poster

Dívka na koštěti

 • EN název

  The Girl on the Broomstick

Pohádka / Komedie

Československo, 1971, 76 min

Hrají:

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Jana Drbohlavová, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, Zdeněk Dítě, Míla Myslíková, Meda Valentová, Jaroslava Obermaierová, Josef Bláha, Jan Libíček, Jiří Lír, Ludmila Píchová, Stella Zázvorková, František Filipovský, Helena Růžičková, Milan Neděla, Karel Houska, Lubomír Kostelka, Josef Kolb, Milan Kindl, Josefa Pechlátová, Roman Skamene, Juraj Štúr, František Miroslav Doubrava, Pavel Spálený, Miloslav Balcar, Svatopluk Skládal, Jarmila Beránková, Zdena Burdová, Běla Jurdová, Miriam Kantorková, Luďa Marešová, Milan Jonáš, Bohumil Koška, Stanislav Litera, Jiří Krytinář, Marie Štrampachová, Jana Boušková, Renée Nachtigallová, Milena Steinmasslová, Marie Bílá, Karel Vítek st., Vladimír Ptáček, Vítězslav Černý, Stanislav Hájek, Zdeněk Novák, Vít Pešina, Johana Saudková, Robert Vrchota, Ladislav Mrnka, Karel Pavlík, Vladimír Foukal, Jiří Vašků, Karel Augusta, Otto Lackovič, Miloš Vavruška, Lubor Tokoš, Karel Nikolau, Eva Svobodová, Magda Reifová
(další profese)
 • Niktorius
  ****

  Václav Vorlíček měl fantazii a skvělé nápady, proto Dívka na koštěti vyčnívá z davu moderních pohádek právě neotřelým scénářem a osobitým humorem. Dnešní tuzemské filmy bohužel zmíněné prvky mnohdy postrádají.(1.9.2007)

 • salahadin
  ****

  Růžičkové Columbus přijíždí vodovodem, tři biskupové jedou stěhovat kostel a Darth Voldemortus Krausis má uši jako král Midas. Chybí tu sice profesor Snape, ale mnohostřihoruký Bláha to "prokletě" vynahrazuje. Nu a závěrem poučení, že skákat z okna můžete jen ve stavu podroušilém, či kouzelnickém. Dívka na koštěti sice taky neumí hrát fofrpál, ale přistát na dodávce, to by neuměl ani Hurry Fotter. Kouzelný film.(25.2.2008)

 • Gilmour93
  ***

  Kraus Rousek, to je kousek! Na svou dobu určitě nápaditá fantasy, ale nemohu říct, že bych z ní byl osobně nějak dvakrát odvázaný. Nicméně, zjevná inspirace pro paní Rowlingovou, která sice v době vzniku Vorlíčkova filmu ještě ani neuměla držet tužku, či šekovou knížku, ale třeba jí ten nápad s čarodějnickou školou už tehdy utkvěl v hlavě a i kdyby ne, tak po scéně z psychiatrie určitě začala osnovat svůj budoucí protest proti stavu českých léčeben (klecová lůžka). Ve srovnání se Saxanou je však nepopíratelným faktem, že Hrnčířovic Harry nemá tak hezké nohy a dlouhé… předloktí.(3.1.2011)

 • - Miky Rousek (Jan Kraus), Bohouš Adámek (Vlastimil Zavřel) a Čenda Bujnoch (Michal Hejný) ukradli auto Tatra 57, aby sa v ňom následne premenili na troch Indov na aute Ford 20M XL Coupé z roku 1969, neskôr na troch biskupov na vozidle Fiat 500 F z roku 1972 a nakoniec na troch sťahovákov na nákladnom aute Škoda-Liaz 706 RT z roku 1957. Pri tom všetkom ich prenasledovali policajti na motocykloch BMW R 50/2. (Raccoon.city)

 • - Hlavnú úlohu Saxany si údajne mohla zahrať aj Věra Špinarová. (Raccoon.city)

 • - Autorkou předlohy je Hermína Franková, která ale na prodeji práv nijak nezbohatla; po premiéře filmu dále pracovala v lékárně. (Trainspotter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace