Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Kaka

Povedený kousek plný lásky, silné romantiky i příjemného pocitu intimity a osobní zkušenosti. Hopkins je strhující, Pitt pouze průměrný, avšak to nebylo nic neočekávatelného. Děj je nápaditě zpracovaný a především téma je zajímavé a neotřelé. Něco takového tu tuším ještě nebylo a Brest si s neprobádanými vodami poradil nadmíru dobře. Délka nevadí a po skončení nelze nemít příjemný pocit u srdce z kvalitně (v rámci sledování filmu) investovaných tří hodin. Je však nutné už dopředu akceptovat jistá pravidla noblesnosti, pomalého tempa a velkých emocí. Jen tak je zde šance, že se snímek o lásce a smrti bude líbit a zanechá tu správnou odezvu. ()

Kothy

Jak by vám bylo, kdyby za vámi přišla Smrt a chtěla po vás, ať ji provedete běžným životem? Rozhodně je to zajímavý koncept. Anthony Hopkins tu ztvárňuje úspěšného podnikatele na sklonku života, kterého osloví Brad Pitt jako Smrt. Nejprve je mu to nepříjemné, ale nezbude mu než souhlasit. I ostatní lidé v jeho okolí si na záhadného Joe zvyknou a časem už nikomu nepřijde divné, že spolu tráví tolik času. Joeova přítomnost ale začne mít vliv i na podnikání, a tehdy přichází menší zlom. To samé se dá říct i o jeho vztahu s Hopkinsovou dcerou. Tu hraje Claire Forlani a k Pittovi se skvěle hodí. Pomůže Joe Willamovu byznysu, nebo jeho kariéru úplně potopí? Vytkl bych jen dlouhou stopáž. "Toho Billa si můžeš odpustit!" ()

cheyene

Seznamte se, Joe Black alias Sedmá pečeť ve 20. století bez depresivního tónu a nějakých výraznějších metafor. Přesto jde však o film, který dovede diváka potěšit. Hlavní trio - Pitt, Hopkins a Forlani - rozehrává velmi poutavý příběh, jenž nemá žádná výrazně slabá místa. Herecké výkony jsou hodny diváckého uznání, zejména bych vyzdvihl Pittovo pojetí Smrti v živém světě, chcete-li, světě živých. K zamyšlení: Chtěli byste se setkat s Joe Blackem? ;) Zajímavost: Na oslavě zaznívá motiv známé písně Louis Armstronga - What a Wonderful World. Nedostatek? - Bradu Pittovi se sám od sebe mění účes. Takřka v průběhu celého filmu se mu v jednotlivých záběrech mění vlasy, přestože není nikde v záběru vidět, že by se je jakkoliv upravil (např. rukou). Když se na to zaměříte, tak si toho všimnete... ()

Jara.Cimrman.jr

"Nerozčiluj se, Wille. Přivodíš si infarkt a zkazíš mi prázdniny." Za romantického týpka mě patrně nikdy nikdo neoznačil, takže jsem očekával, že se se zamilovanou Smrtí budu tři hodiny nudit nebo to spíš nedokoukám. Jenže opak byl pravdou. Dokoukal jsem to a líbilo se mi to. Jen bych požádal tam nahoře, aby si pro mě, až nastane můj čas, nechodil Joe Black. Je to sice sympaťák, ale já bych dal raději přednost Juliet z Lásky nebeské. Už aby to bylo. ()

Anthony

Mně se film líbil a to hodně, délka mi nevadila, jak někdo říkal film je přehlcen dlouhými pohledy z očí do očí - ale pokud to dělá Hopkins a Pitt, tak mi to nevadí. Hopkins (nejlepší herec vůbec) tradičně skvělý, ale i Brad Pitt se mi tu dost líbí (jeho smrt je přesnou kombinací humoru a zároveň mrazení v zádech), na Forlaniovou se zase hezky dívá. A nejlepší soundtrack Thomase Newmana. ()

• Vedle instrumentální verze skladby „What a Wonderful World“ Louise Armstronga zazní ve filmu také verze havajského zpěváka Israela Kamakawiwo'oleho, jenž zemřel následky obezity ve věku 38 let v roce 1997, tedy pouhý rok před uvedením filmu. (Madluska)
  • Postava, ktorú hrá Anthony Hopkins, je vo filme oslovovaná ako Bill. Na porade, kde sa hlasuje o jeho odchode z funkcie, sa dozvedáme, že jeho meno je William. Skrátene je to teda Will Perish, čo v angličtine znamená “zomrie”. (LUIGISde)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster