy Brown a hlavne profesor a neskorší vojnový veliteľ s kovovou rukou v podobe Michael Ironside hovorí za všetko, plus netreba opomenúť propagované vojnové ideály od výtvarne spracovaných kostýmov po taktiku boja a myšlienku zakotvenú pod pojmom "občianstvo" a čo treba spraviť pre to aby ste sa ním aj skutočne stali - toto všetko tu je špecificky zostavené úplný výsmech toho čo v skutočnosti sa deje alebo dialo vo svete, kde vládla mocnosť vojnovou silou. Po technickej a teda trikovej stránke nie je čo vytknúť. "CENSURED" /videl v kine: 75%/(7.8.2005)

Hodně brutální parodie/satira na válečné filmy, nacistickou propagandu, teenegerovské seriály a na mnoho dalšího. Skvěle natočené, bohužel většinou nepochopené Verhoevenovo úchylně zábavné dílo.(26.5.2002)

Meganářez s fakt hustou atmosférou ála "nakopeme jim ty jejich zkurvený řitě." Verhoeven prostě umí a opět si neodpustil svoje geniální nechutnosti a robocopovské televizní reklamy. Casper Van Dien se na tu roli fakt hodí a škoda, že po tomhle filmu už hraje jen ve sračkách. Denise Richards je fakt mrdna a tenhle film je prostě super.(9.10.2005)