Farma zvířat

George Orwell (kniha)

Laurence Heath

Maurice Denham
  • Němi

Hodnotim film a ten je (az na animaci) priserny.(25.1.2010)

• Isherwood

Z Orwellovy legendární mrazivé alegorické bajky vyždímali tvůrci všechno, co ji dělalo dobrou, a zůstal jenom zpachtěný patvar, který nepřináší krom alarmujících myšlenek ani hrstku vlastního nápadu. Jakoby někdo scénář napsal tak, že proškrtal knihu a začernil přitom to zásadní. Srovnávat papír s celuloidem není nikdy moc fér, ale tohle je barbarské znásilnění, které si o diváckou netoleranci říká docela bez okolků, a závěrem to definitivně stvrdí.(17.9.2009)

V televizi příjemné, v kině malinko otravné. Celkově příliš disneyovské a patetické (i když ten kýčismus v první třetině tam asi má svůj význam). Prostě klasika, jejíž kostrou je zejména nostalgie 7/10(16.1.2007)

Všechna zvířata si jsou rovna, ale prasata si jsou rovnější. Při koukání nezapomínejte na fakt, že tenhle film vzniknul v roce 1954!!!(5.6.2010)

„Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. " Geniální ve všech ohledech. Sice mi přišel zbytečněj trochu pozměněnej závěr, ale vůbec nevadí. Nejmrazivější cartoon.(5.12.2013)