Král sokolů

Thomas and the Falcon King

Thomas and the Falcon King

Pohádka / Dobrodružný

Česko / Slovensko / Polsko / Maďarsko, 2000, 94 min

Moc pěkná pohádka. Skvělá výprava - prostředí, příroda, hrad, historická uvěřitelnost, pěkný příběh. Moc nechápu to menší hodnocení, ale vážně si myslím, že po kooperaci čtyř států nemohlo vzejít nic špatného. A nevyšlo. Herci taktéž uvěřitelní.(5.4.2010)

Jedna z nejlepšich pohádek, co jsem kdy viděl. Originální děj bez trapnejch pohádkovejch klišé. Točeno v krásnejch exteriérech. Zahrané kvalitními herci. Místama jsem si aji řikal, že to ani moc klasickou pohádku nepřipominá, spíš takovej pohádkovej příběh. Fakt se mi to libilo i jako chlapovi, co pohádky nemusí a rač si pustí nějakou akčňárnu...(3.3.2013)

Krásná výprava, velmi dobré herecké výkony (včetně vedení zvířat), rozpoznatelný Vorlíčkův rukopis a výborná výchozí látka - to jsou přednosti pohádkového příběhu.(8.4.2012)

Jedna z tých lepších slovenských rozprávok, ktorá sa úplne ako rozprávka netvári, ale aj tak sa na to nostalgicky pozerá. Výborný Langmajer, dobrý Kukura a krásna kamera.(9.2.2007)

som sklamana, preco to ma len 58%? taka krasna rozpravka!(30.7.2008)