poster

Bouřlivé víno

Komedie

Československo, 1976, 128 min

Kamera:

Josef Illík

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Vladimír Menšík, Božidara Turzonovová, Jiří Vala, Čestmír Řanda st., Slávka Budínová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Jaroslav Moučka, Zdeněk Kryzánek, Rudolf Jelínek, Iva Janžurová, Lucie Žulová, Oldřich Vykypěl, Otto Šimánek, Lubomír Kostelka, Boleslav Skalski, Vladimír Hlavatý, Josef Hlinomaz, Jiří Lír, Zdeněk Dítě, Vítězslav Jandák, Jiří Hrzán, Jan Kraus, Jan Kuželka, Josef Beyvl, František Filipovský, Marie Motlová, Marie Brožová, Jan Skopeček, Bohuslav Čáp, Ladislav Trojan, Svatopluk Skládal, Zdeněk Kutil, Adolf Filip, Václav Sloup, Oldřich Velen, Oldřich Vlach, Eva Svobodová, Pavla Maršálková, Zora Jiráková, Henrietta Kohoutová, Viktor Maurer, Karel Augusta, Vladimír Krška, Jindřich Narenta, Míla Myslíková, Věra Tichánková, Zdena Burdová, Gabriela Wilhelmová, Žofie Veselá (Kanyzová), Jiřina Bílá, Slávka Hamouzová, Vít Pešina, Pavel Robin, Jožka Stoklasa, František Miroslav Doubrava, Edita Dindělová, Miloslav Homola, Lenz Moser, Tomáš Mann, Jan Řeřicha, Zdeněk Blažek, Zdeněk Skalický, Vladimír Navrátil, Karel Fiala, Ladislav Gzela, Vincenc Vávra, Jiří Letenský, Emil Sirotek, Vladimír Fürst, František Haszprunar, Ladislav Krečmer, Ilona Jirotková, Eva Trunečková, Jiří Valenta, Eduard Pavlíček, Jiří Cimický, Josef Střecha, Karel Koloušek, František Ringo Čech, Arnošt Ferenc, Vojtěch Gadžor, Ferdinand Haralík, Miroslav Mlčoušek, Karel Znamenáček, Libuše Švormová, Gabriela Hyrmanová
(další profese)
 • MarekT
  *

  Škoda talentů Vladimíra Menšíka a Ivy Janžurové pro takovýto film.(21.5.2010)

 • PatoP
  *****

  BOUŘLIVÉ VÍNO. Môj najobľúbenejší film odohrávajúci sa na krásnej južnej Morave. Pamätám sa na to,keď som ho videl prvýkrát. Bolo to niekedy okolo roku 1984-85, mal som 7 rokov a boli letné prázdniny. Vtedy ma tento film okúzlil krásnou prírodou, nádhernou hudbou Karla Svobodu a výbornými hercami, ktorí tam účinkovali. Politický podtext mi v tomto filme absolútne nevadí, nakoniec chamtivci typu Kvasničkovcov, Hrdličkovcov a Houkaloucov sa dnes medzi nami nájdu oveľa častejšie ako kedykoľvek predtým. Čiže z určitého pohľadu je tento film nadčasový. Pred dvomi rokmi som sa bol vo Veľkých Bíloviciach, kde sa to natáčalo, pozrieť. Pre mňa, človeka spod Vysokých Tatier to bol zážitok, po ktorom môžem iba skonštatovať, že je tam tak krásne ako som to videl vo Vorlíčkovom filme.(20.12.2008)

 • Tommassi3
  **

  "Syčáci !! Potvory jedny !!" - "Co nadáváš ?? Vždyť k nim patříš !!"(3.10.2015)

 • BASE
  ***

  1976,1982,1986 Illík,Sirotek,Vaniš __________________________________________________ stejní tvůrci, jiná politická situace, jiné "oči" nemyslím, že se jedná o komedii, alespoň ne z pohledu dneška(22.1.2014)

 • cariada
  ***

  No nevím kam s tím nebylo to zase tak moc humorné. Ten kdo neví ,že se to odehrává v roce 1968 tak je poněkud zmaten. Třeba z faráře J.Lír který vede děti jakési skautíky a říkají faráři o klukovi, kterého kárá, že je komunista a farář na to, že je malý, že se ještě může polepšit. Přišlo mě to velice divné, že to v tom filmu zaznělo.(22.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace