Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

Režisér je prostě týpek. Skvěle promyšlené prostředí Marsu, zápletka, Sharon Stone, Arnie.. a konečně jsem se mohl z plna hrdla zasmát hlášce ze Žhavých výstřelů II. (Počet mrtvol: Jako v Total Recall!)(20.3.2008)

Svět, kde se dají myšlenky vymazat i uložit. Na místě, kde se neprodává voda, ale vzduch (kyslík). Zde Douglas Quaid přemítá o svém skutečném já a vzpomínkách, které patří tajnému agentovi nebo jsou jen pozůstatkem návštěvy ve společnosti Recall. Výborný Arnold a především Verhoeven, který se nebojí propustit uzdu fantazii a vytvořit bizardně zvrácenou podobu Marsu, jako místa plného odpadků, mutantů a jeho oblíbené krve. Naprosto skvělý film, v kterém se pro mě spojili tři hvězdy své doby Arnold Božský, Sharon Krásná a Paul Krvavý :). PS: film z povídky vychází (jak je u povídek Dicka zvykem) jen volně. V ní se totiž Quaid nedostane ze Země, takže celý Mars je jedna velká improvizace scénáristů...(1.7.2004)

Oscar 2 nominace: Zvuk, Střih zvukových efektů + (Vizuální efekty)(9.4.2004)

Myšlenky Phillipa K.Dicka, akce hodná Arnolda a k tomu extra cool hlášky ("Do you think I'm the real Quaid? Yes, I Am." - kdo neviděl, nepochopí) a několik zajímavých vysvětlení hodných dlouhé diskuze. Musím říct, že jsem spokojená a jde o jeden ze tří nejlepších filmů podle Philipa K.Dicka (vedou samozřejmě Blade Runner a Minority Report), ale i o jednu ze tří nejlepších věcí s Arnoldem (spolu s Terminátory a Pravdivými lži).(28.9.2007)

• flanker.27

Zatímco u Minority report vznikl z průměrné a trochu překombinované povídky dobrý film, u Total Recall vznikl z dobré povídky podprůměrný a hodně překombinovaný film. Arnold je sice na vrcholu, ale film nezachrání.(29.11.2005)

• - Na natáčaní bolo i mnoho zvierat, medzi inými i mláďa leoparda a pumy. Arnold Schwarzenegger (Quaid) sa s nimi rád hral. Často ich mal pri sebe v obytnom voze. Rýchlo rástli, priberali na hmotnosti a na konci filmovačky už mali okolo sedem mesiacov. Raz vstal a kráčal v obytnom voze smerom k predným dverám. Puma sa nečakane rozbehla a skočila mu na krk zozadu. Svojou hmotnosťou a nárazom Arnolda poriadne tresla o volant. Nebol to však útok, chcela sa iba hrať. (gogo76)

• - Až se sedmi režiséry se počítalo pro film. Byli mezi nimi např. Richard Rush a Bruce Beresford. (Chatterer)

• - Idea o generátoru atmosféry na Marsu je nesplnitelná. Mars nemá dostatečnou hmotnost, aby si udržel svou stávající atmosféru, natož atmosféru dost hustou na to, aby na něm bylo možné přežít. (vojtaruzek)