Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

Z Verhoevenových sci-fi asi nejvíc konvenční, i když pořád dost brutální a krvavý film. A že se nám snaží vnutit Rachel Ticotin místo Sharon Stone v době její největší krásy? To musel být vtip.(27.1.2010)

Paul Verhoeven si mě dokáže vždycky získat. Dokonalá béčka áčkové kvality, které pod jeho dohledem vznikají, jsou špička. Ať vezmu Hvězdnou pěchotu, RoboCopa nebo tohle - vždy je téma vytěženo maximálně. + tady je Arnie, a kde je Arnie, tam to žije.(6.3.2010)

Tohle je dost možná vůbec nejlepší film, v němž se vyskytuje Arnold Schwarzenneger. Poprvé jsem to viděl vpodstatě hned jako žhavou novinku a byl jsem více než příjemně překvapen, a kupodivu i když se na ten film kouknu po letech, vždycky mě zaujme. Samozřejmě že se nejedná o žádné veledílo, které jednou provždy změnilo nazírání diváků na Arnoldovo herecké "umění", ale faktem zůstává, že scénář má hlavu i patu (samozřejmě v mezích žánru), herci vesměs zbytečně nepřehrávají nebo nedávají najevo "jak moc je to nebaví", triky jsou na velmi slušné úrovni a i hudební stránka má něco do sebe. Prostě povedená oddechovka bez nároku na větší soustředění a hluboké přemýšlení.(6.3.2004)

Celá tato dickovská adaptace má jeden jediný zádrhel. A sice, že v hlavní roli není někdo poněkud civilnější než-li Arnie. Mám ho sice hodně rád, ale do paranoidní adaptace Dickova díla zrovna dvakrát moc se svou postavou nezapadá, byť se snaží seč může. Jinak je vše jak má být. Tempo, efekty, režie i vize budouctnosti. Spolu s nepřekonatelným Blade Runnerem jednoznačně nejlepší filmová adaptace Dicka.(25.6.2007)

Umělé vzpomínky, sofistikovaný příběh, brutální násilí, sci-fi prostředí, výlet na Mars, hnusní mutanti, Sharon Stoneová, naštvaný Arnold, obstojné triky, drsná muzika, odporní padouši, nepovedený a nejednoznačný konec: Tak tohle všechno ve filmu je, avšak týden po zhlédnutí už si dokážu vybavit pouze to brutální násilí. No, alespoň něco. 80% Zajímavé komentáře: hirnlego, Dan9K , k212, gr8 escape, Honza dAve, D.I.G(24.4.2005)

• - I když nikde nebylo zmíněno, kde se Mars City nachází, řada obydlí je umístěna po stranách mohutného kaňonu, což napovídá, že Mars City je ve Valles Marineris, 2500 mil dlouhém kaňonu na Marsu. (Dr Lizal)

• - Při scéně, kdy spolu u výtahu bojují Melina (Rachel Ticotin) a Lori (Sharon Stone), je možné při jednom záběru za jejich nohami vidět Quaida (Arnold Schwarzenegger), jak drží v ruce zbraň. V dané, záběru na jeho osobu ji však v ruce ještě nemá. (Marten77)

• - Režisér Paul Verhoeven oficiálně označuje název Total Recall jako „Úplné rozpomenutí“. (ClintEastwood)