Král sokolů

Thomas and the Falcon King

Thomas and the Falcon King

Pohádka / Dobrodružný

Česko / Slovensko / Polsko / Maďarsko, 2000, 94 min

45% Bál jsem se odpadu, ale celkem přijatelný, dokoukatelný film, který nenadchne ale ani neurazí.(15.9.2011)

Jedna z tých lepších slovenských rozprávok, ktorá sa úplne ako rozprávka netvári, ale aj tak sa na to nostalgicky pozerá. Výborný Langmajer, dobrý Kukura a krásna kamera.(9.2.2007)

Král Sokolů je vcelku zajímavý historický příběh. Není to pohádka - kdyby nebylo lehce nadpřirozených schopností hlavního hrdiny v komunikaci se zvířaty, šlo by o příběh z obvyklé naivní verze středověkého světa (krom toho, že Juraj Kukura je reálný v tom, že není všechno osobně řešící král, ale panovník spoléhající se na soudce a podobné osoby). Nevěřil jsem, že je to dlouhé jen 94 minut, tempo vyprávění a odvíjení příběhu je zoufalé. Pokud nejste aktivní sokolník nebo přímo Sokol, najdete si skoro vždy v TV lepší zábavu. 60% - a je smutné, že proti "následující" Saxáně 2 je to veledílo...(25.5.2005)

"Král sokolů" je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, vůbec nechápu, proč má na CSFD tak nízké hodnocení. Nádherná kamera a výprava, výborně hudebně podbarvená, sympatický příběh (ano, vychází z klišé, ale v rámci daného žánru to zas takový prohřešek není), roztomilý hlavní hrdina, o kterém se ale nebojím tvrdit, že má skutečně talent a spousta nádherných zvířat, pro která mám slabost. A jako třešnička na dortu charismatický Juraj Kukura, který si svoji roli prostě užívá. Jistěže by se chybičky našly...já ale nejsem škarohlíd a rejpal a tahle pohádka mi jednoduše přirostla k srdci.(17.4.2006)

75% - Nevím, nevím... Film má sice trochu chladnou atmosféru, ale jinak jsem na něm neshledal nic tak rušivého, abych musel sahat po nižších hodnoceních. Je to přece jen na naši dobu kvalitní pohádka s poučným závěrem. V porovnání s Troškovými počiny zde určitě vedou herci, hudba, kamera, a... a vůbec dejte mi pokoj, tohle je prostě dobrej film.(18.4.2006)