Kdo chce zabít Jessii?

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1966, 81 min

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Jan Libíček, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Ilja Racek, Otto Šimánek, Svatopluk Skládal, Čestmír Řanda st., Jaromír Spal, Jan Pohan, Jiří Lír, Richard Lederer, Alena Bradáčová, Jiří Steimar, František Holar, Jaroslav Kepka, Ivo Gübel, Vladimír Menšík, Jan Cmíral st., Zuzana Martínková, Jitka Zelenohorská, Magdalena Rychlíková-Špergrová, Oldřich Velen, Helena Růžičková, Jan Skopeček, Zdeněk Blažek, Jan Schmitt, Karel Houska, Arnošt Bělohlávek, Vladimír Fürst, Miloslav Homola, František Šeba, Václav Fišer, Karel Hovorka st., Vlastimil Čaněk, Zdeněk Hamouz, Ivo Husák, Vilém Linke, Pavel Novák, Bedřich Čapek, Alexandr Horváth, Vladimír Navrátil, František Fontén, Jiří Hrachovec, Milan Kindl, Jan Krafka, Eduard Krützner, Marie Landová, Luďa Marešová, Lubomír Kostelka, Josef Příhoda, Miroslav Rataj, Marta Richterová, Jindřich Heidelberg, Věra Váchová, Jiřina Bílá, Zora Polanová, Blažena Slavíčková, Alois Dvorský, Otakar Šindelář, Eva Vosková, Pavel Robin, Gustav Vondráček, Alena Kreuzmannová

Nevšední komedie z tuzemské produkce, která může nabídnout jak originální sci-fi námět, tak pohled na neskutečně nádhernou Olgu Schoberovou. Slovy se zde moc neplýtvalo, stejně jako vtipy, ale když už nějaký přilétl, tak stál za to ("Chuchle"). Zkrátka film, který mě upoutal hlavně díky nápadu, výtvarnému zpracování a české "BB".(19.2.2011)

"Jindřichu, dnes je čtvrtek!" Porod tohoto filmu byl velmi komplikovaný, takže došlo k císařskému řezu. Škoda, že se Macourkovi a Vorlíčkovi nepodařilo prosadit barevný materiál. Ale i tak je to vysoce nadprůměrná zábava.(22.2.2003)

První crazy komedie z pera Miloše Macourka a Václava Vorlíčka. Zde se teprve oťukávali s žánrem, rozcvičovali se a výsledek působí ještě poněkud nesměle. I tak se ale jedná o skvělou originální komedii s nabitou závěrečnou půlhodinou, skvělým Jiřím Sovákem a naší nejkrásnější herečkou všech dob - Olgou Schoberovou. 85%.(21.9.2008)

Tenhle film je neuvěřitelný gejzír originálních nápadů (podobně jako další Vorlíčkovy snímky Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky nebo „Pane, vy jste vdova!“). Je fakt, že humoru zde tolik nebylo, spíš než komedie to byl dobrý sci-fi film. Ale párkrát se zde nějaký ten dobrý fór objevil, triky a hudba vydařené, herecké obsazení bylo výborné (super byli Jiří Sovák a Karel Effa...Olga Schoberová zde sice nebyla od hraní, ale komu z pánského osazenstva to vadilo, že :-D ), no a celkově jsem se slušně pobavil. Viděl bych to na slabší 4*.(15.1.2010)

JÁ NEKOUŠU, PANE DOCENTE!(9.5.2003)

• - Roli Supermana hrál Slovenský kulturista Juraj Višný. (sud)

• - Olga Schoberová (Jessie) začala kvôli iným pracovným záväzkom v zahraničí o niečo neskôr, točiť sa preto začalo s inou herečkou. (Raccoon.city)

• - Film získal cenu na festivalu v Terstu, což se tvůrci, kteří nedostali povolení vycestovat z Československa, dozvěděli pouze zprostředkovaně. (Jirka_Šč)