poster

Farma zvířat

 • Velká Británie

  Animal Farm

 • slovenský

  Farma zvierat

Animovaný / Drama

Velká Británie, 1954, 72 min

Předloha:

George Orwell (kniha)

Scénář:

Laurence Heath

Hrají:

Maurice Denham
 • kinej
  ****

  Knihu považuji za jednu z nejlepších, jaké kdy lidstvo vyplodilo. Klidně by se mohla stát posvátnou knihou nějakého novodobého náboženství, tolik je v ní pravd. Film špatný není, ale mohl by být lepší. Uvítal bych například artovější zpracování (ala Trnka, Bárta, Pojar, Zeman…) a také více vstupů vypravěče, protože více orginálního textu by filmu spíše prospělo, než uškodilo.(1.3.2010)

 • choze
  ****

  Rozpohybovaná ilustrace k nejzásadnější bajce všech dob. Věrná, ale k mé nelibosti dost zjednodušená a přidávající zbytečný vlastní konec.(18.9.2009)

 • darkrobyk
  *****

  Původně jsem dával 4* kvůli příliš šťastnému zakončení. Až nyní jsem zhlédl dokument, který vše uvádí na pravou míru. Jistě, kniha je hodně drsná a v mnohem odlišná, ale dobrý film nikdy nekopíruje knihu doslova. Smekám před tvůrci, kteří odvedli skvělou práci! Kromě malého kačátka nic nepřipomíná svět W.Disneye ( kterého ovšem uznávám!). Je znát, že jej natočili v Anglii, nikoliv v USA. Lze srovnat s příšernou, právě americkou, verzí z 90.let. Pro pochopení totalitní společnosti bezchybné. Dál už jde jen doslovnější Orwellův 1984, ovšem bajku mají šanci pochopit ti, kteří v totalitě nikdy nežili, stejně jako ti, kteří v ní žili tak dlouho, že její zrůdnost přestali vnímat.(25.11.2010)

 • stilgar1
  ***

  Nebylo to špatné, ale já byl přesto zklamán a hlavně asi tím výrazným předěláním knižní předlohy. U tohoto filmu se prostě nepodařilo zachytit tak skvěle onu Orwellovu myšlenku. Asi to bylo i tím, že byl film moc krátký. I mnohé události se děly příliš rychle. Mohlo se to aspoň o půlhoďku prodloužit a bylo by to snad lepší. 6/10(5.1.2007)

 • Beckett51
  *****

  „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. " Geniální ve všech ohledech. Sice mi přišel zbytečněj trochu pozměněnej závěr, ale vůbec nevadí. Nejmrazivější cartoon.(5.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace