poster

Dívka na koštěti

 • anglický

  The Girl on the Broomstick

Pohádka / Komedie

Československo, 1971, 76 min

Hrají:

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Jana Drbohlavová, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, Zdeněk Dítě, Míla Myslíková, Meda Valentová, Jaroslava Obermaierová, Josef Bláha, Jan Libíček, Jiří Lír, Ludmila Píchová, Stella Zázvorková, František Filipovský, Helena Růžičková, Milan Neděla, Karel Houska, Lubomír Kostelka, Josef Kolb, Milan Kindl, Josefa Pechlátová, Roman Skamene, Juraj Štúr, František Miroslav Doubrava, Pavel Spálený, Miloslav Balcar, Svatopluk Skládal, Jarmila Beránková, Zdena Burdová, Běla Jurdová, Miriam Kantorková, Luďa Marešová, Milan Jonáš, Bohumil Koška, Stanislav Litera, Jiří Krytinář, Marie Štrampachová, Jana Boušková, Renée Nachtigallová, Milena Steinmasslová, Marie Bílá, Karel Vítek st., Vladimír Ptáček, Vítězslav Černý, Stanislav Hájek, Zdeněk Novák, Vít Pešina, Johana Saudková, Robert Vrchota, Ladislav Mrnka, Karel Pavlík, Vladimír Foukal, Jiří Vašků, Karel Augusta, Otto Lackovič, Miloš Vavruška, Lubor Tokoš, Karel Nikolau, Eva Svobodová, Magda Reifová, Alena Kreuzmannová
(další profese)
 • tron
  ****

  “A prečo ti vadí, že tvoj otec je králik? Môj otec je netopier. Na to si zvykneš.“ Akurát ti mladí hajzlici, čo chcú neustále zneužiť čary, idú divákovi na nervy, ale nejakú zápletku to zrejme mať muselo (ale naozaj by absencia "výraznejšej" zápletky v ani nie osemdesiatminútovom filmíku prekážala?). Ozdobou sú potom herecké výkony verného školníka Vladimíra Menšíka a neskutočnej Heleny Ružičkovej ako pacientky psychiatrického oddelenia. Už ústredná pesnička je skvelá, duo Vorlíček/Macourek robilo báječne magickú atmosféru. Tak už viete, čo je Babské ucho? "Mama, choď do králikárne a nakŕm otca.“(22.12.2004)

 • Smok
  *****

  Dnes už kultový snímok a niektoré efekty vzhľadom na rok výroby sú vynikajúce. Scény s Janom Krausom a jeho parťákmi v náklaďáku sú nezabudnuteľné.(26.8.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Kde byl Harry Potter, když Saxana Kudláčková byla u nás již dávno součástí zlatého fondu? I když v dívce na koštěti je školník hodný, ředitel naopak laskavostí neoplývá, zato profesor zmenšování ... Zmatená adeptka čarodějnictví, která je vyloženě nestudijní typ a rodinné zázemí taky nic moc, když má tatínka netopýra. Dneska by měli tvůrci asi tendenci z toho množství nápadů udělat těch fimů aspoň osm. Kolikrát to člověk musí vidět, aby mu hlášky typu: "Pan profesor Bajaja se dává poroučet a prosí, jestli byste mu na chvíli mohla půjčit Lexikon kouzel!" přestaly připadat vtipné? A paní Zázvorková má moc hezké králíky.(3.10.2010)

 • flanker.27
  ****

  Dříve opravdu našim tvůrcům fantazie nechyběla. Kam se hrabe nějaký obrýlený prevít.(28.10.2005)

 • Stegr
  ****

  80%(6.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace