poster

Vůně ženy

 • USA

  Scent of a Woman

 • Slovensko

  Vôňa ženy

Drama

USA, 1992, 157 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stegr
  *****

  90% - Al Pacino tu byl za vynikající výkon v roli "starého prašivého všiváka" vychválen tolikrát, že mi bude skoro blbé ho chválit také. Jinak to však nejde! Pan herec předvedl tak strhující výkon, že Oscar v tom roce snad ani jinam přilétnout nemohl. Dvě a půl hodiny mi utekly jako voda...(18.2.2008)

 • IQ Tiqe
  ***

  Tenhle film není až takový zázrak, vzhledem k hodnocení. Ale Al Pacino podává roli slepce na více než výbornou, vše je jeho dílo. No řekněte sami - v jakém filmu máte možnost vidět slepce řídit auto?(3.8.2010)

 • klerik
  ****

  Vynikajúci Pacino (s grandióznym finále) mi vyvážil dobručkého O'Donnella. Opäť raz "obyčajný" film o jednom zatrpknutom týpkovi, ktorý chce dostať Oscara... :)(30.3.2006)

 • castor
  ****

  Al Pacino platí za veleuznávanou legendu amerického filmu. Právem patří mezi poslední ikony důchodcovského věku (stejně jako Hoffman nebo Nicholson). Málokdy šlápne vedle a v případě Scent of a Woman se mu naskytla vděčná role zahořklého cynika bez energie, který odevzdal leccos armádě (včetně vlastního zraku) a rozhodl se skoncovat se životem. Naskytne se mu ale příležitost si ještě jednou pořádně zařádit a to v doprovodu mladého studenta Charlieho, najatého jako opatrovníka na víkend. Cesta do New Yorku ale nekončí plánovanou sebevraždou, ba naopak. Za znovunalezení smyslu i krásy života vděčí plukovník Slade právě Charliemu.. Remake lepšího italského filmu je i přes své kvality bohužel viditelně vykonstruovaný. A ač je Pacino vynikající (i když v jiných rolích byl o fous „lepší“), ani on nezabrání zbytečnému moralizování i přepálené délce (s těmi má Brest potíže častěji – takový Joe Black trvá úmorných 178 minut). Ve finále je to tak přes všechny klady i zápory zejména jeho vyhořelý plukovník za zenitem, který si zasluhuje tu největší pozornost. 70%(5.10.2009)

 • Brouk
  ****

  Je to slušný americký remake italského filmu s V.gassmanem v hlavní roli. Al Pacino se zařadil mezi mé oblíbené herce. I díky jemu je to za 4*.(12.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace