• blackrain

Nedokážu si v hlavních rolích představit jiné herce než jsou právě Nárožný a Kaiserem. Dvě hvězdy dávám jen kvůli nim.(7.10.2010)

• L_O_U_S

Já nevím - kdysi mi tahle komedie přišla celkem sympatická, dnes si nevybavím žádný vyloženě vtipný moment. Globálně vzato, když ji porovnám s tříhvězdičkovými filmy, musím udělit podprůměrné hodnocení. (911.)(1.3.2014)

• berg.12

Takhle promrhat potenciál dvou skvělých herců je docela kumšt. Jakoby se během filmu nemohl režisér rozhodnout, jaký žánr chce vlastně točit. Na komedii to je hodně málo.(30.3.2005)

• ivishka

Docela se na to dalo dívat ale opět tam byla velká spousta neherců a motiv přeměny hlasu pana Kaisera a Nárožného se mi vůbec nelíbil..Škoda, že pan Kaiser nemohl více uplatnit své komediální přednosti. Škoda takového podprůměrného filmu pane Vorlíčku...(18.11.2012)

Pro mě zcela neznámá komedie, jež potvrzuje, že i v komunistickém Československu uměli tvůrci natočit povedený film s vděčnou látkou záměny osobnosti. Takové téma vyžaduje naprosto špičkové herce, což pánové Nárožný s Kaiserem, ne na sto, ale na dvě stě procent splňují. Velmi dobře jsem se bavil a vůbec nechápu, že je ohodnocen padesáti procenty. To je teda dost nezasloužené.(18.10.2014)

• - V dobe natáčania mal Oldřich Kaiser (Oskar Majer) milostný vzťah s herečkou Janou Švandovou (Drahuše), ktorá vo filme stvárnila jeho manželku. (Raccoon.city)

• - Režisér Václav Vorlíček sa nezhodol s autorom námetu Václavom Nývltom. Keď mu ten ponúkol scenár, mal režisér niekoľko nápadov, ako ho prišiť sebe na telo. Lenže autor mal inú predstavu, chcel menej komediálnych situácií ako by si režisér prial. (Raccoon.city)

• - Obraz visící v bytě sestry hlavní představitelky se objevil i v seriálu Dynastie Nováků (1982) jako dárek k narozeninám. V obou případech u toho byl Oldřich Kaiser. (M.B)