Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

Jeden z mála dobrých filmů, kde se vyskytuje AS. A opět to není jeho zásluhou: tolik potřebné ingredience v tomto filmu je zajímavá předloha, promyšlený děj, tradiční Verhoeven a teprve pak až to ostatní. Zpětně mám pocit, že je dobře, že snímky, kterými se nechávali unášet tehdy patnáctieltí kluci, si já vychutnal znovu a později. A změnil jsem názor.(18.5.2005)

Než 80. léta vydechla naposled, zasadila ještě tento velkolepý úder, který měl s bodycountem 77 zásadní podíl na tom, že se o filmovém létu 1990 mluvilo jako o "krvavém". Inteligentní, byť žánr neposouvající scénář se skvostnými hláškami (Stone: "ALE MILÁČKU, JSME PŘECE MANŽELÉ." Arnold (střelí ji mezi oči): "TAK TOHLE POVAŽUJ ZA ROZVOD."), silné obsazení, masivní a krásně brutální akce, kde nechybí hongkongské střílení do kolemjdoucích při honičce a dodnes působivá přehlídka masek a speciálních efektů oceněná Oscarem, udělaly z TOTAL RECAL i při jeho v té době rekordních nákladech 65 milionů hit (výdělek 261 milionů celosvětově), který více než důstojně uzavřel jednu úžasnou filmovou dekádu.(24.6.2007)

Film, kterej nezískává ani po letech body (hvězdy) za nostalgii, ale za to, jakej opravdu je. Verhoeven potrénoval na Hvězdnou pěchotu a Arnold si střihl další z rolí, na který se nezapomíná. Možná film, na kterej se bude dát koukat furt! Jestli ho nějakej magor nezkurví remakem.....(9.8.2005)

Schválně, jestli někdo někdy spočítá, kolik tvůrců, režisérů a scénáristů z tohoto filmu od roku 1990 čerpá :-))(14.9.2009)

„Pokladaj to za rozvod, zlato.“ Robustné sci-fi, za ktoré hovoria mená. Verhoeven, Schwarzenegger, O´Bannon, Shusett, Kassar, Vajna, Goldmsith, Bottin, Vacano, Kuato, P. K. Dick. Aj po rokoch ohromná akčná sci-fi zábava, plná nápadov (skladacia hlava, taxikár, požiarnická sekera). Ako bonus pochopíte, prečo aj keď na Nostrome (údajne) mali strelné zbrane, nepoužili ich. Skvelý Arnold, zdatný zloduch Michael Ironside, nápadité akčné scény, veľkolepá výprava, parádne postavy, super prekvapivý scenár.(2.11.2004)