• Stegr

Zlaté maliny 2009 - 3x - Nejhorší film, Nejhorší herec HR (Mike Myers), Nejhorší scénář + 3 nominace - Nejhorší herečka HR (Jessica Alba), Nejhorší herec VR (Ben Kingsley, Verne Troyer), Nejhorší režie (Marco Schnabel)...(11.2.2009)

Mike Myers je proste blázon, jeho film beriem s určitým odstupom. Ale tie pesničky boli geniálne, ten Justin Timberlake bol geniálny a ja som sa celkom dobre zasmiala :-)(27.9.2011)

Na první pohled to je v podstatě strašná kravina, ale fakt naprostá, jenže ona mě to opět v docela hodně případech dokázalo výborně pobavit a to hlavně díky Mikeu Myersovi, ten je tak stupidní, děsně akční a vymýšlí jednu kravinu za druhou, že prostě dokáže strhnou i tim nejdebilnějším vtipem, co existuje, on jednoduše řekne ultimátní debilitu, začne se šíleně tlemit jak v Austinu Powersovi a já se musim prostě taky smát. Tohle má filmovou úroveň naprostýho odpadu, ale zábavnost je dobrá, když se chce člověk pobavit a nedělá chytrýho.(5.9.2008)

• Sobis87

Mike Myers tentokrát nechal bondovky stranou a zaměřil se na Bollywoodskou kinematografii. Jen škoda, že veškeré narážky na indickou kinematografii omezil na pouhou jednu snovou sekvenci natočenou ve stylu bollywoodského muzikálu a na orientální kostýmy. Jeho indický guru lásky Pitka je stejně ztřeštěný jako postava agenta Austina Powerse, bohužel už ne tak vtipný. To, že si Myers libuje v záchodovém humoru a sexuálních narážek trousí více než nadržený středoškolák, je všem dobře známo. Jenže zatímco v bondovské parodické sérii se mu většinou dařilo balancovat na hranici mezi dobrým humorem a infantilními trapárnami, tak v Učiteli lásky více jak polovina vtipů nefunguje tak, jak by měla, což je u komedie dost závažný problém. Netvrdím, že jsem se nebavil, film naopak dobře odsýpal, ale těch trapných momentů a nefungujících vtipů tam prostě bylo až moc na to, abych mohl Učitele lásky označit za fungující komedii. Dalším problémem tohoto indického pošuka je fakt, že není obklopen tolika zajímavými postavami, jako tomu bylo u Powerse a guru Pitka sám o sobě není tak zábavnou postavou, aby utáhl celý film. Je sice fakt, že Ben Kingsley se na svém cameu dokonale vyřádil a dokázal rozesmát i prostřednictvím naprosto pitomého vtipu (jeho mimika je úžasná) a Verne Troyer opět nezklamal, ale třeba taková postava Justina Timberlakea je dost nevyužitá a Jessica Alba...na tu se prostě jen dobře kouká. Tenhle film se Myersovi moc nepovedl, není to sice taková příšernost, jako byl Kocour nebo jeho role v Letušce 1. třídy, ale s takovým castingem to mohl dopadnout o mnoho lépe. A ano, i tady má Myers pár hudebních čísel. Bohužel. 40%(6.9.2008)

• F.man

Upřímně, je to blbost. Šílená blbost. Normálně bych hodnotil tak jednou max jednou hvězdou... Ale za tu jednu scénu, v kanceláři trpaslíka musím zvednout hodnocení. Ano, je to jediná minutová scéna, ale tak jsem se v životě snad nikdy nesmál. Co na to, že pak už jsem neusmál snad ani jednou, co na tom, že děj snad film nemá žádný... Za tu jednu scénu musím. 2*(31.8.2008)

• - Natáčanie trvalo 2 mesiace. (Mihail123)

• - 7 nominací na nejhorší film roku. (cariada)

• - Ve filmu se ve finále NHL o Stanleyův pohár setkávají týmy Toronto Maple Leafs a Los Angeles Kings. Ve skutečnosti se však tyto kluby ve finále nikdy nesetkaly. (Lembi4)