• slovenský

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

Jeden z nostalgických hříchů mládí/dětství. Kuato Otevřtemysl po sobě kdysi zanechal milou stopu v podobě pár krušných dětských nocí a závěrečné tríčky s obličeji potěší i po tolika letech.(23.3.2006)

Skvělé sci-fi. Verhoeven byl tenkrát ve formě.(18.4.2005)

Film podle zcela jistě zajímavé knihy od Phillipa K. Dicka v režii Paula Verhoevena a ještě má hodnocení kolem 80%, tak to bude muset být opravdu něco. Alespoň to jsem si říkal, než jsem si snímek opravdu pustil. Arnold Schwarzenegger opět v budoucnosti bojuje prosti hordám zlých bastardů, kteří usilují o nadvládu na světem, to samo o sobě není ničím zvláštní. Horší na tomhle snímku je, že se v něm nedá přesně orientovat, tedy spíše, že divák nemá jistotu co je skutečnost a co ne... Vlastně, když přišel závěr s šokující pointou, kde jsme se dozvěděli něco více o našem hrdinovi, najednou jsem nevěděl na čem jsem. Prostě a jednoduše to pro mě bylo nepochopitelné. Hlavně ten plán, který se může na první pohled zdát geniální, ale na druhý už pořádně skřípe. To je totiž přesně to co film o hvězdičku stahuje, do té doby byl geniální, i když na dnešní počítačově efekty rozhodně neměl. ___ Po druhém zhlédnutí mnohem srozumitelnější, i když stále zůstává nad některými věcmi rozum stát.(28.3.2006)

• - Herečku Sharon Stone navrhl do role Paul Verhoeven. (Courtemanche)

• - Arnold Schwarzenegger utrpěl během natáčení pár zranění. První bylo při natáčení scény, kdy měl Quaid (Arnold Schwarzenegger) rozbít okno ve vlaku, což mělo být uděláno tak, že exploze rozbije sklo těsně předtím, než ho Quaid rozbije. To se ale nestalo, a tak Schwarzenegger prorazil okno skutečně a pořezal se. Druhý úraz se stal během rvačky v Mars Hiltonu, kdy si Schwarzenegger zlomil prst na pravé ruce. (Beer Ceps)

• - Scény v metru se natáčely v Mexico City. Přímo ve stanici Insurgentes Line 1: Constituyentes-Pantitlan. (Chatterer)