Farma zvířat

Velká Británie, 1954, 72 min

Předloha:

George Orwell (kniha)

Laurence Heath

Přestože uznávám genialitu knihy, stejně mě nijak obzvlášť nenadchla a čekal jsem od ní víc. Podobně je to i u filmu, ač si myslím, že jako filmová adaptace je to velmi dobrá. Neuměl jsem si představit animovanou Farmu zvířat, ale opravdu to nebylo špatné a snímek se i docela věrně drží předlohy.(14.5.2013)

Jak řekl Orwell, když píšu proti totalitě neznamená to, že bych byl proti socialismus. Věřme mu sám bojoval na stráně republikánů ( neplést se Sládkovými), konkretně v milici strany POUM, myslím, což byla trockistická strana. U farmy zvířat se ukazuje, že i dobrá myšlenka může být zneužita. Mocipáni revoluce se mohu se rychle nebo postupně změnit nebo už můžou být špatní. Nemusí to být u každé revoluce, i když si na pár revolucí vzpomínám, které tak dopadly.(5.6.2010)

Jeden z tech dospelejch animaku, kterej deti fakt nepochopi. Knizku jsem byl kdysi davno ve skole prinucenej precist a dej se ji drzi docela slusne, animace sice hodne jednoducha, ale pres padesat let starymu filmu se to neda vycitat. Nektery momenty vylozene mrazivy a jelikoz to ma jen 70 minut, tak to utece jako nic. Ja jsem spokojenej.(14.3.2010)

Jistojistě to není špatné, je to i podivně dobře surreálné a dramatické. Bohužel to ale úplně nekopírovalo můj zážitek z knížky a chovalo se to v určitých situacích jinak, než jsem chtěl, nemluvě o změněném konci. 6/10(28.5.2015)

"Pohádka", kterou není radno pouštět dětem. Animace se jim bude zdát ubohá a tak nějak nepochytí, proč se tam neděje nic veselého. Dospělý se ale "pobavit" může a následně strávit hodiny přemýšlením...(30.3.2006)

• - V levicově orientované Francii nebyl film až do roku 1990 veřejně promítán. (hippyman)

• - Farma zvířat byla vyrobena na objednávku CIA, která takto v době studené války bojovala proti komunismu. (oje)

• - Díky CIA existovalo 9 různých verzí scénáře a byl pozměněn konec filmu. (hippyman)