60% - Kouř je hrozně zvláštní film. Něco mě v něm otravovalo, něco bavilo. Hlavně postava Arnoštka a hlody Petra Čtvrtníčka se povedly...(17.10.2007)

• WANDRWALL

Pro mě velké poznání, že povídka NA BRIGÁDĚ nebyl pravý VOREL. Z prostředí, kde se KOUŘ odehrává, a v kterém dodnes pracuje dost lidí se dalo vytěžit mnohem více.(11.8.2010)

Takové malé mučeníčko! Kouř nelze v klidu přijmout, brnká lidem na nervy. Vrcholem všeho je Arnošt, u kterého mně vždy došly síly, tak jsem se prostě chlámal jako zvíře. Na můj vkus možná až příliš divadelní, ale dobu Kouř vystihl na jedničku. 3,5 *(31.1.2008)

Za Arnoštka a jeho diskotéku dávám 3*. Výkony některých herců (Lucie Zedníčková, Jan Slovák, Jaroslav Dušek nebo představitel Arnošta) byly opravdu povedené a celkové parodování tehdejší doby také bylo fajn fajnový!(10.1.2011)

Nejlepšíííí! Kouř je boží, Béda je frajer, Arnoštek je božskej, Zedníčková je pěkná, Čáp je skvělý, Sklep to stejnak nakonec všem natře, Čtvrtníček je king a Dušek nemá chybu... Totalita nikdy nebyla tak zábavná (tj. tak zesměšněna), Vorel si navždy zajistil lupen do kultovního nebe... mohl bych pokračovat do nekonečna. Jeden z nejlepších českých (resp. československých) filmů všietkých časov. "Já mám zázemí v bigbietu, napnu strunu a jedu...V klidu, jsem v klidu..."-"Jasně Bédo..." 100%(19.6.2006)

• - Ondra Glosner (Petr Čtvrtníček) měl původně ve filmu jezdit v Porsche. Nápad byl však zamítnut. (L_O_U_S)

• - Premiéra se konala v kině U hradeb na Malé straně. Po zaplnění sálu uvaděčky pouštěly i zadarmo. Bylo nabito, sedělo se i na zemi v postranních uličkách. (Hawaj)

• - Hláška "No, a kdy bude další akce?" se vyskytuje i ve Vorlově pozdějším filmu Gympl (2007). (L_O_U_S)