Ve ztřeštěné komedii se Mike Myers představuje jako guru Pitka, Američan vychovaný indickými guruy (Ben Kingsley a Omid Djalili), který se vrací do Spojených států, aby zde rozjel byznys osobního kouče v oblasti mezilidských vztahů. Jeho neortodoxní metody jsou však vystaveny zkoušce poté, co musí urovnat milostné lapálie a následný profesní kiks slavného hokejisty (Romany Malco), kterého opustila žena kvůli úhlavnímu sokovi, sportovci jménem Jacques Grande (Justin Timberlake). (HBO Europe)

Bobik9

To byla hrozná píčov*na! Bože od teď mám naprostý odpor k Torontu Maple Leafs. V běhu filmu jsem jim vítězství přál, čím daál tím méně. Nechápu, jak se k tomuhle mohli Justin, Jessica Alba a Kanye West nechat přemluvit. Z Justina udělali mentálního pologeje, z Jessicy naprostou p*ču a z rapera poseru. Přesto jsem na tom filmu našel něco, kvůli čemu mu dávám 2 hvězdy. ()

Luckyman

Ja som sa u toho skvele bavil rovnako ako u Austin Powersa, ale treba povedať, že ľudia, ktorí nemajú radi humor Mike Myersa, tak sa im to asi nebude páčiť. Ja mám jeho humor rád a bolo to riadne uletené. Boli tam niektoré fakt husté a silné scény, ktoré nemusia vydržať slabšie žaludky, ale inak skvelé. ()

Marek1991

Toto je paródia, nie bežná komédia. Občas to bolo ozaj trefné, občas to ozaj pobavilo, no malo to veľa trápnych a nudných momentov. Samotný dej pôsobil ako bez vedenia, Bollywood schytal, ale miestami to ozaj preháňali. Dlhé to nie je, tak keď sa nudíte, tak vám to deň nepokazí, ale ani veľmi nezlepší. ()

Arx

Nepříliš povedená komedie na kterou se jde koukat jenom kvůli Jessice Albě. Bohužel vtipnost prohrává nad trapností. Některé fórky si scénáristi skutečně mohli odpustit. Tento film lze doporučit pouze skalním fandům Jessicy nebo pokud se nudíte a nevíte co s časem. V opačném případě se mu vyhněte obloukem. 50% ()

JohnFarst

Mike Myers si Austinom Powersom nastavil až príliš vysokú latku. Dokonca tak vysokú, že ju horko ťažko prekoná on sám. Austin bol plný perfektných, premyslených vtípkov, z ktorých sa väčšina stala kultovou už len kvôli tomu, že boli originálne a neopozerané. Mal svoj svet dokonale premyslený, všetko so sebou súviselo. Lenže to už bolo pekných pár rôčkov dozadu. Teraz sa chce Myers vrátiť na výslnie pomocou ďalšej postavy zo svojej originálnej fantázie - stal sa Guru Pitkom. Lenže kam sa podela originálnosť a zábavnosť Austinovských filmov? Guru je plný lacných a stokrát videných záberov a gagov. Nehovorím, že celý film je taký ale valná väčšina určite. Stačila by mi jedna ruka aby som na prstoch napočítal koľkokrát som sa úprimne zasmial. Určite má na tom podiel aj fakt, že Guru je debutom Schnabela ale nechápem ako mohol Myers niečo takéto nedotiahnuté nechať pustiť do kín. Scénar je akoby spichnutý za jeden víkend plný banalít a prvoplánových scénaristických ťahov. Nič originálne. Predsa len Jay Roach je už skúsený veterán a má s komédiami väčšie skúsenosti. Casting je dosť hrozný čo sa týka Alby a Timberlaka, ktorí sa v tom filme úplne stratili svojími chabými výkonmi. Nezachraňuje to ani starý známy Verne Troyer, ktorý dostal asi najnevďačnejšiu rolu vo filme. Stále len šteká nadávky, kope a kričí a nakoniec sa všetko napraví a on je zrazu svätý kouč - ako originálne. Mike sa snaží, to mu treba nechať, ale nezvláda utiahnuť celý film sám. Sú tam záblesky jeho starej dobrej formy kedy každé jeho slovo bola perla ale tých vtipných scén je tam až primálo. Taký Ben Kingsley by sa teraz mal po tejto roli staréhu Guru zahrabať pod čiernu zem. Ach kde sú časy Ghandího? Na to čo som čakal je to veľmi slabý film, ktorý by si zaslúžil aj menšie hodnotenie ale asi mám Myersa natoľko rád, že prižmúrim všetky svoje ´tri´ oči a dám megalsabé 3*. Len mu prajem nech mu plánované pokračovanie Powersa vyjde čo najlepšie a nech sa od Schnabela drží na sto honov ďaleko. Amen ()

• Víťaz 29. ročníka Zlatých malín v kategóriach: Najhorší film, najhorší mužský herecký výkon (Mike Myers), najhorší scenár (Mike Myers a Graham Gordy). (KazzaK)
  • Snímek se umístil na 3. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (Zodd)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány