poster

Hvězdná pěchota

 • USA

  Starship Troopers

 • Slovensko

  Vesmírna pechota

 • Slovensko

  Hviezdna pechota

Sci-Fi / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Je prostě jasné, proč je ve Verhoevenových filmech tolik násilí. On je to buď antimilitarista nebo magor :-) Tenhle snímek mi v mnohém připomněl Robocopa (zpravodajství a propaganda) a celou tu "beverlyhillsáckou" zápletku berte třeba jako pozdější kontrast proti těm hustejm bojům. Stačí?(28.2.2005)

 • Tom Hardy
  *****

  Naprosto geniálně pojatá satira, ve které se setkává Četa, Dawsonův svět a *kterékoli béčko s havětí*. Výsledkem je neopakovatelný celek, který bežný konzument nedocení ani zdaleka tak, jak by si film zasloužil...(24.8.2002)

 • Lynn
  ****

  Ač bych to neměla říkat, já tenhle film prostě žeru. Je to až neuvěřitelná parodie na všechny ty akční sci-fi, co se berou tak nemožně vážně. Verhoeven je prostě magor a zatraceně dobrej !(19.2.2005)

 • Lateef
  ****

  Shlédnout Hvězdnou pěchotu je jako navštívit bizarní museum budoucnosti, přičemž v prvním patře jsem narazil na sbírku přeproteinovaných bezobratlých členovců, ve druhém poschodí budiž v krvavých lakunách vystaveny usekané a utrhané lidské končetiny a trupy s ohromnými dírami, a o další patro výš jsem se octnul přímo uprostřed kolosálních vesmírných plavidel, stanic a výsadkových modulů. Tahle výstava působí nechutně, monstrózně, zábavně a jedinečně zároveň, protože jejím autorem, stejně jako vrátným, který mě do tohoto světa vpustil, není nikdo jiný než Paul Verhoeven. Jeho spektakulární sci-fi podívanou zaplavily hordy arachnidů s klepety a makadly ostrými jako břitva, obří brouci s těly inkrustovanými pancířem a bojové turbovážky, a proto není nic triviálnějšího než proti nim postavit vyzbrojenou leteckou i pozemní pěchotu plnou prkenných herců. Detailní porcovaná může začít, kromě hlav padají ultradrsné hlášky a celé to je neskutečně zábavné a oslnivými vizuály skutečně velkolepé. 105 miliónů dolarů(rozpočet)/121 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.5.2006)

 • Radyo
  ***

  U tohohle filmu triky přebíjejí všechno ostatní. Děj je pitomoučký, herci toporní, dialogy "na úrovni", navíc opět ten všudypřítomný a neskutečně vlezlý americký patriotismus, ale triková stránka filmu je špičková a zachraňuje tak minimálně 2 ze 3 hvězdiček.(14.3.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace