Dívka na koštěti

The Girl on the Broomstick

Pohádka / Komedie

Československo, 1971, 76 min

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Jana Drbohlavová, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, Zdeněk Dítě, Míla Myslíková, Meda Valentová, Jaroslava Obermaierová, Josef Bláha, Jan Libíček, Jiří Lír, Ludmila Píchová, Stella Zázvorková, František Filipovský, Helena Růžičková, Milan Neděla, Karel Houska, Lubomír Kostelka, Josef Kolb, Milan Kindl, Josefa Pechlátová, Roman Skamene, Juraj Štúr, František Miroslav Doubrava, Pavel Spálený, Miloslav Balcar, Svatopluk Skládal, Jarmila Beránková, Zdena Burdová, Běla Jurdová, Miriam Kantorková, Luďa Marešová, Milan Jonáš, Bohumil Koška, Stanislav Litera, Jiří Krytinář, Marie Štrampachová, Jana Boušková, Renée Nachtigallová, Milena Steinmasslová, Marie Bílá, Karel Vítek st., Vladimír Ptáček, Vítězslav Černý, Stanislav Hájek, Zdeněk Novák, Vít Pešina, Johana Saudková, Robert Vrchota, Ladislav Mrnka, Karel Pavlík, Vladimír Foukal, Jiří Vašků, Karel Augusta, Otto Lackovič, Miloš Vavruška, Lubor Tokoš, Karel Nikolau, Eva Svobodová, Magda Reifová, Alena Kreuzmannová

Náramně legrační. Místy sice v duchu "kouzlo nechtěného", ale legrační. Pohádka, kterou musela vidět pí Rowlingová, to mi nevykládejte, že ne, když hledala námět na román. Šikovně to vše ale zamaskovala výměnou drzé hlavní hrdinky za ňoumovitého chlapce a pokud bych na to teď nepoukázal, nikdo by na to nepřišel.(20.12.2011)

“A prečo ti vadí, že tvoj otec je králik? Môj otec je netopier. Na to si zvykneš.“ Akurát ti mladí hajzlici, čo chcú neustále zneužiť čary, idú divákovi na nervy, ale nejakú zápletku to zrejme mať muselo (ale naozaj by absencia "výraznejšej" zápletky v ani nie osemdesiatminútovom filmíku prekážala?). Ozdobou sú potom herecké výkony verného školníka Vladimíra Menšíka a neskutočnej Heleny Ružičkovej ako pacientky psychiatrického oddelenia. Už ústredná pesnička je skvelá, duo Vorlíček/Macourek robilo báječne magickú atmosféru. Tak už viete, čo je Babské ucho? "Mama, choď do králikárne a nakŕm otca.“(22.12.2004)

V dětství mi Saxana k srdci příliš nepřirostla, ale momentálně jsem se přistihla, že bych si tuto podívanou docela ráda zopakovala očima dospělého člověka, mohla by to být sranda. Nejspíš to někdy risknu a pak se vyjádřím konkrétněji;-). Zatím slušný nadprůměr. 66,6%.(1.10.2009)

Musím vypít odvar z Babského ucha, jinak se proměním v sovu a odletím. - Sestro, odveďte ji na pokoj! - Jé, vy jste moje sestra? To váš otec musí být taky netopýr. 90%.(28.10.2010)

Pohádka natočená s obrovským nadhledem, kterej vynikne hlavně při srovnání v většinou novějších pohádek.(25.11.2006)