Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

Oscar 2 nominace: Zvuk, Střih zvukových efektů + (Vizuální efekty)(9.4.2004)

Myšlenky Phillipa K.Dicka, akce hodná Arnolda a k tomu extra cool hlášky ("Do you think I'm the real Quaid? Yes, I Am." - kdo neviděl, nepochopí) a několik zajímavých vysvětlení hodných dlouhé diskuze. Musím říct, že jsem spokojená a jde o jeden ze tří nejlepších filmů podle Philipa K.Dicka (vedou samozřejmě Blade Runner a Minority Report), ale i o jednu ze tří nejlepších věcí s Arnoldem (spolu s Terminátory a Pravdivými lži).(28.9.2007)

Na Arnoldovku má Total Recall nečekaně chytrý příběh a také promyšlený scénář, který si na nás přichystal nejedno překvapení. Oceňuji stav, kdy si divák spolu s Arnoldem není jist, co je iluze a co realita. Akce zůstává spíše béčková, ale Verhoeven nám to vynahradí nápaditými brutalitkami a nechutnostmi, díky kterým nebudete vědět, jestli se smát nebo zvracet. Celkově moc fajn sci-fi, které ani po letech příliš nezestárlo. "Sorry Quaid your whole life was just a dream" 8/10(12.4.2008)

Je to veľmi dobrý akčný sci-fi film s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý patrí medzi to najlepšie, v čom sa kedy objavil. Má výborný príbeh odohrávajúci sa v časoch budúcnosti o mužovi, ktorý cíti, že mu niečo chýba a tak sa rozhodne využiť služieb modernej cestovnej kancelárie, ktorá vkladá umelé spomienky. Lenže práve kvôli tomu zistí, že je skutočným tajným agentom, ktorému zablokovali spomienky na prácu a tak musí unikať pred vládnou organizáciou, pre ktorú pracoval až na Mars, kde pôsobil. So spracovaním som nadmieru spokojný, toto je prakticky ukážkový akčný film využívajúcu jednu z bežných žánrových zápletiek, len tentokrát v sci-fi kulisách a doplnené o množstvo zaujímavých prvkov. A tak keď sa po krátkom úvode začne hlavný dej, už sa je po celý čas na čo pozerať, nájde sa tu množstvo nezabudnuteľných situácií, skutočne vydarená zábava od začiatku až do konca bez výraznejších slabín. Akcie je tu dosť a je výborná. Schwarzenegger síce v osobnej akcii nemá vôbec čo ponúknuť, takže tých pár krátkych súbojov ani nestojí za pozornosť, ale s ľahkosťou to vynahradzujú skvelé prestrelky, ktoré síce nie sú moc nápadité, ale sú nadmieru krvavé, na streľbu je tu skutočne radosť pozerať a našťastie aj zabitých je tu množstvo. Ale aj celkovo je tu akcia až nezvykle drsná. Najviac sa mi páči záverečná prestrelka s pomocou hologramu, no prakticky všetky akčné scény sú veľmi dobre zvládnuté. Réžia a technická stránka sú perfektné, Paul Verhoeven je skutočný talent, skvelá vizuálna stránka, kulisy, masky a triky, ale aj celkové prevedenie a navyše veľkým plusom je aj táto pomerne nezvyklá kombinácia nákladného sci-fi veľkofilmu a výbornej poctivej drsnej akcie v štýle osemdesiatych rokov. A páči sa mi aj hudba. Total Recall je jednoducho klasika, či už akčného, ale aj sci-fi žánru, ktorý ma ani po rokoch vôbec neomrzel, jedna z tých príjemných akčných oddychoviek, ktoré pozerávam opakovane. 82%(5.4.2007)

Výborné atmosferické sci-fičko, nenudila jsem se před lety, když jsem jej viděla poprvé, nenudila jsem se ani nedávno, když jsem si jej znovu pouštěla ..(22.5.2008)