blondboss

Jedna z ďalších krátkych celovečerných poviedok zo sveta Dragonball, ktoré do samotného deja neprinesú veľa, ale verných fanúšikov určite pobavia. Mňa osobne to celkom potešilo, aj keď by som očakával možno väčšiu nadväznosť na samotný seriál a taktiež trošku menej infantilný dej, ale inak fajn. 60 % ()

Honza__St.

Vysávání jenů z kapes rodičů capartů zblázněných do opičáka Gokua co ovládá bojová umění (popř. do Bulmy), kapitola třetí. Tentokrát se vykašlali na nějaké přímo pro film vytvořené postavy, a šoupli tam od A do Z ty, co známe ze seriálu. Ale taky dokonale splácali dohromady dějové linky druhé a třetí série, a pár postav je myslím dokonce až z dílů poté. Copak o to, ve výsledku je z toho jistě zajímavý příběh. Teda byl by, kdyby opět nebyla stopáž krátká jako Fantozziho pindík (a tentokrát to není obdoba 13 dílů, ale tak 50). Nejedna v seriálu významná postava dostala minimum prostoru (a kdo ty díly viděl, tak se v tom aspoň jakž takž vyzná, ale nezasvěcený nechápe, proč se vůbec obtěžovali ji tam strkat). Nakonec si nemohli odpustit tam vtáhnout dokonce i ty naprosto zbytečné trotly z toho bratrského Arale komiksu (jakoby jim nestačilo, že tím zničili závěr jedné z nejlepších částí dílů o Red Ribbon Army v seriálu), čímž nedokázali nic jiného, než si ubrat potřebný čas, kterého je tam žalostně málo. A díky tomu všemu nakonec během závěru příběhu už rovnou běží titulky (něco takovýho jsem snad nikdy neviděl). Kdyby se to udělalo pořádně, byl by to příběh tak na čtyři hvězdičky. Takhle, zejména díky tomu závěru, víc jak lepší dvě nepřipadá v úvahu. ()