Půlnoční běh

• slovenský

Polnočný beh

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA, 1988, 126 min

Ta nejlepší komedie s De Nirem, co jsem zatím viděla. Většinou mi přijde jako blbost vzpomínat na "staré dobré časy", ale u Roberta to prostě jinak nejde, protože osmdesátky byly absolutní vrchol jeho tvorby. A osobně jsem moc ráda, že během nich přijal i jednu z těch rolí tvrdýho drsňáka s cigárem (občas jsem měla pocit, že se dokonce jedná o reklamu na tabákový výrobky), která se o pár let později stala tak charakteristická pro Bruce Willise. Už od dob jeho spolupráce se Scorsesem bylo jasný, že mu ty tvrdší slova a temnější osobnost sednou, ale tohle byl nářez. Na takovou cestu Amerikou bych se s ním vydala okamžitě. "Nemůžu se s tebou hádat. Vždyť ani doprdele nevím, o čem to mluvíš."(26.7.2008)

Martin Brest natočil v 80. letech jen dva filmy, z nichž oba jsou krimikomedie a patří ve svém žánru k tomu nejlepšímu co můžete shlédnout (Policajt v Beverly Hills patří k tomu absolutně nejlepšímu). Půlnoční běh je snímek plný akce a skoro až grotestních situací. Robert De Niro jako bývalý policista oplývá sarkastickými hláškami a s jeho "vězněm" Charlesem Grodinem vytvořili skvělé duo. Bohužel v plném hodnocení mi brání přestřelená stopáž a trochu zpackaný konec........(24.3.2008)

(For KevSpa) Vždyť tam žena je - bývalá manželka De Nira a jeho dcera :) Jinak docela zdařilý snímek jak po stránce komediální, tak po stránce zvratové a hudební. De Niro opět nezklamal a ke svým sto tácům se dopotácel snad všemi možnými i nemožnými dopravními prostředky.(23.7.2006)

Za 2... Scénář: naprostá dokonalost úplně převácený než jsem čekal , režie: splněná na 1, herci: bylo zajímavé rozmístění postav, ale v celku to udělalo nečekaný dojem , SKVĚLÁ PODÍVANÁ.(28.7.2006)

:::::::::::::::::::::::::::::::: Jedna z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl ! Jsem hrdý na to, že tento film vlastním ve své filmotéce !! BTW: KevSpa - Film je o přátelství - o přátelství dvou mužů. Na co žena ? Tenhle film není o lásce ....... ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(19.5.2008)

• - Režisér Martin Brest si strihne krátke cameo v závere filmu, na letisku predáva Marvinovi letenku. (hudy78)

• - Jako přípravu pro svoji roli De Niro trávil čas s nájemnými vrahy. (bfa)

• - Charles Grodin řekl, že scénář k tomuto filmu byl ten nejlepší, jaký kdy četl. (bfa)