Půlnoční běh

• slovenský

Polnočný beh

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA, 1988, 126 min

Já tyhle klasické naháněčky fakt miluju, navíc když jsou i s troškou humoru a dobře obsazené. Robert de Niro je pan herec, tak tady nebylo rozhodně co řešit. Po Hackmanově Nebezpečném útěku, další podobně naladěná podívaná. Maximální spokojenost.(22.11.2015)

Martin Brest (např. Policajt v Beverly Hills) natočil v roce 1988 vynikající krimi film, který nabil svým osobitým humorem a spoustou skvělých akčních scén. Půlnoční běh - to je klasika 80. let a jeden z filmů, které si pouštím úplně nejčastěji. V hlavní roli neúnavně hláškující, věčně nasraný, ale zároveň nezastavitelný - lovec lidí - Robert De Niro, který musí do páteční půlnoci dostat k soudu účetního mafie. V této roli se představí Charles Grodin, vychytralý podvodníček, který svého nechtěného parťáka několikrát pěkně vypeče. Oběma v patách je další lovec (John Ashton), dělající si zálusk na tučnou odměnu, mafie, která chce vidět neloajálního zrádce na kusy a dokonce i FBI (skvělý agent Yaphet Kotto), která jde úplně po všech... O zábavu je tedy po celou dobu postaráno a když se přidá Danny Elfman se svým hudebním doprovodem a pěkný závěr, nelze nehodnotit vysoko. Tuhle old-school perlu můžu kdykoli, protože se mi nikdy neokouká.(17.11.2013)

V hodnoteniach Polnočného behu dominujú štyri hviezdičky. Tými ja hodnotím výborné filmy a tento ani po dvoch zhliadnutiach za výborný nepovažujem. Je nevýrazný, šedivý a zdĺhavý. Nebyť Roberta DeNira váhal by som aj nad troma hviezdičkami.(15.2.2010)

Osobitá jízda překypující výstřednostmi a originálními gagy, ve kterých může být De Niro těžko nahrazen. Spolu s Grodinem tvoří jedinečnou komickou dvojici a díky nim dějová linie neklopýtá a nabízí každou chvíli něco nového a humorného. Možná má film občas tendenci sklouzávat k průměrné jednohubce, ale dle mě má každému co nabídnout. Ať už se jedná o jakoukoliv věkovou kategorii. 80%(7.10.2012)

Zábavný buddy movie přesně ve stylu 90. let. Skvělý De Niro a zdatně sekundující Grodin. Film hlavně stojí na skvělém komediálním výkonu De Nira (mimochodem první komediální role pokud nepočítám komediální drama Král komedie), který zachraňuje i pár hluchých míst. Trochu mě mrzí, že je ve filmu velice málo akce. Ale rozhodně film nenudí. Hodně silné 3*.(1.6.2007)

• - O roli Jonathana Mardukase se ucházel i Robin Williams, dlouholetý přítel Roberta De Nira. Brest však trval na Grodinovi. (Rocky62)

• - Slovo "fuck" zaznie vo filme celkovo 119 krát. (Jevo)

• - Charles Grodin změnil větu v scénáři z tvaru "Jako účetní" na "Jako tvůj účetní", aby ukázal, že přátelské pouto mezi Walshem (Robert De Niro) a Mardukasem ( Charles Grodin) roste. (bfa)