Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

• Renton

Scénář: Ronald Shusett, Dan O'Bannon, Gary Goldman .. Velmi podivné sci-fi, které mě nechytlo..(15.4.2005)

Film, kterej nezískává ani po letech body (hvězdy) za nostalgii, ale za to, jakej opravdu je. Verhoeven potrénoval na Hvězdnou pěchotu a Arnold si střihl další z rolí, na který se nezapomíná. Možná film, na kterej se bude dát koukat furt! Jestli ho nějakej magor nezkurví remakem.....(9.8.2005)

Oscar 2 nominace: Zvuk, Střih zvukových efektů + (Vizuální efekty)(9.4.2004)

"Osvoboďte Mars!" A má socializmem omezená filmová představivost byla v sedmém nebi, podobně jako u Hvězdných válek. Arnold Schwarzenegger je navíc herec, se kterým jsem vyrůstal a hlas Pavla Soukupa z něj spolehlivě udělal toho největšího sympaťáka. Podle Verhoveových představ neměly být triky ve filmu překonány minimálně do r. 2000, leč už o rok později sám Schwarzenegger s T2 toto tvrzení podkopal, aby zanedlouho Spielberg se svým Jurským parkem poslal tenhle film definitivně do modýlkové historie. Zub času je někdy až příliš neúprosný, takže zaplapánbůh aspoň za Jerryho Goldsmithe.(26.7.2006)

"Nepůjdem do kina? Teď jde v Alfě novej film s Arniem, prej je to hroznej masakr, moc nechápeš o co jde, ale pere se tam krásná blondýna s krásnou brunetkou, jsou tam mutantíííí, dost se tam střílí a Arnold ukáže bicáky, ty vole." "To zní dobře půjdem". Takhle nějak jsem asi před 17 lety byl nalákán do tehdy nejluxusnějšího kina v Praze na novej film s Arnoldem. Včera jsem si dal film sám od sebe znova a můžu říci toto: je to hroznej masakr, moc nechápu o co jde, ale pere se tam krásná blondýna s krásnou brunetkou, jsou tam mutantíííí, dost se tam střílí a Arnold ukáže bicáky, ty vole.(10.10.2007)

• - V metru je možné vidět několik reklam na faktické značky, jako třeba Fuji Film a Coca Cola. Reklama na Coca Colu byla v metru na svém místě i více jak 20 let od uvedení filmu. (Beer Ceps)

• - Bar na Marsu, kde Quaid (Arnold Schwarzenegger) potká Melinu (Rachel Ticotin), se jmenuje „Poslední Útočiště“. Stejně se jmenoval i bar v Pennsylványi, ve kterém v roce1991 zatkli sériovou vražedkyni Aileen Wuornosovou. (vimanzen)

• - Při scéně, kdy spolu u výtahu bojují Melina (Rachel Ticotin) a Lori (Sharon Stone), je možné při jednom záběru za jejich nohami vidět Quaida (Arnold Schwarzenegger), jak drží v ruce zbraň. V dané, záběru na jeho osobu ji však v ruce ještě nemá. (Marten77)