poster

Kdo chce zabít Jessii?

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Hrají:

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Jan Libíček, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Ilja Racek, Otto Šimánek, Svatopluk Skládal, Čestmír Řanda st., Jaromír Spal, Jan Pohan, Jiří Lír, Richard Lederer, Alena Bradáčová, Jiří Steimar, František Holar, Jaroslav Kepka, Ivo Gübel, Vladimír Menšík, Jan Cmíral st., Zuzana Martínková, Jitka Zelenohorská, Magdalena Rychlíková-Špergrová, Oldřich Velen, Helena Růžičková, Jan Skopeček, Zdeněk Blažek, Jan Schmitt, Karel Houska, Arnošt Bělohlávek, Vladimír Fürst, Miloslav Homola, František Šeba, Václav Fišer, Karel Hovorka st., Vlastimil Čaněk, Zdeněk Hamouz, Ivo Husák, Vilém Linke, Pavel Novák, Bedřich Čapek, Alexandr Horváth, Vladimír Navrátil, František Fontén, Jiří Hrachovec, Milan Kindl, Jan Krafka, Eduard Krützner, Marie Landová, Luďa Marešová, Lubomír Kostelka, Josef Příhoda, Miroslav Rataj, Marta Richterová, Jindřich Heidelberg, Věra Váchová, Jiřina Bílá, Zora Polanová, Blažena Slavíčková, Alois Dvorský, Otakar Šindelář, Eva Vosková, Pavel Robin, Gustav Vondráček, Alena Kreuzmannová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Reiniš
  ****

  Na svoji dobu je to snímek velmi netradiční, a to nejen po úžasné vizuální stránce. Film je sice vtipně sebeparodický, ale poselství o tom, že sny nelze zotročit a nikomu nejde diktovat vnitřní názor či mu sny programovat, je na svoji dobu poměrně odvážný. Schoberová, Višný a Effa opravdu vypadají jako, kdyby vyskočili ze stránek komiksů. Nebýt ale Káji Saudka, který stojí za všemi ilustracemi a stylizací celého filmu, postrádal by zřejmě celou svou osobitost. Olga Schoberová je navíc ve své roli, tak sexy, že si řikám, kdo by nechtěl zabít Jessii?(17.10.2010)

 • B!shop
  *****

  Hodne husta zalezitost a v porovnani s ostatnima starejma ceskejma filmama asi nejoriginalnejsi film. A nejspis i jedinej "komiksovej". Od zacatku tu je velkej prival vtipku a misty film prejde skoro az do neme grotesky, hlavne kdyz jsou na scene "sny". A diky sve stopazi si film udrzi tempo az do konce a kdyz tu zrovna neni nejakej vtip, zachranujou to vyborni herci. Skvela zabava.(25.9.2006)

 • darkrobyk
  *****

  ,,Jindřichu, brož. ...Ale ne koš, brož." Už v úvodu je jasné, že půjde o bláznivou komedii. Snaha ovládnout sny milionů lidí a vnutit jim určité politické názory nechává současného diváka nejspíše chladným. V době vzniku filmu však šlo o pěknou odvahu. Celým filmem se táhne typická česká politická satira, která dozajista odsoudila film na léta k ledu. O herecké elitě snad ani nemá cenu psát..... V zemi, kde supermanský comics nemá tradici, se povedl výtečný film, který pobaví i dnes.(12.9.2010)

 • argenson
  *****

  Tenhle film vnímám především jako velkou příležitost pro Danu Medřickou. Zatímco dnes ji máme zafixovanou v rolích pečujících/opečovávaných maminek/babiček, tady vystupuje jako pragmatická žena ve službách vědy a mě to moc baví. A i když se zprofanované vtipkování na téma plánovaného manželského sexu může zdát otřepané, mně její hláška: "No Jindřichu, dnes je přece čtvrtek!" rozesmává už hodně let.(16.11.2008)

 • Ruut
  ***

  Hezký film pro pamětníky. na Vorlíčka málo hravé a crazy. Ani vizuál nic moc. No každý nějak začínal.(30.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace