.. no, některé bych raději nechal navždy spát!! Tenhle Vorlíčkův pohádkový kousek mi k srdci nikdy dvakrát nepřirostl - přijde mi nejen prázdný, ale hlavně (na pohádku o to hůř) až chladný!!(25.12.2011)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Působí na mě opravdu pohádkově. Hodnocení: 80%(14.8.2008)

Krásná pohádka o šípkové Růžence. Určitě by každý chtěl být princem a jít vzbudit šípkovou Růženku. Tato pohádka má kouzelnou pohádkovou atmosféru a dokáže člověka přinutit přemýšlet o tom, jestli přeci jen nějaký pohádkový svět existuje. Doufám, že některá z našich televizí se probudí a zreprízuje tuto pohádku, místo těch USA nesmyslů včetně Pokémonů atd.(5.7.2008)

Další krásná pohádka Václava Vorlíčka. Režisér opět vsadil na krásnou pohádkovou atmosféru, Svobodovu hudbu a vynikající herce a povedlo se mu to. Především díky Vladimíru Menšíkovi a Janu Krausovi.(9.4.2007)

Tak milé pohádky se už bohužel netočí.(13.5.2011)

• Jan Kraus