Farma zvířat

Předloha:

George Orwell (kniha)

Laurence Heath

Maurice Denham

Keby mi Farmu pustili rodičia v časoch, keď som behal ešte po štyroch, bavil by som sa určite lepšie ako dnes. Nehovorím, že som sa úplne nudil, ale zábavu si veru predstavujem inak.(20.3.2008)

Všechna zvířata jsou si rovna. Některá však rovnější.(25.4.2003)

• giblma

Ne. Obludná disnayovská animace a "humorná a roztomilá" intermezza s nemotorným káčátkem v první polovině to totálně sráží.(24.1.2009)

Nadčasové dielo, bezpochyby viac povie divákom z bývalého východného bloku, je krutou výpoveďou o usporiadaní zvieracieho ( pardón, ľudského sveta ). V rytme revolučnej piesne a v duchu revolúcie sa dejú nám známe veci, kde dominujú rýchlo sa meniace charaktery postavičiek opojených mocou a akési desatoro zákonov, ktoré si diktatúra dokáže prispôsobovať. To, že vo filme vystupujú zvieratá je krásnou alegoriou. Je to o charakteroch, ktoré dokážu sprzniť akúkoľvek dobrú myšlienku. Jedna z vecí, ktoré mi napadli pri sledovaní snímku je bradaté príslovie : ak sa chceš mať ako prasa v žite, musíš byť sviňa.(1.6.2010)

Forma je bohužel podřízena jednoduchému poselství.(30.4.2006)