Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

Jeden z mála dobrých filmů, kde se vyskytuje AS. A opět to není jeho zásluhou: tolik potřebné ingredience v tomto filmu je zajímavá předloha, promyšlený děj, tradiční Verhoeven a teprve pak až to ostatní. Zpětně mám pocit, že je dobře, že snímky, kterými se nechávali unášet tehdy patnáctieltí kluci, si já vychutnal znovu a později. A změnil jsem názor.(18.5.2005)

Arnold Schwarzenegger v jedné ze svých nejslavnějších rolí. Poměrně brutální sci-fi snímek, který už sice nežeru tak jako před deseti lety, ale stále je to jedno z kultovních děl. V době svého vziku a uvedení v kinech tohle musela být absolutní bomba.....(20.3.2008)

Tak tohle je rezba jako svine. Jeden z Arnieho nej filmu, i kdyz jeho herectvi se omezuje na kamenej xicht a nasranej xicht, tak tady to staci. Taky to je jeden z nej sci-fi devadesatejch let. Je tady vsechno co od vybornyho filmu ocekavam. Hlavni postava drsnak co nekoho zrube, hodi hlasku, nekoho zrube, nekolik vtipnejch momentu, par uchylaren a krvaren jak to umi jen Verhoeven a slusna zapletka. Navic je film pekne drsnej a temnejch sci-fi neni nikdy dost a delka je taky tak akorat. Navic samotnej pribeh dokaze parkrat cloveka zmast. Na tenhle film se vzdy rad kouknu.(17.4.2005)

Akční sci-fi bomba s mým oblíbeným Arnoldem a že to stojí za to. Střelba do civilů jako by se nechumelilo :-)))),mutanti, trpasličí děvka, nafouklý přetlakovaný ksichty a nejlepší rozvodová scéna v dějinách kinematografie.(16.4.2005)

Po dvou Terminátorech a jednom Predátorovi nejpovedenější Schwarzeneggerův film. Mezi hlavní přednosti patří kvalitní námět, nečekaně chytrý a promyšlený scénář, který si na nás přichystal nejedno překvapení (oceňuji moment, kdy si divák spolu s Arnoldem není jist, co je iluze a co realita) a snad i lehce úchylná režie. Sice jsem si místy říkal, že bez mutantů by to snad celé mohlo působit uvěřitelněji a tedy i "lépe", ale tím by zase zmizelo ono specifické Verhoevenovo kouzlo a smršť brutality. Navíc, kde jinde můžete spatřit člověka s integrovaným mutantkem v hrudníku? :) Akce je béčková a evidentně od RoboCopa příliš nedospěla, ale pokud jde o nářez s Arnoldem, tak ruku na srdce, vadí to vůbec? "Sorry Quaid your whole life was just a dream" 8/10(12.4.2008)