Hneď zo začiatku treba povedať že Pitka nie je žiadny Powers. Zatiaľ čo Powers, bol elegán, gentleman a špión, Guru Pitka je len Guru. Na nový film s Myersom som čakal strašne dlho a je mi ľúto že som dostal priemernú snímku, ktorá je za prvé príliš rýchla takže má sklon byť miestami trápna a za druhé, vedľajšie postavy sú naozaj vedľajšie. Všetko sa sústreduje na Pitku a len na neho. Čo je škoda, lebo samotný Troyer ako coach je vtipný a scény s ním a s Pitkom sú naozaj podarené, Takisto Alba, ktorá má tu len peknú tváričku a sexi tanec na konci mohla dostať viacej priestoru, Kingsley ako Guru je geniálny ale jeho potenciál nevyužitý a Timberlake s vtipným prízvukom a posadnutosťou Celine Dion priamo volá po väčšom priestore. Myers si požičiava gagy s jeho predošlých filmov ale v novom háve nie sú až tak účinné ako bývali. Samozrejme že sa tu nájde veľa pamätných scén a myslím že po druhom pozretí nájdem aj nejaké perličky ako v prípade Powers trilogy, ale takto je to len obyčajný výplach , ktorý je celkom na úrovni, ale režisér dokašlal čo sa dalo a nechápem prečo na toto dali debutujúceho režiséra. Samotný Roach o prvom Autinovi povedal že to bol najkomplikovanejší film čo točil. A musíme uznať že jeho načasovanie vtipov bolo lepšie ako tu. Každopádne hudba sadla, niektoré vtipy tiež, herci v pohode, Myers ako scénarista a herec nesklamal a celkovo všetko treba vytknúť réžií. Pre Myersa mám slabosť ale dávam solídne 3. Plus posledná skladba - the Joker od steve millers band je prinajmenšom taká dobrá ako v tých rokoch sedemdesiatich.(2.9.2008)

• Javert

Z relativně originálního námětu tvůrci nevytěžili nic, co by stálo za pozornost. Koukat se na to dá celkem bez újmy, ale jako něco vtipného, u čeho bychom se měli smát to, až na pár momentů, nefunguje.(19.7.2008)

• Sobis87

Mike Myers tentokrát nechal bondovky stranou a zaměřil se na Bollywoodskou kinematografii. Jen škoda, že veškeré narážky na indickou kinematografii omezil na pouhou jednu snovou sekvenci natočenou ve stylu bollywoodského muzikálu a na orientální kostýmy. Jeho indický guru lásky Pitka je stejně ztřeštěný jako postava agenta Austina Powerse, bohužel už ne tak vtipný. To, že si Myers libuje v záchodovém humoru a sexuálních narážek trousí více než nadržený středoškolák, je všem dobře známo. Jenže zatímco v bondovské parodické sérii se mu většinou dařilo balancovat na hranici mezi dobrým humorem a infantilními trapárnami, tak v Učiteli lásky více jak polovina vtipů nefunguje tak, jak by měla, což je u komedie dost závažný problém. Netvrdím, že jsem se nebavil, film naopak dobře odsýpal, ale těch trapných momentů a nefungujících vtipů tam prostě bylo až moc na to, abych mohl Učitele lásky označit za fungující komedii. Dalším problémem tohoto indického pošuka je fakt, že není obklopen tolika zajímavými postavami, jako tomu bylo u Powerse a guru Pitka sám o sobě není tak zábavnou postavou, aby utáhl celý film. Je sice fakt, že Ben Kingsley se na svém cameu dokonale vyřádil a dokázal rozesmát i prostřednictvím naprosto pitomého vtipu (jeho mimika je úžasná) a Verne Troyer opět nezklamal, ale třeba taková postava Justina Timberlakea je dost nevyužitá a Jessica Alba...na tu se prostě jen dobře kouká. Tenhle film se Myersovi moc nepovedl, není to sice taková příšernost, jako byl Kocour nebo jeho role v Letušce 1. třídy, ale s takovým castingem to mohl dopadnout o mnoho lépe. A ano, i tady má Myers pár hudebních čísel. Bohužel. 40%(6.9.2008)

Meyersův humor v tomhle filmu je za hranicí dobrého i špatného vkusu. Je prostě někde úplně mimo. Neříkám že jsem se nudil, ale taky jsem se nebavil tolik, jak jsem čekal. Camea jsou hodně dobrá a Jessica Alba je roztomiloučká, že už to víc nejde. Dobrej je ten indickej sidekick. Zato postava Justina Timberlakea je využita tak na 10% a přitom z trailerů měla obrovskej potenciál. Nebylo to špatný, ale Austin Powers by dal guru Pitkovi na prdel kdykoli a kdekoli.(2.9.2008)

• Arx

Nepříliš povedená komedie na kterou se jde koukat jenom kvůli Jessice Albě. Bohužel vtipnost prohrává nad trapností. Některé fórky si scénáristi skutečně mohli odpustit. Tento film lze doporučit pouze skalním fandům Jessicy nebo pokud se nudíte a nevíte co s časem. V opačném případě se mu vyhněte obloukem. 50%(29.7.2008)

• - Víťaz 29. ročníka Zlatých malín v kategóriach: Najhorší film, najhorší mužský herecký výkon (Mike Myers), najhorší scenár (Mike Myers a Graham Gordy). (KazzaK)

• - Mike Meyers zatelefonoval Justinovi Timberlakemu a nabídl mu roli v tomhle filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu se ve finále NHL o Stanleyův pohár setkávají týmy Toronto Maple Leafs a Los Angeles Kings. Ve skutečnosti se však tyto kluby ve finále nikdy nesetkaly. (Lembi4)