poster

Vůně ženy

 • USA

  Scent of a Woman

 • Slovensko

  Vôňa ženy

Drama

USA, 1992, 157 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka
  ***

  Americká líbivka. Famózní Al Pacino.(7.8.2014)

 • flanker.27
  ****

  Docela příjemný film. Bohužel jsem neviděl originál, srovnání tudíž chybí. Je to sice celkem klasicky americky pojaté drama se smyčci a velkými slovy na předem jasných místech, ale díky kvalitním hercům to netahá za mozek. A téma prásknout/neprásknout je zpracováno velmi dobře.(29.1.2008)

 • Roman.Ticka
  *****

  Krásný film. Režisér opět nezklamal, perfektní scénář, souhlasím s dramatem, oba hlavní hrdinové skvělí, vše bez výhrad. Frank a Charlie k sobě patřili jak vůně k ženě. Nádhera, dokonalý zážitek, došly mi slova, jak Frankovi zrak. Takže raději všechny pocity shrnu v jedné podstatné větě: "Měl jsi někdy pocit, že bys chtěl jít a přesto jsi cítil, že bys tu chtěl být? Joo..." Přišla mi chuť na Johna Danielse a to je co říct!! :-)(26.2.2011)

 • castor
  ****

  Al Pacino platí za veleuznávanou legendu amerického filmu. Právem patří mezi poslední ikony důchodcovského věku (stejně jako Hoffman nebo Nicholson). Málokdy šlápne vedle a v případě Scent of a Woman se mu naskytla vděčná role zahořklého cynika bez energie, který odevzdal leccos armádě (včetně vlastního zraku) a rozhodl se skoncovat se životem. Naskytne se mu ale příležitost si ještě jednou pořádně zařádit a to v doprovodu mladého studenta Charlieho, najatého jako opatrovníka na víkend. Cesta do New Yorku ale nekončí plánovanou sebevraždou, ba naopak. Za znovunalezení smyslu i krásy života vděčí plukovník Slade právě Charliemu.. Remake lepšího italského filmu je i přes své kvality bohužel viditelně vykonstruovaný. A ač je Pacino vynikající (i když v jiných rolích byl o fous „lepší“), ani on nezabrání zbytečnému moralizování i přepálené délce (s těmi má Brest potíže častěji – takový Joe Black trvá úmorných 178 minut). Ve finále je to tak přes všechny klady i zápory zejména jeho vyhořelý plukovník za zenitem, který si zasluhuje tu největší pozornost. 70%(5.10.2009)

 • kitano
  ****

  Celkovy dojem z filmu mi dost skazil zaverecny "americky preslov miereny priamo do srdc masy posluchacov", oceneny hromadnym potleskom :(. Nebyt tohto, urcite by mi viac v pamati utkveli ine sceny, ako napriklad Al Pacinov tanec. Hold, viac ma berie nieco co ma oslovi, pripadne dojme bez pomoci zbytocnych slov. A nebyt Al Pacina, je to este o dost horsie. 8/10(9.12.2006)

 • - V rámci přípravy na roli Al Pacino konzultoval také s Vittoriem Gassmanem. (Courtemanche)

 • - Al Pacinovi a Gabrielle Anwar trvalo dva týdny, než perfektně nacvičili tango. Natáčení taneční scény pak zabralo 3 dny. (viperblade)

 • - Chlapecká škola Baird, kde studoval Charlie (Chris O'Donnell), je ve skutečnosti jedna z nejstarších dívčích škol v USA - Emma Willard School. (casyy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace