Půlnoční běh

• slovenský

Polnočný beh

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA, 1988, 126 min

Patriarchální skopičina na entou čili nezávazná neškodnost. Robert De Niro je člověk na správném místě. Neváhal bych mu za jeho sympatickou uštěpačnost koupit zmrzlinu.(10.5.2008)

Slušná krimi komedie konce 80. let, na které vadí poněkud přetažená stopáž, takže film se při své délce nevyhne nudnějším pasážím. Scénář je celkem jednoduchý, ale dost zachraňuje herectví Roberta De Nira. Celkový dojem: 70 %.(24.4.2009)

Za 2... Scénář: naprostá dokonalost úplně převácený než jsem čekal , režie: splněná na 1, herci: bylo zajímavé rozmístění postav, ale v celku to udělalo nečekaný dojem , SKVĚLÁ PODÍVANÁ.(28.7.2006)

Cestu skrz Státy s takovou dvojkou jako je De Niro + Grodin bych chtěl zažít. Evidentně si to užívali a když jsem zjistil, že právě Grodin je ten táta z Beethovena, byl jsem překvapen o to víc. Zmatenýho on umí skvěle. Ani drsností film nešetří. To by taky nebyl film s De Nirem. Akorát tu trochu vyměkne, ale ne tolik, aby nemohl hláškovat ostošest. Komedie je to obstojná, párkrát jsem se zasmál, ale o to radši sledoval jejich cestu, která mi uběhla svižně a originálně. Už teď vím, že se na ní znova a rád podívám, ale tak vím, že si odnesu šok v podobě jedné věci. Když si v poklidu ke konci u toho klimbám, kočka ležící u mě, najednou procitnu, leknu se, kočka se mnou a najednou jen vidím, jak hlavou padá z postele. Nebýt jí, asi bych se v tu chvíli tolik nezasmál jako u toho filmu. Jenže nutno dodat, že zde jde hlavně o samotnou cestu dvojky než o vtipné situace. --- Ne, ne, ne! Típni to! Cigarety tě zničej. - To ženský taky.(17.8.2007)

Solidní oddechová road movie s příjemnou dávkou humoru, akce a dobrodružství. Herecké výkony standartně dobré (jako vždy u De Nira) a zvraty v ději jsou zde pikantní i zábavné. Půlnoční běh je snímek, který rozhodně neurazí a dovedu si představit, že se k němu ještě někdy vrátím. :)(13.1.2012)

• - Natáčení probíhalo v Arizoně, Chicagu, New Yorku, Los Angeles, Michiganu, Manhattanu, Las Vegas, Idahu a na Novém Zélandu. (bfa)

• - Charles Grodin byl během příprav na natáčení málem odvolán. Důvodem bylo jeho zavržení nahrazení Grodina zpěvačkou Cher, které prosazovalo Studio Paramount, jenž si tak přálo filmu přidat sexuální podtón. (Rocky62)

• - Nápad příběhu hodinek a jejich neustálé kontrolováné Walshem (Robert De Niro) bylo nápadem Roberta De Nira. (bfa)