poster

Farma zvířat

 • Velká Británie

  Animal Farm

 • slovenský

  Farma zvierat

Animovaný / Drama

Velká Británie, 1954, 72 min

Předloha:

George Orwell (kniha)

Scénář:

Laurence Heath

Hrají:

Maurice Denham
 • stub
  ****

  Proti předloze je to ořezané a banalizované, ale na druhou stranu - vždyť je to pro děti!(6.3.2010)

 • Superpero
  *****

  Nejmrazivější disneyovka.(5.2.2009)

 • Hrabka
  *****

  Výtečné zpracování Orwellovy povídky, strhující podívaná. Tuto knihu jsem jako jednu zmála přečetl a líbilo se mi to. To samé můžu říct i o animovaném filmu z 50. let. Naprosto typická ukázka totalitního režimu!! Drsné, ale pravdivé. A Napoleon mě hrozně připomíná Paroubka a to nejen svým vzhledem. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." 90%(3.4.2010)

 • Morien
  ***

  (1001) Tohle mi přišlo jako otrocká, plochá a bezmyšlenkovitá adaptace skvělé mnohovrstevnaté knihy. Tedy spolehlivý zabiják nadčasového poselství. Pohádkovým obrázkům jsem zkrátka nedokázala uvěřit sarkasmus, pokud tam vůbec byl. Nějak mi zkrátka nesedlo propagandistické zpracování antipropagandistické látky, nebo jak bych to řekla. Suchý ironický komentář sice dává některým scénám potřebný absurdizující rozměr, ale je to málo, mně to nestačí. Především jsem milovala Benjaminovu postavu v knize, ale zde byl jeho význam změněn a upozaděn, stejně jako masoidní vliv ovcí. Podobně skončila většina mrazivých momentů z knížky, dobře na mě nepůsobí ani "memorizování" nápisů na zdi stodoly. Změněný konec bych možná uznávala jako osobitou interpretaci knihy, kdyby... kdyby nebyl takový, jaký je. Dovedu si představit děti, jak se u toho smějí, ale dospělé, jak u toho pláčí, to už ne. Spíš se taky smějí, protože co jiného jim zůstalo. Prostě se to nějak zastavilo na půli cesty.(8.7.2009)

 • stilgar1
  ***

  Nebylo to špatné, ale já byl přesto zklamán a hlavně asi tím výrazným předěláním knižní předlohy. U tohoto filmu se prostě nepodařilo zachytit tak skvěle onu Orwellovu myšlenku. Asi to bylo i tím, že byl film moc krátký. I mnohé události se děly příliš rychle. Mohlo se to aspoň o půlhoďku prodloužit a bylo by to snad lepší. 6/10(5.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace