poster

Hvězdná pěchota

 • USA

  Starship Troopers

 • Slovensko

  Vesmírna pechota

 • Slovensko

  Hviezdna pechota

Sci-Fi / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  *****

  Pět hvězdiček za zvrhlost :-) ... a mám ten film v top 10. Nikoli pro zvrhlost. Dokonalé sestřelování formálních i neformálních pravidel filmu a politické korektnosti. Jinak, abych tak poťouchle poznamenal, je to mírně pesimistická polemika s Naušikou v otázce, zda je možná koexistence lidí a hmyzu :-)(11.7.2007)

 • Dadel
  *****

  Nejen že je to úžasně zábavná akce se spoustou roztomilých brouků, ale taky důmyslná parodie (aspoň doufám) na nacistické propagandistické filmy. I ty se staň občanem!(23.5.2002)

 • Pohrobek
  *****

  Parodie v žádném případě. Paul Verhoeven takhle svět prostě vidí. Militaristické bojové pole brázděné figurkami i osobnostmi, které se ale rády vtělí zase do nějaké figurky. Nechutná teen a mility (jak pro koho) omáčka s jasným, výborně namíchaným obsahem včetně likvidace hrdinů podle hlubší determinace. Žádný úchyl - pořádná (nad)osobnost.(24.6.2005)

 • Gilmour93
  ****

  Bug Hills 90210 wounded... Někteří jako by si tady nepatrně pletli R.A.Heinleina s Konradem Henleinem, ale skutečnost spíše směřuje k tomu, že v mládí je nejdůležitější zůstat sám sebou (nejlépe ve vojenské uniformě), nenechat roztahovačného komunistického brouka žít a hlavně ke všemu přistupovat s vědomím, že noční můra krevních bank Verhoeven je krásný, na ideály šlapající úchyl, co k smrti nerad dočítá literární předlohy svých snímků až do konce..(18.7.2011)

 • Shit
  *****

  Naprosto skvělý akční sci-fi. Snad ani nebyla chvilka kdybych se nudil nebo jen zapřemýšlel nad tim, že je to dlouhý. Všechny scény naprosto přesně seděj, žádná nepůsobí, že je tam navíc a akční sekvence jsou strhující a napínavý. Herci jsou sympatický a zároveň dostatečně drsný aby jste jim uvěřili hrdinský kousky, kterých je ve filmu opravdu pěkná řádka, ale žádnej nepůsobí trapně. Co se týká triků, tak ty jsou tady kapitola sama o sobě, všechno působí naprosto realisticky a nikde to neni odfláknutý, brouci se pohybujou přirozeně a jejich rozstřílení nebo nějaký jiný jejich rozemletí vypadá pěkně nechutně, což je dobře, jak jinak by měl vypadat rozmáznutej brouk, že? Taky zranění u lidí jsou skvěle provedený, trhání těl a všech končetin na nich jsou prostě perfektní a pěkně drsně krvavý, Verhoeven si s nějakým mozkem na podlaze nebo s pohledem do děravý hlavy s kousky mozku žádný starosti nedělal. Tady si fakt neni na co stěžovat. Jeden z nejlepších akčních sci-fi 90 tých let(27.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace