• honza7

chtěl jsem tomu dát aspoň hvězdičku.... ale při vzpomínce na Rozárku mi ruka sjela dolu...(8.8.2010)

• Sarkastic

Krutě socialistická agitka, u které jsem se nechtěně bavil méně, než jsem čekal, což mě dvojnásobně zklamalo. Z mého jediného oblíbence Rudy, který nepřijal laické řeči svazácké kariéristky Aleny a chtěl dělat tance tak, jak se má, se vyklubal sabotážník, západní imperialista, provokatér a dokonce fašista, z počátku neústupného Pavla zase kamarádozrádce, tím pádem už nezbyla žádná postava, která by mě něčím neštvala (kvůli skvělému hlasu se mi zalíbila ještě Rozárka, ale jakmile začala pálit za ultra slizkým Lojzou, kterému by i Vetřelec mohl závidět, přestala mě zajímat i ta). Jinak je krásné, že Čechoslováci nemuseli řešit žádné jazykové bariéry a když přece, tak si vystačili s opakováním křestních jmen a tlemením se na sebe. Na druhou stranu, být správným budovatelem socialismu, nadával bych minimálně nad přítomností amerických vlajek v závěru filmu. A když si připočtu ještě líčení Valašska jako krásné krajiny se zaostalostí na úrovni opic, zbude mi pouhá hvězdička jako ocenění tohoto velmi pozitivního snímku (za těch pár humorných scén, bez úsměvu prosím).(9.12.2012)

• Zazie

Tenhle film jsem poprvé viděla jako malá holka, a to se mi kupodivu líbil (napínavé, dobře to dopadne...). Pak někdy v 90. letech v televizi: to jsem přemýšlela, jestli to má nebo nemá být parodie (samozřejmě nemá). Nedávno jsem si koupila DVD v Levných knihách a v jistých záchvatech masochismu si ho (po kouskách) pouštím. Přitom si skládám různé verze komentáře a až teď, při závěrečných titulkách, mám konečně sesumírovanou tu správnou myšlenku: Jaké štěstí, že naše vítězné vlajky rudé nevyletěly na stožáry světa!(16.4.2011)

• Othello

Začalo to už v Levných knihách, kde jsem si byl tento skvost s nadšením koupit. Drže v ruce krabičku s tančícími svazáky jsem hodnotil postarší, obtloustlou pokladní a přemýšlel nad její reakcí. Buď mě sejme nebo na mě spiklenecky mrkne a já sejmu ji. Naštěstí to však byla ostřílená profesionálka a já jsem dorazil domů s DVDčkem bez zápisu v trestním rejstříku i újmy. Když jsem si o pár dní později tenhle kult spustil, jaké bylo moje překvapení, když na mě vyskočil spoluscénárista snímku Pavel Kohout sedící u stolu. A představte si, on si celých těch pět minut, kdy tento prolog trval nejenže sebekriticky nemlátil hlavou do desky, nepropichoval si bradavky pletacími jehlicemi, ani neprosil o milost, on to dokonce v kontextu své doby hájil. Já jsem si snad dokonce myslel, že ten film bude mít nějakou hodnotu. No není se čeho bát. Dílo má skutečně v mém osobním žebříčku několik prvenství. Například v počtu párátek vražených do koutků představitelů socialistické mládeže na centimetr filmového pásma. Nevěřim, že ty neuvěřitelný křeče, co mají ti lidi v ksichtech po celou dobu filmu nebyla nějaká nemoc. Nicméně, z pamětí svých rodičů a prarodičů jsem již dávno věděl, že takováto sranda, jakou musí podle výrazů zažívat ústřední postavy, nebyla tak všeobecná. Neobhajuje ten film snad skrytě užívání měkkých drog? Těžko říci. Každopádně pro absolutně antikolektivistickýcho Othella byl tenhle film naprostý žrádlo. Svaz je nejlepší, každej v něm chtěl bejt. Kdo ne, je nejspíš fašista. "Políčka vám znárodníme babičko." "juchééj synáčku" a podobně. Fakt neuvěřitelná prdel.Ve scéně, když to všichni rozjížděj na té velké estrádě a přijde tam jakási metafora atomové bomby mi vytanulo na mysl "no kurva to je nápad", ale bohužel zase dostala přes držku zpěvem a tancem. Asi jako já během sledování. Buchvaldek je patrně jeden z největších kokotů 20. století a vy Pane Kohout si tuhle neuvěřitelnou sračku fakt neobhájíte, vzhledem k tomu, že jste ji zplodil po 48. roce. Fuj, hanba. Ale prdel -)(1.2.2011)

• Jigy

Při těchle filmech se mi otvíra kudla v kapse. A to by byl teprv tanec.(19.7.2011)