poster

Farma zvířat

 • Velká Británie

  Animal Farm

 • slovenský

  Farma zvierat

Animovaný / Drama

Velká Británie, 1954, 72 min

Předloha:

George Orwell (kniha)

Scénář:

Laurence Heath
 • Beckett51
  *****

  „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. " Geniální ve všech ohledech. Sice mi přišel zbytečněj trochu pozměněnej závěr, ale vůbec nevadí. Nejmrazivější cartoon.(5.12.2013)

 • Kimon
  *****

  Ano, nádherná alegorie vzniklá v roce 1954, ovšem absolutně nepostrádající aktuálnost i v dnešní době. Po přečtení některých komentářů (Radek99 či sportovec) si však neodpustím poznámku, že zneužít momentální (chcete-li politickohospodářské) situace ve společnosti ve svůj osobní mocenský prospěch se dá nejenom v systému, kde vládne totalitní systém, tedy komunistický či jakýkoliv jiný totalitní systém s vládou jedné strany či osoby, ale zneužít se dá i tzv. demokratický systém. Typickou ukázkou takového zneužití k mocenskému a osobnímu prospěchu jednotlivců na úkor většinové společnosti je současná hospodářská situace v ČR (více jak 20 let po tzv. sametové revoluci v roce 1989) a nejenom v ČR. Pod pláštíkem demokracie se dá tak nádherně převzít moc, nakrást a zbohatnout na úkor většiny, že by se tomu kreslená zvířátka velmi divila. Ano, dějiny se opakují stále dokola a lidé, kteří naletí demagogickým chamtivým politikům nezbývá časem nic jiného, než uváženější hlas ve volbách nebo :-) defenestrace. To aby vzápětí opět došli k názoru, že následnou změnu někteří další Napoleonové opět využili jen a jen ke svému osobnímu prospěchu. Tak už to je, s tím se musíme smířit. Mezi lidmi žijí prasata. Výhodou demokratického systému ovšem je, že společnost má větší možnosti se vypasených prasat zbavit rychleji a nekrvavou cestou. Tak, jak se tomu stalo nyní v ČR (alespoň ve změnu doufám) v předčasných volbách roku 2013.(12.12.2013)

 • Tomco
  ***

  Keby mi Farmu pustili rodičia v časoch, keď som behal ešte po štyroch, bavil by som sa určite lepšie ako dnes. Nehovorím, že som sa úplne nudil, ale zábavu si veru predstavujem inak.(20.3.2008)

 • Superpero
  *****

  Nejmrazivější disneyovka.(5.2.2009)

 • Silas
  ***

  Forma je bohužel podřízena jednoduchému poselství.(30.4.2006)

 • - Mnoho profesí animovaného filmu ve Velké Británii vzniklo poprvé teprve při výrobě tohoto filmu. (hippyman)

 • - Farmu zvířat vytvářel sedmdesátičlenný tým v letech 1951-54. (hippyman)

 • - V levicově orientované Francii nebyl film až do roku 1990 veřejně promítán. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace