• slovenský

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

Jeden z mála dobrých filmů, kde se vyskytuje AS. A opět to není jeho zásluhou: tolik potřebné ingredience v tomto filmu je zajímavá předloha, promyšlený děj, tradiční Verhoeven a teprve pak až to ostatní. Zpětně mám pocit, že je dobře, že snímky, kterými se nechávali unášet tehdy patnáctieltí kluci, si já vychutnal znovu a později. A změnil jsem názor.(18.5.2005)

Myslím, že P. K. Dick by s takhle kvalitní adaptací mohl být spokojen, narozdíl třeba od takového R.A. Heinleina, jehož Starship Troopers Verhoeven vyloženě zprznil...a ještě jeden spojovací článek s Hvězdnou Pěchotou - skvělý Michael Ironside:) Total Recall skutečně byl Matrixem svojí doby, některé efekty berou dech i dnes (i když leckdy jen z čisté nostalgie:)). Na 80% se dostáváme díky skvělému hudebnímu doprovodu od Jerryho Goldsmithe.(10.5.2003)

Arnold Schwarzenegger v jedné ze svých nejslavnějších rolí. Poměrně brutální sci-fi snímek, který už sice nežeru tak jako před deseti lety, ale stále je to jedno z kultovních děl. V době svého vziku a uvedení v kinech tohle musela být absolutní bomba.....(20.3.2008)

• - Quaidův (Arnold Schwarzenegger) kovový kufřík obsahuje průkaz "Stevena Leonettiho", řidičský průkaz na jméno "James D. Brubaker", několik dalších průkazů, velkou sumu růžových bankovek Marsu, ono "neobvyklé" lékařské zařízení, holografický generátor, laptop jako komunikační zařízení, různé oblečení a kus papíru se jménem "Hoffman". (Beer Ceps)

• - Robert Davi odmítl roli Richtera. (Chatterer)

• - Zejména Arnoldovi Schwarzeneggerovi se nelíbila původní verze traileru - byl nevhodně sestavený a diváci díky němu před premiérou nejevili o film zájem. Na Arnoldovu radu nechalo studio vyrobit trailer nový. Divácký zájem po něm vzrostl více než dvojnásobně. (-bad-mad-wolf-)