Půlnoční běh

• slovenský

Polnočný beh

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA, 1988, 126 min

Ta nejlepší komedie s De Nirem, co jsem zatím viděla. Většinou mi přijde jako blbost vzpomínat na "staré dobré časy", ale u Roberta to prostě jinak nejde, protože osmdesátky byly absolutní vrchol jeho tvorby. A osobně jsem moc ráda, že během nich přijal i jednu z těch rolí tvrdýho drsňáka s cigárem (občas jsem měla pocit, že se dokonce jedná o reklamu na tabákový výrobky), která se o pár let později stala tak charakteristická pro Bruce Willise. Už od dob jeho spolupráce se Scorsesem bylo jasný, že mu ty tvrdší slova a temnější osobnost sednou, ale tohle byl nářez. Na takovou cestu Amerikou bych se s ním vydala okamžitě. "Nemůžu se s tebou hádat. Vždyť ani doprdele nevím, o čem to mluvíš."(26.7.2008)

Na dnešní dobu lehce nadprůměrná krimi komedie - docela svižně odsýpající, okořeněná přestřelkami slovními i skutečnými, de Niro a Grodin vytvořili funkční dvojici. Ve filmu vidím jedno velké plus, které pro někoho bude gigantickým mínusem: žádné kozy, žádní bobři, prostě žádné ženské, které by nezbytné musely skončit s hlavním hrdinou v posteli. To mi usnadnilo rozhodování, zda 3 nebo 4* - filmy bez trtkání jsou vzácným jevem a příjemně se na to koukalo, jakkoliv nešlo o převratnou zábavu. 71%(30.9.2010)

Sice film dokázal po celý 2 hodiny udržet mou pozornost, ale je to celý taková naivní hollywoodská pohádka. V podstatě celou dobu tušíte, co se asi tak bude odehrávat dál a na konci vás "překvapivě" čeká kýčovitej happy end. Navíc by se ve filmu našlo i několik nelogickejch věcí. Když budu chtít jen tak sledovat film a moc nad tim nepřemejšlet, tak je to za 4 hvězdičky. Kdybych o tom měl nějak přemejšlet, tak víc než 3 nedám. Já to zrovna viděl ve chvíli, kdy jsem na to byl nějak naladěnej. Jinak Robert De Niro celej film svym výkonem hodně pozvedává. Ale ani ostatní herci nejsou špatný.(12.9.2007)

Letadlem, autobusem, vlakem osobním i nákladním, autem půjčeným, kradeným i policejním, peřejemi, pěšky, jen ne lodí - vykouřit za pět dní dva kartony marlborek, ty nevíš, Roberte, že kouření škodí? Leccos zachrání De Nirův komediální talent, nicméně k lepšímu profilu by toto road movie potřebovalo o pár minut sestříhat a hodnotnější přínos Beethovenova páníčka do chemické buddy sloučeniny. Mít výsledky agenta Moselyho, už se ani nesnažím o vydání nové legitimace agenta FBI, ale zrovna se zajímám o platovou třídu obsluhy kopírky..(22.6.2015)

Slušná krimi komedie konce 80. let, na které vadí poněkud přetažená stopáž, takže film se při své délce nevyhne nudnějším pasážím. Scénář je celkem jednoduchý, ale dost zachraňuje herectví Roberta De Nira. Celkový dojem: 70 %.(24.4.2009)