Král sokolů

Thomas and the Falcon King

Thomas and the Falcon King

Pohádka / Dobrodružný

Česko / Slovensko / Polsko / Maďarsko, 2000, 94 min

protože je brano muj kamarad:)(2.7.2009)

Jedna z nejlepšich pohádek, co jsem kdy viděl. Originální děj bez trapnejch pohádkovejch klišé. Točeno v krásnejch exteriérech. Zahrané kvalitními herci. Místama jsem si aji řikal, že to ani moc klasickou pohádku nepřipominá, spíš takovej pohádkovej příběh. Fakt se mi to libilo i jako chlapovi, co pohádky nemusí a rač si pustí nějakou akčňárnu...(3.3.2013)

Poměrně příjemná pohádka.(25.7.2013)

Pekná rozprávočka od majstra oboru s použitím minima trikov, maxima cvičeného zvieratstva a krásnych slovensko horských a hradných exteriérov. Už vianočná klasika v ponuke našej verejnoprávnej.(24.12.2009)

• WANDRWALL

Pohádka o ničem, a z hlavního hrdiny se nový Di Caprio, jak mu prorokovali filmoví vizionáři, pochopitelně nestal. Měl k tomu tak daleko, jako já k zájmu o tenhle vypocený příběh. Kukura se zjevně trápí, tlačí ze sebe herectví, další ani nehrají, jen tam jsou a odříkávají texty...Zbytečně vyhozené peníze. Tedy ne zbytečně pro ty, co si jich užily... ***(21.10.2010)(21.10.2010)

• - Rozpočet filmu 1 mil. SK. (Smok)

• - Exteriéry sa natáčali na rôznych slovenských lokalitách ako Krásna Hôrka, Orava, Súľov, Turiec, Vysoké Tatry. (Smok)

• - Povesť o sokoliarovi Tomášovi pochádza zo 14. storočia a Jozef Cíger-Hronský ju literárne spracoval. (krasomama)