Asi vůbec poslední krásná pohádka, která patří k těm co se nikdy neokoukají... hezká princezna, skvělý Menšík i Kraus, kouzelná pohádková poetika, humor, příjemno...(3.12.2004)

.. no, některé bych raději nechal navždy spát!! Tenhle Vorlíčkův pohádkový kousek mi k srdci nikdy dvakrát nepřirostl - přijde mi nejen prázdný, ale hlavně (na pohádku o to hůř) až chladný!!(25.12.2011)

Krásná pohádka o šípkové Růžence. Určitě by každý chtěl být princem a jít vzbudit šípkovou Růženku. Tato pohádka má kouzelnou pohádkovou atmosféru a dokáže člověka přinutit přemýšlet o tom, jestli přeci jen nějaký pohádkový svět existuje. Doufám, že některá z našich televizí se probudí a zreprízuje tuto pohádku, místo těch USA nesmyslů včetně Pokémonů atd.(5.7.2008)

Čistokrevná pohádka. Takovéto ryzí pohádky se dnes již bohužel netočí. 85%(26.12.2013)

60%(6.10.2007)