poster

Total Recall

 • USA

  Total Recall

 • slovenský

  Total Recall

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

 • tron
  ****

  „Pokladaj to za rozvod, zlato.“ Robustné sci-fi, za ktoré hovoria mená. Verhoeven, Schwarzenegger, O´Bannon, Shusett, Kassar, Vajna, Goldmsith, Bottin, Vacano, Kuato, P. K. Dick. Aj po rokoch ohromná akčná sci-fi zábava, plná nápadov (skladacia hlava, taxikár, požiarnická sekera). Ako bonus pochopíte, prečo aj keď na Nostrome (údajne) mali strelné zbrane, nepoužili ich. Skvelý Arnold, zdatný zloduch Michael Ironside, nápadité akčné scény, veľkolepá výprava, parádne postavy, super prekvapivý scenár.(2.11.2004)

 • igi B.
  ***

  Škoda, že na tak zajímavý námět natočil P.W. tak průměrný film. Neříkám, že v rámci žánru je vyloženě špatný, říkám průměrný, plný nelogičností a zbytečných klišé. Na jednu stranu až hloupé přehrávání, na druhou toporné pohyby při rádoby akčním hraní - napříč hereckým spektrem... Rutinní >akčně-nevědecky-fiktivní< komerce - bohužel v tom horším smyslu slova. Jen tak mimochodem, všimli jste si těch crt monitorů v roce 2084? To by měli v Rožnově radost... :-) . . . Nakonec tahle story doklopýtá spolu s Arním až do téměř sebeparodického finále a divák poulí oči a nevěří, co je všechno v takovém multižánrovém guláši možné. A tak nezbývá, než se zhluboka nadechnout a vyrazit vzhůru na Mars, raději ve snu a s tyčinkou Mars... :-P - - - P.S. A pozor! My prostověrní stále VÍME: Kuato žije! ;-) - - - P.P.S. Varování ministzvěrstva pro hullywůdůské záležitosti: Neužívat v televizním 4:3 ořezu s naprosto debilním českým dabingem!(22.3.2006)

 • flanker.27
  *

  Zatímco u Minority report vznikl z průměrné a trochu překombinované povídky dobrý film, u Total Recall vznikl z dobré povídky podprůměrný a hodně překombinovaný film. Arnold je sice na vrcholu, ale film nezachrání.(29.11.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Další člen ze štábu, který neonemocněl, byl Ronalda Shusetta, který extrémně přísně dodržoval zdravotní opatření, jako třeba pití pouze převařené či balené vody, trval na přísunu vitamínu B12, za což se mu celý štáb smál. Dokud neonemocněl. (Beer Ceps)

 • - Total Recall je první film, kde byl v rámci vize budoucnosti použit tělesný skener lidí na letišti. Ve skutečnosti byl tělesný skener lidí na letišti použit až v roce 2009. (TommyDiamond)

 • - Quaid (Arnold Schwarzenegger) ve filmu bydlí v západním Texasu v El Pasu, což je možné na jednom z falešných průkazů. (Beer Ceps)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace