Vůně ženy

Scent of a Woman

Vôňa ženy

USA, 1992, 157 min

Celkovy dojem z filmu mi dost skazil zaverecny "americky preslov miereny priamo do srdc masy posluchacov", oceneny hromadnym potleskom :(. Nebyt tohto, urcite by mi viac v pamati utkveli ine sceny, ako napriklad Al Pacinov tanec. Hold, viac ma berie nieco co ma oslovi, pripadne dojme bez pomoci zbytocnych slov. A nebyt Al Pacina, je to este o dost horsie. 8/10(9.12.2006)

Al Pacino mě jako herec ohromuje po celou jeho kariéru od dob Kmotra to je celých 40let! A stále dokáže ze sebe dostat maximum a nesmrtelný herecký kumšt, do kterého se s chutí pustím jen, co vidím plakát-trailer filmu. Vždy je v dobrých rukách jako u Bresta v Scent of a Woman. První Oscar za výbornou roli (i když by měl mít Oscara už za Kmotra). Perfektní výkon slepého člověka, který ještě doufá v naději, silnou ruku do života mu podá Chris O'Donnell. Scénář na hodnocení taky přidal. Silný drama s ještě silnějším závěrem. Tleskám.(21.5.2012)

• niethustra

Jo, Al to zvládl na jedničku. A bodejť by ne, je to přece jeho práce! On kdyby ji Al neodvedl dobře, asi o ni přijde. Jasně, vlhnout z toho, že někdo dobře odvádí svoji (kurevsky dobře placenou) práci, proti tomu žádná. Ale vocamcaď pocamcaď, none?!(1.9.2014)

Jedna hvězdička utopená v závěrečném sentimentálním patosu. I když zbytečný sentiment provází celý film. I ve scénách, kdy Al Pacino řekne vše svýma slepeckýma očima, dojímá doslova na povel. Pokud jste viděli film s dabingem (znám verzi s puritánsky přiškrceným Vladimírem Dlouhým), z Pacinova hereckého výkonu nemáte skoro nic.(3.7.2007)

Pořád nechápu, jak Mistr Pacino dokázal tak věrně zahrát slepotu. Tady snad ani nešlo dát Oscara někomu jinému.(25.12.2008)

• - Všimněte si, že ve během tanga přichází Donna o náušnice v některých záběrech. Během chvilky můžeme vidět nad hlavními představiteli i mikrofon. (don corleone)

• - Scéna, ve které upadne Frank přes popelnici nebyla ve scénáři ani plánovaná. (don corleone)

• - Spoiler: Aby O'Donnellův pláč během scény, kdy chce Charlie zabránit Frankovi v sebevraždě, vypadal autenticky, vzal si těsně před klapkou Pacino nicnetušícího O'Donnella stranou a na vojenský způsob ho sprostě seřval. (casyy)