• LiVentura
  ****

  Velmi narušené povahy, úplné společenské dno, na které se tihle dva kluci dostali, vybředlá nenávist, chladnokrevnost. Dopustí se snad skoro všech zvěrstev proti lidskému pudu-chování. Chápu, proč byli dva ústřední hrdinové vybráni raději z cizí země... Dobré, dobré..(19.9.2012)

 • igi B.
  ***

  ...tři a půl...(13.10.2005)

 • Pohrobek
  ****

  Melancholický příběh, natočený typickým Vláčilovým způsobem, i když velmi uměřeně. V hlavních rolích dvou chlapců, rebelujících proti všem a bezvýsledně hledajících své místo na světě, se předvedli dva ve své době neznámí polští mladíci, což dodává snímku na autenticitě. Film nabízí dva velmi dobré psychologické portréty, smutnou atmosféru a krásnou hudbu.(19.10.2006)

 • mysicka
  *****

  filmy františka vláčila u mě bodují svojí úžasnou a bohužel pro mě i nepopsatelnou atmosférou.. je to opravdu ztělesněná melancholie.. vláčilovské filmy mi chybí.. strašně mi chybí..(12.12.2008)

 • Omnibus
  *****

  V ranném mládí, jsem se připravoval utéct z domova a skrývat se po lesích... Ve své nasranosti na celý svět, toho tam nahoře nevyjímaje, za to, co mi provedl, jsem si pohrával i s myšlenkou živit se rozličnými nekalými způsoby. Teď si nedělám prdel. A byl jsem sakra přesvědčenej, že na to mám... Dva osudově silné zážitky mě přiměly změnit názor. Kniha George Simenona „Muž, který pozoroval noční vlaky“ a snímek Stín kapradiny. Z tohoto filmu přímo sálá nicota, až fyzicky nesnesitelná bezvýchodnost cesty, na které se oba mladíci ocitli. Celá ta bezedná hrůza definitivnosti toho, že jsou na konci slepé uličky a cesta zpět není. Tento film je pro mě naprostý majstrštyk. Prostě Vláčil...(5.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace