Farma zvířat

Předloha:

George Orwell (kniha)

Laurence Heath

Maurice Denham

na mně příliš chytré, nebo příliš hloupé.. Opravdu nejsem zvědavý na kreslené postavičky filozofující nad právy a vládou.. Raději zůstanu u klasického využívání animovaného filmu.. Zas na druhou stranu nějaké dobré myšlenky tam byly, občas jsem slastně vzpomínal na knihu a boje o moc a proti lidem nebyly stále špatné.. průměr(11.5.2010)

Jak řekl Orwell, když píšu proti totalitě neznamená to, že bych byl proti socialismus. Věřme mu sám bojoval na stráně republikánů ( neplést se Sládkovými), konkretně v milici strany POUM, myslím, což byla trockistická strana. U farmy zvířat se ukazuje, že i dobrá myšlenka může být zneužita. Mocipáni revoluce se mohu se rychle nebo postupně změnit nebo už můžou být špatní. Nemusí to být u každé revoluce, i když si na pár revolucí vzpomínám, které tak dopadly.(5.6.2010)

Nejmrazivější disneyovka.(5.2.2009)

• Slarque

Vypadá to jak technicky slabší disneyovka a sune se to bez jediné nečekané scény až k nemožně naivnímu konci. Bajka na stav společnosti v totalitních zemích mohla být zajímavá v padesátých letech, ale o 55 let později je to prostě nudná archiválie. Proč ji vlastně vytáhli a poslali do kin?!(22.4.2009)

Prasata kuministy? ... Výborný napad!(10.1.2009)