poster

Hadí jed

Drama

Československo, 1981, 84 min

 • Tommassi3
  ****

  "Poslyšte, to ten člověk pořád takhle pije??"- "Jo, inženýrskej ?? Von dělá všechno pořádně.."(21.10.2014)

 • LiVentura
  ****

  Bravurní Vinklář, nejvěrohodnějšími českými hereckými "ožraly" jsou bezpochyby pan Menšík, Čepek a právě Vinklář. Všichni žel již na Pravdě boží. :-((((14.2.2010)

 • triatlet
  ****

  Námět Ireny Charvátové zpracoval František Vláčil syrově. Bezútěšnost příběhu je znásobena černobílým formátem. Ilona Svobodová hraje výjimečně - naivitu očekávání střídá zmar a zklamání. Pohledy do očí hlavní hrdinky odhalí její nejniternější pocity.(14.11.2010)

 • D.Moore
  ****

  Jednoduchý, ale díky výborným hercům přece jenom výjimečný příběh. Černobílá kamera, zasněžená krajina, neustále kvílející vítr a Vláčilova úsporná režie dělají své, úplně mi neseděl snad jen začátek s (říkám to nerad, ale je to tak) Fišerovou hudbou, která by se hodila spíše do nějakých Bakalářů (a platí to i pro celou scénu narozeninové oslavy).(28.11.2011)

 • Šandík
  ****

  Nesmírně komorní a tichý film, působivě nasnímaný černobílou kamerou a ozdobený na svou dobu zcela mimořádnými hereckými výkony. Minimalistický skvost. Dosti rušivě sice působil postsynchron Ilony Svobodové a je škoda, že si Vláčil tuhle věc neohlídal, ale jinak nelze Hadímu Jedu mnoho vytknout. Pokud jde o příběh samotný, je znát, že Vláčil žel až moc dobře věděl o čem točí. Zároveň muselo být pro něj i pro štáb, zvláštní, možná očistné a terapeutické a možná naopak nesmírně hořké a bolavé, točit právě tuhle látku... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Enšpígl, triatlet, Marthos, swed, zette, fuckme, pOne(6.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace