Hvězdná pěchota

Vesmírna pechota

Hviezdna pechota

Sci-Fi / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 129 min

7 / 10 Nečítal som Knihu a možno preto tu nepením ako niektorý ďalší komentujúci, čo je len dobre. Pocity, ktoré som mal sa dajú len ťažko popisovať, jednu chvílu som nadával na tupý dej, druhú som sa kochal pohľadom na vizuálne ohromujúce bitky, tretiu na vizuálne ohromujúcu Dinu Meyer a Denise Richards, štvrtú zas na chrobáky a tak ďalej a tak ďalej, stále dokola, až do záverečných titulkov. Tento film treba brať s oveľa väčšou nadsázkou ako ostatné, nesplnenie tejto podmienky vyústi v neodvrátiteľné sklamanie. Verhoeven vytvoril paródiu na všetko a všetkých a podriadil tomu celú atmosféru filmu. Aj keď sa toto tvrdenie môže zo začiatku zdať len ako úbohý pokus ospravedlniť mnohé dejové a iné prešľapi, nie je to tak. A tak sa môžete pýtať, prečo, pre boha živého, tam pobehujú mariňáci s nejakými predpotopnými gumipuškami, alebo prečo jednoducho celú tú smradlavú hmyzom preplnenú planétu nevyhodia do luftu, alebo prečo... Ale malo by to nejaký zmysel? Odpoveď znie: nie. Chcete vedieť viac?(18.2.2005)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. "Chcete vědět víc?" Sci-fi film Hvězdná pěchota je natočen podle jednoho z nejznámějších děl Roberta A. Heinleina a to mým oblíbeným režisérem Paulem Verhoevenem. Nic pro slabší nátury, povinnost pro milovníky velkolepé sci-fi, hodně brutální akce a především černočerného humoru. Já to viděl už asi 6 x a pokaždé jsem se dobře bavil. "Chcete snad žít navždy?!" Trailer: http://www.csfd.cz/film/9302-hvezdna-pechota/videa/(23.4.2011)

Ač bych to neměla říkat, já tenhle film prostě žeru. Je to až neuvěřitelná parodie na všechny ty akční sci-fi, co se berou tak nemožně vážně. Verhoeven je prostě magor a zatraceně dobrej !(19.2.2005)

Nejlepší fašistická komedie. 85% Zajímavé komentáře: Lima, belldandy, Adman, Vitason, Zombo, VerteX, malenfant(9.9.2005)

Jeden z těch filmů, který se pro mě dělí na dvě části. Na skvěle udělané bojové scény podkreslené úžasnou hudbou Basila Poledourise a na zcela stupidní scény, v nichž se ve stylu Beverly Hills řeší milostné problémy hrdinů. Hezkou postavu tu zahrál Ironside, zato ta Richardsová mě strašně lezla na nervy - ten její věčný úsměv (a navíc s tím šíleným dabingem Kelly Bundové), vypadala jako úplná kráva. Navíc jsou tu kouzelné scény z televizní propagandy (to ovšem Verhoeven jen opakuje už z RoboCopa).(13.7.2003)

• - Ve scéně, kdy Johnny Rico (Casper Van Dien) získává vlajku protivníků, odhazuje na rampu svoji zbraň. Poloha zbraně se mezi záběry mění, jednou míří hlaveň směrem nahoru po rampě, poté pro změnu dolů. (Terva)

• - Během přistání pěchoty na planetě brouků s připoutanými vojáky transportéry značně "cloumají", přesto hned po dosednutí a otevření dveří transportérů vojáci vybíhají ven v davu. (Jedza)

• - Cyrano, Jenkinsův zvířecí mazlíček, měl být původně žába. (Matty)