Půlnoční běh

• slovenský

Polnočný beh

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA, 1988, 126 min

MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE....následující text obsahuje SPOILERY! Snímek Midnight Run s trochou nadsázky můžeme nazvat Thelmou a Louisou pro CHLAPY. Já vážně chvíli čekal, že skočí.... :o) Restaurace je sice nejistá investice, na druhou stranu zaplaťpámbu, že každý nemá svého účetního. Protože sedět doma a popíjet rozhodně nemá takové " kouzlo ". Jednou za čas možná, ale mám silný pocit, že po týdnu bych si dobrovolně propíchl srdce tupou tužkou, po měsíci by došlo i na tu svářečku :o) Tento film vám uběhne před očima zatraceně rychle, dřív než napočítáte 36....lahví piva na zdi :o) a vykouzlí pořádný úsměv na rtech, za to vám ručím! Přiznávám, nepamatuji si, kdy naposledy jsem se u snímku takto KRÁLOVSKY bavil a zažíval takovéto příjemné pocity... Znám vás 2 minuty a už se mi nelíbíte...To mě mrzí, vy mě ano :o) Já tento snímek znám právě tak ty 2 minuty a musím říci jedno: LÍBÍ se mi a to VELMI. Tentokráte bez výhrad i k samotnému závěru. Doufám, že za těch 300 tisíc $ si Jack Walsh ( Robert De Niro ) tu vysněnou restauraci otevřel a jednoho dne si u něj dám drink. Čím dřív, tím líp. Tohle je SRDCOVKA a to jsem přiznávám, před samotným shlédnutím nečekal ani ve snu. Robert De Niro opět dokázal, jaký všestranný herec to je. Největší předností snímku je jeho VYVÁŽENOST a přesné " namixování " všech žánrů. To: KevSpa - já tam min 4 ženy zahlédl, to je o 4 více než bylo třeba :o) p.s. Jak snášejí tvůj ( můj ) sarkasmus? Výborně, už 9 let se mnou nemluví....a po tomto komentáři mluvit ( ženy ) nebudou :o)(30.9.2010)

Chvílemi napínavá krimi, chvílemi akční drama, chvílemi crazy komedie... A v tom je ten problém. Protože u téhle zbytečně rozmáchlé story s prostinkou zápletkou máte pocit, že sledujete několik filmů, které spojuje ve smysluplou podívanou snad jen tradičně výborný R.deN. Vše završí typicky kýčový hollywoodský happyend a člověk si oddechne, že zase všechno dopadlo tak, jak se dalo od počátku předpokládat. Zkrátka - další rutinně >vyrobený< americký film, který pobaví, neurazí ani náročnějšího diváka - leč bohužel film, který shlédnete levou zadní, pak si zívnete a jdete buď spát, nebo na půlnočního panáka. O tom filmu si ale u drinku povídat nebudete...(23.7.2006)

Slušný film, vpodstatě krimi-komediání road movie. Robert De Niro nezklamal, Grodin mile překvapil, bylo by to i za 4*, nebýt několika debilních dialogů:)(27.7.2006)

Martin Brest (např. Policajt v Beverly Hills) natočil v roce 1988 vynikající krimi film, který nabil svým osobitým humorem a spoustou skvělých akčních scén. Půlnoční běh - to je klasika 80. let a jeden z filmů, které si pouštím úplně nejčastěji. V hlavní roli neúnavně hláškující, věčně nasraný, ale zároveň nezastavitelný - lovec lidí - Robert De Niro, který musí do páteční půlnoci dostat k soudu účetního mafie. V této roli se představí Charles Grodin, vychytralý podvodníček, který svého nechtěného parťáka několikrát pěkně vypeče. Oběma v patách je další lovec (John Ashton), dělající si zálusk na tučnou odměnu, mafie, která chce vidět neloajálního zrádce na kusy a dokonce i FBI (skvělý agent Yaphet Kotto), která jde úplně po všech... O zábavu je tedy po celou dobu postaráno a když se přidá Danny Elfman se svým hudebním doprovodem a pěkný závěr, nelze nehodnotit vysoko. Tuhle old-school perlu můžu kdykoli, protože se mi nikdy neokouká.(17.11.2013)

Svižná a zábavná 80s buddy movie, hlavne so skvele zohratým duom De Niro-Grodin a s vydarenými akčnými scénami a príjemnými vtipmi. Tá dĺžka by mohla zapríčniť nejakú tú nudu, ale tá u mňa v tomto prípade nemala šancu.(30.5.2007)