Dívka na koštěti

The Girl on the Broomstick

Pohádka / Komedie

Československo, 1971, 76 min

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Jana Drbohlavová, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, Zdeněk Dítě, Míla Myslíková, Meda Valentová, Jaroslava Obermaierová, Josef Bláha, Jan Libíček, Jiří Lír, Ludmila Píchová, Stella Zázvorková, František Filipovský, Helena Růžičková, Milan Neděla, Karel Houska, Lubomír Kostelka, Josef Kolb, Milan Kindl, Josefa Pechlátová, Roman Skamene, Juraj Štúr, František Miroslav Doubrava, Pavel Spálený, Miloslav Balcar, Svatopluk Skládal, Jarmila Beránková, Zdena Burdová, Běla Jurdová, Miriam Kantorková, Luďa Marešová, Milan Jonáš, Bohumil Koška, Stanislav Litera, Jiří Krytinář, Marie Štrampachová, Jana Boušková, Renée Nachtigallová, Milena Steinmasslová, Marie Bílá, Karel Vítek st., Vladimír Ptáček, Vítězslav Černý, Stanislav Hájek, Zdeněk Novák, Vít Pešina, Johana Saudková, Robert Vrchota, Ladislav Mrnka, Karel Pavlík, Vladimír Foukal, Jiří Vašků, Karel Augusta, Otto Lackovič, Miloš Vavruška, Lubor Tokoš, Karel Nikolau, Eva Svobodová, Magdalena Reifová, Alena Kreuzmannová, Richard Genzer

Musím vypít odvar z Babského ucha, jinak se proměním v sovu a odletím. - Sestro, odveďte ji na pokoj! - Jé, vy jste moje sestra? To váš otec musí být taky netopýr. 90%.(28.10.2010)

Dnes už kultový snímok a niektoré efekty vzhľadom na rok výroby sú vynikajúce. Scény s Janom Krausom a jeho parťákmi v náklaďáku sú nezabudnuteľné.(26.8.2008)

"Tak nezdržuj, my jedeme světit kostel do Švýcarska, jeď vole!" Kouzlící trio puberťáků ve složení Rousek, Adámek, Bujnoch mě bavilo o něco víc než celá pohádková říše a o dost víc než Saxana s Honzou. Nicméně dětské vzpomínky na prodlouženou končetinu, babské ucho a na Kryštofa Kolumba cestujícího vodovodem ze mě stále ještě nevyprchaly. Taky jsem se tehdy naučil kouzlit, takže dexempo krumplex, dexempo multo šupoplex, vydravoplex vebete mexaboplex, rudexe ux, dexempo vederex a rozhodně nesmím zapomenout na vexopure nobleti hemenex.(26.5.2016)

Václav Vorlíček měl fantazii a skvělé nápady, proto Dívka na koštěti vyčnívá z davu moderních pohádek právě neotřelým scénářem a osobitým humorem. Dnešní tuzemské filmy bohužel zmíněné prvky mnohdy postrádají.(1.9.2007)

80%(6.10.2007)

• - Pavel Spálený (policista) a Marie Štrampachová (teta Rousková) byli při postsynchronech nadabováni Luborem Tokošem a Evou Svobodovou. (funhouse)

• - Štáb neustále řešil problém s vizuální estetičností nohou Petry Černocké a proto závěrečná scéna v minisukni patřila k nejnáročnějším na provedení. (Trainspotter)

• - Vo filmovom príbehu odvar z babského ucha alebo Šalvie lekárskej pomohol Saxane (Petra Černocká) zostať v ríši ľudí a stať sa smrteľnou, ale v období stredoveku spájali tento nápoj s nesmrteľnosťou človeka. Samotná herečka ho nemá veľmi rada a pila ho asi len dvakrát v živote. (Zdroj: pluska.sk) (Raccoon.city)