• dyfur

..nech mi p.režisér a herci odpustia ozaj nevtipná inscenácia, skôr trápne ako nevtipné- no kravina....(7.2.2016)

Zase tak spatny film to myslim neni. Herecke vykony potesi. Postava, kterou hraje Havelka nema chybu:-). Oko potesi i Jana Svandova, ktera je krasna uz nekolik desitek let. Nenarocny film u ktereho si clovek rad odpocine.(29.10.2011)

• igi B.

Vorlíček už notně vypelichán takřka bez peří a jeho ne moc vtipná ptákovina se špetkou té dobově komunální satiry, že... Ale i ryze po stránce filmařské a v postsynchronech docela odbytá macha. A víc už škoda slov - i když v kontextu doby a ve vztahu ku spoustě dnes >vyráběných< sraček... - - - P.S. Zde v žánrovém zařazení jako "mysteriozní"! . . . No to jsem se nasmál víc jak za celej ten blbučkej film... %-o - - - - - (Poprvé viděno někdy v dobách televizně normalizačních, hodnocení po repete 9.3.2012 na >tv blablandoff< 1419., komentář zde jako osmačtyřicátý - 9.3.2012)(9.3.2012)

• argenson

Ne vždy jsou známá jména zárukou kvality. Záměna osob provedená zde málo důvtipným způsobem nepomohla téhle komedii k vyzdvižení z podprůměru. Pochybuji, že kdokoliv ze zúčastněných by se k tomuhle dnes hrdě hlásil.(8.7.2012)

• ivishka

Docela se na to dalo dívat ale opět tam byla velká spousta neherců a motiv přeměny hlasu pana Kaisera a Nárožného se mi vůbec nelíbil..Škoda, že pan Kaiser nemohl více uplatnit své komediální přednosti. Škoda takového podprůměrného filmu pane Vorlíčku...(18.11.2012)

• - Režisér Václav Vorlíček sa nezhodol s autorom námetu Václavom Nývltom. Keď mu ten ponúkol scenár, mal režisér niekoľko nápadov, ako ho prišiť sebe na telo. Lenže autor mal inú predstavu, chcel menej komediálnych situácií ako by si režisér prial. (Raccoon.city)

• - Obraz visící v bytě sestry hlavní představitelky se objevil i v seriálu Dynastie Nováků (1982) jako dárek k narozeninám. V obou případech u toho byl Oldřich Kaiser. (M.B)

• - Vzhľadom k tomu, že Oldřich Kaiser (Oskar Majer) s Petrom Nárožným (Kamil Záruba) hrali časť filmu jeden druhého, asi pol roka pred natáčaním sa začali pravidelne stretávať, aby sa lepšie spoznali. Nikdy predtým sa spolu nestretli. Schádzali sa v kaviarni, kde si Kaiser objednával fľašu bieleho vína a Nárožný popíjal čaj. Stali sa dokonca terčom posmechu kolegov, že spolu chodia na rande a trávia viac času ako so svojimi vlastnými rodinami. (Raccoon.city)