poster

Král sokolů

 • Slovensko

  Sokoliar Tomáš

 • Velká Británie

  Thomas and the Falcon King

 • USA

  Thomas and the Falcon King

Pohádka / Dobrodružný

Česko / Slovensko / Polsko / Maďarsko, 2000, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  ***

  Hodně velká promarněná šance. Takový námět + nádherné slovenské exteriéry si prostě říká o mnohem epičtější podívanou se zajímavějším scénářem. Nevím, jestli nebyly peníze nebo to je už opravdu Vorlíčkovo maximum, ale už několik let čekám na podobný, pohádkový příběh, který by mě opravdu oslovil a i po tomhle filmu mi nezbývá, než čekat dál.(15.6.2005)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Když to pojmu jako film o výcviku ptáků, je to špatné, protože se toho dovíme minimum. Když to pojmu jako romanci milostného trojúhelníku, je to špatné, protože to je dvojice a malý roztoužený přicmrndávač, o kterého nestojí nikdo, i když ho všichni mají tak nějak latentně rádi. Když to pojmu jako pohádku, je to špatné, protože to nemá lautr žádný příběh. Je to hodně subjektivní, ale krásná Formína má ukníkaný hlásek, který mě u žen popuzuje od školky (u mužů taky, ale naštěstí mužští jedinci s takovými hlásky moc nemluví) a vypadá jako křeček, což je vzled, který se mi líbí u křečka, ale ne u člověka. Sympatický hlavní hrdina ani Kukura tohle zachránit nemohli. Moje hodnocení je částečně pocta člověku, který do tohodle filmu (i jiných) cvičil ta zvířata a moc hezky mi o tom vyprávěl.(5.9.2010)

 • klerik
  ****

  Stále si myslím, že tento film je "niečo viac ako rozprávka" a pojem rodinný film mi tam tiež moc nepasuje, ale budiš... Klasický príbeh, krásne (však sú naše :)) exteriéry, parádne obsadené postavy. Trochu naivity nezaškodí, k tomu fajn atmosféra - to je to čo ma bohate uspokojí...(8.1.2007)

 • Gemini
  ***

  Král Sokolů je vcelku zajímavý historický příběh. Není to pohádka - kdyby nebylo lehce nadpřirozených schopností hlavního hrdiny v komunikaci se zvířaty, šlo by o příběh z obvyklé naivní verze středověkého světa (krom toho, že Juraj Kukura je reálný v tom, že není všechno osobně řešící král, ale panovník spoléhající se na soudce a podobné osoby). Nevěřil jsem, že je to dlouhé jen 94 minut, tempo vyprávění a odvíjení příběhu je zoufalé. Pokud nejste aktivní sokolník nebo přímo Sokol, najdete si skoro vždy v TV lepší zábavu. 60% - a je smutné, že proti "následující" Saxáně 2 je to veledílo...(25.5.2005)

 • Lynn
  ****

  "Král sokolů" je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, vůbec nechápu, proč má na CSFD tak nízké hodnocení. Nádherná kamera a výprava, výborně hudebně podbarvená, sympatický příběh (ano, vychází z klišé, ale v rámci daného žánru to zas takový prohřešek není), roztomilý hlavní hrdina, o kterém se ale nebojím tvrdit, že má skutečně talent a spousta nádherných zvířat, pro která mám slabost. A jako třešnička na dortu charismatický Juraj Kukura, který si svoji roli prostě užívá. Jistěže by se chybičky našly...já ale nejsem škarohlíd a rejpal a tahle pohádka mi jednoduše přirostla k srdci.(17.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace