Vůně ženy

Scent of a Woman

Vôňa ženy

USA, 1992, 157 min

Pokud je člověk ve stresu, a chce se uklidnit, sáhne po nějaké bylince, nebo čaji. Já si pouštím Vůni ženy. Pokud má někdo zánět uší, či jiné problémy se sluchem, zajde na ušní. Já si pouštím hudbu Thomase Newmana. Pokud někdo trpí problémy se zrakem, zajde na oční. Já si pustím herecký koncert Al Pacina a mé problémy jsou vyřešeny. Lituji přátelé, ale těžko se mi popisuje film, který se slovy dost dobře popsat nedá. Neumím popsat lásku, duši či jinou abstrakci. Mohu snad jen říci, že Vůně ženy je více, než film. Je to nejkrásnější druh umění, které toho vypoví o životě a přátelství více, než kterékoliv jiné dílo. A na závěr bych se chtěl pochlubit, že jsem se po druhé narodil, protože během této scény jsem zemřel blahem. 100%.(6.6.2009)

Americká líbivka. Famózní Al Pacino.(7.8.2014)

Emoční rozmrdávačka v největší kvalitě. Závěrečnou řeč Al Pacina bych vytesal do kamene a ten bych pak ukazoval všem moralistům, pokrytcům a maloměšťákům. Al Pacino zde předvedl doslova zlatoolympijský herecký výkon. Při scéně kdy nasává Al Pacino vůni žen se mě vybavilo, jak některé dámy za komunistů používaly tehdá módní sovětský parfém a když se postříkaly touhle chemickou zbraní a prošli se pak po Václaváku, tak naše nejslavnější náměstí bylo na týden toxicky zamořeno. Tam kdyby tenkrát chudák Al nasál, tak by svět přišel o jednoho z nejlepších herců téhle planety.(21.1.2008)

Váhala jsem mezi čtyřmi*, ale přesvědčil mě Pacino. Tohle je jen a pouze jeho film, všechno ostatní mu jen dělá křoví a každá vteřina jeho herectví je blaho největší. A má to jednu z nejkrásnějších scén tanga ve filmu vůbec. Příběh sice trochu ohraný, dost předvídatelný, ale co na tom, když tam Pacino tak řádí! Oskar naprosto zaslouženě doputoval do jeho rukou.(12.8.2010)

Těžko hledat slova pro pocity, které vám Vůně ženy dá. Nechá vás přičichnout ke správným činům, zoufalým cestám, špatným přesvědčovacím metodám, nečekaným poutům - a k ženám. Stačí opravdu jenom přivonět a budete ztraceni. Tahle vůně už nepomine.(26.1.2008)

• - Roli Charlieho měl původně hrát Chris Rock, nakonec však odmítl. (viperblade)

• - Během návštěvy kanceláře ředitele školy vykřikne Slade "You are out of order!", známá to věta Al Pacina z filmu "A spravedlnost pro všechny". (don corleone)

• - Ferrari, ktorým jazdia Frank Slade (Al Pacino) a Charlie Simms (Chris O'Donnell) po New Yorku je model Mondial T. (Dannyhell)