Farma zvířat

Velká Británie, 1954, 72 min

Předloha:

George Orwell (kniha)

Laurence Heath

Forma je bohužel podřízena jednoduchému poselství.(30.4.2006)

Když jsem tohle viděla poprvé, bylo mi asi 8 let, takže jsem nemohla pochopit, co má ten film říkat a mimo jiné jsem skoro každé zvířátko obrečela (zato prasata jsem ze srdce nenáviděla). Dnes už se na ten film dívám trochu jinak. Je to opravdu vyjímečný snímek, který vyniká prostě vším a Orwellovi se to opravdu povedlo. V dnešní době je to možná trochu zastaralé, ale stále aktuální a možná i trochu varující či poučující. Kdysi jsem si myslela, že animované filmy jsou zaručeně pro děti, ale teď už je mi jasné, že to tak není a vůbec nezáleží na zpracování, ale hlavně na ději.(15.2.2005)

Výborná literární předloha, podle které vznikl výborný animovaný film. Klasika, kterou nepokoří ani nejmodernější animované rodinné snímky z dílny Pixaru. Celkový dojem: 90 %. Satirické podobenství o tom, že revoluce rychle okorávají a z dřívějších revolucionářů se můžou stát snadno noví páni.(14.4.2009)

• Slarque

Vypadá to jak technicky slabší disneyovka a sune se to bez jediné nečekané scény až k nemožně naivnímu konci. Bajka na stav společnosti v totalitních zemích mohla být zajímavá v padesátých letech, ale o 55 let později je to prostě nudná archiválie. Proč ji vlastně vytáhli a poslali do kin?!(22.4.2009)

Velká zvířecí revoluce na jedné farmě aneb i prasata dokážou vládnout.(30.5.2012)

• - V levicově orientované Francii nebyl film až do roku 1990 veřejně promítán. (hippyman)

• - Farma zvířat byla vyrobena na objednávku CIA, která takto v době studené války bojovala proti komunismu. (oje)

• - Díky CIA existovalo 9 různých verzí scénáře a byl pozměněn konec filmu. (hippyman)