Peurenjeu

všechny plakáty

Asai Tomoko prehovorí jej kolegyňa na výlet do Hong Kongu a potom ju necháva napospas cudziemu mestu v cudzej krajine bez znalosti reči. Keď zúfalú Tomoko okradnú, omylom si spletie zlodeja s Ji-Hoonom, ktorý tam nakrúca amatérsky film. Po vyjasnení nedorozumenia na polícii požiada Ji-Hoon Tomoko, aby hrala v jeho filme. Strávia spolu niekoľko dní a Tomoko po návrate do Tokia s Ji-Hoonom ostáva v písomnom kontakte. I napriek jazykovej bariére a vzdialenosti, ktorá ich delí, obojstranné sympatie prerastú do vzťahu. Oboch však čakajú neľahké rozhodnutia spojené s odlišnou mentalitou ich národov, neprajnosťou rodiny a dosahovaním svojich snov. (triana)

triana

Dopredu upozorňujem, že komentár je jeden veľký SPOILER. Príjemné sledovanie, pri ktorom ma vyrušovali len tí nápadníci. (Keď ma raz nechce, tak ma nechce. Hodím sieť inam.) Úmyselne zamlčať správu, pochopím, ak sa to stane raz. Ale hneď dvakrát v jednom (iba štvordielnom!!!) seriáli, to je aj na mňa priveľa. ///Nech sa milá Kyôko nehnevá, ale nikto na svete ma nepresvedčí, že trpela depresiami, dokonca rozmýšľala o samovražde. Ináč jej nič vyčítať nemôžem. ///Pozitívne vnímam vykreslené obavy okolia z ich vzťahu. Opakované rozchádzanie a schádzanie sa je realistické, ale nemala by som na to (na jej mieste) nervy a radšej chňapla po inom nápadníkovi. (A možnože nie. Kto môže predpovedať správanie ženy?) Tu SPOILER KONČÍ. ///Každopádne som prekvapená, že režisérom je Japonec, pretože dorama vykazuje viacero kórejských znakov. Asi preto sa mi tak dobre pozerala. Ale pri nahliadnutí do jeho filmografie sa prestávam čudovať – nachádzam tam niekoľko fajn kúskov, dokonca jeden z mojich japonských NAJ (a tých naozaj nie je veľa). ///Celý seriál sprevádza príjemná hudba, ktorá sa veľmi dobre počúva. ///The best scene: 3. časť, 6-10. minúta. /// 3,5 hviezdy (boli by 4, keby ma neštvali tie veci, ktoré ma štvali). ()